کرمان رصد

آخرين مطالب

مدیرکل بهزیستی استان کرمان خبر داد:

اعتیاد 35 درصدی جمعیت کارگری استان/آمادگی کرمان برای اجرای طرح دادگاه های درمان‌مدار به صورت پایلوت در کشور اجتماعي

اعتیاد 35 درصدی جمعیت کارگری استان/آمادگی کرمان برای اجرای طرح دادگاه های درمان‌مدار به صورت پایلوت در کشور
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - مدیرکل بهزیستی استان کرمان گفت: با اشاره به اعتیاد 35 درصد جمعیت کارگری استان کرمان تصریح کرد: باید یک پروتکل تدوین شود که با درمان های اجباری، کار درمان اعتیاد را دنبال کنند ضمن آنکه باید باید سند پیشگیری از اعتیاد اجرا و به سمت برنامه های پیشگیری مبتنی بر شواهد به صورت منسجم و همدست حرکت کنیم.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، "عباس صادق‌زاده" عصر امروز 11 شهریورماه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان با حضور دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با بیان اینکه رویکردهای پیشگیرانه کمرنگ است، اظهار کرد: به یک همت و برنامه منسجم برای پیشگیری و مقابله با اعتیاد نیاز داریم که در این صورت خیلی از مشکلات از جمله منابع مالی حل می شود.
وی افزود: اگر برنامه ها اجتماع‌محور تنظیم شود، هر استانی متناسب با ظرفیت های اعتباری خود می تواند کار کند و قدم های موثرتری را نسبت به الان برخواهیم داشت.
صادق‌زاده با اشاره به اعتیاد 35 درصد جمعیت کارگری استان کرمان تصریح کرد: باید یک پروتکل تدوین شود که با درمان های اجباری، کار درمان اعتیاد را دنبال کنند ضمن آنکه باید باید سند پیشگیری از اعتیاد اجرا و به سمت برنامه های پیشگیری مبتنی بر شواهد به صورت منسجم و همدست حرکت کنیم.
مدیرکل بهزیستی استان کرمان اظهار کرد: ارتقاء سطح آگاهی خانواده ها در این زمینه ضرورت دارد زیرا سطح آگاهی جامعه از اعتیاد پایین است ضمن آنکه باید در اقدامات درمانی اعتیاد بازنگری شود.
صادق‌زاده دادگاه های درمان‌مدار می تواند خیلی موثر باشد و مطرح است که استان کرمان پایلوت در این حوزه باشد، بیان کرد: به روز کردن مراکز اقامتی و ماده 16 مسئله دیگری است که درخواست داریم به ایجاد مرکز ترک اعتیاد ماده 16 زنان توجه شود و در این زمینه مکاتبات زیادی انجام شده اما هنوز پاسخی نگرفته ایم. در این حوزه مشکل داریم و باید به مراقبت های پس از خروج این افراد از مراکز ماده 16 با ساز و کار مشخص توجه شود.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield