کرمان رصد

آخرين مطالب

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان عنوان کرد:

لزوم تعدیل خواسته‌های حوزه سلامت با شرایط اقتصادی و توان خانواده‌ها/آخرین وضعیت طرح نسخه نویسی الکترونیکی در کرمان علمي

لزوم تعدیل خواسته‌های حوزه سلامت با شرایط اقتصادی و توان خانواده‌ها/آخرین وضعیت طرح نسخه نویسی الکترونیکی در کرمان
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: برای توازن در بازار سلامت، خواسته ها و انتظارات حوزه سلامت با شرایط اقتصاد سیاسی و توان مالی خانواده ها تعدیل شود.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر"محمد جعفری" امروز 25 خردادماه در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی پرداخت ها به مراکز درمانی اظهار کرد: مطالبات فروردین ماه امسال همه مراکز درمانی دولتی و خصوصی استان کرمان تسویه شده و از سال گذشته علی رغم اینکه بازار بسیار آشفته بود، ماهانه علی الحساب مطالبات را پرداخت می کردیم.
جعفری با بیان اینکه در طول سال جاری بالغ بر 640 میلیارد تومان تعهد مالی خواهیم داشت که ماهانه 53 میلیارد تومان است افزود: از آنجایی که تعهد مالی 640 میلیارد تومانی بیمه سلامت در استان کرمان در سال جاری برای ایجاد موازنه در اقتصاد سلامت خیلی خوب است، قطعا در صورتی منتج به رفاه عموم بیماران خواهد شد که برای توازن در بازار سلامت خواسته ها و انتظارات حوزه سلامت با شرایط اقتصاد سیاسی و توان مالی خانواده ها تعدیل شود.
وی تصریح کرد: در صورتی که انتظارات سکانداران سلامت با شرایط عادی بازار بخواهد پیش برود، موجب ایجاد نارضایتی و افزایش پرداخت از جیب مردم می شود.
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با بیان اینکه کفه انتظارات و کفه امکان تامین انتظارات باید باهم باشد، گفت: تعدیل خواسته ها با شرایط اقتصاد سیاسی کشور و توان مردم می تواند موجب رفاه عمومی شده، تحریم ها را دور بزند، بر جنگ اقتصادی فائق بیاید و در عین حال شاخص های حوزه سلامت کشور کماکان به سمت تعالی حرکت داشته باشد.
وی افزود: جامعه پزشکی امروز بیش از هر زمان دیگری همراهی و همکاری ممکن را برای اعتلای حوزه سلامت کشور داشته و با شرایط اقتصادی کشور همیاری دارد.
جعفری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بیان کرد: به دلیل اشکال در سبک زندگی و افزایش استرس ها، کاهش تحرک های بدنی و بدی تغذیه بیماری های مزمن در جامعه فراگیر شده است.
وی تصریح کرد: اگر به این چهار عامل اصلی بروز بیماری های مزمن توجه نکنیم، هزینه های بسیار هنگفتی را جامعه ایرانی در آینده نه چندان دور متحمل خواهد شد.
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: یکی از علل بیماری های مزمن قلبی عروقی، فشارخون است و اینکه وزارت بهداشت درصدد است همه جامعه ایرانی بالای 30 سال را تحت پوشش غربالگری فشارخون قرار بدهد، به دلیل این است که آگاهی افراد به شرایط جسمی‌شان بالا رفته و توجه به سلامت را بیشتر کند.
وی افزود: هر چه خودآگاهی بالاتر رود، خودمراقبتی بیشتر خواهد شد و در این صورت همکاری خانواده ها برای پیشگیری از بروز بیماری ها بیشتر می شود و لایه اولیه خدمات بهداشتی درمانی با مشارکت عموم مردم محقق می شود.
جعفری با دعوت از افراد بالای 30 سال برای مشارکت در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون عنوان کرد: با این غربالگری افراد مبتلا، در مسیر درمان قرار گرفته و دچار عوارض کمتری می شوند.
وی بیان کرد: در استان کرمان مصرف نمک در نان را با افزایش پروتئین و فیبر، از 1800 گرم به 600 گرم کاهش داده ایم که در درازمدت موجب کاهش فشارخون، سرطان های دستگاه گوارش و بیماری های قبلی عروقی بشود و این اقدام باید تداوم داشته باشد.
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان در ادامه اظهار کرد: در سال جاری چهار پروژه پایلوت را در دست اجرا داریم که استحقاق سنجی درمان بیماران، نسخه نویسی الکترونیک، ارجاع الکترونیک بیماران از سطح اولیه پزشک خانواده به سطوح تخصصی و حذف اسناد بستری (اجرای پرونده های بستری الکترونیک) را شامل می شود.
وی افزود: در سطح سرپایی ارجاع بیماران از روستاها به شهرها و خدمات فوق تخصصی به شکل الکترونیک را خواهیم داشت و بیمه شده روستایی از داخل روستا نوبت متخصص خود را گرفته و با ذکر تاریخ ویزیت به شکل الکترونیک در سامانه ارجاع می شود.
جعفری با اشاره به الکترونیکی شدن پرونده های بستری تصریح کرد: به ازای هر بیمار 30 برگ کاغذ از بیمارستان به بیمه ارسال می شود که با الکترونیک سازی اسناد بستری به ازای هر بیمار صرفا یک کاغذ در مرحله اول و در مرحله نهایی هیچ کاغذی به سازمان بیمه سلامت ارسال نخواهد شد و تمام چرخه درمان بیمار از پذیرش در بیمارستان تا ارسال اسناد به بیمه به شکل الکترونیک انجام می شود.
وی ادامه داد: این مسئله ضمن کاهش مصرف کاغذ موجب ثبت دقیق مراقبت های بیمارستانی، شرح عمل، آزمایشات، مشاوره ها و داروهای مصرفی بیمار در پرونده الکترونیک می شود، سابقه بیمار به صورت دقیق در سامانه ها برای مراجعات بعدی باقی می ماند و انتظار داریم عوارض درمانی در بیمارستان کاهش پیدا کند.
جعفری با اشاره به اینکه جزو 6 استان پایلوت در اجرای الکترونیکی کردن اسناد بستری هستیم، تصریح کرد: با اجرای این برنامه هزینه های پرداختی بیماران هم شفاف خواهد شد و هم کاهش پیدا خواهد کرد و چرخه رسیدگی به اسناد کاغذی در بیمه نیز حذف می شود و سازمان بیمه سلامت در پی این است که سازمان الکترونیک به تمام معنا بشود.
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان درباره اجرای نسخه نویسی الکترونیکی در استان گفت: بیش از 70 درصد مطب ها به سامانه نسخه الکترونیک مجهز شده اند و ما برای ترغیب بیشتر همکاران، پرداخت اسناد الکترونیک را به روز انجام می دهیم.
وی در پایان اظهار کرد: سامانه تلفنی 1666 برای ارتباط دو سویه مردم و بیمه سلامت و همچنین مراکز درمانی است که پاسخ هر سئوال و مشاوره ای را می توانند از این سامانه دریافت کنند و استان کرمان در زمینه پاسخگویی به سئوالات مربوط به نسخه الکترونیک سطح کشور را پوشش می دهد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان تاکید کرد: الزام دستگاه های اجرایی استان نسبت به ورود و ثبت اطلاعات اشتغال در سامانه رصد

مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال گلستان خبر داد: بهره مندی 625 فارغ التحصیل دانشگاهی از طرح کارورزی

طراحی و اجرای یک رویداد جهانی در جزیره کیش

اخذ مجوز برای نامگذاری اماکن به نام سردار سلیمانی ضروری است

روزانه 140 نفر به مراکز جامع سلامت کرمان مراجعه می‌کنند

بیانیه جمهوری اسلامی ایران در هفتمین اجلاس توسعه پایدار آسیا و اقیانوسیه قرائت شد

کشف 530 کیلوگرم تریاک در کهنوج

120 هکتار مرتع در شهرستان ریگان از آفت ملخ پاک‌سازی شد

تسهیلات اشتغال روستایی به 23 طرح گردشگری کرمان اختصاص یافت

مهلت ثبت اصلاحیه در سامانه مسکن فرهنگیان تمدید شد

ارایه تسهیلات اشتغال روستایی به 23 طرح گردشگری کرمان

انتقام در اینستاگرام

تاریخ عقدنامه ازدواج فرزندان از اول فروردین 98 محاسبه می شود

تصویری کمیاب و قدیمی از دهستان رمشک

ثبت نام دانش آموزان در مدارس با پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود

برگزاری اولین کنگره بین المللی فرهنگی و اجتماعی بررسی ابعاد شخصیتی شهید سلیمانی

چالش تأمین واکسن آنفلوانزا پیش روی دنیا/گروه‌های هدف شناسایی شدند

وزش باد شدید از فردا در کرمان

تعطیلاتی پرحادثه در کرمان

جلوگیری از ورود ملخ‌ها به مزارع ریگان

دستگیری شکارچیان متخلف حیات وحش در کرمان

9 کشته و زخمی در تصادف محور فهرج - زاهدان

بنیاد مستضعفان افزون بر یک میلیارد ریال به حساب ایتام رفسنجان واریز کرد

افزایش 10 تا 15 درصدی قیمت لوازم خانگی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان خبر داد: رتبه نخست استان زنجان در شاخص نرخ مشارکت اقتصادی و نسبت اشتغال

مناطق آزاد در هفته ای که گذشت

تالارها و سالن‌های پذیرایی کرمان بازگشایی شد

9000 کلونی زنبور عسل در استان کرمان پایش شد

توضیحات روابط عمومی محیط زیست در خصوص آتش سوزی جنگل‌های گچساران

تجهیزات محیط بانان به روز می شود تجهیزات محیط بانان به روز می شود

سوسک های سیاه کارابیده هیچ خطری ندارد، مردم نگران نباشند

اطفای حریق 34 منزل مسکونی در کرمان

تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان به قرنطینه رفت

سطح زیر کشت گل محمدی در شهربابک به 50 هکتار رسید

رقابت، فرصتی برای بروز ظرفیت نیروهای انقلاب/وحدت برای خدمت

در 2 ماه گذشته افزایش قیمتی در لوازم خانگی نداشته‌ایم

آلودگی کندوها به بیماری‌های زنبور در استان کرمان کمتر از حد انتظار

«یاسر»، از آرزوی معلم شدن تا سکوت و خوابیدن در گوشه اتاق/خدا همین نزدیکی است

کشف 427 کیلوگرم تریاک در ریگان

شمار مبتلایان کرونا در کرمان از 1500 نفر هم عبور کرد

تست کرونای تمامی تیم‌ها در آزمایشگاه‌ واحد و معتبر انجام شود

ابلاغ آخرین مصوبات شورای سلامت کیش

تعداد بیماران مبتلا به کرونا در کرمان به 1516 نفر رسید

آخرین وضعیت کرونا در جیرفت/ ادامه حضور یک سوم کارمندان در ادارات

1200 تاکسی رفسنجان مجهز به کارتخوان می‌شود

آزمون پایه نهم متوسطه به صورت حضوری برگزار می‌شود

اهدای عضو مستلزم آگاهسازی بیشتر است

نخستین گروه ملخ‌های صحرایی به مزارع ریگان رسید

توضیحات باشگاه گل گهر در خصوص قرنطینه بازیکنان مبتلا به کرونا

رونمایی از کتاب مجموعه عکس های ژوزف پلروس در کیش