کرمان رصد

آخرين مطالب

نماینده سران طوایف شرق استان کرمان:

معتمدین شناسنامه دار بشوند اجتماعي

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - نماینده سران طوایف شرق استان کرمان گفت: باید معتمدین شناسنامه دار بشوند. آنها را پشت درب های بسته قرار ندهید زیرا معتمدین حلقه واصل بین مردم و مسئولین هستند.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، "سیدعبدالحسین سجادی" امروز در سومین گردهمایی علماء و سران طوایف جنوب و شرق استان کرمان در شهرستان عنبرآباد با اشاره به تنوع قومیت ها در جنوب کرمان گفت: جرم یک واژه مرکب است و عدالت اجتماعی، رفع تبعیض، سوءمدیریت، عدم توزیع متوازن ثروت در جامعه، عدم توجه به مطالبات اجتماعی منجر می شود جرم در جامعه شکل بگیرد و امنیت تضعیف شود.
وی با بیان مشترکات شرق و جنوب استان کرمان با استان سیستان و بلوجستان افزود: مناطق فوق شرایط مشابهی دارند. بیشترین انسان هایی که از تحصیل باز مانده اند، شغل های کاذب و بیکاری را دارا هستند.
سجادی تلاش بیشتر معتمدین را با استفاده از ابزارهای موجود مورد تاکید قرار داد و بیان کرد:معتمدین با در اختیار داشتن ابزارهای موردنیاز در خدمت نظام خواهند بود.
وی تصریح کرد: دستگاه قضایی بارقه امیدی در برخورد با فساد در جامعه ایجاد کرده است و این همان چیزی است که در کاهش جرم تاثیرگذار هست.
نماینده سران طوایف شرق استان کرمان تصریح کرد: دشمن نظام اسلامی را هدف قرار داده و به دنبال جایگزین کردن شغل های پر خطر و کاذب به جای شغل های مولد و پر خطر است.
وی از اقدامات قرارگاه قدس در جنوب و شرق استان به نیکی یاد کرد و افزود: یک کار بسیار ارزشمند قرارگاه قدس این بود که از وجود معتمدین در تامین امنیت استفاده کرده و قرارگاه شهید معمار با زیبایی در ایجاد امنیت ایفای نقش کرده که جای خرسندی است.
سجادی شناسنامه دار کردن معتمدین و سران طوایف را خواستار شد و بیان کرد،: باید معتمدین شناسنامه دار بشوند. آنها را پشت درب های بسته قرار ندهید زیرا معتمدین حلقه واصل بین مردم و مسئولین هستند.
همچنین "مولاداد فقیرشاهی" از سران طوایف جنوب کرمان در این مراسم اظهار کرد: در جنوب استان کرمان طوایف مختلفی زندگی می کند و در قالب میثاق نامه عدالت و امنیت پایدار بحث آموزش سران طوایف دنبال شده است.
وی افزود: اثرات مثبت میثاق نامه را شاهد هستیم و پیشنهاد می شود یک شورای مشورتی جهت انتقال تجربیات به نسل آینده و جوان تشکیل شود .
در بخش دیگری از این گردهمایی مولوی چاهانی امام جمعه اهل سنت دهستان رمشک از توابع شهرستان قلعه گنج گفت: اساس کشور جمهوری اسلامی بر قرآن نهاده شده و برای پیروزی آن هزاران جوان جانشان را فدا کردند و تعدادی هم در میدان مبارزه با قاچاق و مواد مخدر و اشرار مسلح به شهادت رسیده اند.
وی با بیان روایت تاریخی از تمکین حضرت علی (علیه السلام) به امر قضاوت بیان کرد: درس عدالت و برابری در برابر قانون را باید از مولا علی علیه السلام آموخت و همه مسئولان و قضات باید از شیوه زندگی حضرت علی علیه السلام الگو بگیرند و در هر مقامی هستند باید عدالت را رعایت نمایند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield