کرمان رصد

آخرين مطالب

یک نیم‌روز پر حادثه اجتماعي

یک نیم‌روز پر حادثه
  بزرگنمايي:

کرمان رصد -

مدیر عامل سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهر کرمان از وقوع سه مورد حادثه پیش از ظهر امروز در شهر کرمان خبر داد.
"علی عسکری" در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر، در تشریح جزییات این خبر گفت: طی تماس تلفنی در ساعت 8و 48 دقیقه صبح امروز 24 شهریورماه با ستاد مرکز فرماندهی عملیات (125) این سازمان از طعمه حریق شدن یک کارخانه یونولیت‌سازی آگاه شدیم.
وی محل حادثه را بلوار راه‌آهن به سمت روستای باقر اعلام کرد و افزود: با توجه به جنس مواد یونولیتی علاوه بر حجم شعله و آتش‌سوزی توسط مواد یونولیتی با گازهای سمی خطرناک که از سوختن این مواد تولید شده بود، مواجه بودیم که بلافاصله چهار تیم اطفاء حریق این سازمان از 3 ایستگاه به محل حادثه اعزام و ضمن رعایت نکات ایمنی و حفاظتی این آتش‌سوزی با تلاش 16 نفر آتش نشان مهار شد.
مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان از نجات یک نفر ازشهروندان توسط آتش نشانان خبر داد و بیان کرد: در ساعت 10 و 35 دقیقه امروز نیز از دچار حادثه شدن یک نفر از شهروندان در بلوار شهید مفتح مطلع شدیم.
وی افزود: پس از اطلاع از این حادثه که به دلیل بی احتیاطی رخ داده بود پای یک نفر از شهروندان بین دستگاه بالابر و دیواره گیر کرده بود که تیم امداد و نجات این سازمان سریعا در محل حادثه حضور یافته و عملیات امداد و نجات فرد دچار حادثه شده را شروع کردند.
عسکری ادامه داد: آتش نشانان با دقت و مهارت‌های خاص فرد دچار حادثه شده را آزاد سازی کردند و با توجه به مصدومیت فرد دچار حادثه شده تحویل عوامل اورژانس شد.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی همچنین از اطفاء حریق یک باب منزل مسکونی در خیابان ابوذر شمالی شهر کرمان خبر داد و گفت: این آتش سوزی در ساعت 12 و 36 دقیقه امروز رخ داد که سریعا دو دستگاه خودرو اطفاء حریق از دو ایستگاه آتش نشانی به محل آتش سوزی اعزام و آتش توسط آتشنشانان مهار و از پیشروی آن جلوگیری به عمل آمد.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بیان کرد: این منزل مسکونی در طبقه فوقانی مسجد بود که دچار آتش‌سوزی شده است و آتشنشانان ضمن مهار آتش‌سوزی و پیشروی آن با تلاش خود مانع از سرایت آتش به مسجد شدند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: علل حوادث ذکر شده در دست بررسی است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield