کرمان رصد

آخرين مطالب

وزارت راه و شهرسازی 62 هزار میلیارد تومان به طرح ملی مسکن کمک کرد سياسي

وزارت راه و شهرسازی 62 هزار میلیارد تومان به طرح ملی مسکن کمک کرد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: این وزارت اراضی را به ارزش 62 هزار میلیارد تومان (به جز تفاهم‌نامه‌های این وزارت) به اجرای طرح اقدام ملی مسکن در کشور کمک کرده است.

به گزارش ایرنا، محمود محمودزاده شبانگاه پنجشنبه در دیدار با استاندار کرمان در محل استانداری افزود: سایر وزارتخانه‌ها مسکن را یک کالای بنیان گذار خانواده بدانند و از صاحب‌خانه شدن اقشار متوسط و ضعیف جامعه حمایت کنند.
وی اظهار داشت: وزیر راه و شهرسازی اواخر سال گذشته به استان‌ها نامه‌ای ارسال کرد که کمیته‌ای برای تامین زمین طرح‌های ملی مسکن در سراسر کشور ‌تشکیل شود که این وزارت برای تامین زمین 9 روش اعلام کرده و همچنین پیشنهادات جدید را می‌پذیرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: یک میلیون مسکن باید طبق قانون برنامه ششم توسعه و برنامه جهش تولید سالانه تولید شود لذا تامین اراضی مورد نیاز این طرح‌ها در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است.
وی بیان داشت: در راستای سهولت اجرای طرح اقدام ملی مسکن بسیاری از اختیارات وزرات راه و شهرسازی به شورای مسکن استان‌ها واگذار شده که براساس ظرفیت‌های هر منطقه عمل شود.
وی افزود: برخی از شهرهای استان کرمان با مشکل تامین زمین برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن مواجه شده‌اند و به‌ دستور وزیر راه و شهرسازی و طبق قانون جهش تولید اراضی دولتی واگذار شده به شرکت‌ها را باید پس بگیریم و ریاست جمهوری نیز در این راستا دستور کتبی و شفاهی صادر کرده و مدت 2 ماهه برای انتقال سند این اراضی به سازمان ثبت اسناد کشور داده شد.
محمودزاده عنوان کرد: انبارهای شرکت نفت و سیلو و دیگر ساختمان‌های بدون استفاده دولت در شهر کرمان تملک شود که این زمین‌ها نیاز به تامین زیرساختی ندارند و همچنین می‌توان از اراضی ملی درون محدوده شهر برای اجرای طرح ملی مسکن بهره‌برداری شود.
وی گفت: وزارت راه و شهرسازی با وزارت نیرو و جهادکشاورزی برای تامین مسکن کارکنان این وزارت‌خانه‌ها توافق و تفاهم کرده و بنا شد به ازای واگذاری هر قطعه زمین به ما، مسکن تا سقف 50 درصد پرسنل واجد شرایطشان را تامین کنیم لذا این طرح در استان کرمان نیز برای طرح‌های توسعه مسکن قابلیت اجرا دارد. 
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: سازمان برنامه و بودجه هیچ اعتباری با توجه به شرایط اقتصادی دولت به طرح اقدام ملی مسکن تخصیص نداده لذا از روش‌های متفاوتی برای تامین منابع این پروژه استفاده می‌شود.
وی یادآور شد: وزارت راه و شهرسازی بیش از یکهزار و 100 میلیارد تومان طی 2 سال گذشته به وزارت نیرو کمک کرده‌ که در این راستا می‌توان بخشی از اعتبار مورد نیاز طرح انتقال آب به زمین‌های پیشنهادی اقدام ملی مسکن در شهر کرمان در قالب تبصره هشت می‌توانیم کمک کنیم و انتقال آب به این زمین ها حدود 340 میلیارد تومان هزینه خط انتقال آب و مخزن دارد.
وی تصریح کرد: باید تمام خدمات براساس قانون به اراضی درون محدوده شهری داده شود و طرح مسکن مهر تسهیلات با کارمزد کم از خط اعتبار دولت اعطا می‌شد اما طرح اقدام ملی مسکن مصوبه هیات دولت را دارد و قیمت زمین را بدون دریافت سود 10 ساله قسط بندی کردیم و این کمک پنهان بسیار بیش از تسهیلات مسکن مهر محسوب می‌شود.
محمودزاده گفت: مقرر شد که در سال 97 به احیا 100 هزار واحد در بافت فرسود تسهیلات پرداخت شود که پس از سه سال 2 تا 20 درصد از این اعتبارات به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ شد و طرح احیای بافت فرسوده با سرعت پایین اجرا می‌شود.
وی بیان داشت: اراضی مرغوب استان‌ها با زمین‌های نیمه مرغوب تهاتر شود تا مشکل ارائه خدمات به این زمین‌ها رفع شود و تصمیم‌گیری در این حوزه با مصوبه دولت به استان‌ها تفویض خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزودد: براساس آخرین آمار در 27 مرکز استان قیمت هر متر مسکن کمتر از 10 میلیون تومان است لذا آپارتمان متری 10 تا 15 میلیون تومان در شهر سیرجان با 200 هزار نفر جمعیت پذیرفته نیست.
وی خاطرنشان کرد: مصوب شهرک‌سازی نیز برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن اعلام شده و وزارت راه و شهرسازی از هر اقدامی برای رفع مشکل مسکن در استان‌ها حمایت می‌کند و در حال حاضر مجوز احداث 36 شهرک در کشور صادر شده و ظرف سه ماه آینده به کرمان نیز مجوز احداث شهرک داده می‌شود و همچنین از ظرفیت روستاهای منفصل از شهرها نیز می‌توان بهره برد.
وی بیان داشت: تمام بخش‌ها در برابر مشکلات مسکن در حد توان باید بخشی از مشکل را رفع کنند و در این راستا طرح اقدام ملی مسکن را آغاز کردیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: تسهیلات 100 میلیون تومان قطعی به طرح اقدام ملی مسکن داده می‌شود و پیشنهاد پرداخت 150 میلیون تومان به شورای پول و اعتبارات رفته و پیشنهاد کاهش سود را نیز دادیم.
وی ادامه داد: در راستای کاهش هزینه‌ها سنگ مورد نیاز طرح اقدام ملی مسکن از معدن و میلگرد با قیمت ارزان تامین می شود زیرا باید به شرایط فعلی کشور و مردم توجه کنیم.
وی با بیان اینکه با وجود قطع اقتصاد نفتی، آینده کشور همین است گفت: خرداد 99 رشد جمعیت منفی را داشتیم و 2 و نیم میلیون نفر ایرانی از سن ازدواج عبور کرده و اکنون بالاترین آمار خود سرپرست خانوار را داریم که حتی ازدواج نکردند.
محمودزاده تصریح کرد: مقام معظم رهبری و بسیاری افراد برای جمعیت هشدار می دهند که این امر ریشه در تامین مسکن دارد و دولت نفتی پولدار دیگر وجود ندارد لذا گام به گام باید برای صاحب‌خانه کردن مردم پیش برویم و در بخش حمایتی دولت به مردم کمک می کند.
وی افزود: 200 هزار واحد مسکونی را با شیوه‌های دیگر اجرا می کنیم و در طرح اقدام ملی مسکن تنوع بسیار در تامین زمین، تنوع سازنده های توانمند از جمله شرکت‌های تعاونی، انبوه ساز و مردم می‌توانند مشارکت کنند که تمامی گروه‌ها و دهک های مختلف از قافله عقب نمانند.
وی بیان داشت: درخواست تهاتر اراضی شهرداری کرمان با مصوبه دولت قابل اجرا است و سازمان ملی زمین و مسکن نمی تواند زمینی برای معاوضه بدون مصوبه تهاتر کند.
برچسب‌ها
طرح اقدام ملی مسکن کرمان توسعه ایران وزارت راه و شهرسازی کارآمدی دولت استانداری کرمان


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نقش کلیدی خانواده و زنان در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد

«در پیچ و خم های منع خشونت علیه زنان»

سکوت زنان در برابر خشونت، عامل جری‌تر شدن مردان

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی: رفتار بسیجی، شیرازه زندگی یک مسلمان است

ایجاد پایگاه ملی ایرانیان با اتصالِ پایگاه های مختلف اطلاعاتی به یکدیگر از جمله پیشنهادهای کارشناسان برای کاهش مشکلات مردم است + موشن گراف

آلومینوم اراک - مس رفسنجان/ خطیبی و ربیعی به دنبال کسب اولین امتیاز لیگ برتری

دلیل اسکان مشترک تیم‌های میزبان و میهمان در شهر اراک چیست؟

قرارگاه زیستی سپاه ثارالله کرمان دوشادوش کادر درمان در مبارزه با کرونا

تجدید حیات بافت های تاریخی نیازمند مشارکت مردم است

پیام تسلیت سرلشکر باقری در پی درگذشت آیت الله جعفری امام جمعه سابق کرمان

طرز تهیه پاستای ریحان با عطری شگفت انگیز

کارگر شهرداری سنندج مسافت سد وحدت تا گلزار شهدا آرامستان تایله دوید

بسیج و تلاش‌هایی که بی‌دریغ به مردم هدیه می‌شود

آزادی 138 زندانی جرایم غیرعمد و مالی در راستای طرح مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی

استقبال متفاوت گل گهری ها از جواد نکونام و فولاد / عکس

دیدار آلومینیوم اراک - مس رفسنجان 10 دقیقه زودتر آغاز می‌شود

جابه جایی 1200 اصله از تیر برق‌های معارض در بافت فرسوده تهران

فروش بالغ بر 3 میلیارد ریال کتاب در طرح پاییزه کرمان

انتفاع مالکان باید در احیای خانه‌های تاریخی مشهد مدنظر باشد

اتفاق جالب برای دو رقیب لیگ برتری

فرمانده سپاه استان کرمان: 1000 فقره جهیزیه به زوج‌های نیازمند تا پایان سال اعطا می‌شود

سنگ تمام آبی ها برای جواد نکونام و فولاد

ماجرای عجیب مومیایی زن یزدی

برگزاری محفل انس با قرآن مجازی در منجیل

ایجاد 110 شغل برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد

از علت گرانی مرغ تا همکاری خوب مردم در طرح محدودیت های کرونائی

تسلیت قالیباف در پی درگذشت سید یحیی جعفری

480 هزار تن محصول از باغات استان مرکزی برداشت شد

توزیع قطره‌چکانی نهاده مرغ‌ را از سفره‌ها پراند/وعده کاهش قیمت در رفسنجان

جابجایی 1200 اصله از تیر برق‌های معارض در بافت‌های فرسوده

بسیج سازندگی استان کرمان از ابتدای امسال بالغ بر 100 میلیارد تومان خدمات ارائه کرده است

400 تن مرغ منجمد برای تنظیم بازار استان کرمان عرضه می‌شود

اجرای 86 طرح اشتغال‌زایی در استان کرمان

موانع سرمایه گذاری حوزه صنعت و معدن برطرف می شود

325 گلزار شهدای استان یزد میزبان مراسم قرائت دعای هفتم صحیفه سجادیه

مرگ روزنامه‌نگار جوان قزوینی موجب تالم و تاثر اصحاب رسانه استان شد

فروش 7300جلد کتاب در طرح پاییزه کتاب کرمان

اهدا دو دستگاه ونتیلاتور به بیمارستان افضلی پور کرمان/توزیع 400 تن گوشت مرغ در مناطق محروم با مشارکت بسیج اصناف کرمان

طرح «پیاده راه‌ سازی» در بافت تاریخی تربت ‌حیدریه اجرا می ‌شود

یک میلیارد تومان برای تهیه 50 سری جهیزیه هزینه شده است/ آغاز حرکت‌های جدید در جبهه انقلاب و بسیج

نیشابور مهد بافت فرش‌های بزرگ پارچه

بستری 85 بیمار جدید و فوت 18 نفر بر اثر کرونا طی شبانه‌روز گذشته در کرمان

استاندار کرمان: میزان نیاز و محل ذخیره میوه شب عید و سایر مایحتاج مردم برای نوروز از اکنون پیش‌بینی شود

آمار کرونا کرمان 5 آذر؛ 18فوتی و 85 ابتلای جدید

قالیباف درگذشت امام جمعه سابق کرمان را تسلیت گفت

جابجایی هزار و 200 تیر برق معارض در بافت‌های فرسوده

ترکیب تیم های فولاد خوزستان و گل گهر سیرجان مشخص شد

برداشت 14 هزار تن گیاه دارویی در استان کرمان

11 بازیکن گل گهر در تقابل با فولاد

تاکید امام جمعه کیش بر اجرای طرح های عمرانی موثر در افزایش نشاط اجتماعی و رفاه هموطنان