کرمان رصد

آخرين مطالب

رییس عقیدتی سیاسی ناجا:

پلیس، هیچوقت در زندگی خصوصی افراد دخالت نمی‌کند/ جریمه های فعلی بازدارنده نیست اجتماعي

پلیس، هیچوقت در زندگی خصوصی افراد دخالت نمی‌کند/ جریمه های فعلی بازدارنده نیست
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - رییس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا گفت: نیروی انتظامی هیچوقت در زندگی خصوصی افراد دخالت نمی کند و بخشی که جنبه عمومی دارد، برابر اخلاق باید به وظیفه خود عمل و در واقع کمک می کند به شهروندان که حقوق آنها رعایت شود.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، حجت الاسلام "سیدعلیرضا ادیانی" امروز 12 شهریورماه در حاشیه سفر به کرمان در جمع خبرنگاران با تشکر از تلاش کارکنان نیروی انتظامی در کشور و استان کرمان درباره اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اظهار کرد: در نظام اسلامی مردم ولی نعمت هستند و حکومت اسلامی برای ایجاد نظم و امنیت شهروندان جامعه و حتی کسانی که شهروند غیرمسلمان این جامعه هستند وطیفه دارد نظم و امنیت را برقرار کند.
وی با اشاره به اینکه بخشی از امنیت، سیاسی و اجتماعی و بخشی از آن امنیت اخلاقی و روانی است، افزود: در نظام اسلامی همه مردم به عنوان عضو پیکر جامعه مسوولیت دارند که ارزش ها را در بین خودشان نهادینه کنند و منکرات و عوامل زشتی جامعه را با نهی از منکر بزدایند.
ادیانی با اشاره به اینکه انزجار قلبی، تذکر لسانی و اقدام عملی از مراتب امر به معروف و نهی از منکر است، تصریح کرد: تذکر لسانی کار عموم مردم است و در همه نظام های سیاسی زمانی که کسانی از ارزش جامعه تخطی می کنند، پای حکومت به میان می آید.
رییس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با تاکید بر اینکه حکومت نماینده مردم است و هرجا ببیند عده ای از قانون تعدی می کنند باید ورود پیدا کند اظهار کرد: نیروی انتظامی که فرزندان این ملت هستند با افرادی که قانون را زیر پا گذاشته و به امنیت اخلاقی و روانی خدشه وارد می کنند و البته بخش محدودی هستند، با قوه قهریه به عنوان بخشی از حاکمیت نطام ورود و برخورد می کند.
وی افزود: نیروی انتظامی هیچوقت در زندگی خصوصی افراد دخالت نمی کند و بخشی که جنبه عمومی دارد، برابر اخلاق باید به وظیفه خود عمل و در واقع کمک می کند به شهروندان که حقوق آنها رعایت شود.
ادیانی گفت: همراهی، همدلی، خواست و تذکر لسانی مردم به عدم ورود پلیس به ویژه اقدام عملی کمک می کند و مردم باید با قانون و حقوق جامعه آشنا شده و برابر قانون رفتاری را تنظیم کنند.
وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: کسانی که برای ترویج ارزش و زدودن ضدارزش به عنوان خیرخواهان و دلسوزان جامعه برای امر به معروف و نهی از منکر ورود می کنند، اگر کشته بشوند شهید امر به معروف محسوب می شوند.
رییس عقیدتی سیاسی ناجا بیان کرد: یکی از راه ها در امر به معروف و نهی از منکر، کار گروهی است زیرا اقدام گروهی موثر است و اگر در مرحله تذکر لسانی که مقام معظم رهبری انتظار دارند مروم به صورت جدی ورود کنند، قطعا اثر می گذارد.
وی افزود: یکی از وظایف اصلی ناجا حمایت از آمران به معروف است و مسیر رییس جدید قوه قضاییه در این مدت همین بوده و به جامعه امید دمیده و بنا دارد از آمران به معروف دفاع و با مرتکبان اعمال زشت به شدت برخورد کند.
ادیانی اظهار کرد: مردم ایران شریف هستند و بخش محدودی از جامعه قانون را رعایت نمی کنند که بخشی از آن به دلیل جهل است و بخش دیگر ناشی از این است که نرخ جرم کاهش پیدا کرده است.
وی با اشاره به اینکه اکثر مردم قانون را رعایت می کنند، گفت: باید قوانین اصلاح و به روز شود زیرا جریمه های فعلی بازدارنده نیست و نوع کسانی که قانون شکن هستند، متمولان هستند که باید جریمه متناسب با جریمه باشد باید نرخ جرم افزایش یافته و خطاکاران محرومیت اجتماعی داشته باشند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield