کرمان رصد

آخرين مطالب

فرمانده انتظامی استان کرمان:

افزایش کشفیات شیشه در کرمان نگران کننده است/ همه شهرستان‌های استان آلوده به ترانزیت مواد مخدر هستند اجتماعي

افزایش کشفیات شیشه در کرمان نگران کننده است/ همه شهرستان‌های استان آلوده به ترانزیت مواد مخدر هستند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: بارانداز مواد مخدر در استان کرمان را مانند گذشته نداریم اما توقف گاه‌هایی داریم و یکی از ویژگی های استان این است که از شمالی ترین تا جنوبی ترین نقطه استان آلوده و درگیر تردد قاچاقچیان است.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، سردار"عبدالرضا ناظری" عصر امروز 11 شهریورماه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان با حضور دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور اظهار کرد: اولویت ما در مبارزه با مواد مخدر درمان و پیشگیری و در کوتاه مدت جمع آوری و درمان معتادان متجاهر است.
وی با اشاره به اینکه استان کرمان 389 شهید در عرصه مبارزه با مواد مخدر تقدیم کرده، افزود: چهار ایستگاه بازرسی مصوب را در استان کرمان داریم که یکی از آنها (مرصاد) فعالیت بیشتری را دارد و دو ایست بازرسی دیگر در سیرچ و انار هنوز بهره برداری نشده که با افتتاح این ایست و بازرسی ها می توانیم ترانزیت مواد در مسیرهای اصلی را کنترل کنیم.
ناظری تصریح کرد: بارانداز مواد مخدر در استان کرمان را مانند گذشته نداریم اما توقف گاه‌هایی داریم و یکی از ویژگی های استان این است که از شمالی ترین تا جنوبی ترین نقطه استان آلوده و درگیر تردد قاچاقچیان است.
وی با اشاره به کشفیات مواد مخدر در 5 ماهه امسال در استان کرمان بیان کرد: افزایش کشفیات شیشه نگران کننده است و با توجه به تهدیدات دشمن و راه اندازی کارگاه های تولید شیشه در افغانستان و پاکستان و ترانزیت آن به داخل کشور نمی خواهیم شاهد رشد اعتیاد به این مواد را باشیم و درخواست داریم دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر دستور بدهند نسخه ای ارائه و تمامی سازمان ها و نهادها بسیج شده و نگذاریم با عبور مواد صنعتی که افایش یافته جوانان ما آلوده شوند و مشکلات اعتیاد را در کشور شاهد هستیم.
فرمانده انتظامی استان کرمان اظهار کرد: اگر رشد کشفیات و ترانزیت مواد صنعتی همراه با رشد معتادین به این مواد بشود، در حوزه های اجتماعی و امنیتی مشکلات مهمی را خواهیم داشت.
وی با اش­اره به اینکه در سال 97 نسبت به 96 کشفیات مواد مخدر 22 درصد کاهش در استان کرمان داشته ایم، افزود: استان کرمان رتبه دوم کشور در کشفیات مواد مخدر را دارد ضمن آنکه در سال جاری انهدام 33 باند فعال در امر قاچاق مواد مخدر و حذف 2 نفر از اشرار را داشته ایم.
ناظری با بیان اینکه همه شهرستان های استان آلوده به ترانزیت مواد مخدر هستند، گفت: وابستگی بین طوایف و قبایل شهرستان های شرقی و جنوبی استان با طوایف استان سیستان مشکلاتی برای ما در کار اطلاعاتی و امر مبارزه با مواد مخدر به وجود آورده است.
وی تصریح کرد: حضور 350 هزار اتباع بیگانه در استان کرمان در اعتیاد و جابه جایی مواد، سکونت خرده فروشان در حواشی شهرها، گرایش زنان به مصرف مواد و افزایش جرائم امنیتی متاثر از قاچاق مواد مخدر از مشکلات استان کرمان است.
فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به اینکه ایجاد مرکز ماده 16 زنان که تعطیل شده، به حل بخشی از مشکلات کمک می کند، افزود: درخواست تجدید نظر در قوانین مبارزه با مواد مخدر، تشکیل پایگاه اطلاعاتی و عملیاتی مشترک بین استان های کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان و امکان بهره برداری از تیم آتش هوانیروز را در حوزه مبارزه با مواد مخدر داریم.
وی با اشاره به اینکه در کویر خلاء داریم، عنوان کرد: درخواست واگذاری تجهیزات فنی موردنیاز، راه اندازی دسته های رزمی بسیج در شهرستان های درگیر، تجهیز ایست بازرسی های موجود استان و ایجاد مراکز ماده 16 در شهرستان های جنوبی استان با ظرفیت 500 نفر را داریم.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield