کرمان رصد

آخرين مطالب

بیشترین اتهام ها و خواسته ها در سیرجان چیست؟ اجتماعي

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - رییس دادگستری استان کرمان عناوینی از قبیل تهدید، ضرب و جرح عمدی، سرقت مستوجب تعزیر، توهین، رانندگی بدون پروانه رسمی، ایراد صدمه بدنی غیر عمدی بر اثر تصادف رانندگی، تخریب، انتشار تهمت، ‌افترا، خیانت در امانت را جزء ده اتهام اول(کیفری) حوزه قضایی سیرجان در پنج ماهه 98 اعلام کرد.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، "یدالله موحد" در نشست قضائی با قضات دادگستری سیرجان اظهار کرد: طی پنج ماهه ی ابتدای سال جاری 19هزار و 719فقره پرونده وارد دادگستری سیرجان شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد رشد ورودی پرونده ها هستیم.
نماینده عالی دستگاه قضائی در استان کرمان متوسط نرخ رسیدگی به پرونده های قضائی در سیرجان را 99درصد اعلام کرد و گفت: متوسط زمان رسیدگی شعب حوزه قضایی سیرجان 91 روز می باشد.
وی عنوان کرد: قضات و پرسنل اداری دادگستری سیرجان با تلاش شبانه روزی موفق شده اند از ابتدای سال تا کنون 19هزار و 486 را مورد رسیدگی قرار دهند و مختومه نمایند.
این مقام ارشد قضائی در استان کرمان اعلام کرد:87 درصد اوراق قضائی در سیرجان به صورت الکترونیک ابلاغ می شوند که نقش موثری در حفظ حریم خصوصی افراد، کاهش هزینه ها و کاهش اطاله دادرسی دارد.
وی عناوینی از قبیل تهدید، ضرب و جرح عمدی، سرقت مستوجب تعزیر، توهین، رانندگی بدون پروانه رسمی، ایراد صدمه بدنی غیر عمدی بر اثر تصادف رانندگی، تخریب، انتشار تهمت، ‌افترا، خیانت در امانت را جزء ده اتهام اول(کیفری) حوزه قضایی سیرجان در پنج ماهه 98 اعلام کرد.
وی عناوینی از قبیل اعسار از پرداخت هزینه دادرسی، تامین خواسته، طلاق توافقی، مطالبه خسارات دادرسی، الزام به تمکین و مطالبه مهریه را جزء ده خواسته اول(حقوقی) حوزه قضایی سیرجان در پنج ماهه 98 اعلام کرد.
رئیس شورای قضائی استان کرمان با اشاره به اینکه قریب به یک هزار و 800 وکیل در استان کرمان وجود دارد، تاکید کرد: وکلاء بایستی با نگاه و رویکرد سازشی به دنبال حل و فصل اختلافات و دعاوی باشند.
موحد بر توجه بیشتر قضات به رویه های قضائی تاکید کرد و گفت: نظارت بر عملکرد دفاتر خدمات قضائی یک موضوع جدی است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield