کرمان رصد

آخرين مطالب

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور خبر داد:

افزایش 12 درصدی کشفیات موادمخدر در 5 ماهه گذشته سال جاری/ ورود پهبادها به عرصه مبارزه با موادمخدر اجتماعي

افزایش 12 درصدی کشفیات موادمخدر در 5 ماهه گذشته سال جاری/ ورود پهبادها به عرصه مبارزه با موادمخدر
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور بیان کرد: در 5 ماهه گذشته در کشور 409 تن کشفیات انواع مواد مخدر را داشته ایم که 12 درصد افزایش را نسبت به سال قبل داشته و نشان دهنده عملکرد خوب حوزه مقابله ای است.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، سردار"اسکندر مومنی" در حاشیه بازدید از نمایشگاه کشفیات مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان کرمان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در مجموع عملکرد استان کرمان در مبارزه با مواد مخدر مثبت و بسیار خوب است افزود: در 5 ماهه گذشته سال جاری استان کرمان 60 تن کشفیات انواع مواد مخدر را داشته که در مقایسه با سال گذشته 27 درصد افزایش داشته است.
70 درصد از مجموعه کشفیات کشور در استان های شرقی است
مومنی با اشاره به اینکه 8 تن از مواد کشف شده هرویین، شیشه و مرفین بوده که مقصد آن کشورهای غربی و اروپایی بوده، تصریح کرد: 70 درصد از مجموعه کشفیات کشور در استان های شرقی است و نشان می دهد هدفگذاری درست بوده و باید تمرکز بر مبداء و مناطق ورودی باشد.
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور بیان کرد: در 5 ماهه گذشته در کشور 409 تن کشفیات انواع مواد مخدر را داشته ایم که 12 درصد افزایش را نسبت به سال قبل داشته و نشان دهنده عملکرد خوب حوزه مقابله ای است.
مومنی با بیان اینکه تاکید ما بر کار اطلاعاتی و تمرکز بر شرق و حاشیه شرق کشور است و در تصمیمات ستاد کشور قرار شد تمهیداتی اتخاذ و کشفیات اطلاعاتی و کشفیات در مرز و شرق کشور افزایش یابد تا مواد به عمق کشور نرسد اظهار کرد: استان کرمان در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر قرار دارد و اگر 60 تن مواد در 5 ماهه امسال در این استان کشف نمی شد، باید در سطح کشور به دنبال هر کیلوی آن می بودیم.
وی با تشکر از زحمات نیروی انتظامی بیان کرد: 80 درصد کشفیات، مقابله و درگیری حوزه مواد مخدر مربوط به عملکرد نیروی انتظامی است.
افتتاح 4 اردوگاه نگهداری معتادین متجاهر در سطح کشور طی 2 ماه آِینده
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در بخش دیگری از سخنانش گفت: ساماندهی معتادین متجاهر در کشور در دستور کار است و امروز بازدیدی از اردوگاه کبوترخان را داشتیم که برای بهره برداری از این مکان در زمینه نگهداری معتادان متجاهر تصمیم گیری خواهیم کرد.
مومنی با بیان اینکه ظرف دو ماه آینده چهار اردوگاه جدید دیگر در کشور افتتاح می شود تا معتادان متجاهر را ساماندهی کنیم اظهار کرد: 11 درصد از تولید ناخالص ملی صرف هزینه های مبارزه با مواد مخدر می شود.
وی بیان کرد: در همه حوزه های مبارزه با مواد مخدر دستاوردهای بسیار خوبی داشته ایم و آمار نشان می دهد در دهه 60 فقط کاهش مصرف و اعتیاد به مواد و در دهه های گذشته افزایش را داشته ایم و در10 سال گذشته افزایش 5 درصدی را شاهد هستیم.
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور اظهار کرد: تلاش می کنیم در گام دوم انقلاب با آسیب شناسی اقدامات 40 سال گذشته و اتخاذ راهبرد جدید، در همه موضوعات بازنگری اساسی بشود.
بررسی صدور مجوز ایجاد مرکز ماده 16 بانوان در کرمان در دستور کار وزارت کشور
وی درپاسخ به سئوال خبرنگار ایسنا منطقه کویر درباره عدم صدور مجوز در زمینه ایجاد مرکز ماده 16 بانوان در کرمان گفت: متاسفانه این مشکل درباره کمپ زنان وجود دارد و در جلسه امروز در کرمان با حضور مسوولان ستاد و وزارت کشور تصمیم گیری خواهیم کرد.
مومنی در ادامه درباره توجه به استان های مقدم مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: با توجه به شرایط ماموریتی، اولویت های ستاد، صحنه میدانی تعیین می کند و تمرکز بر شرق کشور است.
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور تصریح کرد: دو هدف برای دو سال آینده داریم که افزایش کشفیات و افزایش کارهای اطلاعاتی و تمرکز امکانات و تجهیزات بر شرق کشور است که در این زمینه اختصاص پهپاد به دستگاه های عملیاتی مقابله ای را خواهیم داشت که تجهیزات جدید می تواند کمک کننده باشد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield