کرمان رصد

آخرين مطالب

تشریح عملکرد دولت در استان کرمان از زبان عالی ترین‌ مقام اجرایی سياسي

تشریح عملکرد دولت در استان کرمان از زبان عالی ترین‌ مقام اجرایی

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - استاندار کرمان از رشد 100 درصدی تجارت و رشد 9 درصدی تولید ناخالص داخلی(متوسط رشد تولید ناخالص کشور 14 درصد) از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون در استان کرمان سخن به میان آورد و اظهار کرد: رشد 9 درصدی در ثبت آثار ملی میراث فرهنگی، 3.5 برابر شدن ثبت آثار جهانی، رشد 76 درصدی ایجاد مراکز اقامتی، 2 برابر شدن آثار ثبتی مرمت شده، رشد راه اندازی مراکز بوم گردی، 8 برابر شدن بناهای تاریخی واگذار شده به بخش خصوصی، رشد 60 درصدی سیستم‌های آبیاری نوین؛ رشد 60 درصدی کشت گلخانه‌ای و ... از دستاوردهای استان از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون می‌باشد.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمدجواد فدایی" صبح امروز سوم شهریورماه در مراسم روز بسیج قشر کارمندان ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهید باهنر و شهید رجایی، هفته دولت را فرصتی برای مرور اقدامات دستگاه‌های اجرایی دانست و در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در استان بیان کرد: در دولت تدبیر و امید از سال 92 تاکنون توفیقات خوبی در استان حاصل شده است به‌طوری‌که در این بازه زمانی 16 درصد در تعداد شاغلین رشد داشته‌ایم این درحالیست که متوسط رشد تعداد شاغلین کشور 9.5 بوده است.
استاندار کرمان از رشد 100 درصدی تجارت و رشد 9 درصدی تولید ناخالص داخلی(متوسط رشد تولید ناخالص کشور 14 درصد) از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون در استان کرمان سخن به میان آورد و اظهار کرد: رشد 9 درصدی در ثبت آثار ملی میراث فرهنگی، 3.5 برابر شدن ثبت آثار جهانی، رشد 76 درصدی ایجاد مراکز اقامتی، 2 برابر شدن آثار ثبتی مرمت شده، رشد راه اندازی مراکز بوم گردی، 8 برابر شدن بناهای تاریخی واگذار شده به بخش خصوصی، رشد 60 درصدی سیستم‌های آبیاری نوین؛ رشد 60 درصدی کشت گلخانه‌ای و ... از دستاوردهای استان از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون می‌باشند.
وی 29 برابری سطح زیر کشت دانه‌های روغنی، رشد 45 درصدی روستاهای گازدار شده، رشد 21 درصدی طول شبکه‌های گازرسانی، 1.5 برابر شدن ظرفیت تولید برق استان و ... را از دیگر دستاوردهای استان از سال 92 تاکنون برشمرد و افزود: در ابتدای دولت تدبیر و امید، هیچگونه نیروگاه خورشیدی در استان نداشتیم اما اکنون 38 مگاوات تولید برق استان کرمان از این محل است.
فدایی اشتغال را جزء اولویت‌های دولت تدبیر و امید در سطح کشور و استان کرمان دانست و اظهار کرد: در سال گذشته اشتغال 41 هزار و 709 نفر در سامانه رصد ثبت شده ضمن آنکه 156 میلیارد تومان تسهیلات در بخش ایجاد اشتغال خرد، خوداشتغالی و خانگی با نرخ 4 درصد در استان کرمان پرداخت شده که برای 11 هزار نفر در این بخش فرصت شغلی ایجاد شده است.
وی با بیان این مطلب که در بخش اشتغال روستایی و عشایری در استان کرمان 309 میلیارد تومان تسهیلات با نرخ 6 درصد پرداخت شده که برای بیش از 5 هزار نفر فرصت شغلی در سال گذشته ایجاد شده است، تصریح کرد: از محل تکمیل واحدهای اقتصادی نیز سال گذشته در استان کرمان برای یک هزار و 127 فرصت شغلی ایجاد شد همچنین به 307 طرح با اعتبار 561 میلیارد تومان در راستای رونق تولید تسهیلات در سال گذشته پرداخت کردیم که در این راستا رتبه پنجم کشور را به خود اختصاص دادیم.
استاندار کرمان با بیان این مطلب که مجوز 152 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی طی سال گذشته در استان کرمان صادر شده است، عنوان کرد: در هفته دولت سال گذشته 300 پروژه با اعتبار دولتی با سرمایه‌گذاری 470 هزار میلیارد تومان در سطح استان کرمان افتتاح شد که این تعداد پروژه های دولتی امسال به 480 پروژه با سرمایه‌گذاری 530 میلیارد تومان رسیده است که نشان دهنده تلاش دستگاه های اجرایی استان است.
وی با طرح این سوال که آیا این فعالیت‌ها کافی است و توانسته نیازها و مشکلات مردم را حل کند؟ گفت: قطعا جواب این پرسش، «خیر» است. کارهای زیادی باقی مانده که باید انجام دهیم و نیاز به کار و فعالیت بیشتری داریم تا مساله اشتغال و ... را حل کنیم بنابراین دستگاه‌های اجرایی باید کاراتر و پویاتر باشند.
فدایی اظهار کرد: برخی از کارمندان ارباب رجوع را یک مراجعه کننده می‌داند و فکر می کنند اگر خدمتی به آنها می‌رسانند نفعی عایدشان نمی‌شود اما در برخی موارد باید فراتر از یک مراجعه کننده به ارباب رجوع نگاه کنیم و اگر فردی مراجعه می‌کند که قصد ایجاد اشتغال دارد باید بدانیم او می‌خواهد وظیفه ما که ایجاد اشتغال است را انجام دهد و به نوع دیگری باید کمک کنیم تا این کار انجام شود لذا به دلسوزی و چابکی نیاز است که این تغییر نگاه وظیفه کارمندان بسیج ادارات است
وی با اشاره به وجود زیرساخت‌های لازم در روستاها و مهاجرت روستاییان به شهرها، اظهار کرد: اگر در روستاها شغل ایجاد کنیم روستاهای ما تخلیه نمی‌شوند و روستاییان به دلیل بیکاری به مهاجرت روی نمی‌آورند و به تبع آن حاشیه نشینی نیز به شکل کنونی نخواهیم نداشت.
استاندار کرمان با تاکید برآنکه اگر ما دلسوزانه رفتار کنیم، سایر کارکنان نیز از این رفتار تاثیر می‌گیرند و آنها نیز دلسوزانه رفتار خواهند کرد، تصریح کرد: باید به این موضوع توجه داشته باشیم که به هر اندازه که شغل ایجاد می‌کنیم، بیکار نیز به جامعه به همان اندازه اضافه می‌شود بنابراین اقدامات ما در ایجاد شغل در جامعه آنگونه قابل لمس نیست لذا بایستی سرعت ایجاد شغل از سرعت افراد متقاضی کار بیشتر باشد تا ایجاد اشتغال در جامعه ملموس شود.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

برنامه های هفته دفاع مقدس در رفسنجان تشریح شد

نیروگاه های خورشیدی به پنج هزار واحد افزایش می یابد

موقعیت ممتاز کرمان در ذوزنقه طلایی انرژی خورشیدی کشور

انرژی خورشیدی ظرفیت جدید درآمدزایی در کرمان

برخورد کامیون با عابر پیاده جان پسر بچه 9 ساله را گرفت

بیشتر اعتبارات مرمت بناهای تاریخی صرف پرداخت حقوق کارکنان می شود

پلیس کهنوج قاچاقچیان را ناکام گذاشت

کاربری بناهای ارگ بم تغییر کند

کرمان در زمینه ورزش جانبازان و معلولان یکی از قطب های کشور می شود

باند سارقان موتورسیکلت در چترود کرمان منهدم شد

همایش سنگرسازان بی سنگر در کرمان برگزار می شود

تغییر شگرد مجرمان سایبری در ایام محرم و صفر

25 هزار تن پسته از باغات رفسنجان برداشت می شود

سه جمله‌ طلایی که حسن روحانی را در سال 92 رئیس‌جمهور کرد

دولت پشتیبان خانه احزاب است/آرامش انتخابات مجلس به خاطر حضور احزاب بود

احزاب و نقش محوری آنها در حضور حداکثری در انتخابات

رشد عقلانیت سیاسی در جامعه توسط احزاب اتفاق می‌افتد

استقبال از خیران برای احداث فضاهای فرهنگی و رفاهی

72 هکتار بافت فرسوده در بافت وجود دارد

مسائل فرهنگی و اجتماعی مورد توجه ویژه قرار گیرد

اردوهای جهادی در رفع آسیب های اجتماعی تاثیرگذارند

تحقق آرزوی کوتاه قامت‌ترین مرد جهان در کرمان

کوتاه قامت‌ترین مرد ایران با وزیر کشور در مشهد دیدار کرد

واعظی: فضای مجازی، عامل شیوع اعتیاد است!

زیباکلام: سحر آن روز برای هواخوری رفته بود!

کاهش 460 میلیارد تومان بدهی دستگاه های اجرایی استان از محل تهاتر

30 درصد بم ناکارآمد است/شرق کرمان جزو مهم ترین مناطق استان

بودجه تخصیصی به بازنشستگان به صورت یکسان پرداخت می‌شود

37 محکوم به قصاص نفس در کرمان از اعدام رهایی یافتند

آمادگی در برابر دشمنان در جامعه ایجاد شود

تبیین اهداف دفاع مقدس ضروری است

برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس در کرمان اعلام شد

رژه نیروهای مسلح در کرمان برگزار می شود

احمد خاتمی : گرانی‌ها، هزینه‌ های انقلابی ماندن است

پناهیان همچنان حرف می‌‌زند؛ نیش‌دار و گزنده!

حمایت مالی اوقاف از 520 هیئت مذهبی استان کرمان

اجرای طرح " مدیران یاور " در کرمان با قوت ادامه دارد

استاندار کرمان بر توانمندسازی خانوارهای محروم تاکید کرد

اعتراضی در خصوص داوری ندارم

تصمیم داور در مورد پنالتی پارس جنوبی اشتباه بود

توقف گل‌گهر برابر پارس‌/ بگوویچ و کمالوند در حسرت برد ماندند

تساوی گل‌گهر برابر پارس‌/ بگوویچ و کمالوند در حسرت برد ماندند

جریان حزب الله از حماسه عاشورا نشات گرفته است

فرانسوی‌ها همان نقش آمریکایی‌ها را در لباس دوست انجام می‌دهند

در مقابل زیاده خواهی آمریکا ایستادگی می کنیم

پهن شدن بازار شایعات فضای مجازی، امروز در اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان!

زمین لرزه 3.3 ریشتری هجدک را تکان داد

تیم های «گل گهر سیرجان» و «پارس جنوبی جم» به مصاف یکدیگر می روند

آغاز دوباره لیگ برتر از سیرجان زیر نظر مارک ویلموتس

با هدف پیروزی به میدان می رویم