کرمان رصد

آخرين مطالب

استاندار کرمان:

ارتقاء امنیت و توسعه منطقه از اهداف میثاق‌نامه عدالت و امنیت است اجتماعي

ارتقاء امنیت و توسعه منطقه از اهداف میثاق‌نامه عدالت و امنیت است
  بزرگنمايي:

کرمان رصد -

استاندار کرمان گفت: ارتقاء امنیت، پیشگیری از آسیب های اجتماعی و توسعه منطقه از اهداف میثاق‌نامه عدالت و امنیت پایدار هستند.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمدجواد فدایی" امروز 28 شهریورماه در سومین گردهمایی علماء و سران طوایف جنوب و شرق استان با حضور معاون قوه قضائیه و فرمانده قرارگاه قدس سپاه در جنوب شرق کشور ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: ارتقاء امنیت، پیشگیری از آسیب های اجتماعی و توسعه منطقه از اهداف میثاق‌نامه عدالت و امنیت پایدار هستند.
وی ضمن تشکر از دست اندکاران تدوین میثاق‌نامه عدالت و امنیت پایدار اظهار کرد: تامین امنیت یکی از وظایف حاکمیت است و سه قوه برای تحقق آن همکاری می‌کنند زیرا امنیت حق مردم است.
استاندار کرمان بر اهمیت امنیت تاکید کرد و افزود: توسعه اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و ... در سایه امنیت محقق می‌شود و برای امر توسعه باید اقدامات زیادی انجام شود به‌ طور مثال در برنامه ششم توسعه باید 8.5 درصد رشد اقتصادی داشته باشیم که از طریق سرمایه‌گذاری و افزایش بهره‌وری تامین می‌شود.
وی از نقش بخش خصوصی در رشد اقتصادی در برنامه ششم سخن به میان آورد و بیان کرد: لازمه توسعه مشارکت مردم است و باید بخش خصوصی در مناطق کمتر توسعه یافته سرمایه‌گذاری کند تا تولید در این مناطق رونق پیدا کند و در کنار آن کاهش بیکاری را خواهد داشت اما ایجاد زیرساخت‌ها وظیفه دولت است.
فدایی با اشاره به تلاش‌های دولت در راستای کاهش کمبودها عنوان کرد: از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی درخواست دارم که در مناطق جنوبی و شرقی استان ورود و برای استفاده از ظرفیت‌های این مناطق واحدهای تولیدی راه‌اندازی کنند و دولت همکاری لازم را با آنها خواهد داشت.
وی امنیت را در گرو رونق اقتصادی دانست و بیان کرد: سرمایه‌گذاری وظیفه بخش خصوصی است و ایجاد زیرساخت‌ها وظیفه دولت است و برای رفع فقر و بیکاری راهی جز این مهم نداریم.
استاندار کرمان بیان کرد: برای تاثیر سران طوایف برای میانجی‌گری و حل و فصل مسائل و درگیری‌های جمعی لازم است که جایگاه این افراد را ارتقا بخشید و این افراد برای ارتباط بیشتر بین نهادهای تصمیم گیر و سران طوایف باید برای حضور در شوراهای اسلامی روستا و شهر کاندید شده و در شورای حل اختلاف حضور یابند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield