کرمان رصد

آخرين مطالب

انتقاد نماینده ولی فقیه در استان کرمان از گسترش منکر در جامعه؛

توسعه معروف، میدان را بر منکر تنگ می‌کند/ «نقد»، ارزیابی منصفانه است اجتماعي

توسعه معروف، میدان را بر منکر تنگ می‌کند/ «نقد»، ارزیابی منصفانه است
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با بیان اینکه توسعه معروف میدان را بر منکر تنگ می کند و گسترش منکر دایره معروفات را تنگ می کند و این دو در مقابل هم هستند، عنوان کرد: اگر بخشی از جامعه به این سمت رفته که وقتی می خواهیم درباره معروفات حرف بزنیم به ما اعتراض می کنند، به دلیل این است که با کمال تاسف منکر گسترش پیدا کرده است.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، حجت‌الاسلام و المسلمین"حسن علیدادی‌سلیمانی" صبح امروز 14 شهریورماه در دیدار با اصحاب رسانه به مناسبت هفته امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: امر به معروف مقدم بر نهی از منکر است و اگر معروف ها جدی گرفته بشوند، اصلا نوبت به جولان دادن منکر نمی رسد و اگر در جامعه ای منکر اتفاق می افتد، مشکل این است که معروف ها جدی گرفته نشده است.
وی با بیان اینکه توسعه معروف میدان را بر منکر تنگ می کند و گسترش منکر دایره معروفات را تنگ می کند و این دو در مقابل هم هستند، عنوان کرد: اگر بخشی از جامعه به این سمت رفته که وقتی می خواهیم درباره معروفات حرف بزنیم به ما اعتراض می کنند، به دلیل این است که با کمال تاسف منکر گسترش پیدا کرده است.
علیدادی سلیمانی با اشاره به اینکه رسانه باید با روحیه مطالبه گری منطقی، شرعی و اخلاقی کار کند، گفت: کسانی که مسئولیت دارند باید حق را بدهند و اعضای جامعه باید تلاش کنند که حق گرفته بشود.
امام جمعه کرمان بیان کرد: باید رسانه ها بدون جانبداری ابتدا هر موضوعی را درست تحلیل و باید فیلسوفانه حرکت کنند و بعد از تبیین توضیحات لازم، نظرات کارشناس موافق و مخالف گرفته شود که این اتفاق در رسانه نمی افتد.
وی با بیان اینکه نقد، ارزیابی منصفانه است، گفت: انتقاد با نقد فرق می کند و به نظر می رسد گاهی انتقاد کرده و اسم آن را نقد می گذاریم.
علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه شما رسانه ها در هر موضوع خوبی که ورود کنید، دارید معروف ها را تقویت می کنید، افزود: هر موضوعی که نیاز مردم است و رسانه به آن ورود و فضای جامعه را به سمتی ببرد که جامعه را آگاه کند، دارد معروفات را توسعه داده و توصیه می کند.
وی تصریح کرد: اگر توسعه معروفات و جلوگیری از منکرها را از رسانه ای بگیریم، آن رسانه از داخل پوک می شود و اصلا دیگر رسانه نیست. رسانه ای که می خواهد زنده باشد باید خوبی هایی که مرم توقع دارد هر تریبوین آن را بگوید، به آن بپردازد.
امام جمعه کرمان با اشاره به ایام عزاداری امام حسین علیه السلام اظهار کرد: عاشورا اوج جریانی است که امام معصوم می خواهد جامعه ای که تغییر در آن به وجود آمده و از اصلاح و صلاح فاصله گرفته، به ریل اصلی برگرداند.
وی افزود: همه در اصلاح جامعه سهم دارند و سهم رسانه ها کم نظیر است لذا اگر می خواهیم جامعه اصلاح شود که هویت و قلم رسنه همین است؛ باید با تدبیر، توضیح کامل و برخورد عالمانه و عالانه با هر موضوعی و با کمال شجاعت و درایت به آن ورود کنیم و نتیجه می گیریم.
علیدادی‌سلیمانی بیان کرد: در شورای فرهنگ عمومی و در حوزه امر به معروف و نهی از منکر پذیرای پیشنهادات، نظرات و انتقادات برای پیشبرد حوزه مسئولیت هستیم و به این نظرات نیاز داریم.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield