کرمان رصد

آخرين مطالب

محدودیت‌های کرونایی در کرمان سختگیرانه اعمال می‌شود/برخورد قاطع با سودجویان از مردم اجتماعي

محدودیت‌های کرونایی در کرمان سختگیرانه اعمال می‌شود/برخورد قاطع با سودجویان از مردم
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - گروه استان ‌ها- معاون استاندار کرمان از اعمال سختگیرانه محدودیت‌های کرونایی در کرمان خبر داد و گفت: مردم مراقب سودجویی برخی افراد در این شرایط باشند. - اخبار استانها -
محمدصادق بصیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان با اشاره به اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌های مقابله با کرونا از صبح امروز در استان کرمان اظهار داشت: این محدودیت ‌ ها با توجه به رنگ‌بندی استان‌ها اعمال شده است.
وی با بیان اینکه رنگ‌بندی شهرها به صورت هفتگی اعلام شده و دوشنبه هر هفته اعلام می‌شود گفت: براساس آخرین وضعیت شیوع بیماری در استان شهرستان‌های بم، جیرفت، راور، رفسنجان، زرند، سیرجان، شهربابک، کرمان و کوهبنان در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارند.
جانشین استاندار کرمان در ستاد استانی مقابله با کرونا با بیان اینکه شهرستان‌های انار، بافت، بردسیر و نرماشیر در وضعیت نارنجی هستند افزود: شهرستان‌های ارزوئیه، رابر، رودبار جنوب، ریگان، عنبرآباد، فاریاب، فهرج، قلعه‌گنج، کهنوج و منوجان در وضعیت زرد قرار دارند.
وی با اشاره به اینکه اجرای این طرح ممکن است مشکلاتی را برای عده ‌ای ایجاد کند گفت: سلامتی مردم در اولویت است و در شرایط موجود برای قطع زنجیره کرونا، مدیریت تجمعات، اعمال محدودیت ‌ های هدفمند، کاهش ترددهای غیر ضرور، افزایش فاصله‌گذاری و نظارت دقیق بر دستورالعمل‌ها ناچار به اجرای این محدودیت‌ها هستیم.
بصیری با بیان اینکه این دستورالعمل‌ها حکم قانون داشته و لازم اجرا هستند گفت: این محدودیت‌ها با جدیت اعمال شده و با متخلفین محدودیت‌های کرونایی با جدیت برخورد می ‌شود.
وی با اشاره به اینکه ممکن است برای کسانی کار ضروری پیش آید و مجبور به تردد در شهر یا ورود به دیگر شهرها شوند افزود: پلیس راهور برای ورود خودروهای غیر بومی و تردد خودروها در شرایط اضطرار تصمیم می‌گیرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با بیان اینکه هر محدودیتی که اعمال می‌شود ممکن است باب سوء‌استفاده‌هایی نیز باز شود گفت: به محض اعمال این محدودیت‌ها سایت‌هایی جعلی اقدام به صدور کارت‌های تردد غیرمجاز کردند.
وی با بیان اینکه مردم به این شایعات توجه نکنند و صدور این کارت ‌ها چیزی جز سودجویی نیست افزود: پلیس فتا در حال رصد این حوزه است اما خود مردم هم باید مراقب این سوءاستفاده ‌ها باشند.
بصیری با اشاره به وضعیت حضور کارکنان و فعالیت ادارات در هر یک از شهرستان‌های دارای وضعیت زرد بیان کرد: به منظور کاهش ترددهای شهروندان و کارکنان دولت در شرایط هشدار کارکنان ادارات ارائه دهنده خدمات ضروری و دستگاه‌های مرتبط با ماموریت‌های اساسی و مدیریت شهری در این شهرستان ‌ها با 100 درصد ظرفیت و در سایر ادارات ارائه خدمات با حضور دو سوم کارکنان در محل کار باید حاضر شوند.
وی با بیان اینکه در شهرستان‌های دارای وضعیت نارنجی، ادارات ارائه دهنده خدمات ضروری و دستگاه‌های مرتبط با ماموریت‌های اساسی و مدیریت شهری می‌توانند با تشخیص بالاترین مقام مسئول نسبت به کاهش حضور تا یک سوم کارکنان خود اقدام کنند گفت: در سایر ادارات ارائه خدمات با حضور 50 درصد کارکنان انجام می‌شود.
جانشین استاندار کرمان در ستاد استانی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه در شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز، دستگاه‌های ارائه دهنده خدمات ضروری و دستگاه‌های مرتبط با ماموریت‌های اساسی و مدیریت شهری می‌توانند با تشخیص بالاترین مقام مسئول در سطح ملی یا استان نسبت به کاهش حضور تا 50 درصد کارکنان خود اقدام کنند گفت: این کاهش تعداد کارکنان مشروط بر آن است که خللی در ارائه خدمات ضروری به وجود نیاید و در سایر ادارات ارائه خدمات با حضور حداکثر یک سوم کارکنان انجام می‌شود.
جزئیات طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌های کرونایی در استان کرمان اعلام شدآخرین وضعیت کرونایی شهرستان‌های استان کرمان اعلام شد وی با بیان اینکه تمام مراکز آموزشی شامل آموزشگاه‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها و ... در سراسر استان به طور کامل تعطیل بوده و صرفاً کارکنانی که برای حفاظت فیزیکی و حفاظت تاسیسات و سامانه‌های الکترونیکی حضور آنها ضروری است باید در محل کار حضور پیدا کنند افزود: آیین‌های فرهنگی، اجتماعی، نماز جمعه، مراسم‌های آئینی و مذهبی در کل استان تعطیل هستند.
جانشین استاندار کرمان در ستاد استانی مقابله با کرونا تعداد شرکت کنندگان در جلسات اداری در وضعیت زرد را حداکثر 30 نفر، وضعیت نارنجی را حداکثر 20 نفر و در وضعیت قرمز را حداکثر 15 نفر اعلام کرد و گفت: حضور در جلسات با رعایت شیوه‌نامه‌ها و الزامات ابلاغی از سوی وزارت بهداشت است.
وی با بیان اینکه در شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز و نارنجی و زرد، مدارس، دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، آموزشگاه‌های خصوصی، حوزه‌های علمیه، نمازهای جمعه، مراسم آیینی و مذهبی به طور کامل تعطیل هستند افزود: در مناطق زرد گروه‌های شغلی چهار، در مناطق نارنجی گروه‌های شغلی سه و چهار و در مناطق قرمز گروه دو، سه و چهار مشاغل، تعطیل است.
بصیری در ارتباط با تردد خودروهای شخصی بیان کرد: ورود خودروهای شخصی با پلاک بومی شهرهای نارنجی به سایر شهرها ممنوع بوده و همچنین ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به شهرهای نارنجی ممنوع است و در صورت تخلف جریمه 500 هزار تومانی اعمال می‌شود.
وی ابراز داشت: همچنین ورود خودروهای شخصی با پلاک بومی از شهرهای قرمز به دیگر شهرهای کشور ممنوع است و ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به شهرهای قرمز ممنوع است و در صورت تخلف جریمه یک میلیون تومانی برای خودروهای شخصی متخلف اعمال می‌شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: تردد خودروهای شخصی از ساعت 21 تا 4 صبح در شهرهای دارای وضعیت قرمز به استثنای مجاز به تأیید فرمانداری ممنوع است و در صورت تخلف جریمه 200 هزار تومانی اعمال می‌شود.
به گزارش تسنیم مشاغل گروه یک و ضروری که در هیچ یک از وضعیت‌های سه‌گانه تعطیل نمی‌شوند شامل: کارخانه‌های تولیدی، مراکز صنعتی و معدنی، کشاورزی، شیلات و خدمات وابسته، مراکز زیرساختی و حیاتی، مراکز تامین و توزیع آب، برق، گاز، مدیریت پسماند، فاضلاب و فعالیت‌های تصفیه و تهویه هوا، پالایشگاه‌ها و جایگاه‌های عرضه سوخت، حمل و نقل عمومی کالا و مسافر برونشهری شامل ریلی، هوایی، جاده‌ای و دریایی، حمل و نقل عمومی درون‌شهری، ادارات و مراکز نظامی، انتظامی و امنیتی، امدادی و ستادی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، سوپرمارکت‌ها، میوه‌فروشی‌ها و سبزی‌فروشی‌ها، میادین میوه و تره بار، مراکز تولید، نگهداری، توزیع و فروش محصولات غذایی و خدمات وابسته، مراکز تولید و عرضه فرآورده‌های لبنی و نانوایی، مراکز بهداشتی، درمانی، امدادی، اورژانس و تامین آمبولانس دولتی و خصوصی، داروخانه‌ها مراکز و فروشگاه‌های دامپزشکی، پخش دارو، عطاری و داروهای سنتی، مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی آماده و برون‌بر، خدمات اپراتورهای ارتباطی، خدمات الکترونیک و فعالیت‌های پستی، شرکت‌های خدمات اینترنتی (اعم از تامین کننده اینترنت، فروشگاه‌های اینترنتی و شرکت‌های خدماتی مبتنی بر اینترنت)، رسانه‌های مکتوب و برخط و مشاغل مشابه، مراکز نگهداری و خدماتی سالمندان، معلولان، جانبازان، مراکز توانبخشی و مراقبتی و آسایشگاه‌ها، تعمیرگاه‌های انواع خودرو، لوازم خانگی، الکتریکی و الکترونیکی، فروشگاه‌های انواع قطعات و لوازم یدکی، فروشگاه‌های انواع مصالح ساختمانی و آهن‌‌آلات، کارگاه‌های صنعتی مانند جوشکاری و تراشکاری و مشابه، چاپخانه‌ها، خشکشویی‌ها و آرامستان‌ها.
مشاغل گروه دو شامل: بوستان‌ها و مراکز تفریحی، پاساژهای سرباز و سربسته، بازارهای سرپوشیده، مراکز خرید و فروش بزرگ در غیر مواد غذایی و بازارهای موقت، بازارها و نمایشگاه‌های فروش انواع خودرو و مراکز شماره‌گذاری اتومبیل، باشگاه‌های ورزشی و سالن‌های بدنسازی، آرایشگاه‌های مردانه، مراکز فروش لوازم آرایشی و بهداشتی، مراکز فروش فرش و موکت، لوازم خانگی، پارچه، پرده، مبلمان و تزیینات داخلی ساختمان، مراکز فروش کادویی، اسباب‌بازی و لوازم‌التحریر، مراکز فروش انواع پوشاک، کیف و کفش، خرازی و خیاطی، آتلیه و عکاسی، آژانس مشاوره املاک، خدمات چاپ دیجیتال، مراکز تهیه و طبخ غذا با پذیرش مشتری، قهوه‌خانه‌ها با عرضه مواد دخانی، قنادی و شیرینی‌پزی تر و خشک، آب میوه و بستنی‌فروشی و مشاغل مشابه.
مشاغل گروه سه شامل: شرکت‌های خصوصی، بوستان‌ها و مراکز تفریحی و مشاغل مشابه، مهدهای کودک، تالارهای پذیرایی و رستوران‌ها (شامل بیرون بر نمی‌شود)، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی، موزه‌ها، سینماها و تئاترها، استخرهای سرپوشیده و باشگاه‌های ورزشی پربرخورد، چایخانه‌ها و قهوه‌خانه‌ها با عرضه مواد دخانی.
مشاغل گروه چهار شامل: بوستان‌ها و مراکز تفریحی و مشاغل مشابه، باشگاه‌های ورزشی و ورزش‌های پربرخورد، باغ وحش‌ها و شهرهای بازی، مراکز ورزش‌های آبی و استخرهای سرپوشیده و باشگاه‌های ورزشی سالنی.
انتهای پیام/511/ی
منبع: تسنیم


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

صدور دستور توقف ساخت بنا در حریم تاریخی پل خواجو

فرمانده سپاه استان کرمان: مدیران ‌از توان بسیج برای خدمت به مردم استفاده کنند /‌بسیج ‌هیچ محدودیتی ندارد‌

تنگ نظری ها، پروژه های صنعتی معدنی را به شرکت های کرمانی نمی دهد

رئیس اتاق استان کرمان: کمبود زیرساخت‌های گاز و برق آینده توسعه استان کرمان را تهدید می‌کند

تخلفات بهداشتی کرونا را به 190 گزارش دهید

هشدار درباره راهپیمایی مخالفان دولت در قم

لیلا اوتادی و مهدی کوشکی در یقه سفیدها + عکس

فراخوان مسابقه طراحی ایده یادمان سرباز وطن منتشر شد

ورورد تورهای گردشگری به کویر لوت شهداد ممنوع است

طلسمی که در اراک شکسته شد/ هیچ تیمی بدون امتیاز نیست

رزمنده دفاع مقدس: بسیجی برای تحقق گام دوم انقلاب پیشقدم است

ربیعی: انتظارم گرفتن 3 امتیاز بود

اعطای جهیزیه به زوج‌های جوان استان کرمان + فیلم

پیام تبریک بسیج رسانه کرمان به مناسبت سالروز تشکیل بسیج

تندروان: بازی نزدیکی با تیم والیبال سپاهان داشتیم

شرایط نامناسب زمین و هوا از کیفیت بازی کاست

تیم والیبال سیرجان فاتح نبرد صدر جدول/تنور لیگ داغ‌تر شد

انتظار ما از دیدار با آلومینیوم کسب امتیاز کامل بود

استقبال شرکت توزیع برق کرمان از تولیدات داخل استان

نمایندگان کرمان متوقف شدند

دیدنی‌های سرزمین مادری؛ ییلاق سی دشت

والیبالیست‌های سیرجانی بر صدر جدول لیگ برتر

این میوه مانند ماسک اکسیژن عمل می کند!

کوفه کوچک کجاست؟

تاثیر ترکیبات داخل پوست انار در پیشگیری از کرونا

گفت‌وگوی اجتماعی و نظام تأمین اجتماعی |‌ روزبه کردونی _ ‌رئیس مؤسسه پژوهش تأمین اجتماعی

بارش برف و باران در 25 استان کشور طی دو روز آینده

تدارک خرید 42میلیون دوز واکسن کرونا

شب برفی پایتخت با کمینه دمای 4 درجه

بایدن: ترامپ، آمریکا را منزوی کرد

واکنش فرمانده کل سپاه به ادعای حمله آمریکا

بازداشت 16 الاغ که جاده فردوس را بهم ریخته بودند

ریحانه پارسا در کلیپ شادمهر عقیلی جنجال به پا کرد!! + عکس

منافع امنیتی نظام خط قرمز ما است

نیروهای مسلح درگیر جناح بندی‌های حزبی نمی‌شوند

داور در برخی صحنه‌ها به ضرر گل گهر تصمیم گرفت

انفجار یک منزل مسکونی در شهر کرمان

بازی با گل گهر دشوار بود/ با حداقل امتیاز به اهواز بر می‌گردیم

شاهکار خبرسازی ها علیه معصومه ابتکار

پاسخ به برخی سئوالات متداول درخصوص چگونگی حمایت جبرانی معیشت خانوارها در محدودیت‌های شدید کرونایی

پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان چیست؟

جدول رده‌بندی لیگ برتر| صعود استقلال به رده دوم/ادامه صدرنشینی شاگردان امیر

تازه‌واردهای لیگ برتر، با مساوی امتیازدار شدند

توقف گل گهر مقابل فولاد/ پیروزی سایپا برابر نساجی/ تساوی بدون گل آلومینیوم اراک و مس رفسنجان

جدول رده‌بندی لیگ برتر| صعود استقلال به رده دوم با سوپرگل ملیچ/ادامه صدرنشینی شاگردان امیر

جدول رده‌بندی لیگ برتر|صعود آبی‌ها به رده دوم با سوپرگل میلیچ/ادامه صدرنشینی شاگردان امیر

شروع هفته سوم لیگ برتر فقط با 4 گل

10 نکته طلایی دکتری

(ویدیو) خلاصه بازی آلومینیوم اراک 0 - 0 مس رفسنجان 5 آذر 99

لیگ برتر والیبال| فولاد سیرجان به سپاهان رحم نکرد