کرمان رصد

آخرين مطالب

راه اندازی شهرداری بافت قدیم/ طرح مسیر دوچرخه سواری کلید می‌خورد اجتماعي

راه اندازی شهرداری بافت قدیم/ طرح مسیر دوچرخه سواری کلید می‌خورد

  بزرگنمايي:

کرمان رصد- سید مهران عالم زاده در نشست عمومی شورای شهر کرمان شهردار کرمان ضمن ابراز همدردی با سیل زدگان در کشور، گفت: بر اساس دستور وزارت کشور تعدادی از استان‌ها به عنوان معین معرفی و مقرر شده است تا استان‌های همجوار تمامی کمک‌های خود را به استان‌های معین انتقال و از آنجا به استان‌های سیل زده انتقال یابد.

عالم زاده با بیان اینکه شهرداری در حال جمع آوری وسایل برای انتقال به این استان‌ها است، افزود: در این راستا موکب شهرداری ظرف دو روز آینده در خوزستان برای طبخ غذا گرم مستقر خواهد شد.

وی ادامه داد: ماشین آلات و تجهیزات لازم اعلام شده نیز در حال جمع آوری بوده و به زودی اعزام می‌شود.

شهردار کرمان در ادامه به ارائه گزارشی از اقدامات شهرداری در سال گذشته و نوروز امسال پرداخت و افزود: در سال گذشته بحث برنامه ریزی، اجرا و نظم دهی به ساختارها، بحث لوایح و خرید نرم افزارها در دستور کار قرار گرفت تا بتوان در سنوات بعد اقدامات خوبی انجام شود.

عالم زاده با اشاره به اینکه اتمام پروژه‌های نیمه تمام در اولویت کار شهرداری است، افزود: خوشبختانه سه تقاطع غیر هم سطح به بهره برداری رسید و پل ابوذر نیز به زودی به بهره برداری می‌رسد.

وی افزود: سال گذشته 20 پارک کوچک به بهره برداری رسید و بوستان شهدای شهرداری نیز اواسط هفته جاری به بهره برداری می‌رسد.

شهردار کرمان اظهار کرد: در راستای نوسازی و ارتقای ناوگان اتوبوس رانی تا کنون 10 دستگاه اتوبوس بهسازی شده است، یک دستگاه اتوبوس گردشگری راه اندازی و دو دستگاه اتوبوس برای معلولان آماده سازی شد.

وی با بیان اینکه به شهروندان قول داده بودیم که اقدامات شهرداری برای نوروز امسال متفاوت‌تر از سالهای قبل باشد، افزود: در ایام نوروز امسال هزار و 500 ساعت برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری بر اساس سلایق مختلف برگزار شد و هم چنان نیز ادامه دارد.

شهردار کرمان با تاکید بر اینکه این برنامه‌ها با همت و حمایت شورا در تأمین بودجه‌ها اجرایی شد، از همراهی صمیمانه آنها تشکرکرد.

وی از همراهی و همدلی استاندار، نیروی انتظامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری و سایر واحدهای شهرداری که در اجرا و برگزاری برنامه‌های نوروزی تشکر و قدردانی کرد.

عالم زاده از اصحاب رسانه به دلیل اطلاع رسانی به موقع آنها تشکر و قدردانی کرد و گفت: این اقدام آنها باعث دلگرمی همکاران در شهرداری شده است.

شهردار کرمان از راه اندازی شهرداری بافت قدیم در سال جاری خبر داد و گفت: اجرای طرح مسیر دوچرخه نیز از خرداد امسال کلید خواهد خورد.

لزوم ایجاد بستر مناسب برای مقابله با سیلاب در کرمان

رئیس شورای شهر کرمان هم در این نشست ضمن ابراز نگرانی از وقوع سیل و ایجاد مشکلات برای بسیاری از هم وطنان مان در جای جای ایران، گفت: وقوع این حوادث احتمالی می‌طلبد که به کرمان و مشکلات سیل بیشتر بیندیشیم.

محمد فرشاد ادامه داد: در این راستا امروز در معاونت عمرانی جلسه‌ای در این خصوص برگزار و ضعف‌ها شناسایی شد. برای رفع مشکلات برنامه ریزی هایی انجام شد تا اگر چنین حوادثی در کرمان اتفاق بیفتد آمادگی‌های لازم وجود داشته باشد.

وی ضمن تشکر از انتقال منصفانه و صادقانه اقدامات شهرداری در سال گذشته و ایام نوروز امسال توسط اصحاب رسانه، گفت: اعضای شورا نیز بسیار همراهی کردند تا بستر آماده شد و برنامه ریزی های شهردار راحت تر صورت پذیرد که خوشبختانه اقدامات خوبی انجام شد.

فرشاد ادامه داد: با توجه به شرایط نامطلوب اقتصادی، سه پروژه بزرگ در شهر کرمان به بهره برداری رسید و در کنار آن شاهد اجرای پروژه‌های کوچک‌تر در سطح شهر بودیم.

شرایط برای اجرای پروژه‌های جدید در شهر کرمان مهیاست

وی با بیان اینکه سال گذشته سال ساماندهی و تثبیت شهرداری بود که خوشبختانه بخش زیادی از دیون پرداخت و حقوق کارکنان شهرداری به روز شد، ادامه داد: امسال شرایط برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام گذشته و اجرای پروژه‌های جدید مهیا است.

فرشاد تصریح کرد: بدون شک اعضای شورا همانند گذشته و با وقت بیشتر همیاری و کمک خواهند کرد.

زهرا ایرانمنش عضو شورای شهر کرمان ضمن تشکر از شهردار کرمان جهت توجه ویژه به برنامه‌های فرهنگی در کنار اجرای پروژه‌های عمرانی، گفت: سال گذشته شاهد برگزاری سفره‌های هفت سین متعدد در شهر کرمان نبودیم که وقتی علت را از شهردار کرمان جویا شدیم وی اعلام کرد تا زمانیکه حقوق کارگران را نپردازیم دلیلی برای این هزینه‌ها نیست.

ایرانمنش ادامه داد: خوشبختانه شهرداری امسال هم حقوق‌ها را پرداخت کرد و هم شاهد تحولی عظیم در شهر بودیم بطوریکه شاهد هستیم با هزینه کم و با صرفه جویی همه اقشار را در نظر گرفتند و برای همه آنها برنامه‌های مختلفی تدارک دیدند.

وی با بیان اینکه در نوروز امسال شاهد انفجار فرهنگی در شهر کرمان توسط شهرداری بودیم، از شهردار، مدیران و تمامی کارکنان شهرداری و هم چنین روابط عمومی شهرداری و تمامی اصحاب رسانه که پوشش خبری بی نظیری داشتند، تشکر و قدردانی کرد.

لزوم احیای سیل بندها در کرمان

منصور ایرانمنش عضو شورای شهر کرمان هم ضمن تشکر از زحمات شهردار و کارکنان شهرداری در حوزه‌های مختلف به خصوص حوزه عمرانی، پیشنهاد داد: به دلیل نگرانی مردم و مسئولان در خصوص سیل، مسیرهایی که در گذشته رودخانه بوده و اکنون وجود خارجی ندارد شهرداری ورود و سیل بندها را احیا کند و مسیرهایی را که نیاز به لایه روبی دارد را در اولویت کاری قرار دهد.

در ادامه علی اکبر مشرفی عضو دیگر شورای شهر کرمان نیز ضمن تشکر از شهرداری به جهت اجرای برنامه‌های شاد و متنوع در نوروز امسال، گفت: این برنامه‌ها در طول سال به ویژه در ماه مبارک رمضان ادامه پیدا کند.

حسین چناریان عضو شورای شهر نیز در نشست عمومی شورا با بیان اینکه اصلاح ساختار درآمدی و بودجه شهرداری اقدام بزرگی بود که توسط شهرداری انجام شد، از زحمات شبانه روزی شهردار در این خصوص و همچنین برنامه‌های تدارک دیده برای نوروز تشکر کرد و خواستار تداوم آنها در طول سال و در نقاط مختلف شهر شد.

کامیاب عضو شورای شهر کرمان در نشست عمومی شورا ضمن خداقوت و خسته نباشید به شهردار و کارکنان شهرداری، گفت: در ایام نوروز که همه سرگرم جشن و گردش بودند، مدیران و کارکنان شهرداری درگیر اجرای برنامه‌های شاد و متنوع برای مردم بودند.

میرحسینی عضو دیگر شورای شهر کرمان نیز با بیان اینکه در ایام نوروز در برخی مراکز تاریخی در بین مردم حضور داشتم که خوشبختانه رضایت مردم و گردشگران را شاهد بودم، ادامه داد: می‌طلبد امسال در این مسیر محکم‌تر قدم برداریم و در سالهای بعد بیشتر کار کنیم.

وی خواستار اجرای برنامه‌های فرهنگی در طول سال در مکان‌های گردشگری و بافت قدیم شهر کرمان شد.

علی خدادادی نیز ضمن تشکر از شهرداری که شادابی و نشاط را برای مردم و میهمانان نوروزی به ارمغان آورد، به افتتاح بوستان‌های متعدد برای نوروز امسال اشاره کرد و گفت: اقدامات انجام شده در بوستان تمدن کاری نو و زیبا بود که برای اولین بار در شهر کرمان کنده کاری مکان‌های تاریخی بر روی آجر در این پارک انجام شده است که از مردم دعوت می‌شود حتماً از این بوستان دیدن کنند.

علی بهرامی نایب رئیس شورای شهر کرمان در نشست عمومی شورا ضمن تشکر ویژه از شهردار کرمان به دلیل اجرای برنامه‌های مختلف در نوروز امسال با رویکرد فرهنگی و مردمی، گفت: بازتاب و رضایتمندی مردم از اجرای این برنامه‌ها به شورا ثابت شد، اگر برنامه‌های فرهنگی برگزار شود مردم نیز استقبال خوبی خواهند داشت.

وی گفت: همه فعالیت‌های نوروزی با بودجه کمی انجام و خوشبختانه برنامه‌های نوروزی طبق زمان بندی اعلام شده در ایام نوروز برگزار شد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

فضای سبز میدان آزادی اواسط اردیبهشت رونمایی می‌شود

احداث بیمارستان 320تختخوابی رفسنجان در ردیف بودجه مستقل قرار گرفت

روزانه 21 هزار نفر از مردم استان از دفترچه بیمه استفاده می‌کنند

سومین محموله کمک های مردمی ریگان به مناطق سیل زده ارسال شد

روزانه سه هزار نفر در جیرفت خدمات سلامت دریافت می کنند

آستان قدس رضوی مشارکت های مردم را برای سیل زدگان جذب می کند

کمک یک میلیاردریالی اداره غله کرمان به منطقه سیل زده حمیدیه ارسال شد

افزون بر 683هزار سند تک برگ در کرمان صادر شد

بیش از 683 هزار سند مالکیت تک برگ در استان صادر شده است

برخورد اتوبوس با کامیون 12 کشته و زخمی برجای گذاشت

بیش از 683 هزار سند مالکیت تک برگ در استان صادر شده است

تصادف اتوبوس در کرمان یک کشته و 11زخمی برجا گذاشت

تگرگ 360 میلیارد تومان به باغات پسته سیرجان خسارت زد

ساخت باند فرود اضطراری هواپیما در قلعه گنج آغاز شد

دامداران نسبت به خروج دام های خود از جازموریان اقدام کنند

پمپ تزریق دارو در دانشگاه علوم پزشکی کرمان رونمایی شد

انفجار در رفسنجان جان دختر 2 ساله را گرفت

مرکز رشد و فناوری های سلامت وزنه ای علمی برای کرمان است

دامداران نسبت به خروج دام های خود از جازموریان اقدام کنند

سرعت باد در کرمان به 80کیلومتر بر ساعت رسید/دمای هوا کاهش می‌یابد

طوفان شن و ریزگردها کرمانی ها را خانه نشین کرد/ سرما در کمین است

فرمانده سپاه کرمان:سپاه خادم مردم و بازوی ولایت است

انجام 309 عملیات توسط آتش‌نشانان

وضع مطلوب مراتع کوچ عشایر کرمان را به تعویق انداخت

400 تن زباله در کرمان تولید می‌شود/ بازیافت 2 درصدی زباله‌ها

برخی سیلاب‌های اخیر در اثر تجاوز به محیط زیست رخ داد

کرمان در تامین منابع مالی بازسازی حمیدیه نقشی ندارد

جزییات اقدامات کرمانی‌ها در شهرستان سیل زده حمیدیه تشریح شد

پایان کار هلال احمر کرمان در حمیدیه / 27 هزار نفر امدادرسانی شدند

21 درصد جمعیت بالای 35 سال رفسنجان مبتلا به دیابت هستند

400 نفر از مددجویان قالیباف کمیته امداد کرمان فاقد بیمه هستند

غلظت ریزگردها در فهرج به 52 برابر حد مجاز رسید

انجام 309 عملیات آتش نشانی در کرمان/ 90 نفر نجات یافتند

افزایش 242 درصدی بارندگی‌ها در کرمان/ منابع آب زیرزمینی خالی است

هلال احمر کرمان 446 تن کالا به خوزستان ارسال کرد

اعتبارات دولتی استان به رفع بحران حمیدیه اختصاص نیافته است

اعتبارات عمرانی کرمان به مناطق سیل زده اختصاص نمی یابد

مبارزه با ملخ ها در 1500 هکتار از زمین های جنوب کرمان انجام شد

وضع مطلوب مراتع کوچ عشایر کرمان را به تعویق انداخت

مدیرکل اطلاعات کرمان به اخلال گران در امنیت هشدار داد

700 هکتار از زمین های منوجان از وجود ملخ ها پاکسازی شد

پیش‌بینی بسته‌های حمایتی برای حقوق‌بگیر و بازنشستگان/اتخاد تصمیمات ناپخته در باشگاه مس

از وضعیت نگران‌کننده چند شهرستان استان در برابر سیل تا ساخت دانشگاه در مسیل رودخانه!!

افتتاح رسمی آب شیرین‌کن نسک و حرمک با اعتبار 700 میلیون ریال

عملکرد استان کرمان در حمیدیه خوزستان

استان کرمان؛ مسئول بازسازی شهرستان حمیدیه خوزستان شد

8 هکتار به فضای سبز کرمان اضافه می‌شود

خسارت 442 میلیارد تومانی سیل اخیر به استان/مسدود بودن محورهای «شهداد – نهبندان» و «راور – دیهوک»

وضعیت بارندگی استان کرمان 2 درصد بالاتر از متوسط بلند مدت قرار گرفت

پشه بند و لباس؛ نیازهای کنونی سیل‌زدگان خوزستان/خروج نیروهای هلال احمر کرمان از حمیدیه