کرمان رصد

آخرين مطالب

معاون عمرانی استاندار کرمان خبر داد:

تشکیل شهرداری ویژه بافت فرسوده شهر کرمان/راهی‌ جزء تامین آب حوزه به حوزه نداریم اجتماعي

تشکیل شهرداری ویژه بافت فرسوده شهر کرمان/راهی‌ جزء تامین آب حوزه به حوزه نداریم
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - معاون امور هماهنگی عمرانی استاندار کرمان از تشکیل شهرداری منطقه 5 یا شهرداری ویژه بافت فرسوده در شهر کرمان خبر داد.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، "سید مصطفی آیت اللهی موسوی" در جمع خبرنگاران ضمن تبریک هفته دولت و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دولت و به ویژه شهیدان رجایی و باهنر با اشاره به پروژه های قابل افتتاح در استان کرمان در هفته دولت اظهار کرد: در هفته دولت پروژه های مختلفی در نقاط مختلف استان کلنگ زنی و یا افتتاح خواهد شد که در مجموع 654 پروژه دولتی و خصوصی با اعتبار 16 هزار میلیارد تومان در این هفته در استان کرمان خواهیم داشت.
وی با بیان اینکه 481 پروژه با اعتبار 530 میلیارد تومان از منابع دولتی در این هفته مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت: همزمان با پروژه‌های دولتی که از محل اعتبارات دولتی تامین اعتبار شده، 173 پروژه نیز توسط بخش خصوصی با 15 هزار میلیارد تومان اعتبار در هفته دولت در استان کرمان افتتاح خواهد شد که در مجموع تمامی این پروژه ها برای 3400 نفر ایجاد اشتغال مستقیم خواهد کرد.
آیت اللهی موسوی با بیان اینکه بیشترین پروژه های دولتی مورد افتتاح در این هفته مربوط به بنیاد مسکن با 342 پروژه که بیشتر در طرح های هادی روستایی است، اظهار کرد: در پروژه های بخش خصوصی که در چهار حوزه صنعت و معدن، کشاورزی، خدمات و زیربنایی را شامل می شود، بیشتر تعداد پروژه ها در بخش صنعت و معدن با 18 طرح بزرگ با اعتباری بالغ بر13900 میلیارد تومان خواهد بود.
معاون امور هماهنگی عمرانی استاندار کرمان با بیان اینکه با وجود همه تنگناهای مالی دولت و تحریم های وارده بر کشور، عملیات اجرایی 120 پروژه با اعتباری بالغ بر 330 میلیارد تومان در سطح استان کرمان آغاز خواهد شد افزود: برگزاری جشنواره های سیب و گلابی، گردو و ترخون که نشان دهنده ظرفیت ها و پتانسیل های استان کرمان است از دیگر برنامه های استان در هفته دولت خواهد بود.
وی به پروژه های در دست اقدام استان در حوزه روستایی نیز گریزی زد و گفت: در حوزه روستایی هم اکنون 20 میلیارد 600 میلیون تومان پروژه در بخش‌های مختلف آب روستایی، بهداشتی، اقتصاد مقاومتی، بهسازی جاده ها، طرح های هادی روستایی و ... را به جزء پروژه های ذکر شده هفته دولت در دستور کار داریم.
نهضت گازرسانی در استان کرمان در حال رخ دادن است
آیت اللهی موسوی با بیان اینکه امسال نهضت گازرسانی در استان کرمان در حال رخ دادن است گفت: بیشترین حجم گازرسانی را امسال به روستاهای استان کرمان خواهیم داشت به طوری که پیش بینی می شود رشد 5 درصدی را نسبت به سال گذشته در بحث گازرسانی در سطح استان داشته باشیم.
معاون عمرانی استاندار کرمان در بخشی دیگری از صحبت های خود به موضوع مسکن مهر اشاره کرد و گفت: بخشی از تامین مسکن مهر در استان های کشور مربوط به تعاونی های مسکن بود که متاسفانه در برخی موارد با مشکلات عدیده ای این تعاونی ها روبرو شدند اما در مجموع سیاست دولت تدبیر و امید بر این است که کلیه پروژه های مسکن های مهر تا پایان این دولت به اتمام برسد که خوشبختانه در استان کرمان نیز با پیگیری های صورت گرفته، وضعیت این مسکن ها به نقاط خوبی رسیده است.
وی با بیان اینکه برخی از پروژه های مسکن مهر در استان کرمان در حوزه خدمات زیربنایی با مشکلات جدی روبرو بوده که دغدغه استان، حل این مشکلات است افزود: برای حل این مشکلات باید تامین اعتبارات لازم از سوی وزرتخانه های مربوطه صورت گیرد که خوشبختانه در جلسه اخیر شورای مسکن، توافقات خوبی را در این راستا داشتیم و امیدواریم با حل این مشکلات، شاهد باشیم در آینده نزدیک خیلی از واحدهای مسکن مهر در استان کرمان افتتاح و در اختیار مردم قرار گیرد.
دشت های اطراف کرمان دیگر کشش حفر چاه و استفاده از منابع آب های زیرزمینی را ندارند
آیت اللهی موسوی در ادامه به موضوع آب استان کرمان اشاره کرد و گفت: علی رغم بارندگی های خوب ابتدای سال، اما در تامین آب شرب شهر کرمان با مشکلات زیادی روبرو بوده به طوری که در پیک مصرف به 3000 لیتر بر ثانیه آب نیازمند بودیم
وی به طرح های کوتاه مدت و بلند مدت برای تامین آب استان کرمان اشاره کرد و گفت: یکی از طرح های کوتاه مدت استان برای حل مشکل آب شهر کرمان در تابستان جاری، خرید چند حلقه چاه از برخی صنایع استان کرمان بود که توانستیم آب این چاه ها را به مدار آبی شهر کرمان وارد کنیم.
معاون عمرانی استاندار کرمان با اشاره به طرح های بلند مدت استان و با تاکید بر اینکه راهی جزء انتقال آب حوزه به حوزه برای تامین آب استان کرمان نداریم افزود: دشت های اطراف کرمان دیگر کشش حفر چاه و استفاده از منابع آب های زیرزمینی را ندارند و انتقال آب تنها راه تامین نیاز آب استان کرمان است.
لوله گذاری طرح انتقال آب از بهشت آباد، از سمت کرمان در حال اجراست
آیت اللهی موسوی با بیان اینکه فاز اول طرح انتقال آب از خلیج فارس به استان کرمان در مراحل نهایی کار است و تا پایان سال جاری و یا اوایل سال 99 به بهره برداری خواهد رسید افزود: طبق توافقات صورت گرفته است قرار است که بتوانیم بخشی از آب مازاد این طرح را از طریق سرچشمه به شهر کرمان انتقال دهیم تا در کوتاه مدت مشکل آب شرب شهر کرمان نیز از این طریق حل شود.
وی به طرح انتقال آب از بهشت آباد نیز اشاره کرد و گفت: این پروژه نیز جزء طرح های بلند مدت استان برای تامین آب شرب کرمان است اما اولویت دولت، طرح های کوتاه مدت تامین آب برای این منطقه است اما در مجموع در پروژه انتقال آب از بهشت آباد نیز برخی از مجوزهای اجرای این پروژه صادر شده و هم اکنون لوله گذاری این پروژه از سمت کرمان در حال اجراست.
معاون عمرانی استاندار کرمان در ادامه درباره سوالی پیرامون وضعیت پروژه فاضلاب شهر کرمان نیز گفت: تا پایان سال گذشته به دلیل اینکه تامین اعتبار این پروژه از محل اعتبارات دولتی و به صورت ملی تامین بود، با مشکلات عدیده این این پروژه مواجه شده بود به طوری که از سال 75 تا سال گذشته تنها شاهد 20 درصد پیشرفت فیزیکی در این پروژه بودیم.
وی ادامه داد: سال گذشته و طبق توافقات صورت گرفته با مجموعه‌ای از صنایع استان مقرر شد، پروژه های فاضلاب سه شهرستان کرمان، زرند و سیرجان به صورت مشارکتی با بخش صنعت اجرایی شود که این کار در شهر کرمان توسط شرکت فولاد بوتیا هم اکنون در حال اجراست و پیش بینی شده این پروژه 5 ساله در کل شهر کرمان با اعتباری بالغ بر 1500 میلیارد تومان به بهره برداری برسد.
آیت اللهی موسوی در ادامه به موضوع بازآفرینی شهری نیز اشاره کرد و گفت: محلات هدفی در اطراف و حاشیه های شهری داریم که نیاز است در این مناطق اقدامات خاصی صورت گیرد که در طرح بازآفرینی شهری به این مناطق و سکونتگاه های این محلات نگاه ویژه ای شده است.
معاون عمرانی استان کرمان به ارایه تسهیلات به سازندگان واحدهای مسکونی در حاشیه شهرها در قالب طرح بازآفرینی شهری اشاره کرد و گفت: تسهیلات خوبی به سازندگان واحدهای مسکونی در این مناطق اعطا می شود به طوری که برای سازندگان شخصی و خصوصی، 50 میلیون تومان تسهیلات با بهره 9 درصد و بازپرداخت طولانی مدت و برای انبوه سازان 50 میلیون تومان تسهیلات جدید با بهره 18 درصد (مجموعا 100 میلیون تومان) از سوی بانک مسکن اعطا خواهد شد.
وی با بیان اینکه شهرداری کرمان و معاون عمرانی استانداری کرمان نیز در همین راستا نگاه ویژه ای به این مناطق خواهد داشت اظهار کرد: برای تسهیل در امور این مناطق حاشیه ای و بافت های فرسوده در شهر کرمان، شهرداری کرمان اقدام به راه اندازی شهرداری منطقه 5 یا شهرداری بافت فرسوده برای پوشش این مناطق کرده که بتوان تبدیل واحدهای غیرایمن و فرسوده این مناطق به واحدهای با مقاومت بالا و ساماندهی این مناطق را در کوتاه ترین زمان ممکن فراهم کرد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نتیجه آزمایشات دو توریست درباره ویروس کرونا

آزادراه تهران - شمال نزدیک نوروز افتتاح می‌ شود

آمار دانشجویان ایرانی گرفتار در ووهان چین

تازه‌ ترین تلفات کرونا؛ 107 کشته و 4500 مبتلا

سامانه بارشی جدید وارد کشور می‌ شود

بسته شدن منطقه تجریش تهران

تداوم آلودگی هوا در تهران

قتل هولناک راننده زنِ آژانس توسط سه افغان

دختران در مصرف نوشیدنی الکلی جلو زدند!

واژگونی مرگبار اتوبوس در محور اصفهان به شیراز

برخورد جدی با زمین خواری بدون درگیری و نارضایتی اجتماعی

وسایل نقلیه در 10 ماهه امسال 835 نفر کرمانی را به کام مرگ کشاندند

انجمن روابط عمومی شهرستان رفسنجان فعال شود

سند جامع سالمندی پایش و ارزیابی شود

تصاویری از خروج هواپیمای کاسپین از باند فرودگاه

وضعیت پرونده کیک‌ های آلوده به کجا رسید؟

آلودگی هوای تهران باز هم بالا زد

مولتی میلیاردر هروئینی دستگیر شد

دختران مجرد می‌ توانند فرزند خوانده بگیرند

روایت یکی از مسافران کاسپین از حادثه امروز

ورود مسافران چینی به ایران با کارت سلامت

معمای مرگ جمعی در میانکاله؛ کجا بِره پرنده؟

پلیس آماده همکاری در برگزاری انتخابات امن، سالم و قانونی است

افزون بر هزار واحد مسکونی مددجویی کمیته امداد در کرمان افتتاح می‌شود

پیش‌بینی بالاتر از نرمال بودن دمای هوای استان کرمان در فروردین ماه 99

هزینه غرفه‌ای که به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان اهدا شد

1000 واحد مسکونی مددجویان در کرمان افتتاح می‌شود

وقوع 358 فقره تصادف فوتی در 9 ماهه گذشته سال جاری در استان کرمان

شهرداران در زمینه فرهنگی و اقتصادی شهر فعال شوند

کاهش 5 درصدی تلفات جاده‌ای در 9 ماهه امسال

تعداد کشته‌شدگان 9 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 44 نفر کمتر است

تعداد کشته‌شدگان 9 ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 44 نفر کمتر است

کاهش 5 درصدی تلفات جاده‌ای در 9 ماهه اول امسال

افزایش تعداد جانباختگان زلزله در ترکیه به 31 تن

ورود مواد غذایی همراه مسافر از چین ممنوع شد

«تبریزیان» کیست و چرا «هاریسون» را آتش زد؟

تلفات ناشی از ویروس کرونا به 56 نفر رسید

کشف 119 کیلوگرم تریاک در عملیات پلیس کهنوج

شهردار کرمان به ابهامات شهری پاسخ داد

تیراندازی به اتوبوس‌ کارکنان پتروشیمی ماهشهر

287 کیلوگرم تریاک در راور کشف شد

انجمن سیب‌زمینی جنوب کرمان راه‌اندازی شد

500 زندانی کرمان در انتظار عفو هستند

61 درصد از کارجویان مهارت آموخته فنی و حرفه‌ای کرمان مشغول بکار شدند

500 زندانی استان کرمان، در انتظار عفو

کرمانی‌ها آخر هفته گرم‌تری خواهند داشت

یک بلوار در کرمان به نام «سردار شهید حسین پورجعفری» مزین شد

آخرین وضعیت خسارت سیلاب در جنوب استان کرمان

آمادگی فرودگاه امام برای مقابله با ویروس کرونا

تمساح خلیج فارس اعدام شد