کرمان رصد

آخرين مطالب

معاون سوادآموزی مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:

حسن ظن در فرآیند تعلیم و تربیت لازم است علمي

حسن ظن در فرآیند تعلیم و تربیت لازم است
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - معاون سوادآموزی مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: در فرایند تعلیم و تربیت حسن ظن لازمه کار است.

به گزارش ایسنا، محمد ضیاء الدینی امروز اول مهرماه در آیین نواختن زنگ مهر و مقاومت در رفسنجان با تبریک به مناسبت آغاز سال تحصیلی و بهار تعلیم و تربیت اظهار کرد: ویژگیهای معلم از دیدگاه امام علی (ع)، داشتن حسن ظن متربی و معلم است لذا اگر معلم و دانش آموز نسبت به هم حسن ظن نداشته باشند در تعلیم و تربیت موفق نمی توانند باشند.
وی ادامه داد: به معلمان توصیه می کنیم در کلاس برچسب به فرزندان نزنید اگر این کار را انجام دهید به فرمایشات امام علی(ع) توجه نکردیم معلم اول باید به خودش بپردازد.
معاون سوادآموزی مدیرکل آموزش و پرورش کرمان ابراز داشت: امروز یکی از روش های موفقیت ما توسعه فردی است؛ یکی از مهارت های توسعه فردی تندخوانی است، برخی از کشورها مانند هند سرانه مطالعه شان در یک دقیقه یک هزار کلمه را می توانند بخوانند.
وی خاطرنشان کرد: سرانه مطالعه در کشور ما پایین است و سرعت مطالعه کم است، با توجه به فناوری اطلاعات و دسترسی به اطلاعات باید سرانه مطالعه افزایش یابد.
ضیاالدینی عنوان کرد: یکی از تندخوانان بالای کشور رهبری هستند ایشان علاقمند به تندخوانی هستند مهارت تندخوانی خیلی به ما کمک می کند.
وی در ادامه با اشاره به این مطلب که خانواده و معلمان باید به حسن نیت در فرایند تعلیم و تربیت توجه کنند و راحت به همدیگر مارک نچسبانند، افزود: این عدم حسن نیت اثر بخشی آموزش را کم میکند بنابراین میانه روی یکی از نکاتی است که باید به آن توجه شود.
وی خاطرنشان کرد: از اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی در حوزه تعلیم و تربیت در سند تحول بنیادین متبلور شده است که خانواده دانش آموز و معلم نقششان در این سند تعیین شده است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield