کرمان رصد

آخرين مطالب

رییس سازمان عقدیتی سیاسی ناجا:

حوزه‌های علمیه دچار غفلت اساسی در امر به معروف و نهی از منکر شده‌اند/ بانک اسلامی در کشور نداریم اجتماعي

حوزه‌های علمیه دچار غفلت اساسی در امر به معروف و نهی از منکر شده‌اند/ بانک اسلامی در کشور نداریم
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - رییس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با تاکید بر اینکه باید ارزش های اسلامی را در جامعه اسلامی نهادینه کنیم و حوزه علمیه متکلف تبیین و ترویج امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است تصریح کرد: حوزه های علمیه دچار غفلت اساسی در امر به معروف و نهی از منکر شده و به همین اندازه نیز علمای بزرگ ما این مهم را از کتاب های فقهی خود به کنار گذاشته اند.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، حجت‌الاسلام"سیدعلیرضا ادیانی" امروز 12 شهریورماه در همایش امر به معروف و نهی از منکر و مسئولیت اجتماعی نیروی انتظامی استان کرمان از امر به معروف و نهی از منکر به عنوان واجب فراموش شده یاد و اظهار کرد: امام حسین (علیه السلام) بزرگ ترین شهید امروز به معروف و نهی از منکر است.
حوزه علمیه متکلف تبیین و ترویج امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است
ادیانی با تاکید بر اینکه باید ارزش های اسلامی را در جامعه اسلامی نهادینه کنیم و حوزه علمیه متکلف تبیین و ترویج امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است تصریح کرد: حوزه های علمیه دچار غفلت اساسی در امر به معروف و نهی از منکر شده و به همین اندازه نیز علمای بزرگ ما این مهم را از کتاب های فقهی خود به کنار گذاشته اند.
وی بیان کرد: اگر چیزی ضرورت پیدا کند وجود نیز پیدا می کند لذا نیروی انتظامی ضابط اجرای امر به معروف و نهی از منکر است و غیر از این کاری ندارد و اگر ضرورت امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه حس کنیم و مخاطبان را به چنین ضرورتی برسانیم یا به قول قرآن تبیین کنیم، موفق خواهیم بود.
رییس سازمان عقیدتی سیاس نیروی انتظامی جهوری اسلامی با بیان اینکه اسلام در معرض آسیب های اجتماعی از درون و بیرون است، گفت: دین به وسیله امر به معروف بر پا می شود و یک بخشی از دین باید و نباید است.
برخی‌ به جهاد و شهادت خیلی تاختند
وی افزود: اسلام مانند سایر پدیده های اجتماعی در یک تقسیم بندی منطقی دو نوع آسیب را تحلیل می کند و برای برون رفت از تهدیدهای خارجی، دین جهاد را در خود تبیین کرده است.
ادیانی اظهار کرد: برخی‌ به جهاد و شهادت خیلی تاختند اما امروز اگر آمریکایی ها پیغام می دهند برای این است که روحیه جهادی و ایستادگی در مقابل دشمن و مقاومت در کشور زنده است و امام و رهبری در این زمینه نقش مهمی ایفا کردند.
وی ادامه داد: ما جهاد نظامی را به خوبی به فرهنگ تبدیل کرده ایم لذا اکنون افراد برای حضور داوطلبانه در سوریه حاضر می شوند.
بخش اعظمی از بانک‌ های کشور ربوی هستند
ادیانی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: امروز بخش اعظمی از بانک‌ های ما ربوی هستند و بانک اسلامی نداریم. یک متدین هیچ وقت پول ربا نمی‌گیرد زیرا ربا همانند جنگ با خدا است.
وی با اشاره به تهدیدهای درونی که آسیب های اجتماعی، اقتصادی و منکرات سیاسی، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در افتتاحیه مجلس خبرگان فرمودند"جای آیت‌الله مصباح یزدی و آقا شیخ محمد یزدی در خبرگان خالی است".
این مسئول با بیان اینکه امروز ارزش های جامعه عوض شده که به شیخ محمد یزدی رای نمی دهند و به یک فرد بی نام و نشان رای می دهند، عنوان کرد: یعنی اینکه مردم دچار آسیب سیاسی و منکر سیاسی شده و مجلس واداده معلول منکر سیاسی است.
رییس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا بیان کرد: یکی از ویژگی های رهبران پیشرو قدرت گفتمان سازی و خلق ادبیات جدید است لذا رهبر معظم انقلاب قبل از رسیدن به رهبری به تهاجم فرهنگی اشاره کردند اما برخی متوجه نمی شدند.
پاشنه آشیل کشور، نظام منکرات اقتصادی است
وی با اشاره به اینکه امروز پاشنه آشیل نظام منکرات اقتصادی است، افزود: برای برون رفت از منکرات سیاسی، اخلاقی و اجتماعی و برای نهادینه کردن معروفات و ارزش های جامعه و قبیح کردن زشتی ها، اسلام در درون خود امر به معروف و نهی از منکر را تعبیه کرده است.
ادیانی با بیان اینکه دریا هیچ مرده ای را در خود نگه نمی دارد و امر به معروف نیز کارکردی اینچنینی در درون اسلام دارد، گفت: اگر نگفتیم و این مهم را نهادینه نکردیم آنوقت شاهد عقب گرد جامعه خواهیم بود.
وی تصریح کرد: به تعداد افراد جامعه ارزش داریم و ارزش ها نسبی هستند لذا تاکنون بخشی از جامعه و مسئولان ما به این موضوع توجه نکرده اند که امر به معروف و نهی از منکر برای ارزش کردن معروف و منکر کردن منکرها است.
امر به معروف در نیروهای مسلح به فرهنگ تبدیل شود
 رییس عقیدتی سیاسی ناجا بیان کرد: مسئولان باید امر و نهی نیروهای پایین دست خود را بپذیرند لذا نخستین قدم ترویج امر به معروف این است که مسئولان پذیرش این مهم را پیدا کنند.
وی با تاکید بر اینکه اگر می خواهیم امر به معروف در نیروهای مسلح به فرهنگ تبدیل شود باید خودمان اول آن را بپذیریم اظهار کرد: اگر فرهنگ جامعه تغییر کرد و منکر، معروف و معروف منکر شد آن وقت سر امام حسین(علیه السلام) به مسلخ می رود.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield