کرمان رصد

آخرين مطالب

تمامی دستگاه‌ها از حقوق عامه صیانت کنند اجتماعي

تمامی دستگاه‌ها از حقوق عامه صیانت کنند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد- محمد امین نخعی با اشاره به اقدامات دادسرای بردسیر در زمینه حقوق عامه گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون نشست های متعددی با مسئولان ادارات مختلف جهت حفظ حقوق عامه و بیت المال برگزار شده است.  
وی با اشاره به 2 مورد تخریب و قلع و قمع اراضی ملی در منطقه جلال آباد دشتکار از توابع این شهرستان بیان کرد: با دستور دادستانی از اراضی متعلق به سازمان راه و شهرسازی واقع در بلوار ولیعصر شهرستان بردسیر رفع تصرف شد.

دادستان عمومی و انقلاب بردسیر تصریح کرد: خوشبختانه با صدور به موقع دستورات قضائی از تخریب چمن های طبیعی و تصرف و تجاوز به اراضی ملی در 2 نقطه از منطقه گردشگری لاله زار جلوگیری شد.

وی اظهار داشت: در راستای امنیت غذایی شهروندان دستور پلمپ یک کشتارگاه مرغ بدلیل عدم رعایت اصول بهداشتی و دستور رفع اثر از پلمپ پس از رفع نواقص صادر شد.

نخعی افزود: همچنین دستور پلمپ کارخانه تولید کود کشاورزی بلحاظ ایجاد مشکلات زیست محیطی صادر شد که پس از رفع اثر از آن  و رفع نواقص و مشکلات موجود دستور بازگشایی آن صادر شد.  

وی تاکید کرد: اقدامات پیشگیرانه درخصوص برخورد با عوامل آتش سوزی منابع طبیعی در کوه های اطراف روستای باغبزم،   پیشگیری از ساخت و ساز غیرمجاز و تغییر کاربری در مناطق لاله زار  و بیدخوان بردسیر و چندین مورد اجرای احکام قلع و قمع تغییرات کاربری در منطقه لاله زار را از دیگر اقدامات دادستانی طی چند ماه اخیر در رابطه با حفظ حقوق عامه محسوب می‌شود.

دادستان بردسیر گفت: همچنین احداث خط انتقال لوله آب و نیز ایجاد حوضچه های پرورش ماهی  پشت سد سنگ سیمانی رودخانه میرشادی باعث خشک شدن قنات های پایین دست منطقه شده بود که دستور جمع آوری خط لوله و حوضچه ها صادر شد و در نتیجه رودخانه به حالت طبیعی و اولیه خود بازگرداندن شده است.

این مقام قضائی تصریح کرد: با ورود دادستانی، دستور احداث کانال در مرز اراضی ملی و آموزش دهیاران صادر شد که در نتیجه آن شاهد کاهش چشمگیر پرونده های منابع طبیعی در این منطقه هستیم.

وی تاکید کرد: مردم در صورت مشاهده هرگونه تضییع حقوق عامه در اسرع وقت مراتب را به نزدیکترین مرجع قضایی و انتظامی گزارش کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield