کرمان رصد

آخرين مطالب

بهره برداری از بخش های جدید درمانی بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش همزمان با هفته دولت منطقه آزاد کیش

بهره برداری از بخش های جدید درمانی بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش همزمان با هفته دولت
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - همزمان با هفته دولت و روز پزشک، دفتر گردشگری سلامت، واحد دندانپزشکی، طب سنتی و دستگاه جدید سونوگرافی بیمارستان کیش به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، مراسم گرامیداشت روز پزشک و بهره برداری از بخش های جدید بیمارستان کیش با حضور دکتر مظفری مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش، حجت الاسلام حسن زاده امام جمعه کیش،شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل سنت کیش، دکتر شادنوش قائم مقام معاون درمان وزارت بهداشت کشور، دکتر نادعلی نژاد رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش و مسئولان این مجموعه، ائمه جماعات کیش، مسئولان نظامی و انتظامی جزیره، عبد القدوس هادی مباشر سفارت افغانستان و جمعی از اصحاب رسانه کیش همزمان با هفته دولت برگزار شد.
دکتر مظفری مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش در این مراسم یاد و خاطره شهدا به ویژه پزشکان شهید را گرامی داشت و با تبریک هفته دولت و روز پزشک، پزشکی را حرفه ای ارزشمند دانست و افزود: پزشکان همیشه منشا اثر و خدمت بوده اند.
وی با عرض خداقوت به همه پزشکان میهن اسلامی به ویژه پزشکان جزیره کیش، از آنان به عنوان انسان های زحمتکش و صبور یاد کرد که با حرفه دشوار خود علاوه بر نجات جان بیماران، در طول سال های خدمت خود به انسانهایی راز دار با ارتباطاتی مثبت برای تعامل با همنوعان خود تبدیل می شوند.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش همچنین با اشاره به جایگاه جزیره کیش در عرصه گردشگری و اهمیت میزبانی شایسته از گردشگران و ارائه خدمات درمانی مطلوب به شهروندان، مسافران و گردشگران سراسر ایران و همچنین گردشگران سلامت که از کشورهای دیگر به این جزیره سفر می کنند گفت: این موضوع ما را ملزم می کند تا در حوزه سلامت و درمان به بهترین شکل ممکن خدمت رسانی کنیم.
وی افزود: راهبرد ما در همه عرصه ها و مجموعه ها و به ویژه حوزه سلامت این است که با تمام توان از زیر ساخت های منطقه آزاد کیش در ارتقا کیفیت و استاندارد سازی بهره گرفته و از ظرفیت بخش های خصوصی توانمند نیز کمک بگیریم و دراین میان از پیشنهادات در این خصوص استقبال می کنیم تا مسئولیتی را که بر عهده داریم به انجام برسانیم.
مظفری گفت: در راستای توسعه گردشگری سلامت، امروز شاهد بهره برداری از بخش های جدید در مجموعه بیمارستان کیش هستیم و با به روز شدن این تجهیزات و امکانات، توقع نسبت به گذشته از بیمارستان بیشتر می شود چرا که شخصیت های بزرگ و اجرایی کشور در این بخش بسیار حمایت کردند و کلیدی ترین افراد حوزه بهداشت، درمان، تامین اجتماعی و سازمان منطقه آزاد کیش عضو هیئت امنا بیمارستان هستند.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: این تجهیزات و امکانات جدیدی که امروز بهره برداری شد کم نظیر یا حتی در سطح کشور بی نظیر است و باید از ظرفیت های موجود بخش سلامت و درمان استفاده کنیم تا کیش عرصه ارائه خدمات شایسته و درجه اول پزشکی شود و دانش پزشکی که در سطح کشور داریم در جزیره کیش تبلور یابد.
مظفری تاکیدکرد: هدف ما این است که نه تنها شهروندان و هموطنانمان از ارائه خدمات پزشکی رضایت داشته باشند بلکه گردشگران سلامت که جدیدترین بحث در صنعت گردشگری کشور است به دلیل وجود امکانات خوب، به روز و استاندارد و با کیفیت عالی، جذب خدمات درمانی در کیش شوند و علاوه بر این، با بهره مندی از دانش پزشکی و ظرفیت های موجود، برای کشور آورده اقتصادی داشته باشد که افتتاح دفتر گردشگری سلامت به این موضوع کمک شایانی می کند.
دکتر مظفری همچنین در خصوص تسهیل سفر گردشگران سلامت به کیش گفت: همه تلاشمان این است که از ظرفیت شرکت هواپیمایی کیش که متعلق به سازمان است استفاده کنیم اما با توجه به امکانات محدود در این حوزه، مذاکراتی با سازمان هواپیمایی کشور انجام شده است تا برای جبران کمبود ها بتوانیم از پرواز های خارجی بهره مند شویم.
دکتر شادنوش قائم مقام معاون درمان وزارت بهداشت نیز در این مراسم با تبریک روز پزشک پزشکان را یکی از تاثیرگذارترین افراد جامعه برشمرد و گفت: پزشکان برای نجات بیمار سختی ها را با تمام توان به جان می خرند که در تصور نمی گنجد و امید دارم جامعه ما بیش از پیش قدردان زحمات شما انسان های وارسته و از خود گذشته باشد.
وی افزود: کار های بزرگی در حوزه سلامت و پزشکی در کشور انجام می شود و برای مثال اگر پیوندی بخواهد انجام شود در لحظه 150 نفر به صورت آماده باش در تمامی بخش های مربوط فعالیت می کنند.
قائم مقام معاون درمان وزارت بهداشت با بیان این که بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش همواره حامی همیشگی سلامت بوده است و یکی از نقاط قوت این منطقه محسوب می شود اظهار داشت: جذب گردشگر سلامت در این بیمارستان نشان می دهد که برنامه ریزی ها و هدف گذاری ها به درستی در این حوزه انجام شده و ادامه دارد و در شرایط کنونی با نگرش بلند دکتر مظفری گردشگری سلامت در کیش در حال گسترش و توسعه است و با وجود هزینه های زیاد این حوزه، توجه سازمان منطقه آزاد کیش به این موضوع مهم، بسیار قابل تقدیر است.
دکتر نادعلی نژاد رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش نیز در این مراسم پس از ارائه گزارشی از چشم انداز 1400 بیمارستان و زیر ساخت های انجام شده گفت: مهمترین موضوع مد نظر مجموعه ما در ایجاد این زیرساختها و ظرفیت ها، توسعه گردشگری سلامت است که بر رونق صنعت گردشگری و در نهایت اقتصاد جزیره کیش نیز تاثیرگذار خواهد بود که در این زمینه و در راستای دستیابی به سیاست های کلان جمهوری اسلامی و همچنین خواسته دکتر مظفری مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش، دفتر گردشگری سلامت در بیمارستان افتتاح شد.
دکتر نادعلی نژاد افزود: با قرار دادهای منعقد شده در این حوزه با شرکت های معتبر، تا هفته های آتی حدود حداقل 50 نفر گردشگر سلامت برای انجام امور درمانی یا بستری به جزیره کیش سفر می کنند که خود تحول بزرگی در این زمینه است.
رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش در خصوص بخش های افتتاح شده گفت: بخش طب سنتی به خواسته شهروندان کیش و با همکاری های وزارت بهداشت و درمان در دو بخش طب سنتی ایرانی و چینی راه اندازی شد و بخش دندانپزشکی بیمارستان نیز که سال ها منفعل بود از این پس به صورت واحدی مستقل و شبانه روزی به ساکنان و مسافران خدمت رسانی می کند.
وی افزود: آخرین نسخه و به روز ترین دستگاه سونوگرافی را با توجه به نیاز بیمارستان و پیشرفت سیستم تصویر برداری به تجهیزات اضافه کردیم تا خطاهای پزشکی را به حداقل یا صفر برسانده و رضایتمندی مراجعه کنندگان را افزایش دهیم.
حجت الاسلام حسن زاده امام جمعه کیش نیز در این مراسم ضمن قدردانی از تلاش تمام پزشکان کیش گفت: زمینه پیشرفت فراهم نمی شود مگر آنکه علاوه بر فهم و درک بالا، اهل مطالعه و پشتکار باشیم و پزشکان با الگو گرفتن از بوعلی سینا فیلسوف بزرگ، این نکته را مد نظر قرار دهند و بدانند رمز ماندگاری بوعلی به عنوان چهره ای برجسته ارتباط با خدا و ایمان به او بود.
وی گفت: امیدوارم با تلاش های دکتر نادعلی نژاد شاهد پیشرفت و ترقی کیش در حوزه سلامت باشیم.
در پایان این مراسم از پزشکان و کارمندان نمونه بیمارستان با اهدا لوح، تقدیر شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

جمع آوری نظرات و پیشنهادات مردمی در خصوص طراحی های میدان ملل

حضور تیم مشاوره مرکز مدیریت بیماریهای وزارت بهداشت در کیش

صنایع قشم در مسیر توسعه

تاکید مشاور رییس جمهور بر اهمیت و ضرورت پروژه های شیرین سازی آب دریا

بورس بین‌الملل راه سرمایه گذاران خارجی را باز می‌کند

جزیره کیش میزبان بزرگترین رویداد دریایی ایران

چهارمین راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی در کیش

سومین نشست فیروزه ای بانوان درکیش

تامین مواد اولیه و قطعات واسطه ای مورد نیاز واحد های تولیدی مستقر در کیش

اطلاعیه

ایجاد بورس بین الملل حضور گسترده سرمایه‌گذاران خارجی را به دنبال دارد

اطلاعیه در خصوص قطعی برق

باید کیش را برای آیندگان بسازیم

دعوت از فعالان حوزه های دریایی برای حضور در نشست هم اندیشی نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی ودریانوردی درکیش

گسترش روابط سازمان منطقه آزاد کیش و دانشگاه علم و صنعت ایران

تشکیل شورای عالی ورزش کیش و انتصابات این حوزه

حضور دکتر مظفری در مراسم ختم و بزرگداشت سردار شهید ابراهیم غلامی

استفاده از ظرفیت صندوق توسعه ملی برای رونق بیشتر پروژه ها در کیش

معرفی ظرفیت های بیمارستان کیش در چهارمین کنگره بین المللی سلامت کشورهای اسلامی

برگزاری دوره آموزش پیشگیری از بیماری های کبد در جزیره کیش

ابراز رضایت و قدردانی معاون اول رییس جمهور از راه اندازی مجدد پروژه های نیمه تمام در کیش

جزیره کیش نیازمند سرمایه گذاری در زمینه تولید برق

بررسی راهکار های توسعه نیروگاه کیش با حضور متخصصان این حوزه

بررسی توسعه نیروگاه کیش با حضور متخصصان این حوزه

تقدیر از فعالیت های دست اندرکاران برگزاری هفته دفاع مقدس

تقدیر از فعالیت های اصحاب رسانه کیش در هفته دفاع مقدس

جزیره کیش باید حلقه اتصال به بازار های جهانی در تمامی حوزه ها باشد.

امضا تفاهمنامه همکاری بین سازمان منطقه آزاد کیش و دانشگاه علم و صنعت ایران

انجام بازسازی و بهسازی مدارس در جزیره کیش

گشایش نخستین مجتمع آموزشی بین المللی هوشمند در جزیره کیش

کودکان کیش صاحب خانه شدند

ایجاد جزیره پاک مدیون تلاش نیروی انتظامی ویژه کیش است

هم سطح سازی معابر کیش و ساخت سطح شیبدار برای عبور کم توانان جسمی

رها سازی­ دو لاک­ پشت در حال انقراض در آبهای ساحلی کیش

آموزش کارکنان مراکز پذیرایی در کیش

تشکیل جلسه ستاد مدیریت بحران کیش

توجه به ظرفیت‌های اقتصادی کشور وابستگی به نفت را کاهش می‌دهد

پنج/ شفاف سازی در مناطق آزاد با تکیه بر فناوری اطلاعات

سازمان منطقه آزاد کیش پیگیر قطعی برق و مالکیت شرکت آب و برق

مناطق آزاد در هفته ای که گذشت

جمع آوری تورهای رها شده در دریا با کمک غواصان کیش

ارائه جزئیات برگزاری مسابقات کبدی جوانان جهان به دکتر مظفری

برگزاری ویژه برنامه های روز جهانی کودک در کیش

رایزنی جهت گسترش فعالیت اپراتور تله کیش در سایر مناطق آزاد کشور

نصب نرخنامه خدمات گردشگری در دفاتر مسافرتی و گردشگری جزیره کیش

پیام تبریک مدیرعامل به مناسبت فرا رسیدن سیزدهم مهرماه روز نیروی انتظامی

سازمان منطقه آزاد کیش پیشگام و پیشقدم پیاده سازی بیانیه گام دوم انقلاب در بین سایر مناطق آزاد

سرفصل های گام دوم انقلاب سرلوحه مدیران و مسوولان کیش

تقدیر معاون قوه قضائیه از اقدامات سازمان منطقه آزاد کیش در زمینه گام دوم انقلاب

دو سند راهبردی جزیره کیش با حضور معاون قوه قضائیه رونمایی شد