کرمان رصد

آخرين مطالب

شماره گذرنامه برای ثبت‌نام زائران اربعین در سامانه سماح الزامی است اجتماعي

شماره گذرنامه برای ثبت‌نام زائران اربعین در سامانه سماح الزامی است
  بزرگنمايي:

کرمان رصد- سرهنگ حمید مستعلی زاده گفت: افرادی که قصد تشرف به عتبات عالیات را دارند باید در سامانه سماح ثبت‌نام و سپس به دفاتر زیارتی سطح استان مراجعه  کنند.

وی افزود: افرادی که به این سامانه مراجعه می‌کنند باید از قبل نسبت به اخذ گذرنامه اقدام کرده و شماره گذر خود را حتماً در زمان ثبت‌نام وارد کنند.

سرهنگ مستعلی زاده تصریح کرد: زائران باید جهت اخذ ویزا به نمایندگی کنسولی عراق مستقر در شهر کرمان مراجعه کنند تا ظرف 72 ساعت ویزا صادر و گذرنامه‌ها را مجدداً به دفاتر زیارتی تحویل دهند.

سرپرست پلیس امنیت عمومی استان با اشاره به اینکه امسال هزینه ویزا برای حضور در همایش پیاده‌روی اربعین برداشته‌شده اظهار داشت: با توجه به‌پیش بینی‌های انجام‌شده استقبال و حضور مردم از استان کرمان در این سفر معنوی نسبت به سال‌های قبل بیشتر است و پلیس تمام تلاش خود را می‌کند تا افراد در گرفتن گذرنامه برای این سفر با مشکل برخورد نکنند.

وی  همچنین گفت: طبق آخرین آمار اخذشده از سازمان حج و زیارت استان  کرمان متقاضیان حضور در پیاده‌روی اربعین از مرز 10 هزار نفر گذشته است.

سرهنگ مستعلی زاده گفت: در زمان خروج از مرز، داشتن گذرنامه‌ای که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد ضرورت دارد و برای زائرینی که گذرنامه ندارند یا گذرنامه آن‌ها فاقد اعتبار کافی است درخواست گذرنامه جدید پذیرفته می‌شود. 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield