کرمان رصد

آخرين مطالب

جشنواره سراسری فیلم کوتاه موج فردا پنجم شهریور در کیش آغاز می‌شود منطقه آزاد کیش

جشنواره سراسری فیلم کوتاه موج فردا پنجم شهریور در کیش آغاز می‌شود
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - مسعود رهبری، جشنواره سراسری فیلم کوتاه موج رافرصتی ارزشمند برای ارتقای دانش فیلمسازان کیش و توسعه صنعت گردشگری این منطقه برشمرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش، در نشست خبری جشنواره فیلم کوتاه موج که ظهر دوشنبه 5 شهریور در سالن اجتماعات معاونت فرهنگی و اجتماعی این سازمان برگزار شد، مسعود رهبری رییس این جشنواره از ارسال 1500 اثر به دبیرخانه جشنواره خبر داد و گفت: حضور هنرمندان مطرح عرصه فیلم کوتاه کشور به‌عنوان میهمان یا هیات داوران جشنواره، فرصت ارزشمندی را فراهم می‌کند تا فیلمسازان جزیره کیش از تجارب و دانش این اساتید بهره‌مند شوند و سطح توانمندی خود را ارتقا دهند.
رهبری با اشاره به نمایش حدود60 اثر ارزشمند در زمینه فیلم کوتاه و برگزاری نشست‌های تخصصی با اساتید مطرح کشور در این حوزه، تصریح کرد: برگزاری موفق چند دوره جشنواره فیلم کوتاه موج در کیش که خوشبختانه با استقبال خوب هنرمندان و هنر دوستان کشور روبه‌رو شده است این منطقه آزاد تجاری–صنعتی را به برندی مطرح در عرصه حمایت از فیلم کوتاه و دومین پایگاه نمایش فیلم‌های کوتاه داخلی تبدیل کرده است.
وی با اشاره به‌ این‌که امسال با هدف رشد و توسعه صنعت گردشگری در کیش، «سفر و گردشگری» به‌عنوان محور دائمی جشنواره فیلم کوتاه موج تعیین شده است گفت: علاوه‌بر محور اصلی در هر دوره نیز موضوعی برای «نگاه ویژه» جشنواره درنظر گرفته خواهد شد که امسال و در سومین دوره برگزاری جشنواره موضوع «دریا» به‌عنوان نگاه ویژه این رویداد فرهنگی انتخاب شده است.
به گفته سرپرست مدیریت امور هنری معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش، جشنواره سه‌شنبه 5 شهریور ساعت 18 در مرکز همایش‌های بین‌المللی کیش آغاز شده و مراسم اختتامیه و اهدای جوایز هنرمندان خالق آثار برگزیده نیز ساعت 20 تا 22 پنجشنبه 7 شهریور با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، هنرمندان فیلمساز و چهره‌های شاخص و برجسته سینمایی کشور در مرکز همایش‌های کیش برگزار خواهد شد.
سرپرست مدیریت امور هنری معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش، همچنین از اکران هفتگی فیلم‌های کوتاه مطرح کشور در سینما لبخند کیش خبر داد و گفت: اجرای مستمر این برنامه فرهنگی زمینه آشنایی هنرمندان و علاقمندان این حوزه را با تازه‌ترین فیلم‌های کوتاه کشور فراهم می‌کند.
ابراهیم حصاری دبیر اجرایی جشنواره فیلم کوتاه موج نیز با ابرازخرسندی از رشد چشمگیر کیفیت آثار ارسالی سومین دوره جشنواره نسبت به دوره‌های قبل گفت: از بین 1500 اثر ارسال شده به دبیرخانه جشنواره درمجموع 69 اثر انتخاب شدند که به مرحله داوری آثار راه یافتند.
حصاری با اشاره به این‌که باتوجه به جایگاه ویژه فیلمسازان جزیره کیش، آشنایی عمیق و دقیق آنها به مسائل این منطقه و اهمیت نگرش خاص فیلمسازان کیش به‌مقوله هنر و تاثیر آن در صنعت گردشگری، امسال بخش جداگانه‌ای برای هنرمندان فیلمساز کیش درنظر گرفته شده، گفت: 20 اثر از فیلمسازان کیش به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که 4 اثر به مرحله داوری آثار راه یافت.
به گفته دبیر اجرایی جشنواره موج در بخش فیلمنامه‌نویسی نیز10 اثر به مرحله داوری راه یافته‌اند که یک فیلمنامه اثر هنرمندی از جزیره کیش است.
دبیر اجرایی جشنواره مرتبط بودن آثار با موضوع و محورجشنواره را مهم‌ترین شاخص انتخاب آثار برگزیده مطرح کرد و گفت: باتوجه به این‌که برخی هنرمندان جشنواره موج حائز رتبه‌ های برتر جشنواره‌های بین‌المللی از‌جمله جشنواره کن بودند از هیات محترم داوران درخواست کردیم تا با هدف ایجاد انگیزه و ترغیب فیلمسازان نوپا، به آثار این هنرمندان نگاه ویژه داشته و بدون درنظر گرفتن شهرت و سابقه فیلمسازان آثار را داوری کنند.
وی برگزاری کارگاه‌های آموزشی را یکی ازمهم‌ترین دستاوردهای ارزشمند جشنواره موج در کیش عنوان کرد و افزود: درطول جشنواره سه کارگاه با حضور اساتید مطرح فیلم کوتاه کشور برگزار می‌شود و در کارگاهی که پنجشنبه 7 شهریور از ساعت 10 تا 12 در هتل پانوراما برپا می‌شود کریم لک‌زاده و کاوه آهنگر نویسنده و کارگردان و پویان شعله‌ور تدوینگر درخصوص کاربردی‌ترین روش‌های تهیه و ساخت فیلم کوتاه موارد ارزشمندی را عنوان می‌کنند.
وی در ادامه افزود: دو کارگاه دیگر نیز در قالب نشست‌های صمیمی فیلمسازان پنجم و ششم شهریور از ساعت 12 تا 2 بامداد در موزه خانه بومیان کیش برگزار می‌شود.
لازم به‌ذکر است علاوه بر فیلم‌هایی که در مراسم افتتاحیه در مرکز همایش‌های بین‌المللی کیش به نمایش در می‌آید، سایر آثار در دومین روز جشنواره از ساعت 9 صبح تا 13 و 15 دقیقه و 15 و سی‌ دقیقه تا 21 و سی دقیقه در سینما لبخند و موزه نماد کیش اکران خواهد شد و تماشای فیلم‌های جشنواره برای تمامی ساکنان و گردشگران رایگان خواهد بود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield