کرمان رصد

آخرين مطالب

عدالت جنسیتی ورزشی تاکید ابتکار در بخش ورزش بانوان/ اجرای شاخص های عدالت جنسیتی را رصد می کنیم معاونت امور زنان و خانواده

عدالت جنسیتی ورزشی تاکید ابتکار در بخش ورزش بانوان/ اجرای شاخص های عدالت جنسیتی را رصد می کنیم
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - سومین پویش ملی ارتقای نشاط و سلامت زنان و دختران با ورزش با حضور دکتر ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و معاونین وزارت ورزش وجوانان در اکادمی ملی المپیک برگزار شد.

سومین پویش ملی ارتقای نشاط و سلامت زنان و دختران با ورزش با حضور دکتر ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و معاونین وزارت ورزش وجوانان در اکادمی ملی المپیک برگزار شد. معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، گفت: علاوه بر کرونا با جنگ اقتصادی نیز روبرو هستیم و باید تلاش کرد تا امید را ترویج داد و ورزش یکی از ابزار مهم در این زمینه است.
«معصومه ابتکار» روز سه‌شنبه در همایش بزرگ ورزش زنان که در فضای باز آکادمی ملی المپیک برگزار شد اظهار داشت: خوشحالم که در این مراسم که با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در فضای باز برگزار می‌شود، حضور پیدا کرده ام و از تلاش‌های خانم فرهادی زاد و آقای سلطانی فر برای رفع موانع ورزشی زنان، تشکر می‌کنم. همچنین از آقای صالحی امیری و همه کسانی که به مسئله اهمیت ورزش زنان برای سلامت خانواده در نگاه فرهنگی و خانوادگی ارزش قائل هستند.
وی افزود: اقدامات خوبی طی 4١ سال گذشته بویژه در سال‌های اخیر برای ورزش زنان صورت گرفته و زنان امروز نقش پررنگی در بخش‌های مختلف اجتماعی، آموزشی و اقتصادی دارند و تاثیرشان در اصلاح سبک زندگی بیشتر از 5٠ درصد است.
معاون رییس جمهوری در بخش دیگر سخنانش به نقش نواب رئیس بانوان در فدراسیون‌های ورزشی در توسعه ورزش کشور در دو حوزه همگانی و قهرمانی اشاره کرد و گفت: خوشحالیم که بسیاری از زنان توانسته اند در عرصه‌های ورزشی بین المللی حضور پیدا کنند. دختران و زنان ایرانی با حفظ ارزش‌های اسلامی و فرهنگی سهم قابل توجهی در کسب مدال‌های بین المللی دارند. همچنین توانستیم در سطح بین‌المللی در اکثر رشته‌ها پوشش اسلامی خود را در ورزش جهانی به تصویب برسانیم.
وی در ادامه آن بخش از رشته‌های ورزشی که زنان امکان حضور نیافته اند را مورد توجه قرار داد و گفت: امیدواریم در آن چند رشته با مصوب شدن پوشش آنها نیز دختران ما بتوانند با حجاب اسلامی برای کشور افتخارآفرین باشند.
ابتکار اظهار داشت: هم اکنون توجه و بازگشت به ورزش در مدارس ابتدایی را شاهد هستیم و یکی از اتفاقات مهمی که رخ داد بازگشت زنگ ورزش به مدارس مقاطع ابتدایی بود.
معاون رییس جمهور با تاکید بر دو محور مهم در شاخص های عدالت جنسیتی که ورزش و سلامت است، گفت: ما اجرای این شاخص ها را در دستگاهها رصد می کنیم.
ابتکار افزود: امروز مساله کم تحرکی، افسردگی و اضافه وزن به مشکلات سلامت اضافه شده است که نباید موضوع ورزش را با وجود شرایط کرونا دست کم بگیریم. نشاط، موضوع مهمی است که دولت نگاه ویژه‌ای به آن دارد. پیام‌های امیدبخش در شرایط کرونا باید افزایش یابد و رسانه‌ها بیشترین نقش را در این زمینه دارند.
وی ادامه داد: ایران در شرایط خاصی به سر می‌برد. علاوه بر کرونا با جنگ اقتصادی روبرو هستیم و باید تلاش کرد تا امید را ترویج داد و ورزش یکی از ابزار مهم در این زمینه است.
ابتکار تاکید کرد: در معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، برنامه‌های ویژه‌ای برای ارتقای زنان در بخش‌های مختلف تدوین شده است که در محور عدالت جنسیتی با دو شاخص سلامت و ورزش گام‌های بلند برداشته شده و قرار است به زودی و در آذرماه اجرای شاخص های عدالت جنسیتی را رصد کنیم و امیدوارم دستگاه‌های مختلف با ما همکاری داشته باشند.
ابتکار بیان کرد: ورزش بانوان آسیب های اجتماعی را کاهش می دهد و امیدوارم در حوزه ورزش موثر عمل کنیم، چرا که مسئله افسردگی، کم تحرکی و اضافه وزن به دلیل محدودیت‌های کرونایی افزایش یافته و تاکید می‌کنم که ورزش را نباید در این شرایط دست کم بگیریم.
فرهادی زاد: فعالیت ورزشی بانوان باید حداقل به 2/5 ساعت افزایش یابد
مهین فرهادی‌زاد، معاون توسعه ورزش زنان وزارت ورزش نیز در این مراسم یادآور شد: فعالیت ورزشی بانوان باید حداقل به دو و نیم ساعت افزایش یابد. زندگی ماشینی و شرایط کنونی باعث می‌شود فعالیت بدنی ما کمتر شود و این موضوع امراضی را به دنبال دارد. پس باید به دنبال حرکت و فعالیت و تربیت بدنی باشیم.
وی اظهار داشت: این همایش با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، اهمیت فعالیت ورزش زنان را نشان می‌دهد که حتی در شرایط کرونا به سلامت جامعه توجه داریم و با برگزاری پویش‌ها در منازل و اماکن ایمن به نشاط در جامعه کمک کنیم.
معاون وزیر ورزش و جوانان درباره تجلیل از نایب رییسان فدراسیون‌ها اظهار داشت: از نایب رییسان برتر در این مراسم تجلیل می شود که البته همه نایب رییسان برتر هستند.
علی نژاد: توجه به ورزش بانوان سبک زندگی را تغییر می دهد
مهدی علی‌نژاد، معاون توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش نیز در این همایش، اظهار داشت: ورزش بدون شک یکی از عناصر اصلی در رسیدن به سلامت و رفاه اجتماعی روحی و روانی است. اگر در گذشته تعداد ورزشکاران زن و مرد تفاوت چشمگیری داشت الان در بسیاری از رشته ها تعداد ورزشکاران زن و مرد برابری می کند. در حال حاضر در بسیاری از رشته ها حجاب اسلامی مصوب شده و تعداد بانوان ورزشکار ارتقا پیدا کرده است. با این حال نباید به این شرایط قانع باشیم و باید برای ارتقای سلامت بانوان بیشتر تلاش کنیم. امیدوارم در آینده اقدامات خوبی را برای ارتقای ورزش بانوان انجام دهیم.
وی افزود: باید به ورزش زنان بیشتر توجه کنیم چرا که آن‌ها در سلامت جامعه نقش مهمی دارند و اگر زنان به ورزش بیشتر بپردازند اثر مطلوب آن به مراتب بیشتر از مردان است.
اجرای فرم ‎ های تالو و تحسین معاون رئیس جمهور
ورزشکاران رشته تالو در سومین «پویش ملی ارتقای نشاط و سلامت زنان و دختران با ورزش» در مقابل معاون رئیس جمهور به اجرای فرم پرداختند که حرکات آنها تحسین این مقام مسئول را به همراه داشت. اجرای حرکات تالو در سه بخش مختلف انجام گرفت.
بخش مهمی از این مراسم اختصاص به تقدیر از ایثارگران و تلاشگران داشت. در این بخش از رقیه الله کرمی خواهر شهید جواد الله کرمی مدافع حرم، خانواده مدافع راه سلامت ایروانی، عابدین فر پرستار مدافع سلامت، بتول مشرف جمالی نایب رئیس سابق فدراسیون حانبازان و معلولین، نوری نایب رئیس بانوان ورزش‌های همگانی و پیوند اعضا، کهرنگی نایب رئیس تیراندازی، اشرف امینی نایب رئیس کاراته، لاله حاکمی نایب رئیس بانوان پزشکی ورزشی، شیوایی نایب رئیس بانوان فدراسیون کبدی، شادی پریدر، نایب رئیس بانوان فدراسیون شطرنج، سروی نایب رئیس بانوان تکواندو و فریده شجاعی، نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال تقدیر شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ساخت خانه برای محرومان فهرج

افزایش 93 درصدی کشفیات دام قاچاق در کرمان

کشف 14 تن شیرخشک قاچاق در بم

طرز تهیه موس انار

جدول پخش مدرسه تلویزیونی 7 آذر در تمام مقاطع تحصیلی

مراسم ترحیم آیت‌الله سیدیحیی جعفری نماینده سابق ولی‌فقیه در استان کرمان به روایت تصویر

نماینده مجلس: جمعیت 120 هزار نفری حاشیه شهر کرمان ساماندهی می‌شود

استاندار کرمان: شخصیت سردار سلیمانی برای تمام نسل‌ها جذابیت دارد

آمار کرونا کرمان 6 آذر؛ 22 فوتی و 58 ابتلای جدید

لیگ برتر والیبال| سیرجان به‌دنبال تثبیت صدرنشینی/ اعلام اسامی داوران و ناظران هفته دوازدهم

همچنان آمار روزانه فوتی های کرونا در کرمان دو رقمی است/ارتقا زیر ساخت‌های فرودگاه کرمان/نصب 150 المان از شهیدسلیمانی در کرمان

لزوم پرورش ماهیان خاویاری در کرمان

شخصیت سردار سلیمانی برای تمام نسل‌ها جذابیت دارد

استاندار کرمان: مسائل مناطق حاشیه‌نشین موضوعی بررسی می‌شود

جمعیت 120 هزار نفری حاشیه شهر کرمان ساماندهی می‌شود

لشکر وابستگان شهید سلیمانی در کرمان آغاز بکار کرد

پاسخ به سوال اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل از معاون رییس جمهور

زنان سرپرست خانوار در اولویت دریافت وام ودیعه و منازل ارزان

فرمانده سپاه استان کرمان: خواسته حاج قاسم دور هم جمع شدن لشکر 41 ثارالله بود

کمک شرکت فولاد به بیماران زرند و کوهبنان

خبر خوش برای بازیکنان استقلال تهران

افتتاح پایگاه مقاومت گلزارشهدای کرمان/یک هزار بسیجی مأموریت تازه ای پیدا می کنند

افتتاح پایگاه بسیج شهدای مقاومت در گلزار شهدا کرمان

آغاز به‌کار لشکر وابستگان شهید حاج‌قاسم سلیمانی در کرمان

ارتقا زیر ساخت‌های فرودگاه کرمان

بازدید مسئولان استان کرمان از حاشیه شهر به روایت تصویر

افتتاح پایگاه مقاومت بسیج شهدای مقاومت در گلزار شهدای کرمان

قدردانی بازنشستگان فولاد کرمان از وزیر کار برای اجرای همسان‌سازی حقوق و پرداخت مطالبات بازنشستگان

شهدا تربیت یافته مساجد هستند

اجرای بیانیه گام دوم انقلاب در سطح پایگاه‌های بسیج بافت

کانون ابوفاضل راور طرح سراسری «یاد شهیدان» را در جوار مزار سردار دلها اجرا کرد

طرح عملیاتی و علمی ساماندهی شهرک صنعتی کرمان تدوین شد

خادمیاران محله ای به کمک نیازمندان آمده اند

افتتاح طرح‌های مسکن و اعطای جهیزیه به محرومان فهرج

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 6 آذر 99

ورود سامانه جدید بارشی به کشور از فردا

همچنان آمار روزانه فوتی‌های کرونا در کرمان 2 رقمی است

طرح عملیاتی و علمی ساماندهی شهرک صنعتی کرمان تدوین شد

مسافران پرواز تهران به جیرفت با هواپیمای جایگزین به مقصد اعزام شدند

کمک مؤمنانه؛ توزیع 2 هزار بسته معیشتی توسط ناحیه بسیج حضرت امیرالمؤمنین کرمان

استاندار کرمان: ادبیات تقسیم بندی شمال و جنوب به نفع استان کرمان نیست

واگذاری مدیریت سایت پسماند محمدآباد به شهرداری قزوین

توسعه کرمان با رفع مشکلات معادن

ادای احترام مدیرعامل سپاهان به شهدای تبریز +عکس

امام جمعه کرمان: ‌نمونه و تراز فرماندهی حاج قاسم در تاریخ وجود ندارد

توزیع 2000 بسته معیشتی در کرمان

جریمه 1530 خودرو به علت عدم رعایت محدودیت‌های تردد کرونایی در کرمان

پاداش پیروزی مقابل مس رفسنجان به استقلالی ها پرداخت شد

آخرین آمار کرونا در کرمان/بستری 58 بیمار جدید و فوت 22 نفر در شبانه‌روز گذشته

بهداد و کیانوش؛ امید سیرجان در لیگ وزنه برداری