کرمان رصد

آخرين مطالب

تهدید کرونا در فصل سرما

لزوم رعایت بیشتر ضوابط بهداشتی در کیش منطقه آزاد کیش

لزوم رعایت بیشتر ضوابط بهداشتی در کیش
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - سعید پورعلی انجام نظارت های دقیق،مراقبتهای جدی و رعایت همه جانبه پروتکل ها را عوامل بازدارنده از ایجاد محدودیت های دوباره و گذر از بحران اپیدمی کرونا عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، سعید پورعلی دبیر شورای سلامت جزیره در بیست و هشتمین جلسه ستاد اقدامات پیشگیرانه ویروس کرونا سیاست سازمان منطقه آزاد کیش در کارگروه مقابله با ویروس را بیماریابی مستمر بیان کرد و گفت: هرچه انجام تست در سطح وسیع تری انجام شود، امکان مدیریت و مقابله با این اپیدمی بیشتر خواهد بود همانطور که کنترل سریع شیوع ویروس در دوره بعد از خرداد بر اساس اقدامات پیشگیرانه صورت گرفت.
دبیر شورای سلامت کیش با قدر دانی از 8 ماه تلاش مستمر و شبانه روزی دستگاه های اجرایی مستقر در جزیره بیان کرد: با آغاز فصل پاییز و زمستان باید اقدامات پیشگیرانه با جدیت تمام برای مقابله با کرونا در این منطقه ادامه داشته باشد و بر اساس سیاست های ستاد ملی مقابله با کرونا، تلاش ما بر این ایجاد تعادل میان سلامت؛ اقتصاد، فرهنگ، آموزش، و فعالیت های اجتماعی است.
وی با اشاره به کاهش حساسیت و عادی جلوه دادن شرایط در کشورگفت: نباید چنین تفکری به مردم القا شود تا مشارکت مردم را بیش از پیش شاهد باشیم. در همین راستا،تبلیغات محیطی نیز برای آگاهی بیشتر جامعه در مسیر اطلاع رسانی و آموزش با حساسیت بالا دنبال شود.
پورعلی عنوان کرد: طبق آمار اعلام شده امروز شورای سلامت کیش، رعایت شرایط بهداشتی در سطح جزیره حدود 75 درصد گزارش شده که آمار امید وار کننده ای است.اما انتظار داریم میزان رضایت به 95 درصد برسد.
بنابراین اجرای نظام نظارتی سه لایه تشکیل شده از سازمان و بخش های مختلف آن، صنوف و مردم و رسانه ها که همیشه از ابتدای شیوع ویروس مورد تاکید بوده، باید به نحو احسن و در سطوح بالاتری انجام شود. چرا که در مسیر کنترل شیوع کرونا هیچ راهی جز رعایت پروتکل ها وجود ندارد و دنیای علم نیز همچنان در مرحله آزمون و خطا است.
دبیر شورای سلامت کیش با اشاره بر ضرورت افزایش نظارت در شرایط شیوع ویروس، گفت: باید از مردم و سازمانهای مردم نهاد و هلال احمر کمک گرفت و با رعایت مقررات بهداشتی به سمت و سویی حرکت کنیم که سلامت، اقتصاد و فرهنگ در کنار هم برقرار باشد.
وی همچنین با بیان اینکه در سیستم حمل و نقل همچنان نیاز به نظارت های بیشتر مسئولان این حوزه است گفت: مدیریت حمل و نقل عمومی با تقویت عملکرد باید نظارت ها را بیشتر کند تا درصد رعایت قوانین و مقررات به میزان مطلوبی برسد.
سعید پور علی در ادامه تاب آوری اقتصادی را بحثی بسیار مهم عنوان کرد و افزود: این موضوع در صورت عدم مدیریت صحیح سبب ساز بسیاری از مشکلات جدی اقتصادی و حتی سیاسی خواهد شد و رفتارهای فرهنگ پایه می تواند بر کاهش سرعت شیوع بیماری و کم شدن مشکلاتی که به طبع آن به وجود می آید نقش بسزایی ایفا کند.
وی همچنین با اشاره به نقش مهم رسانه ها در آگاهی بخشی به جامعه کیش برای کنترل شیوع کرونا اظهار داشت: تمام تلاش ما این است که مجدد به شرایط ایجاد محدودیت ها نرسیم و راه حل آن، رعایت مقررات از سوی مسافران،گردشگران و کیشوندان است که باید به خوبی در فضای تبلیغاتی و رسانه ای تشریح شود.
دکتر محمد رضا رضانیا سخنگوی شورای سلامت کیش نیز در این نشست با بیان اینکه از شروع اپیدمی کرونا تا کنون 7 هزار و 536 تست از اشخاص مشکوک به بیماری گرفته شد که از این تعداد 2 هزار و 480 تست مثبت اعلام شده است، گفت: میزان مرگ و میر بر اساس جمعیت ساکن در جزیره بالا و 4/2 درصد است.
وی در ادامه عنوان کرد: در روزهای آینده با توجه به تغییر فصل و شرایط آب و هوایی و همچنین شرایط کلی کشور، شاهد افزایش تعداد مبتلایان بیشتر خواهیم بود و با این روند تعداد بستری ها، احتمالا به دوبرابر می رسد و ماه های آبان و آذر خطرناکی پیش رو خواهیم داشت.
رضا نیا اظهار داشت: در صورت عدم رعایت مقررات بهداشتی وضع شده، برخلاف نظارت های حداکثری؛ درهفته های آینده نیز باید منتظر ورود پیک سوم کرونا به جزیره و به دنبال آن افزایش تعداد مبتلایان، بیماران بستری و افزایش مرگ و میرها با رقم بالا باشیم.
سخنگوی شورای سلامت کیش گفت: بررسی های میدانی در هفته گذشته افزایش 20 درصدی رعایت پروتکل های بهداشتی در اماکن عمومی و جامعه کیش را نشان می دهد اما بهبود وضعیت رعایت مقررات و قوانین بهداشتی به صورت جدی در بخش حمل و نقل عمومی جزیره باید مد نظر قرار گیرد.
وی همچنین بر تبلیغات موثر در فضای شهر برای رعایت تمامی موارد تعیین شده از سوی ستاد مقابله با کرونا تاکید کرد.
رضانیا در بخش دیگری از سخنانش در خصوص برگزاری کنسرت ها افزود: کنسرت شب گذشته به صورت آزمایشی با توافق بر 30 درصد فروش بلیط ها و الزام بر رعایت پروتکل ها در فضای باز برگزار شد اما متاسفانه وضعیت رضایت بخش نبود و در این صورت اگر تذکرات جدی به منظور رعایت پروتکل ها از سوی گروه هنری بر روی استیج به تماشاگران گوشزد نشود، مجبور به توقف اجرای برنامه ها خواهیم شد.
کمک به ایجاد تعادل روانی تحمیل شده بر مردم در پی شیوع ویروس کرونا ، درنظر گرفتن برنامه های آموزشی از سوی اداره امور زنان کیش، تصمیم گیری در خصوص عدم برگزاری کنسرت ها در صورت رعایت نشدن قوانین، تاکید بر غیر حضوری بودن کلاس های درسی دانش آموزان، کاهش 32 درصدی پروازها و 33 درصدی مسافر در 7 ماهه نخست امسال همچنین کاهش 50 درصدی ورود خروج از بندرگاه کیش نسبت به سال گذشته در همین بازه زمانی، در این جلسه بررسی شد.
همچنین حمایت از مراکز گردشگری برای جلوگیری از بروز مشکلات اقتصادی برای آنها در کنار آن رعایت مقررات بهداشتی و حفظ سلامت مردم، وضع ضوابط سختگیرانه تر در ماه های پیش رو و همچنین تذکر کتبی در موارد خاص با ضمانت اجرایی به نقض کنندگان پروتکل ها ، برنامه ریزی جهت تخصیص بودجه برای افزایش تعداد ناظران آموزش دیده در حوزه سلامت در سطح کیش، نظارت بر پروژه های عمرانی و ارائه آمار دقیق از تعداد کارگران اتباع بیگانه در کمپ ها، ساخت و تجهیز درمانگاه اختصاصی کووید 19 جهت اطمینان خاطر به ساکنان و از بین بردن ترس از مراجعه به مراکز درمانی با جدا سازی درمانگاه مبتلایان به ویروس از دیگر موارد تشریح شده در شورا بود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

شریعتمداری : ایران اسلامی پاسخ سهمگینی به اسرائیل جنایتکار غاصب خواهد داد

پیام قدردانی فرمانده سپاه ثارالله کرمان از بسیجیان

حاشیه فوتبال بانوان همیاری و بم| رختکن‌های بدون بخاری ارومیه و استراحت در آمبولانس+ فیلم

نارنجی‌پوشان سایپا دومین شکست سیرجان را رقم زدند

تندروان: از نظر ذهنی مقابل سایپا آماده نبودیم

بازی بزرگ هفته را پیروز شدیم/ باید ترمز سیرجان را می کشیدیم

خودنمایی زمستان در آخرین ماه پاییز/تایید آنفلوانزای فوق حاد پرندگان/ سوغاتی لذیذ شهربابک را بشناسید

کارخانه: باید ترمز تیم حریف را می‌کشیدیم/ تندروان: از شکست ناراحتم، اما این باخت به ما کمک خواهد کرد

لیگ برتر فوتبال بانوان| برتری پرگل بم در سرمای ارومیه

پیروزی برفی دختران شهرداری بم در لیگ برتر فوتبال

سایپا دومین شکست فصل را به فولاد سیرجان تحمیل کرد

پیروزی شهرداری بم و وچان کردستان در هفته نخست لیگ برتر فوتبال بانوان

تیم فوتبال شهید قندی یزد بر مس کرمان غلبه کرد

آمار کرونا کرمان 7 آذر؛ 21 فوتی و 78 ابتلای جدید

قیمت گوجه به 7 تا 11 هزار تومان کاهش یافت

سوغاتی لذیذ شهربابک را بشناسید/آمار قربانیان کرونا در کرمان/ استان کرمان 2 بار لرزید

بخش تهاجمی مس هم به چالش‌های ربیعی اضافه شد!

اعلام شرایط فعالیت ادارات از فردا/ هنوز ابلاغیه‌ای به استانداری کرمان نرسیده است

روزنامه‌نگار آرژانتینی: مارادونا در فقر مُرد / همه چیزش را دزدیدند

اعلام شرایط فعالیت ادارات استان از شنبه 8 آذر 99

لیگ برتر والیبال| نتایج کامل هفته دوازدهم/ سیرجان باخت و صدرنشین ماند+ جدول

واگذاری 4 هکتار زمین در فاریاب برای امور ورزشی

شرایط فعالیت ادارات استان از شنبه 8 آذر 99

سرمربی بم: 10 دقیقه آخر نور کافی نبود/بازی خوبی انجام دادیم

اعلام شرایط فعالیت ادارات استان کرمان از شنبه 8 آذر 99

فخری‌ زاده، دانشمند هسته‌ ای ترور شد

اولین تصاویر از محل ترور شهید محسن فخری‌ زاده، دانشمند هسته‌ ای ایران

اطلاعیه وزارت دفاع درباره شهادت فخری‌ زاده، دانشمند هسته ای ایران

انفجار نیسان قبل از تیراندازی به شهید محسن فخری‌ زاده، دانشمند هسته‌ ای

کرونا در کرمان 1855 قربانی گرفت

تغییرات جدید در حقوق بازنشستگان

ضدعفونی 8 کیلومتر از معابر منطقه 17 با ماشین های پیشرفته مه پاش

ادارات کرمان به شیوه هفته گذشته فعالیت می کنند

ابلاغیه جدیدی در خصوص نحوه فعالیت ادارات ابلاغ نشده است

اعلام شرایط فعالیت ادارات استان کرمان به شنبه موکول شد

رزمایش بزرگ تجهیزات و ادوات برف روبی مدیریت شهری در جنوبغرب پایتخت

تلاش­های مدیریت شهری در مهار کرونا بر پایه دانش و مطالعات

شریعتمداری در نامه به مقام معظم رهبری: برنامه ایجاد نظام متمرکز تامین اجتماعی تقدیم رئیس جمهوری می‌شود

فوت روزنامه نگار قزوینی بر اثر کرونا موجب تالم اصحاب مطبوعات شد

رسیدگى به پرونده دعاوى خانوادگى از کرمان تا منچستر

اعطای بیش از 4 هزار بسته معیشتی کمک مؤمنانه در بافت

قول استاندار کرمان برای افزایش اعتبار پروژه محور کوهبنان - زرند

حضور استاندار کرمان در زرند

بدن چگونه نسبت به بیماری سل واکنش نشان می‌دهد؟

حضور بهداد سلیمی با تیم «گهرزمین» در لیگ وزنه‌برداری

لزوم احداث جاده جدید کوهبنان ـ زرند

روایت کارگر معدن ذغال سنگ از کارکردن صدها متر زیرزمین/ استاندار کرمان بگویید "به معادن بیاید و روزگار سخت ما را ببیند"

برگزاری نخستین دادگاه الکترونیکی بین المللی در کرمان

دیدار فوتبال بانوان شهرداری بم و همیاری لغو شد

گرانفروشی مصداق بارز ظلم به مردم است