کرمان رصد

آخرين مطالب

تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه شهید باهنر کرمان و شرکت توزیع برق جنوب منعقد شد علمي

تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه شهید باهنر کرمان و شرکت توزیع برق جنوب منعقد شد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - امضای تفاهم نامه همکاری پژوهشی و آموزشی میان دانشگاه شهید باهنر کرمان و شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان در راستای حمایت از پایان نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری و نیز افتتاح نمایشگاه دائمی تجهیزات شبکه‌های توزیع انرژی الکتریکی دانشگاه شهید باهنر کرمان منعقد شد.

به گزارش ایرنا امضای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه شهید باهنر کرمان و شرکت توزیع برق جنوب با حضور محمدعلی طاهر رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان و عبدالوحید مهدوی نیا مدیرعامل شرکت توزیع برق جنوب استان کرمان، منعقد شد.

رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان روز یکشنبه در این آیین افزود: این دانشگاه به عنوان دانشگاه مادر استان و بزرگترین دانشگاه جنوب شرق کشور است و با توجه به جنگ اقتصادی که وجود دارد، باید نقش مهمی را در در زمینۀ رونق تولید انجام دهد.
محمدعلی طاهر با اشاره به نقش اعضای هیأت علمی دانشگاه و ارتباط با صنعت عنوان کرد: اعضای هیأت علمی می‌توانند نقش مهمی داشته باشند، زیرا ارتباط با صنعت، تنها به دانشکده خاصی محدود نمی‌شود و رشته‎های انسانی نیز می‌توانند نقش پررنگی در این زمینه داشته باشند.
وی با بیان اینکه نقش فرهنگی، اجتماعی، مدیریتی در انجام طرح‌ها بسیار مهم است به عبارت دیگر هر طرح صنعتی اگر یک پیوست فرهنگی هم همراه آن باشد، نتایج ارزشمندی را به دنبال خواهد داشت تصریح کرد: با توجه به ظرفیتی که در دانشگاه شهید باهنر کرمان وجود دارد، دانشگاهیان می توانند مسائل فرهنگی را مطرح کنند و به شرکت برق جنوب مشاوره دهند.

تجهیز خانه صنعت در دانشگاه شهید باهنر کرمان
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید باهنر کرمان با اشاره به تاریخچه برق جنوب گفت: توزیع برق جنوب در سال 1386 استقلال پیدا کرد و از اولین روزی که مستقل شد، کمیته تحقیقات شرکت برق جنوب فعالیت خود را آغاز کرد.
حسین نظام آبادی با بیان اینکه توسط این کمیته و به منظور همکاری متقابل صنعت و دانشگاه در سال 1396 خانه صنعت در محل دانشگاه شهید باهنر کرمان تجهیز و راه اندازی شد ادامه داد: خانه صنعت دانشگاه به ابتکار این شرکت و به منظور افزایش سطح کمی و کیفی همکاری‌های علمی دانشگاه با شرکت توزیع نیروی برق جنوب کرمان و با هدف استخراج نیازهای علمی و تحقیقاتی تأسیس و راه اندازی شده و دارای اساسنامه مجزا بوده و به امضا دانشگاه شهید باهنر کرمان رسیده است.
وی گفت: با راه اندازی این مکان استادان و دانشجویان دانشگاه می‌توانند با حضور در محل شرکت و برگزاری نشست های مشترک نسبت به استخراج مشکلات و اولویت‌های تحقیقاتی اقدام کنند و نیز ارتباط موثری در زمینه فعالیت‌های شرکت برق داشته باشند.
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه تصریح کرد: به منظور تدوین راهبردها و اهداف مشترک بین شرکت و دانشگاه‌ها نشست های تعامل با دانشگاه سالانه برگزار می شود و به بررسی راهکارهای گسترش همکاری‌های مشترک پرداخته که هدف آن تصویب موضوعات پژوهشی از محل تفاهم‌نامه و نیز اجرای مفاد تفاهم نامه همکاری بوده است.
نظام آبادی با بیان اینکه تربیت دانشجویان با مهارت‌های بالا به منظور افزایش ضریب اشتغال پس از فارغ التحصیلی یکی از دغدغه های مهم مسئولان دانشگاه است گفت: در این راستا مرکز جوار دانشگاهی 1 و 2 راه اندازی شده است و کارگاه‌های آموزشی برای دانشجویان همراه با تحصیلات کلاسیک به منظور مطالعه و پیگیری هدفمندتر دروس برگزار می‌شود.
وی در خصوص همکاری با شرکت توزیع برق جنوب گفت: در سال 1392 تفاهم نامه ای بین دانشگاه و شرکت برق جنوب امضا شد که در آن بیشتر نگاه فنی را در بر داشت اما در این بین مشکلات دیگری مانند پیوست‌های فرهنگی که باید در مسائل فنی رعایت شود وجود نداشت که در این تفاهم نامه رویکردهای فرهنگی نیز اضافه شده و در مراحل بعدی رویکردهای اجتماعی نیز به آن افزوده شد.

نیازمند دانش و تجربیان دانشگاهیان در حوزه های مختلف
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان در خصوص ارتباط صنعت و دانشگاه گفت: نگاه ما در این زمینه یک نگاه کلیشه‌ای نیست بلکه نگاه و دیدمان این است که بتوانیم به کمک دانشگاه و شرکت توزیع نیروی برق بخشی از مشکلات صنعت را حل کنیم.
عبد الوحید مهدوی نیا عنوان کرد: در زمینه ارتباط صنعت با دانشگاه در سال‌های گذشته اقداماتی از قبیل افتتاح خانه و اتاق با حضور اساتید اهل فن دانشگاه انجام شده و اتاق صنعت در دانشگاه نیز نقش تسهیل گری را در قراردادهای پژوهشی داشته است.
وی افزود: با توجه به برنامه استراتژیک که در پیش داریم مشکلاتی از قبیل کاهش تلفات که جدا از بحث فنی و سیستمی خود بحث مواد و تجهیزات آن، کاهش انرژی توزیع و کاهش خاموشی، هوشمندی سازی موسسات و نبود آزمایشگاه مرجع و هوشمند، مدیریت بحران و انرژی خورشیدی، کاهش عدم مراجعه حضوری مردم و بحث مدیریت مصرف انرژی و …که نیازمند دانش و تجربیات دانشگاهیان است باید به کمک و همکاری دانشگاه حل شود.
مهدوی خاطر نشان کرد: زمانی کشور در حال توسعه است قاعدتاً دارای رشد مصرف انرژی است که باید در این زمینه اصلاح الگو مصرف فرهنگ سازی و باعث تغییر در بینش و تبدیل به یک فرهنگ پایدار شود که در این خصوص بایستی با کمک علوم اجتماعی، استادان دانشگاه و دانش و تخصصی که دارند بتوانیم به یک رفتار پایدار در بحث مصرف انرژی برسیم.
در این نشست از سوی دانشگاه شهید باهنر کرمان از مدیر عامل شرکت توزیع برق جنوب استان کرمان تقدیر شد و نمایشگاه دائمی تجهیزات شبکه‌های توزیع انرژی الکتریکی دانشگاه شهید باهنر کرمان نیز گشایش یافت.
9895 / ‏‬ 5054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان تاکید کرد: الزام دستگاه های اجرایی استان نسبت به ورود و ثبت اطلاعات اشتغال در سامانه رصد

مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال گلستان خبر داد: بهره مندی 625 فارغ التحصیل دانشگاهی از طرح کارورزی

طراحی و اجرای یک رویداد جهانی در جزیره کیش

اخذ مجوز برای نامگذاری اماکن به نام سردار سلیمانی ضروری است

روزانه 140 نفر به مراکز جامع سلامت کرمان مراجعه می‌کنند

بیانیه جمهوری اسلامی ایران در هفتمین اجلاس توسعه پایدار آسیا و اقیانوسیه قرائت شد

کشف 530 کیلوگرم تریاک در کهنوج

120 هکتار مرتع در شهرستان ریگان از آفت ملخ پاک‌سازی شد

تسهیلات اشتغال روستایی به 23 طرح گردشگری کرمان اختصاص یافت

مهلت ثبت اصلاحیه در سامانه مسکن فرهنگیان تمدید شد

ارایه تسهیلات اشتغال روستایی به 23 طرح گردشگری کرمان

انتقام در اینستاگرام

تاریخ عقدنامه ازدواج فرزندان از اول فروردین 98 محاسبه می شود

تصویری کمیاب و قدیمی از دهستان رمشک

ثبت نام دانش آموزان در مدارس با پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود

برگزاری اولین کنگره بین المللی فرهنگی و اجتماعی بررسی ابعاد شخصیتی شهید سلیمانی

چالش تأمین واکسن آنفلوانزا پیش روی دنیا/گروه‌های هدف شناسایی شدند

وزش باد شدید از فردا در کرمان

تعطیلاتی پرحادثه در کرمان

جلوگیری از ورود ملخ‌ها به مزارع ریگان

دستگیری شکارچیان متخلف حیات وحش در کرمان

9 کشته و زخمی در تصادف محور فهرج - زاهدان

بنیاد مستضعفان افزون بر یک میلیارد ریال به حساب ایتام رفسنجان واریز کرد

افزایش 10 تا 15 درصدی قیمت لوازم خانگی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان خبر داد: رتبه نخست استان زنجان در شاخص نرخ مشارکت اقتصادی و نسبت اشتغال

مناطق آزاد در هفته ای که گذشت

تالارها و سالن‌های پذیرایی کرمان بازگشایی شد

9000 کلونی زنبور عسل در استان کرمان پایش شد

توضیحات روابط عمومی محیط زیست در خصوص آتش سوزی جنگل‌های گچساران

تجهیزات محیط بانان به روز می شود تجهیزات محیط بانان به روز می شود

سوسک های سیاه کارابیده هیچ خطری ندارد، مردم نگران نباشند

اطفای حریق 34 منزل مسکونی در کرمان

تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان به قرنطینه رفت

سطح زیر کشت گل محمدی در شهربابک به 50 هکتار رسید

رقابت، فرصتی برای بروز ظرفیت نیروهای انقلاب/وحدت برای خدمت

در 2 ماه گذشته افزایش قیمتی در لوازم خانگی نداشته‌ایم

آلودگی کندوها به بیماری‌های زنبور در استان کرمان کمتر از حد انتظار

«یاسر»، از آرزوی معلم شدن تا سکوت و خوابیدن در گوشه اتاق/خدا همین نزدیکی است

کشف 427 کیلوگرم تریاک در ریگان

شمار مبتلایان کرونا در کرمان از 1500 نفر هم عبور کرد

تست کرونای تمامی تیم‌ها در آزمایشگاه‌ واحد و معتبر انجام شود

ابلاغ آخرین مصوبات شورای سلامت کیش

تعداد بیماران مبتلا به کرونا در کرمان به 1516 نفر رسید

آخرین وضعیت کرونا در جیرفت/ ادامه حضور یک سوم کارمندان در ادارات

1200 تاکسی رفسنجان مجهز به کارتخوان می‌شود

آزمون پایه نهم متوسطه به صورت حضوری برگزار می‌شود

اهدای عضو مستلزم آگاهسازی بیشتر است

نخستین گروه ملخ‌های صحرایی به مزارع ریگان رسید

توضیحات باشگاه گل گهر در خصوص قرنطینه بازیکنان مبتلا به کرونا

رونمایی از کتاب مجموعه عکس های ژوزف پلروس در کیش