کرمان رصد

آخرين مطالب

استاندار : روند تکمیل پروژه های ملی و زیرساختی استان کرمان سرعت می‌گیرد سياسي

استاندار : روند تکمیل پروژه های ملی و زیرساختی استان کرمان سرعت می‌گیرد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - استاندار کرمان با اشاره به تصمیم های اتخاذ شده در نشست روز گذشته اش با مسئولان ملی در سه بخش آب، راه و بهداشت و درمان اظهار داشت: روند تکمیل پروژه های زیرساختی در دست انجام این استان سرعت می‌گیرد.

به گزارش ایرنا، محمدجواد فدائی روز سه شنبه ضمن تشریح رایرنی های انجام گرفته با مسئولان کشوری در تهران به خبرنگاران گفت: یکی از اقداماتی که طی یک تا دو سال گذشته انجام شده این است که در فصل تنظیم بودجه نشستی را با مسئولان ملی و استانی در تهران برگزار می کنیم تا بر اجرای پروژه های سال بعد و جذب اعتبارات تاکید شود.
وی با بیان اینکه سال گذشته به منظور تاکید بر سه بخش پروژه های آب، راه و بهداشت و درمان در سازمان برنامه و بودجه کشور نشست برگزار شد که مسئولان ملی و استانی ذیربط حضور داشتند.
استاندار کرمان با بیان اینکه در بخش راه توانستیم مسئولان را قانع کنیم سه پروژه را در پیوست قانون بودجه سال 1400 بیاورند اظهار داشت: این سه پروژه شامل جاده جیرفت به فاریاب، کهنوج به قلعه گنج و محور نرماشیر به ریگان است.
وی ادامه داد: همچنین در این نشست مقرر شد چند پروژه نیز در جدول شماره 20 قانون بودجه 1400 آورده شود که شامل کنارگذر شرقی رفسنجان، کنارگذر غربی زرند و کنارگذر غربی سیرجان و جاده رفسنجان به شهربابک و جاده نگار، دشتکار به بردسیر و جاده شهربابک به نیریز است.
استاندار کرمان افزود: در این نشست تصمیم گیری شد برای سرعت در انجام عملیات اجرایی راه آهن جیرفت به بم که به کندی پیشرفت می کند از تسهیلات ماده 56 استفاده شود.
وی تاکید کرد: همچنین مقرر شد پروژه راه آهن سیرجان به بافت به صورت مشارکتی 70 درصد توسط بخش خصوصی و 30 درصد با کمک دولت انجام شود.
فدائی گفت: یکی از پروژه های مهم در بخش آب نیز که چند سال پیگیر انجام و اجرای این پروژه بودیم طرح آبرسانی به شهرهای جیرفت و عنبرآباد از محل سد جیرفت به دلیل کیفت آب این سد است.
وی ادامه داد: ظرف یک تا 2 سال گذشته موفق به جذب اعتبار برای اجرای این طرح نشدیم امسال برای آغاز عملیات اجرایی این طرح اعتبار اخذ شد اما برای اینکه در پیوست قانون بودجه سال آینده نیز قرار بگیرد این توافق در نشست دیروز انجام شد تا هر چه سریع تر مجوز ماده 23 این پروژه صادر شود که بتواند به پیوست قانون بودجه 1400 اضافه شود.
استاندار کرمان با بیان اینکه پروژه بعدی که قرار شد مجوز ماده 23 را برای پیوست قانون بودجه را اخذ کند طرح آبرسانی به شهر راور از سد قدرونی است افزود: سد قدرونی حدود یک ماه قبل افتتاح شد اما استفاده از این سد برای تامین آب شهرستان راور بلاتکلیف بود که در نشست روز گذشته تکلیف این طرح نیز روشن و قرار شد با اخذ مجوز ماده 23 پیوست قانون بودجه سال آینده شود.
وی با اشاره به وجود پروژه آبرسانی به شهرهای بم و بروات اشاره کرد و گفت: قرار شد به این طرح شهرهای یگان، نرماشیر و فهرج نیز اضافه و برای تکمیل سد نرماشیر نیز از مواد 10 و 12 اعتبار داده شود.
استاندار کرمان تصریح کرد: ادامه سیل بند خرم در جنوب کرمان برای حفاظت رودبارجنوب و جازموریان از سیل موضوع دیگری است که در نشست روز گذشته مطرح شد که نیازمند پیگیری است و تلاشمان این است این پروژه نیز در پیوست قانون بودجه 1400 بیاید اما هنوز به نتیجه نرسیده ایم.
وی به اقدامات انجام شده دربخش بهداشت و درمان طی نشست روز گذشته در تهران نیز اشاره کرد و اظهار داشت: سه بیمارستان انار، ریگان و عنبرآباد در استان کرمان پیوست قانون بودجه نیستند که در این نشست قرار شد این بیمارستان ها در پیوست بودجه سال 1400 لحاظ شوند.
فدائی تاکید کرد: در نشست روز گذشته در مورد برخی بیمارستان ها مانند بیمارستان جدید جایگزین بیمارستان شفا و فاریاب نیاز به مجوز ماده 23 دارند که در مورد این مراکز درمانی نیز بحث شد.
وی گفت: چند بیمارستان استان کرمان نیز در پیوست بودجه قرار دارند اما اعتبارات آنها اندک است که قرار شد اعتبارات این بیمارستان ها از جمله کاشانی جیرفت، بیمارستان بم و رفسنجان افزایش پیدا کند.
استاندار کرمان به تصمیمات اتخاذ شده در زمینه دانشکده های تازه تاسیس استان در یرجان، بم و جیرفت نیز اشاره کرد و افزود: در این نشست مقرر شد اعتبارات لازم برای احداث فضاهای آموزشی و کمک آموزشی در نظر گرفته شود.
وی تاکید کرد: 2 تصمیم خوب که روز گذشته اتخاذ شد این است که پاداش پایان خدمت بازنشتگان دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان امسال پرداخت شود و تصمیم بعدی این بود که حقوق کارکنان بخش کرونای بیمارستان ها افزایش پیدا کند.
فدائی به نشست با دکتر اردکانیان جانشین مسئول ستاد اقتصاد مقاومتی کشور برای استان های کرمان و یزد طی روز گذشته اشاره و تصریح کرد: تاکنون 2 نشست در زمینه طرح های اقتصاد مقاومتی با وی برگزار کرده ایم.
وی ادامه داد: دو موضوع اصلی را در نشست با جانشین مسئول ستاد اقتصاد مقاومتی کشور داشتیم یکی از این موارد مشکلات پروژه های اقتصاد مقاومتی با صندوق توسعه ملی کشور بود و موضوع دیگر طرح مشکلات استان کرمان با بانک مرکزی بخصوص در زمینه صادرات پسته و خرما بود که قبلا نیز نشست هایی در این زمینه برگزار شده اما مشکلات این بخش هنوز بر طرف نشده است.
وی ادامه داد: در نشست دیروز مشکلات استان کرمان با مسئول صندوق توسعه ملی مطرح شد و تصمیماتی اتخاذ و قرار شد در مورد رفع مشکلات پروژه هایی از جمله پتروشیمی بافت و تولید پلاسما تصمیم گیری و قرار شد این تصمیمات پیگیری شود تا به نتیجه برسد.
استاندار کرمان بیان کرد: همچنین مشکلات صادرکنندگان پسته و خرما با بانک مرکزی نیز در این نشست مطرح شد که البته در نشست های قبلی تصمیمات خوبی اتخاذ شد که در یک مقطع نیز این تصمیمات تاثیر گذار بود به طوری که در 2 تا سه ماه نخست امسال در زمینه صادرات پسته شرایط خوبی داشتیم اما با صدور بخشنامه های جدید مشکلاتی ایجاد شد.
وی گفت: قرار شد نماینده بانک مرکزی به منظور رفع مشکلات صادرکنندکان به کرمان سفر و در نشستی با حضور صادرکنندگان شرکت کند.
فدائی به نشست با شرکت های بزرگ برای ایجاد مرکز نوآوری در سیرجان اشاره کرد و افزود: احداث مراکز نوآوری در کرمان و رفسنجان در حال پیگیری است و احداث این مرکز در سیرجان برای شرکت های دانش بنیان صنعتی و معدنی نیز مورد بحث قرار گرفت.
وی ادامه داد: بحث های کارشناسی احداث مرکز نوآوری در سیرجان هنوز انجام نشده لذا قرار شد ظرف یک ماه آینده اقدامات کارشناسی این پیشنهاد انجام شود و بعد از آن برای نحوه راه اندازی این مرکز تصمیم گیری شود.
برچسب‌ها
خبرگزاری جمهوری اسلامی محمد جواد فدایی کرمان


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نقش کلیدی خانواده و زنان در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد

«در پیچ و خم های منع خشونت علیه زنان»

سکوت زنان در برابر خشونت، عامل جری‌تر شدن مردان

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی: رفتار بسیجی، شیرازه زندگی یک مسلمان است

ایجاد پایگاه ملی ایرانیان با اتصالِ پایگاه های مختلف اطلاعاتی به یکدیگر از جمله پیشنهادهای کارشناسان برای کاهش مشکلات مردم است + موشن گراف

آلومینوم اراک - مس رفسنجان/ خطیبی و ربیعی به دنبال کسب اولین امتیاز لیگ برتری

دلیل اسکان مشترک تیم‌های میزبان و میهمان در شهر اراک چیست؟

قرارگاه زیستی سپاه ثارالله کرمان دوشادوش کادر درمان در مبارزه با کرونا

تجدید حیات بافت های تاریخی نیازمند مشارکت مردم است

پیام تسلیت سرلشکر باقری در پی درگذشت آیت الله جعفری امام جمعه سابق کرمان

طرز تهیه پاستای ریحان با عطری شگفت انگیز

کارگر شهرداری سنندج مسافت سد وحدت تا گلزار شهدا آرامستان تایله دوید

بسیج و تلاش‌هایی که بی‌دریغ به مردم هدیه می‌شود

آزادی 138 زندانی جرایم غیرعمد و مالی در راستای طرح مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی

استقبال متفاوت گل گهری ها از جواد نکونام و فولاد / عکس

دیدار آلومینیوم اراک - مس رفسنجان 10 دقیقه زودتر آغاز می‌شود

جابه جایی 1200 اصله از تیر برق‌های معارض در بافت فرسوده تهران

فروش بالغ بر 3 میلیارد ریال کتاب در طرح پاییزه کرمان

انتفاع مالکان باید در احیای خانه‌های تاریخی مشهد مدنظر باشد

اتفاق جالب برای دو رقیب لیگ برتری

فرمانده سپاه استان کرمان: 1000 فقره جهیزیه به زوج‌های نیازمند تا پایان سال اعطا می‌شود

سنگ تمام آبی ها برای جواد نکونام و فولاد

ماجرای عجیب مومیایی زن یزدی

برگزاری محفل انس با قرآن مجازی در منجیل

ایجاد 110 شغل برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد

از علت گرانی مرغ تا همکاری خوب مردم در طرح محدودیت های کرونائی

تسلیت قالیباف در پی درگذشت سید یحیی جعفری

480 هزار تن محصول از باغات استان مرکزی برداشت شد

توزیع قطره‌چکانی نهاده مرغ‌ را از سفره‌ها پراند/وعده کاهش قیمت در رفسنجان

جابجایی 1200 اصله از تیر برق‌های معارض در بافت‌های فرسوده

بسیج سازندگی استان کرمان از ابتدای امسال بالغ بر 100 میلیارد تومان خدمات ارائه کرده است

400 تن مرغ منجمد برای تنظیم بازار استان کرمان عرضه می‌شود

اجرای 86 طرح اشتغال‌زایی در استان کرمان

موانع سرمایه گذاری حوزه صنعت و معدن برطرف می شود

325 گلزار شهدای استان یزد میزبان مراسم قرائت دعای هفتم صحیفه سجادیه

مرگ روزنامه‌نگار جوان قزوینی موجب تالم و تاثر اصحاب رسانه استان شد

فروش 7300جلد کتاب در طرح پاییزه کتاب کرمان

اهدا دو دستگاه ونتیلاتور به بیمارستان افضلی پور کرمان/توزیع 400 تن گوشت مرغ در مناطق محروم با مشارکت بسیج اصناف کرمان

طرح «پیاده راه‌ سازی» در بافت تاریخی تربت ‌حیدریه اجرا می ‌شود

یک میلیارد تومان برای تهیه 50 سری جهیزیه هزینه شده است/ آغاز حرکت‌های جدید در جبهه انقلاب و بسیج

نیشابور مهد بافت فرش‌های بزرگ پارچه

بستری 85 بیمار جدید و فوت 18 نفر بر اثر کرونا طی شبانه‌روز گذشته در کرمان

استاندار کرمان: میزان نیاز و محل ذخیره میوه شب عید و سایر مایحتاج مردم برای نوروز از اکنون پیش‌بینی شود

آمار کرونا کرمان 5 آذر؛ 18فوتی و 85 ابتلای جدید

قالیباف درگذشت امام جمعه سابق کرمان را تسلیت گفت

جابجایی هزار و 200 تیر برق معارض در بافت‌های فرسوده

ترکیب تیم های فولاد خوزستان و گل گهر سیرجان مشخص شد

برداشت 14 هزار تن گیاه دارویی در استان کرمان

11 بازیکن گل گهر در تقابل با فولاد

تاکید امام جمعه کیش بر اجرای طرح های عمرانی موثر در افزایش نشاط اجتماعی و رفاه هموطنان