کرمان رصد

آخرين مطالب

اختصاصی ایرنا ؛

رزمنده دفاع مقدس: بسیجی برای تحقق گام دوم انقلاب پیشقدم است سياسي

رزمنده دفاع مقدس: بسیجی برای تحقق گام دوم انقلاب پیشقدم است
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - رزمنده دفاع مقدس کرمانی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب استمرار و تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی را در ابعاد مختلف تبیین فرموده اند، گفت: بسیجیان دفاع مقدس ، امروز برای تحقق این مهم در جنگ اقتصادی پیشقدم هستند.

احمد شمسی که از بسیجیان دوران دفاع مقدس است و در سن 16 سالگی در جبهه های دفاع از کشور حضور داشته پنجشنبه در گفت ‌و گو با ایرنا تصریح کرد: حوزه های علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزت ملی و روابط خارجی و مرزبندی با دشمنان و سبک زندگی اسلامی از جمله محورهایی است که رهبری در گام دوم انقلاب مطرح کردند و بسیجیان باید روی این محورها کار انجام دهند و همانند دوران دفاع مقدس نقش آفرینی کنند.
بسیجی پیشکسوت و رزمنده دفاع مقدس استان کرمان با بیان اینکه در گام دوم انقلاب اسلامی مقام معظم رهبری بر روی سبک زندگی اسلامی تاکید فراوانی داشتند گفت: الگوی اسلامی و ایرانی 2 مولفه مذهبی و ملی ما است که رهبری در فرمایشات خود به آن تاکید داشته است. 
وی ادامه داد: دشمنان در این مولفه خاموش ننشسته اند و به دنبال تحمیل الگوی غربی بر روی سبک زندگی همه ما ایرانیان هستند تا از گسترش سبک زندگی اسلامی جلوگیری کنند که از ضروری ترین جهادها است که باید نسبت به آن کوشا باشیم.
شمسی گفت: در اوایل انقلاب نیروی نظامی و ارتش در کشور به خوبی ساماندهی نشده بودند و مردم به‌ صورت‌ خودجوش در قالب بسیج برای دفاع از کشور خود وارد عرصه میدان جنگ شدند و هر فرد به اندازه توان خود نقشی را پذیرفت.
وی با بیان اینکه در ان برهه بسیاری از اقشار مختلف مردم فعالیت‌های خود را رها کردند و به سمت جبهه های جنگ رفتند، گفت: ولایت باوری و ولایت مداری از مهم ترین مولفه هایی بود که بسیجیان را دور هم جمع کرد و از سوی دیگر همچنین دغدغه اسلام و دین را داشتند.
این رزمنده دفاع مقدس با بیان اینکه اقشار مختلف بسیج در دوران دفاع مقدس با تمام ظرفیت خود برای دفاع از دین و اسلام جنگیدند ،تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس بسیج در همه عرصه ها نقش داشت زیرا اراده یک ملت پشت آن بود و بسیج در همه عملیات های نظامی، پشتیبانی و آموزش نیروها نیز نقش مطلوبی را ایفا کرد. 
شمسی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس دانشآموزان بسیجی نیز در جنگ نقش آفرینی کردند، افزود: همه اقشار جامعه در قالب بسیج در دوران دفاع مقدس و بعد از آن با اتحاد، ولایت مداری و ولایت باوری به فرمان ولی امر مسلمین برای تحقق اهداف امام راحل مبنی بر گسترش دین تلاش کردند. 
وی با بیان اینکه بسیجی در میدان است و چیزی از خود ندارد و تنها یک کارت شناسایی دارد که سند آن شهادت است، گفت: بسیجی منفعتی در کار برای خود ندارد بلکه برای منافع اسلام وارد عمل می‌شود. 
این بسیجی پیشکسوت خاطرنشان کرد: برای یک بسیجی تفاوتی بین جنگ نظامی، اقتصادی و فرهنگی وجود ندارد بلکه نگاهش به فرمایشات رهبری است و با تمام اخلاص تلاش می‌کند که مشکلات جامعه و مردم را رفع کند.
شمسی افزود: بسیاری از فرماندهان ما در دوران دفاع مقدس بسیجی بودند و این امر نشان می‌داد که یک بسیجی در آن دوران به اندازه ای رشد کرده بود که می توانست یک لشکر را فرماندهی کند. 
وی بسیجی بودن را عشق به ولایت دانست و گفت: در هر جایی که کمک به جهاد بود، بسیجیان برای منافع کشور و دین اسلام گوش به فرمان ولی امر مسلمین بودند. 
بسیجی پیشکسوت و رزمنده دفاع مقدس استان کرمان تاکید کرد: بسیج و بسیجیان خود را متعلق به اسلام می دانند و اسلام خط قرمز آنها است و از چیزی هراس ندارند بلکه جان خود را در کف دست گرفته و تقدیم اسلام می کنند تا اسلام زنده بماند.
وی بیان داشت: برای بسیج دهه اول، دوم، سوم، چهار و پنجم فرقی نمی کند زیرا رهبر دارد و رهبر آن مشخص می‌کند که بسیج باید در کجا خدمت کند و حاضر باشد. 
شمسی با بیان اینکه امام و رهبر انقلاب اسلامی بسیج را یک تفکر می دانند و این تفکر امروز توانسته در کشور استقلال ایجاد کند تصریح کرد: این تفکر ما را به سمت و سویی می برد به عنوان یک کشور در همه زمینه های استقلال، عزت و آزادی داشته باشیم و باید امروز در همه عرصه ها به گونه ای کار کنیم همانند یک الگو برای سایر کشورهای اسلامی باشیم.
وی با تاکید بر اینکه تفکر بسیجی توانسته ما را به عنوان الگویی در دنیا مطرح سازد گفت: این تفکر بدین معناست که خودمان روی پای خودمان ایستاده ایم. 
شمسی گفت: تفکر بسیجی امروز توانسته است در کشور ما چنان عزت و اقتدارمان را حفظ کند که آمریکا و استکبار جهانی نتواند نگاه چپ به مرزهای کشور ما داشته باشند و اگر ذره ای یقین پیدا می‌کردند که به کشور ما حمله کنند، قطعا دریغ نمی کردند.
بسیجی پیشکسوت و رزمنده دفاع مقدس استان کرمان افزود: تفکر بسیجی توانسته اقتداری را به وجود آورد که امروز بتوانیم جلوی آمریکای جنایتکار ایستادگی کنیم.
وی تصریح کرد: همین تفکر بسیجی است که امروز توانسته است به سایر کشورهای اسلامی دیگر از جمله لبنان، یمن و عراق راه و روش هایی را به آنها بیاموزد تا آنها بتوانند از عزت اسلام و مسلمین جهان دفاع کنند.
شمسی تصریح کرد: تفکر بسیجی باید در بین همه مسلمین جهان سرازیر شود تا آنان بتوانند از دین اسلام و خود دفاع کنند و جلوی آمریکا و استکبار جهانی ایستادگی بایستند و این تفکر را برگرفته از تفکر امام راحل می‌دانیم که به ما بخشید و توانسته ایم امروز در صنایع دفاعی حرف برای گفتن داشته باشیم. 
وی با طرح این سوال مبنی بر اینکه چرا ما نتوانستیم در عرصه اقتصادی حرف برای گفتن داشته باشیم زیرا ما در این عرصه نتوانستیم تفکر بسیجی را پیدا کنیم گفت: اگر جوانان امروز با تفکر بسیجی وارد عرصه اقتصادی و فرهنگی شوند به طور قطع مشکل اقتصادی و فرهنگ ما درست می‌شود و در نهایت می‌توانیم تفکر اقتصاد اسلامی و فرهنگ اسلامی را به جهانیان صادر کنیم. 
برچسب‌ها
کرمان ایرنا اختصاصی ایرنا هفته بسیج سازمان بسیج مستضعفان

لینک کوتاه:
http://www.kerman-online.ir/Fa/News/164610/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

6 خانه مراقبت و حمایت از کودکان و نوجوانان فاقد سرپرست موثر در استان مرکزی فعالیت دارند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: استعداد ورزش کارگری کردستان حضور در مجامع ملی و بین المللی است

پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به 2800 بازنشسته تامین اجتماعی در اردبیل

تمدید مهلت واریز آورده در سامانه جامع اقدام ملی مسکن تا پایان دی ماه

دو هزار نفر در سیستان و بلوچستان متقاضی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی

64 درصد خانواده های قمی مشمول دریافت کمک معیشتی دولت شدند

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد: جهش تولید و گذر از مشکلات امروزی شعار کمیته کارگری و کارفرمایی ستاد دهه فجر استان است

هسته مرکزی گزینش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رتبه برتر کشوری را کسب کرد

تصاویر/در سکوت حاشیه‌ شهر

زیر و بم بودجه 1400 آب و برق

2 کارمند پزشکی‌قانونی سیرجان به اتهام دریافت رشوه بازداشت شدند

کاهش شدید دما و وزش باد در استان/ کشاورزان و دامداران تمهیدات پیشگیرانه را انجام دهند

کمی با فرهنگ تر فکر کنیم

شهردار کرمان: عوارض زیربنا و پذیره تجاری فشاری به مردم عادی وارد نمی‌کند

دستگیری چهار حفار غیرمجاز اشیای تاریخی در ارزوئیه

حجت الاسلام مولا دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کرمان شد

دستگیری حفاران غیرمجاز اشیای تاریخی در ارزوئیه

تنوع نقش مایه‌ها و ریز بافت بودن از نمادهای سفره کُردی مرغوب است

افتتاح 6 طرح برقی در استان‌های کرمان و یزد

نیروگاه گازی مقیاس کوچک برق کرمان با حضور وزیر نیرو افتتاح شد

سال‌ها پیش از شهادت حاج قاسم درباره او تئاتر ساختم/ خط کشی‌ها بین هنرمندان و مدیران فاصله انداخته است

زلزله 4.1 ریشتری مرز هرمزگان و کرمان را لرزاند

جزئیات همایش بزرگداشت ناظم الاطباء کرمانی اعلام شد

حناچی: سهم حمل و نقل عمومی از قوانین مصوب باید پرداخت شود

کاهش موارد بستری کووید 19 با اجرای طرح شهید سلیمانی در رفسنجان

وزیر نیرو: مصرف انرژی بخش صنعت استان کرمان به 43 درصد می‌رسد

هفته حساس و سرنوشت‌ساز فوتبال زنان

روز‌های پایانی هفته، دما در کرمان کاهش می یابد

مغفول ماندن ظرفیت های بافت تاریخی شیراز +فیلم

تجاری‌سازی در بافت تاریخی| سایه سنگین برج‌سازی ‌بر سر شهر هزاره‌های تاریخی /‌ تخریب ‌بافت کهن کاشان در سکوت محض ‌+ فیلم

طرز تهیه شارلوت انار

از آسیب های فضای مجازی که در کمین دانش آموزان است، غافل نشویم

افتتاح دو پروژه صنعت برق در کرمان

استاندار کرمان: طرح‌های توسعه‌ای استان کرمان نیازمند افزایش تولید برق است

جشنواره زمستانه اینترنت پرسرعت ماهان‌نت آغاز شد

هیچ موقع از نداری‌ها حرف نمی‌زنم / گل‌های استقلال ملاثانی تمرین شده‌اند

ناظم الاطباء کرمانی که بود؟

هشدار هواشناسی نسبت به وزش باد شدید در اکثر نقاط کرمان

رفع مشکلات واحد تولیدی در سیرجان

11 روستای استان کرمان با حضور وزیر نیرو از نعمت برق برخوردار شدند

هاشم امیرالدوله که بود؟

ممنوعیت خرید و فروش و جا به جایی دام فاقد پلاک در فهرج

دستگاه قضائی از سرمایه گذاران پاکدست و قانونمند حمایت می کند

درخواست تهران از سئول به روایت رسانه کره‌ ای

یک گمانه‌ زنی درباره سیاست‌ بایدن در قبال ایران

کدام کارگران عیدی کامل نمی‌ گیرند؟

خسارت دلالان چینی به زعفران ایرانی

جزئیات سوء قصد به جان مدیر عامل منطقه آزاد قشم

درخواست عزل و محاکمه‌ سخنگوی ستاد کرونا!

ظریف از مجلس کارت زرد گرفت