کرمان رصد

آخرين مطالب

راه اندازی شهرداری بافت قدیم/ طرح مسیر دوچرخه سواری کلید می‌خورد اجتماعي

راه اندازی شهرداری بافت قدیم/ طرح مسیر دوچرخه سواری کلید می‌خورد

  بزرگنمايي:

کرمان رصد- سید مهران عالم زاده در نشست عمومی شورای شهر کرمان شهردار کرمان ضمن ابراز همدردی با سیل زدگان در کشور، گفت: بر اساس دستور وزارت کشور تعدادی از استان‌ها به عنوان معین معرفی و مقرر شده است تا استان‌های همجوار تمامی کمک‌های خود را به استان‌های معین انتقال و از آنجا به استان‌های سیل زده انتقال یابد.

عالم زاده با بیان اینکه شهرداری در حال جمع آوری وسایل برای انتقال به این استان‌ها است، افزود: در این راستا موکب شهرداری ظرف دو روز آینده در خوزستان برای طبخ غذا گرم مستقر خواهد شد.

وی ادامه داد: ماشین آلات و تجهیزات لازم اعلام شده نیز در حال جمع آوری بوده و به زودی اعزام می‌شود.

شهردار کرمان در ادامه به ارائه گزارشی از اقدامات شهرداری در سال گذشته و نوروز امسال پرداخت و افزود: در سال گذشته بحث برنامه ریزی، اجرا و نظم دهی به ساختارها، بحث لوایح و خرید نرم افزارها در دستور کار قرار گرفت تا بتوان در سنوات بعد اقدامات خوبی انجام شود.

عالم زاده با اشاره به اینکه اتمام پروژه‌های نیمه تمام در اولویت کار شهرداری است، افزود: خوشبختانه سه تقاطع غیر هم سطح به بهره برداری رسید و پل ابوذر نیز به زودی به بهره برداری می‌رسد.

وی افزود: سال گذشته 20 پارک کوچک به بهره برداری رسید و بوستان شهدای شهرداری نیز اواسط هفته جاری به بهره برداری می‌رسد.

شهردار کرمان اظهار کرد: در راستای نوسازی و ارتقای ناوگان اتوبوس رانی تا کنون 10 دستگاه اتوبوس بهسازی شده است، یک دستگاه اتوبوس گردشگری راه اندازی و دو دستگاه اتوبوس برای معلولان آماده سازی شد.

وی با بیان اینکه به شهروندان قول داده بودیم که اقدامات شهرداری برای نوروز امسال متفاوت‌تر از سالهای قبل باشد، افزود: در ایام نوروز امسال هزار و 500 ساعت برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری بر اساس سلایق مختلف برگزار شد و هم چنان نیز ادامه دارد.

شهردار کرمان با تاکید بر اینکه این برنامه‌ها با همت و حمایت شورا در تأمین بودجه‌ها اجرایی شد، از همراهی صمیمانه آنها تشکرکرد.

وی از همراهی و همدلی استاندار، نیروی انتظامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری و سایر واحدهای شهرداری که در اجرا و برگزاری برنامه‌های نوروزی تشکر و قدردانی کرد.

عالم زاده از اصحاب رسانه به دلیل اطلاع رسانی به موقع آنها تشکر و قدردانی کرد و گفت: این اقدام آنها باعث دلگرمی همکاران در شهرداری شده است.

شهردار کرمان از راه اندازی شهرداری بافت قدیم در سال جاری خبر داد و گفت: اجرای طرح مسیر دوچرخه نیز از خرداد امسال کلید خواهد خورد.

لزوم ایجاد بستر مناسب برای مقابله با سیلاب در کرمان

رئیس شورای شهر کرمان هم در این نشست ضمن ابراز نگرانی از وقوع سیل و ایجاد مشکلات برای بسیاری از هم وطنان مان در جای جای ایران، گفت: وقوع این حوادث احتمالی می‌طلبد که به کرمان و مشکلات سیل بیشتر بیندیشیم.

محمد فرشاد ادامه داد: در این راستا امروز در معاونت عمرانی جلسه‌ای در این خصوص برگزار و ضعف‌ها شناسایی شد. برای رفع مشکلات برنامه ریزی هایی انجام شد تا اگر چنین حوادثی در کرمان اتفاق بیفتد آمادگی‌های لازم وجود داشته باشد.

وی ضمن تشکر از انتقال منصفانه و صادقانه اقدامات شهرداری در سال گذشته و ایام نوروز امسال توسط اصحاب رسانه، گفت: اعضای شورا نیز بسیار همراهی کردند تا بستر آماده شد و برنامه ریزی های شهردار راحت تر صورت پذیرد که خوشبختانه اقدامات خوبی انجام شد.

فرشاد ادامه داد: با توجه به شرایط نامطلوب اقتصادی، سه پروژه بزرگ در شهر کرمان به بهره برداری رسید و در کنار آن شاهد اجرای پروژه‌های کوچک‌تر در سطح شهر بودیم.

شرایط برای اجرای پروژه‌های جدید در شهر کرمان مهیاست

وی با بیان اینکه سال گذشته سال ساماندهی و تثبیت شهرداری بود که خوشبختانه بخش زیادی از دیون پرداخت و حقوق کارکنان شهرداری به روز شد، ادامه داد: امسال شرایط برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام گذشته و اجرای پروژه‌های جدید مهیا است.

فرشاد تصریح کرد: بدون شک اعضای شورا همانند گذشته و با وقت بیشتر همیاری و کمک خواهند کرد.

زهرا ایرانمنش عضو شورای شهر کرمان ضمن تشکر از شهردار کرمان جهت توجه ویژه به برنامه‌های فرهنگی در کنار اجرای پروژه‌های عمرانی، گفت: سال گذشته شاهد برگزاری سفره‌های هفت سین متعدد در شهر کرمان نبودیم که وقتی علت را از شهردار کرمان جویا شدیم وی اعلام کرد تا زمانیکه حقوق کارگران را نپردازیم دلیلی برای این هزینه‌ها نیست.

ایرانمنش ادامه داد: خوشبختانه شهرداری امسال هم حقوق‌ها را پرداخت کرد و هم شاهد تحولی عظیم در شهر بودیم بطوریکه شاهد هستیم با هزینه کم و با صرفه جویی همه اقشار را در نظر گرفتند و برای همه آنها برنامه‌های مختلفی تدارک دیدند.

وی با بیان اینکه در نوروز امسال شاهد انفجار فرهنگی در شهر کرمان توسط شهرداری بودیم، از شهردار، مدیران و تمامی کارکنان شهرداری و هم چنین روابط عمومی شهرداری و تمامی اصحاب رسانه که پوشش خبری بی نظیری داشتند، تشکر و قدردانی کرد.

لزوم احیای سیل بندها در کرمان

منصور ایرانمنش عضو شورای شهر کرمان هم ضمن تشکر از زحمات شهردار و کارکنان شهرداری در حوزه‌های مختلف به خصوص حوزه عمرانی، پیشنهاد داد: به دلیل نگرانی مردم و مسئولان در خصوص سیل، مسیرهایی که در گذشته رودخانه بوده و اکنون وجود خارجی ندارد شهرداری ورود و سیل بندها را احیا کند و مسیرهایی را که نیاز به لایه روبی دارد را در اولویت کاری قرار دهد.

در ادامه علی اکبر مشرفی عضو دیگر شورای شهر کرمان نیز ضمن تشکر از شهرداری به جهت اجرای برنامه‌های شاد و متنوع در نوروز امسال، گفت: این برنامه‌ها در طول سال به ویژه در ماه مبارک رمضان ادامه پیدا کند.

حسین چناریان عضو شورای شهر نیز در نشست عمومی شورا با بیان اینکه اصلاح ساختار درآمدی و بودجه شهرداری اقدام بزرگی بود که توسط شهرداری انجام شد، از زحمات شبانه روزی شهردار در این خصوص و همچنین برنامه‌های تدارک دیده برای نوروز تشکر کرد و خواستار تداوم آنها در طول سال و در نقاط مختلف شهر شد.

کامیاب عضو شورای شهر کرمان در نشست عمومی شورا ضمن خداقوت و خسته نباشید به شهردار و کارکنان شهرداری، گفت: در ایام نوروز که همه سرگرم جشن و گردش بودند، مدیران و کارکنان شهرداری درگیر اجرای برنامه‌های شاد و متنوع برای مردم بودند.

میرحسینی عضو دیگر شورای شهر کرمان نیز با بیان اینکه در ایام نوروز در برخی مراکز تاریخی در بین مردم حضور داشتم که خوشبختانه رضایت مردم و گردشگران را شاهد بودم، ادامه داد: می‌طلبد امسال در این مسیر محکم‌تر قدم برداریم و در سالهای بعد بیشتر کار کنیم.

وی خواستار اجرای برنامه‌های فرهنگی در طول سال در مکان‌های گردشگری و بافت قدیم شهر کرمان شد.

علی خدادادی نیز ضمن تشکر از شهرداری که شادابی و نشاط را برای مردم و میهمانان نوروزی به ارمغان آورد، به افتتاح بوستان‌های متعدد برای نوروز امسال اشاره کرد و گفت: اقدامات انجام شده در بوستان تمدن کاری نو و زیبا بود که برای اولین بار در شهر کرمان کنده کاری مکان‌های تاریخی بر روی آجر در این پارک انجام شده است که از مردم دعوت می‌شود حتماً از این بوستان دیدن کنند.

علی بهرامی نایب رئیس شورای شهر کرمان در نشست عمومی شورا ضمن تشکر ویژه از شهردار کرمان به دلیل اجرای برنامه‌های مختلف در نوروز امسال با رویکرد فرهنگی و مردمی، گفت: بازتاب و رضایتمندی مردم از اجرای این برنامه‌ها به شورا ثابت شد، اگر برنامه‌های فرهنگی برگزار شود مردم نیز استقبال خوبی خواهند داشت.

وی گفت: همه فعالیت‌های نوروزی با بودجه کمی انجام و خوشبختانه برنامه‌های نوروزی طبق زمان بندی اعلام شده در ایام نوروز برگزار شد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آتش‌سوزی مراتع روستای باغبزم شهرستان بردسیر

8.5 میلیون مراجعه به مراکز درمان سرپایی تامین اجتماعی ثبت شد

یک میلیون و 470 هزار نفر تحت پوشش تامین اجتماعی استان کرمان هستند

1726 نفر از خانواده‌های ایثارگران استان بیکار هستند

رشد 7 درصدی مستمری بگیران استان/ رشد یک درصدی مقرری بگیران بیمه بیکاری

سالانه 10 هزار زایمان در مراکز ملکی تامین اجتماعی

دومین زمین لرزه سه شنبه شب در فاریاب

8 مصدوم در برخورد پژو 405 و پژو 504

صدور 1272 رای مجازات‌های جایگزین حبس در کرمان

حضور غرفه آتش نشانی در نمایشگاه بزرگ جشنواره شهروندی تابستان کرمان

حمله آفت مگس مدیترانه‌ای به شهرهای کرمان، رابر و بم

تعیین تکلیف وضعیت کودکان کار و خیابانی در کرمان/روند کند دریافت مجوز کمپ ماده 16 ویژه زنان

وجود 987 نفر معلول ضایعه نخاعی در استان کرمان

رونمایی از اولین خودروی تجهیزات تخصصی CBRN جهت مقابله با بحران‌های شیمیایی، بیولوژیک و پرتویی

2 کارگر مقنی در رفسنجان جان باختند

طرح جمع آوری متکدیان در شهر رفسنجان آغاز شد

25 شرکت حمل و نقل متخلف در جنوب کرمان شناسایی شد

خانواده فاریابی زندگی دوباره به قاتل 21 ساله بخشیدند

8.15 درصد جمعیت استان کرمان سالمند هستند

وضعیت سفید استان کرمان در مبارزه با بیماری تب کریمه کنگو

390 خانوار در رفسنجان تحت پوشش بهزیستی هستند

12000 لیتر سوخت قاچاق در جیرفت کشف شد

وجود 250 زندانی غیرعمد در کرمان/جمع‌آوری کمک 98 میلیارد ریال خیرین در ماه رمضان

جمعیت جامعه عشایری قلعه گنج کرمان 12 هزار و 97 نفر اعلام شد

تکمیل راههای روستایی استان کرمان نیازمند 40 میلیارد تومان اعتبار است

1074 نفر، کشته‌شدگان حوادث رانندگی استان کرمان در سال گذشته

پیش‌بینی افزایش تلفات تصادفات جاده‌ای استان در سال‌جاری/معرفی 3 محور مرگ‌خیز استان کرمان

برای کاهش تلفات جاده‌ای در سال 97 چه کاری انجام داده‌اید که در سال 96 نکرده‌اید؟!!

پایان عملیات مبارزه با ملخ صحرایی در استان کرمان/ رصد همچنان ادامه دارد

تداوم هوای گرم در استان کرمان/پیش‌بینی وزش بادهای لحظه‌ای

واکنش شهرداری کرمان به اکران مخدوش بیلبورد مرتبط با کنسرت گروه لیان

بوستان «شهید» شهر کرمان بهسازی می‌شود

اوج تلاش در دمای 50درجه/ نخلستان ها در «خرماپزان بم» جان می گیرد

آتش‌سوزی شهرک ذغالسنگ مهار شد/ شرکت ذغالسنگ به اخطارهای شهرداری بی‌توجه بود

درختان بلوار ذغالسنگ در آتش سوختند

700 هزار نفر در کشور به اوتیسم مبتلا هستند

تعمیرگاهی در خیابان سرباز منفجر شد

جمعیت کیفری شهرستان راور 30 درصد کاهش یافته است

لزوم همکاری همه برای عبور از تابستان/ اعلام ساعات کاهش فشار شبکه آب شهر کرمان

زمینه آزادی 291 زندانی غیر عمد در استان کرمان فراهم شد

جنوب کرمان رتبه نخست کانون فرهنگی مساجد روستایی کشور را دارد

سردار «حسنی‌سعدی» مدیر کل بنیاد شهید استان کرمان به درجه بازنشستگی نائل آمد

890 هزار نفر در بافت‌های فرسوده استان ساکن هستند

انجام هزار و 152عملیات توسط آتش نشانان/ نجات 223 نفر

پهنای باند استان کرمان به 700 گیگابایت افزایش می یابد

زیرسازی و آسفالت برخی معابر شهر کرمان در دست اقدام است

بررسی طرح تدفین اجساد در مواقع بحران

انفجار کارخانه ذوب فروکروم رفسنجان یک کشته و 2 مصدوم داشت

برنامه‌ریزی مهمترین عامل در حوزه مبارزه با قاچاق کالا است

برخورد خودروی پژو و دنا 6 کشته برجای گذاشت