کرمان رصد

آخرين مطالب

تلاش نیروی انتظامی کرمان در راستای ارتقای امنیت قابل تقدیر است اجتماعي

تلاش نیروی انتظامی کرمان در راستای ارتقای امنیت قابل تقدیر است
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - به گزارش روز دوشنبه ایرنا، یدالله موحد در دیدار اعضای شورای قضایی کرمان با فرمانده انتظامی و روسای پلیس های تخصصی این استان به مناسبت هفته ناجا افزود: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در مسیر پیشرفت به سمت مطلوب و رسیدن به نیرویی در تراز گام دوم انقلاب اسلامی است و برای آنکه بتواند جایگاه اصلی خود را به دست آورد، گام های بلندی برداشته است.
وی با اشاره به این مطلب که روز به روز بر اعتماد عمومی به نیروی انتظامی افزوده می شود، اظهار داشت: مردم باید با تمام وجود به نیروهای خدمتگزار خود در ناجا اعتماد داشته باشند و رسیدن به این وضعیت، تلاش های بیشتر و برنامه ریزی و مدیریت قوی تری را می طلبد.
نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان ادامه داد: نیروی انتظامی در نظام حاکمیت دینی باید شاخصه هایی داشته باشد که رهبر معظم انقلاب اسلامی اقتدار، حکمت، عزت، عطوفت، مهربانی، اقدام به موقع و اقدام مبتنی بر برنامه علمی و دقیق را به عنوان برخی این شاخصه ها مطرح کرده اند و نیروی انتظامی به این سمت و سو حرکت می کند.
موحد با اشاره به این مطلب که شرایط متغیر است، افزود: نگرش جامع و صحیح به مقوله نظم و امنیت با شرایط موجود کشور از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است زیرا شناخت تهدیدات، آسیب ها و مسائلی که برای مردم و جامعه دغدغه ایجاد می کند بستری برای برنامه ریزی، مدیریت قوی و مهار و کنترل تهدیدات است.
وی ضمن بیان این مطلب که عوامل ناامنی هر روز چهره خود را تغییر می دهند و میدان تهدیدات نیز به تناسب شرایط تغییر می کند، گفت: برخی عوامل ناامنی عوامل سنتی هستند و درباره آنها صحبت شده و تجزیه و تحلیل های خوبی انجام می شود و این نباید ما را از تغییر شرایط و تهدیدات امنیتی که در چهره های جدید خود را نشان می دهند، غافل کند.
رییس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: امروز بحث امنیت اقتصادی، فرهنگی و اخلاقی، اجتماعی، روانی و غیره مطرح است و موضوع امنیت در همه شئونات جامعه وضعیت متفاوتی پیدا کرده است و اگر امنیت را در جامعه عاری از ترس و واهمه و خوف تعریف کنیم باید ببینیم این امنیت در حوزه اقتصادی چه تعریفی پیدا می کند زیرا امروز همه دستگاه های حاکمیتی در حوزه اقتصادی وظایف سنگینی دارند.
موحد تصریح کرد: امروز آنچه نظم و انسجام ‌اجتماعی را به صورت جدی تهدید می کند ناامنی اقتصادی است و حقیقتا همه مردم در زمینه امنیت اقتصادی خود خوف، نگرانی و دغدغه دارند و پلیس در این حوزه باید رویکرد متفاوتی داشته باشد و بخشی از توان و انرژی خود را صرف امنیت اقتصادی کند.
وی عنوان کرد: امروز پلیس بر اساس شرایط و اقتضائات موجود و در راستای امنیت اقتصادی باید در حوزه مقابله با مفاسد اقتصادی، دفاع از مالکیت های مشروع مردم، مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مبارزه با قاچاق سوخت، جلوگیری از تردد اتباع بیگانه و ارتقای امنیت فضای کسب و کار برنامه داشته باشد.
رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: در شرایطی که در فضاهای مختلف به ویژه فضای مجازی مورد هجمه ها و شبیخون های فرهنگی و برنامه های استکباری برای انهدام اخلاقی جامعه هستیم و این هجمه ها هر روز گسترده تر و متنوع می شوند، تامین و ارتقای امنیت فرهنگی واخلاقی باید مورد توجه همه اجزای حاکمیت از جمله پلیس باشد.
موحد عنوان کرد: امنیت در شئون مختلف جامعه جلوه های مختلفی دارد و از این رو گستره وظایف پلیس افزایش می یابد و وظایف این نیرو هر روز بیشتر می شود.
وی بر بازنگری در رسالت ها و وظایف پلیس و دستگاه قضایی در شرایط فعلی تاکید کرد و گفت: نیاز داریم پلیس را در حوزه امنیت اقتصادی در تعامل بیشتر با دستگاه قضایی داشته باشیم و برنامه های مشترک را تدوین اجرایی کنیم.
رییس کل دادگستری استان کرمان اظهار داشت: بر مبنای حرکت های هدفمند و تعامل موجود می توان به نحوی اقدام کرد که ابتکار عمل را در دست داشته باشیم و به نحوی حرکت کنیم که مسائل کوچک به حرکت های بزرگ و خطرناک تبدیل نشوند.
وی در ادامه سخنان خود گفت: گشت رضویون از اولویت ها و ضروریات موجود برای کنترل جرایمی از جمله سرقت و مواد مخدر است و در این رابطه دادستان ها مکلف شده اند در کوتاه ترین زمان ممکن اقدامات لازم در راستای حمایت از این گشت ها را اجرایی کنند.
وی در پاسخ به دغدغه های موجود مجموعه انتظامی استان کرمان در حوزه برخورد با اتباع بیگانه غیرمجاز اظهار داشت: در این رابطه نیاز به برنامه ریزی های کشوری داریم و در مجموعه قضایی استان معتقدیم که برای مهار وضعیت فعلی باید افرادی که اقدام به جا به جایی اتباع بیگانه غیرمجاز کرده و در این مسیر مرتکب جرائم دیگری نیز می شوند، مشمول قانون عبور از مرز شده و برخوردهای سختی با آنها انجام شود.
وی با تاکید بر این مطلب که حل مشکلات مربوط به اتباع بیگانه غیرمجاز نیاز به اقدامات دیپلماسی، اصلاح قوانین و سایر اقدامات بنیادین و کشوری دارد، گفت: در این رابطه لازم است که در قوانین، سیاست های کلان و راهبردها تجدید نظر کنیم.
فرمانده انتظامی استان کرمان نیز در سخنانی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام اخیر خود به فرمانده ناجا فرموده اند که سلام من را به همه کارکنان خوب و زحمتکش و خدوم نیروی انتظامی برسانید. مردم عزیز ما قدر دان زحمات و تلاشهای بی وقفه خدمتگزاران به خود و کشور هستند. و امروز اقتدار و مهربانی را توأمان در نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران احساس می کنند و از ابتکارات ناجا در برخورد با منکرات استقبال می کنند.
سردار عبدالرضا ناظری افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره بر رفتار قاطع و توام با رافت از سوی نیروی انتظامی تاکید داشته اند و فرمایشات اخیر ایشان موئد تحقق این رفتار است .
وی بیان کرد: در ادامه روند تعامل و ارتباط خوب دستگاه قضایی و انتظامی دستاوردهای خوبی در اجرای ماموریت های مشترک از جمله در ساماندهی پرونده های قضایی انجام شده است.
فرمانده انتظامی استان کرمان ضمن تقدیر از همراهی و همدلی دستگاه قضایی، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی به منظور اجرای ماموریت های خود آمادگی لازم را دارد و پیش بینی های لازم را نیز انجام داده است.
وی تصریح کرد: در شرایط کنونی برخورد با اراذل و اوباش در دستور کار جدی نیروی انتظامی قرار گرفته است.
برچسب‌ها خبرگزاری جمهوری اسلامی دادگستری کرمان
منبع: ایرنا


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دستگیری سارق سیم‌های برق با 19 فقره سرقت

وقتی بجای مدیریت بازار کرمان نسخه نخریدن مرغ تجویز می‌شود/ مسئولان چه می‌کنند؟

طاقچه کتاب رایگان در مترو

آقابزرگ قلب فرسوده شهر

2 داور هرمزگانی هفته چهارم لیگ برتر فوتبال را قصاوت می کنند

تقابل سرخابی‌های سابق در دربی گیلان/ مصاف لیگ برتری‌های سابق در کرمان

آخرین وضعیت احداث نیروگاهی در زرند که استانداران جدید و سابق کرمان از آن بازدید کردند+تصاویر

وقوع زمین لرزه در سیرچ

واکنش ایران به حکم 20سال حبس اسد الله اسدی

تصاویری از تشییع شهید فخری‌ زاده در حرم رضوی

ترور و مذاکره دو روی یک سکه

ماسک باعث افت اکسیژن در بدن انسان نمی‌شود

معاون دادگستری :دستگاه قضایی درصدد ساماندهی حاشیه نشینی در کرمان است

واکسن های mRNA چگونه کار می کنند؟/کدام واکسن کووید 19 بهتر است؟

جدول پخش مدرسه تلویزیونی یکشنبه 9 آذر در تمام مقاطع تحصیلی

خدمات غیر حضوری و مستمر اوقاف در ایام کرونا

کسب رتبه برتر کرمان در عملکرد شبکه نظارت بر طرح‌های زیربنایی روستایی

رییس اورژانس: حادثه معدن جان کارگر سیرجانی را گرفت

تعداد مبتلایان به کرونا در کرمان کاهش یافت

عروج دومین شهید مدافع سلامت در سیرجان

مهاجری: باید حواسمان به اتفاقات خارج از زمین باشد/ عده‌ای می‌خواهند ترمز مس کرمان را بکشند

شماره 214 «فیلم‌نگار» در قالب نسخه دیجیتال منتشر شد

قشم به شبکه شتاب‌نگاری برخط کشور متصل شد

دانشجویان کرمانی ترور دانشمند هسته ای کشورمان را محکوم کردند

تجمع دانشجویان استان کرمان در محکومیت ترور شهید فخری‌زاده از جوار مزار حاج قاسم به روایت تصویر

"اطلاعیه شماره 94 ستاد کرونا استان کرمان" کذب است

ترور شهید فخری‌زاده برگ دیگری از اسناد جنایت رژیم منحوس صهیونیستی است

اطلاعیه شماره 94 مربوط به استان کرمان نیست

کشف 41 هزار لیتر گازوئیل قاچاق/ دستگیری سارقان کابل‌های برق و کنتور‌های آب در کرمان

تقابل مس کرمان و شاهین بوشهر در ورزشگاه امام علی (ع)

تقابل مس کرمان و شاهین شهرداری بوشهر در لیگ یک فوتبال

تدوین برنامه جامع علمی برای ساماندهی وضعیت حاشیه‌نشینی در کرمان

آمار قربانیان کرونا در کرمان/ مذاکره با عوامل شهادت دانشمندان ممنوع/ لزوم برگشت چک‌های شهریه مدارس به والدین

نمایش امیدوارکننده شهید قندی مقابل امیدهای مس کرمان

حاشیه نشینی حاصل کم کاری دستگاه‌های اجرایی است

الزام ورود به وسایل نقیله فقط با کارت ملی

آلونکی برای دسترسی به اینترنت در کرمان

دستگیری جوان شیطان صفت که 3 زن را بی‌آبرو کرد

کسب رتبه برتر منطقه ٢٢ در ممیزی HSE

پادکست هایی برای کمک به مهارت های زندگی در خانواده در دوران کرونا-1

این حق هر کودک است که از زندگی داخل رحم کامل برخوردار شود

وبینار "نقش اندیشکده‌ها در سیاستگذاری کارآمد" برگزار می شود

انهدام باند ایجاد ناامنی و شرارات در عملیات پلیس قلعه گنج

آمار کرونا کرمان 8 آذر؛ 26 فوتی و 57 ابتلای جدید

همکاری کرمانی ها در رعایت محدودیت های شبانه/ ادارات با حداقل نیروها باید فعالیت کنند

تصادف زنجیره‌ای 4 اتوبوس در سیرجان

سریعترین راه های دون کردن انار

تعطیلی یک بانک لوشان در پی ابتلای سه کارمند به کرونا

درباره قیمت میوه‌ها بزرگ نمایی می‌شود +جدول

اعمال محدودیت‌های ترافیکی و منع تردد خودروهای غیربومی در استان کرمان سختگیرانه‌تر می‌شود