کرمان رصد

آخرين مطالب

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان:

328 شغل در مناطق حاشیه‌ای شهر کرمان ایجاد شد سياسي

328 شغل در مناطق حاشیه‌ای شهر کرمان ایجاد شد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان از ایجاد 328 شغل در مناطق حاشیه‌ای شهر کرمان طی 15 ماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، زهرا موسی‌پور صبح شنبه در جلسه شورای اداری استان کرمان با اشاره به دفاتر تسهیلگری بیان داشت: 10 دفتر تسهیلگری در شهر کرمان داریم که اقدامات موثری انجام داده‌اند و دفاتر تسهیلگری منشا خدمات ارزشمندی در حاشیه شهر هستند.
وی افزود: کار را با تمام شماری و برداشت منطقه‌ای، محله‌ای در حاشیه شهر آغاز کردیم لذا آن چیزی که در حاشیه شهر انجام می‌گیرد تماما بر اساس مطالعات دقیق است.
مدیر کل امور اجتماعی استانداری کرمان گفت: پایه کار دفاتر تسهیلگری بر مبنای اجتماعی کردن مقابله با آسیب‌های اجتماعی است بنابراین افراد تاثیرگذار را شناسایی کردیم و در حال حاضر 825 نفر از کسانی که اثرگذار هستند در دفاتر تسهیلگری شناسایی شدند و از آنها برای همکاری دعوت کرده‌ایم.
موسی‌پور تصریح کرد: دفاتر تسهیلگری جانشین دستگاه‌های اجرایی نیستند لذا این دفاتر معین دستگاه‌ها هستند که می‌توانند اطلاعات جامع و کاملی را به دستگاه‌های اجرایی ارائه کنند.
وی یادآور شد: تاکنون 474 نشست تسهیلگری در محلات با حضور مردم با عنوان‌های مدیریت شهری، افراد و .... برگزار شده و تفاهم‌نامه‌هایی منعقد شده است لذا امروز فقر قابلیتی که در بین افراد ساکن حاشیه شهرها بوده و احساس تعلقی نداشته‌اند ارتقا یافته است.
موسی‌پور اظهار داشت: در دفاتر تسهیلگری افرادی که مهارتی داشتند یا فاقد مهارت بودند و کسانی که نیمه ماهرند شناسایی و ضمن آموزش آنها را توانمند کردیم.
وی گفت: ایجاد شغل از وظایف دفاتر تسهیلگری نیست لذا ما 328 شغل در مناطق حاشیه‌ای شهر طی 15 ماه ایجاد کردیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield