کرمان رصد

آخرين مطالب

زنگ مهر در افزون بر هفت هزار مدرسه کرمان به صدا درآمد اجتماعي

زنگ مهر در افزون بر هفت هزار مدرسه کرمان به صدا درآمد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - زنگ مهر، مقاومت، ایثار و مهربانی امروز دوشنبه اول مهر در هفت هزار و 770 مدرسه استان کرمان به صدا درآمد.

به گزارش ایرنا، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان روز دوشنبه در آئین بازگشایی مدارس و نواختن زنگ مهر با اشاره به اینکه آموزش و پرورش این استان با شعار تکریم معلم، مدیریت منابع و مدرسه پویا به فعالیت خود ادامه می دهد، افزود: معتقدیم تمام راه های روشن از مسیر مدرسه می گذرد و امیدواریم به جایی برسیم که مدرسه کانون تصمیم گیری و تصمیم سازی شود.
احمد اسکندری نسب با بیان اینکه خیران در سال جاری 40 میلیارد تومان به آموزش و پرورش استان کرمان کمک کرده اند، گفت: در آغاز سال تحصیلی جدید 30 مدرسه خشت و گلی با 80 کلاس درس بازسازی، مدرن و به روز شده اند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان از حذف بخاری های نفتی از 750 مدرسه در استان کرمان خبر داد و گفت: در سال جاری 310 پروژه نیمه تمام به همت مسئولان فعال شده که تعداد زیادی از این تعداد در آغاز سال تحصیلی در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته است.
اسکندری نسبت با اشاره به این مطلب که 35 درصد فضاهای آموزشی مدارس استان کرمان یا تخریبی هستند و یا نیاز به مقاوم سازی دارند، گفت: استان کرمان در حوزه مدارس غیر دولتی رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص داده و قریب 20 درصد دانش آموزان استان کرمان در این مدارس تحصیل می کنند.
وی از تلاش های خیر نیکوکار خانم مهدوی تقدیر کرد و گفت: این بانوی ارزشمند تاکنون 6 مدرسه و فضای فرهنگی را در سطح استان کرمان احداث کرده اند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان خاطرنشان کرد: فضای مدارس از نظر سخت افزاری و نرم افزاری به شکلی باشد که دانش آموزان در مدارس احساس لذت و شادمانی داشته باشند.
آئین بازگشایی مدارس و نواختن زنگ مهر در استان کرمان با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه، استاندار کرمان، نمایندگان مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان کشوری و استانی نواخته شد.
3029/7440


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield