کرمان رصد

آخرين مطالب

حاشیه نشینی حاصل کم کاری دستگاه‌های اجرایی است اجتماعي

حاشیه نشینی حاصل کم کاری دستگاه‌های اجرایی است
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، سیدمهدی قوی دل معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: دستگاه قضایی بر مبنای برنامه جامع علمی تدوین شده، درصدد ساماندهی وضعیت کنونی است و در این مسیر، هرگونه اهمال و اغماض مدیران اجرایی در هر سطحی در رابطه با موضوع پیشگیری از گسترش حاشیه نشینی و مقابله با سکونتگاه‌های غیررسمی و زمین خواری را اعلام جرم خواهد کرد.
او با اشاره به پیشنهاد دادگستری کل استان کرمان برای پیشگیری از گسترش حاشیه نشینی و مقابله با سکونتگاه‌های غیررسمی و زمین خواری ، افزود: کار اجرایی برای شناخت دقیق مسائل حاشیه شهر کرمان و تدوین راهکار‌های علمی و جامع برای آن‌ها از تیرماه امسال و بر مبنای اعلام آمادگی و همکاری استاندار سابق کرمان از طریق دستگاه قضایی اجرایی شده است.
قوی دل ضمن تقدیر و تشکر از رهنمود‌ها و حمایت‌های مجدانه رئیس کل دادگستری استان و نیز همراهی استاندار سابق و معاون عمرانی استانداری کرمان در مسیر پیشگیری از گسترش حاشیه نشینی و مقابله با سکونتگاه‌های غیررسمی و زمین خواری، از نگاه و همراهی استاندار جدید کرمان با دستگاه قضایی در این مسیر و بازدید اخیر از مناطق حاشیه‌ای نیز قدردانی کرد.
او تصریح کرد: براساس برنامه ریاست کل دادگستری استان کرمان، نشست تخصصی طرح جامع پیشگیری از گسترش حاشیه نشینی و مقابله با سکونتگاه‌های غیررسمی و زمین خواری با محوریت دادگستری کل استان این هفته برگزار و مدیران اجرایی در راستای اجرای این طرح نسبت به وظایف خود توجیه می‌شوند.
قوی دل با اشاره به انتخاب شهرک صنعتی کرمان به عنوان پایلوت اجرای طرح‌های ساماندهی حاشیه شهر، تاکید کرد: با ایجاد و استقرار پایگاه پیشگیری و انسجام بخشی قضایی در شهرک صنعتی ضمن ایجاد زمینه لازم برای شناخت موضوعات و آسیب‌های این منطقه، فضایی برای حضور مدیران اجرایی و قضایی و تدوین راهکار‌های حل مشکلات این منطقه فراهم شده است.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان افزود: با ایجاد و استقرار پایگاه پیشگیری و انسجام بخشی قضایی در شهرک صنعتی، کارشناسان متخصص آسیب‌های اجتماعی در حوزه‌های مختلف به صورت دقیق و میدانی مسائل را رصد کرده و برای حل آن‌ها برنامه ریزی می‌کنند.
قویدل اظهارداشت: اداره فرهنگی و اجتماعی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان اقداماتی در حوزه‌های پیشگیری و کاهش آسیب اعتیاد و معتادان متجاهر، ساماندهی کودکان بی سرپرست و بدسرپرست، صدور اسناد هویتی برای افراد فاقد هویت و ارائه آموزش‌های رشد مدار و راه اندازی واحد‌های مشاوره و روانشناختی را در دستور کار قرار داده است.
او گفت: اداره حقوقی و قضایی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان نیز در زمینه شناسایی سر باند‌های تصرف اراضی دولتی، ساخت و ساز‌های غیر مجاز و انشعابات غیرمجاز آب و برق پیگیری‌های زیادی انجام داده است.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان به اقدامات اداره مشارکت‌های مردمی این معاونت در شهرک صنعتی اشاره و تصریح کرد: شناسایی سازمان‌های مردم نهاد و گروه‌های مردمی فعال در این منطقه به منظور انجام و ساماندهی اقدامات حمایتی از محرومان منطقه و کاهش آسیب‌های اجتماعی در این حوزه انجام شده است.
قویدل اظهارداشت: اداره وضعی، امنیتی و انتظامی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان در راستای شناسایی مراکز توزیع مواد مخدر، مکان‌های استعمال و مصرف مواد مخدر و نیز ساماندهی معتادان متجاهر در شهرک صنعتی اقدامات بسیار خوبی داشته است و پیگیری انتقال کوره‌های آهک پزی از این منطقه نیز توسط این اداره و با همکاری سازمان‌های مربوطه در دست انجام است.
او بیان کرد: در حوزه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی درباره وضعیت حاشیه شهر کرمان و تبعات حاشیه نشینی در این شهر نیز بر اساس اقدامات فنی و تخصصی اداره اطلاع رسانی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان، زمینه حضور و فعالیت رسانه‌ها برای تهیه مستند‌های خبری، انعکاس مشاهدات رسانه‌ای و برگزاری نشست‌های خبری فراهم شده است.
قویدل به تشکیل بیش از 20 کارگروه تخصصی به منظور پیشگیری از گسترش حاشیه نشینی و مقابله با سکونتگاه‌های غیررسمی و زمین خواری در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان اشاره کرد و گفت: موضوع پیشگیری از گسترش حاشیه نشینی و مقابله با سکونتگاه‌های غیررسمی و زمین خواری از تیرماه امسال تاکنون به صورت مستمر در جلسات شورای عالی پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مورد بررسی قرار گرفته است.
او به تعاملات انجام شده با سپاه، بسیج، نیروی انتظامی، شهرداری و سایر نهاد‌های مربوطه به منظور انجام اقدامات اثرگذار در حوزه پیشگیری از گسترش حاشیه نشینی و مقابله با سکونتگاه‌های غیررسمی و زمین خواری نیز اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر براساس پیگیری‌های جدی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان طرح عملیاتی و علمی بسیار خوبی برای ساماندهی مناطق حاشیه نشین کرمان از جمله شهرک صنعتی تدوین شده است.
او اظهارداشت: در ادامه طرح ساماندهی حاشیه نشینی در کرمان و براساس گزارش‌های واصله از سامانه جامع ارتباط مردمی (سجام) مبنی بر زمین خواری در الله آباد و پیگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان و با تاکید رئیس کل دادگستری برنامه هماهنگ و اثربخش مبارزه با زمین خواری در این منطقه اجرایی شده است.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان از شهرک صنعتی و الله آباد به عنوان دو نقطه اصلی شکل گیری حاشیه نشینی در کرمان یاد کرد و گفت: ریاست کل دادگستری استان کرمان همواره بر انجام کار طلاعاتی دقیق برای مبارزه با سرباند‌های زمین خواری و اجرای عالمانه و حکیمانه احکام دستگاه قضایی در مبارزه با حاشیه نشینی تاکید دارند.
قویدل اظهار کرد: پس از اقدامات مبنایی دادگستری کل استان کرمان در مسیر پیشگیری از گسترش حاشیه نشینی و مقابله با سکونتگاه‌های غیررسمی و زمین خواری، مدیران دستگاه‌های اجرایی و نمایندگان قوه مقننه نیز به موضوع ورود کرده اند و امید می‌رود که در پرتوی تعامل نهاد‌های قضایی، اجرایی، مقننه و اطلاعاتی بتوان زمینه لازم برای حذف حاشیه نشینی را فراهم کرد.
او تصریح کرد: همه دست اندرکاران ساماندهی حاشیه نشینی مدت‌ها شاهد سرریز شدن مسائل ناامنی ناشی از حاشیه نشینی در شهر بوده اند و سکوت کرده اند و بدون شک به دلیل هرگونه ترک فعلی در این زمینه باید در مراجع قضایی پاسخگو باشند.
انتهای پیام/ب
منبع: باشگاه خبرنگاران

لینک کوتاه:
http://www.kerman-online.ir/Fa/News/165880/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی سمنان خبر داد: ایجاد بیش از 7هزار شغل جدید در سمنان

در استان کرمانشاه بیش از 760 هزار نفر تحت پوشش بیمه سازمان تامین اجتماعی هستند

هفدهمین جلسه کمیته نظارت بر طرح های اشتغال پایدار روستایی و عشایری خراسان جنوبی برگزار شد

برنامه های جامعه کار و تلاش با رویکرد امیدآفرینی در دهه فجر اجرا می شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنجان: نرخ بیکاری در زنجان 7.5 درصد است

ارزیابی عملکرد 8 ماهه حوزه تعاون و بررسی ویژگی های طرح مشوق بیمه ای کارفرمایان

تعاونی‌های استان قزوین 4641 هزار دلار صادرات داشتند

اجرای 90 درصد طرح طبقه بندی مشاغل در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی

فراهم شدن بسترهای اشتغال مولد دانش آموختگان دانشگاهی البرز از طریق اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای

با حکم شریعتمداری رییس مرکز‌ نوآوری و توسعه تعاون ایران (منتا) منصوب شد

تمدید مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره کاریکاتور کارا

طرح های عمرانی در مناطق مرزی پیوست فرهنگی و اجتماعی داشته باشد

ایجاد 7029 شغل برای مددجویان کمیته امداد کرمان

ربیعی: در 10 بازی گذشته تمام تیمم را در اختیار نداشتم/ امیدوارم هرچه سریع‌تر استادیوم مس ساخته شود

برگزاری نشست بافت تاریخی از منظر معنا

راهیابی استاد شاهرخی از استان کرمان به مرحله نهایی جشنواره انتخاب برترین حافظ سال جمهوری اسلامی

ساخت پیست‌های دو و میدانی با هدف کشف استعدادهای دانش‌آموزی برتر

باشگاه گل‌گهر سیرجان: کسی صدای ما را می‌شنود؟

تارتار: مقابل مس رفسنجان محکوم به کسب سه امتیاز هستیم

ربیعی: پیکان تیم بزرگ و قابل احترامی است/ بازی به بازی بهتر می‌شویم

محمد ربیعی: پرتاب اوت بلند یکی از تاکتیک‌ های برجسته پیکان در ریتم بازی است

پیش‌بینی شناسائی 2هزار قبر بدون صاحب در کرمان

بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت در بورس 30دی 99

افتتاح 6 پروژه صنعت برق در 2 استان‌ یزد و کرمان

علت کمبود سیلندر گاز در شهداد چیست؟

عادی انگاری مردم کرمان نسبت به کرونا نگران کننده است

تارتار: مقابل مس رفسنجان محکوم به پیروزی هستیم/ با بودجه کم نتایج خوبی گرفته ایم

وام نوسازی بافت فرسوده از 100 به 150 میلیون تومان افزایش می یابد

شناسائی 2000 قبر بدون صاحب در کرمان

کرمان/پیش بینی کاهش 12 تا 20 درجه ای دما و وزش بادهای شدید

پیش‌بینی شیوع موج چهارم کرونا در کرمان در اواخر بهمن ماه

13 گلزار شهدا در روستاهای قزوین تا آخر سال ساماندهی می‌شود

آمار 24 ساعت گذشته کرونا در کرمان/ثبت 20 بستری و 5 فوتی

پیش بینی سرما و باد شدید در کرمان

42 بنای مخروبه و پاتوق معتادان در بیرجند تخریب شد

فارس من| بررسی اعتراض به تیم پزشکی ورودی دانشگاه فرهنگیان

بافت‌های ناکارآمد شهری مولد جرم و آسیب است

اقدامات جمعیت دانشجویی امام حسن (ع) استان کرمان در ایام فاطمیه تشریح شد

آخرین و جدیدترین آمار کرونایی استان کرمان تا 30 دی 99

حضور بیش از هشت هزارنفر در مسابقه قرآنی سالگرد شهید سلیمانی/ آیین اختتامیه با معرفی نفرات برتر برگزار شد

گذر آقانجفی در آستانۀ تعیین تکلیف

تسهیلات بانک کارآفرین به پرستاران کرمانی و تبریزی

جولان کرونا ومرگ 5 کرمانی دیگر

توزیع هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان ماهان

ربیعی با 5 غایب به پیکان رسید

ساخت دو مرکز خیریه در شهر کرمان آغاز شد

پیکان - مس رفسنجان؛ جدال تارتار و ربیعی برای سه امتیاز حساس دیگر / پیش بازی

مبلغ وام نوسازی بافت فرسوده افزایش یافت

راه اندازی دو فرهنگ‌سرای شهروندی در کرمان

تکلیف ساخت المان شهدای مفقودالاثر مشخص شود/ کوتاهی دهیاران و شهرداران در نگهداری مزارهای شهدا