کرمان رصد

آخرين مطالب

رئیس آموزش و پرورش استثنائی استان کرمان:

27هزار و 435 نفر به پایگاه های سنجش سلامت جسمانی مراجعه کردند اجتماعي

27هزار و 435 نفر به پایگاه های سنجش سلامت جسمانی مراجعه کردند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - رئیس آموزش و پرورش استثنائی استان کرمان گفت: 27 هزار و 435 نوآموز بدو ورود به دبستان به پایگاه های سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی این استان مراجعه کرده اند.

مهران باهری  اظهار کرد: طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و بدو ورود به پیش دبستانی در استان کرمان در حال اجراست.
وی ادامه داد: هدف از اجرای این طرح شناسایی بیماری ها و مشکلات جسمانی نوآموزان بدو ورود به دبستان به منظور مداخله زود هنگام و جای دهی مناسب دانش آموزان براساس استعدادها و فرصت های آن هاست.
باهری تصریح کرد: نوآموزان بدو ورود به دبستان به محض مراجعه به پایگاه های سنجش از لحاظ امادگی تحصیلی وضعیت بینایی، شنوایی و بهداشتی بیماری های پوستی مورد بررسی قرار می گیرند و در صورت نیاز به پزشک متخصص ارجاع داده می شوند.
رئیس آموزش و پرورش استثنائی استان کرمان گفت: برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی در استان کرمان از اول تیرماه سال جاری آغاز شده و تا کنون حدود 58 هزار نوآموز بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی مورد ارزیابی قرار گرفته اند.
وی بیان کرد: 27هزار و 435 نوآموز بدو ورود به دبستان به پایگاه های سنجش مراجعه کرده اند که از این تعداد دو هزار و 288 نفر به پایگاه های تخصصی هوش ارجاع داده شدند و بعضاً نتوانستند به سوالات پاسخ دهند.
باهری گفت: 862 نفر دچار مشکل بودند، هزار و 261 نفر دیرآموز بودند، 150 نوآموز به مراکز استثنائی و 15 نفر هم به بهزیستی معرفی شدند.
رئیس آموزش و پرورش استثنائی استان کرمان عنوان کرد: 356 نفر ارجاع شنوایی داشتند که بعد از بررسی تخصصی توسط پزشک متخصص یا شنوایی سنج 211 نفر دچار مشکل بودند، 112 نفر با درمان کوتاه مدت درمان شدند و مجدد چرخه سنجش آنها انجام شده است.
باهری گفت: همچنین 10 نفر دچار کم شنوایی یک طرفه بودند، 12 نفر نیاز به سمعک داشتند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield