کرمان رصد

آخرين مطالب

شهردار منطقه یک کرمان خبر داد:

آمادگی شهر کرمان برای برپایی مراسم های عزاداری سالار شهیدان فرهنگي

آمادگی شهر کرمان برای برپایی مراسم های عزاداری سالار شهیدان
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - شهردار منطقه یک کرمان از رفع مشکلات میدانی حسینیه ها، تکایا و مساجد برای برگزاری مراسم های سوگواری شهادت سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) در ایام محرم و صفر خبر داد.

رضا خیاط زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، از آمادگی این منطقه با بانیان تکایا و مساجد برای برگزاری مراسم های عزاداری خبر داد.
وی با اشاره به قرار گرفتن تعداد زیادی از مساجد ، تکایا و حسینیه ها در بافت تاریخی و محدوده خدماتی منطقه یک و بالا بودن تعداد برگزاری مراسمات مذهبی در ماه محرم و صفر گفت: با برنامه ریزی های انجام شده سعی شده است در حد توان، مشکلات میدانی حسینیه ها، تکایا و مساجد را برطرف کنیم.
شهردار منطقه یک کرمان نصب بنرهایی با موضوعیت اتفاقات عاشورا و پیام های محرمی و پرچم های مشکی در معابر و میادین سطح منطقه، لکه گیری و آسفالت، تنظیف، پاکسازی، شستشوی نماها و تأمین و تجهیز ماشین آلات سنگین در راستای جمع آوری نخاله های معابر منتهی به حسینیه ها و مساجد را از جمله این اقداماتی برشمرد و اظهار کرد: این اقدامات به مناسبت ماه محرم، توسط نیروهای خدوم شهرداری منطقه یک طی روزهای گذشته انجام شده است.
وی از آمادگی همکاری شهرداری این منطقه با بانیان مساجد و حسنیه ها برای جمع آوی زباله ها و حفظ نظافت آنها در زمان برگزاری مراسم ها و توزیع نذورات خبر داد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield