کرمان رصد

آخرين مطالب

مسئول بسیج سازندگی استان کرمان خبر داد:

تحویل 60 واحد مسکن مددجویان کمیته امداد استان کرمان در هفته بسیج اجتماعي

تحویل 60 واحد مسکن مددجویان کمیته امداد استان کرمان در هفته بسیج
  بزرگنمايي:

کرمان رصد -

مسئول بسیج سازندگی استان کرمان گفت: در سال گذشته کلنگ ساخت 746 واحد مسکونی با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) در سطح استان به زمین زده شد که حدود 60 واحد آن در هفته بسیج تحویل مردم خواهد شد
به گزارش ایسنا منطقه کویر، سرهنگ "حجت الله پاداش"پیش از ظهر امروز 26 شهریورماه در حاشیه اردوهای جهادی در بخش گلزار گفت: ریشه‌کنی آفت کرم خراط و احداث مسکن مددجویی از اقدامات اولویت دار بسیج سازندگی در این منطقه از استان کرمان می‌باشد.
وی با برشمردن برنامه‌های بسیج سازندگی بیان کرد: ساماندهی گروه‌های جهادی در سطح استان یکی از برنامه های بسیج سازندگی است به طوری که تاکنون 470 گروه جهادی جغرافیا محور در استان کرمان ساماندهی شده که هم اکنون این گروه‌های جهادی در گروه‌های تخصصی در حال خدمت‌رسانی به مناطق مختلف هستند.
مسئول بسیج سازندگی استان کرمان با اشاره به ابلاغ وزیر کشور برای کمک بسیج و سپاه به دولت در راستای محرومیت زدایی در کشور عنوان کرد: در بحث محرومیت‌زدایی در بخش عمرانی و در راستای کمک به دولت، کارگروه بسیج سازندگی در سطحوم کشوری و استانی تشکیل شده که رییس این کارگروه‌ها در استان ها، استانداران هستند.
وی ادامه داد: در سال گذشته کلنگ ساخت 746 واحد مسکونی با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) در سطح استان به زمین زده شد که حدود 60 واحد آن در هفته بسیج تحویل مردم خواهد شد
پاداش با اشاره به اقدامات و خدماتی که استان کرمان در شهرستان حمیدیه با کمک بسیج سازندگی ارائه داده است، اظهار کرد: 205 واحد ساخته شده تاکنون تحویل مردم این منطقه سیل زده از استان خوزستان داده شده است که بخشی از آنها را گروه‌های جهادی احداث کرده‌اند.
وی به لزوم توجه ویژه به مناطق حاشیه‌ای شهر کرمان و مناطق محروم در جنوب استان کرمان اشاره و تصریح کرد: حدود 260 پرو‌ژه عمرانی در مناطق حاشیه‌ای و مناطق محروم استان در حال اجرا داریم که افتتاح برخی از این پروژه‌ها را در اول مهرماه سال جاری شاهد خواهیم بود .
براساس این گزارش، "ناصر بهروز" مسئول بسیج دانشجویی استان کرمان نیز در این حاشیه این اردوی جهادی، از وجود 112 مرکز آموزش عالی در سطح استان کرمان سخن به میان آورد و بیان کرد: در این مراکز حدود 160 هزار دانشجو در حال تحصیل هستند که یکی از نکات بارز در این مراکز که به عنوان نقطه قوت استان بسیج دانشجویی استان کرمان نیز تلقی می شوذ، حضور همه این مراکز در اردوهای جهادی است.
وی با بیان این مطلب که حدود 25 درصد دانشجویان استان عضو بسیج هستند، اظهار کرد: در 6 ماهه اول امسال حدود 6 هزار نفر در قالب گروه‌های جهادی به نقاط مختلف اعزام کرده‌ایم که پیش‌بینی می‌کنیم امسال این تعداد حضور به بیش از 6 هزار نفر برسد.
بهروز با بیان این مطلب که استان کرمان بیشترین حجم افراد جهادی در سطح کشور را دارد، ادامه داد: توانمندسازی مردم، از اولویت‌های گروه‌های جهادی است و بسیاری از مناطق محروم دارای ظرفیت‌های خوبی هستند که مردم بومی آنجا به دلیل عدم توانمندی نمی‌توانند از ظرفیت‌های آن مناطق در راستای ارتقای اقتصادی منطقه استفاده کنند.
مسئول بسیج دانشجویی استان کرمان جغرافیا محوری را یکی از راهبردهای گروه‌های جهادی برشمرد و عنوان کرد: تشکیل هسته‌های توانمندی جهادی بومی از دیگر اقدامات خوب گروه‌های جهادی است.
بهروز تشکیل گروه‌های تخصصی از دیگر سیاست‌های گروه‌های جهادی برشمرد و عنوان کرد: با توجه به اینکه گروه‌های جهادی وظیفه ذاتی دستگاه‌ها را انجام می‌دهند لذا انتظار داریم که مسئولین برای گروه‌های جهادی تسهیل‌گری کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield