کرمان رصد

آخرين مطالب

در جمع خبرنگاران مطرح شد؛

خبرهای خوش آبی، راهی و بهداشتی عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان برای کرمانی‌ها اقتصادي

خبرهای خوش آبی، راهی و بهداشتی عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان برای کرمانی‌ها
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - ایسنا/کرمان استاندار کرمان دستاوردهای سفر خود به تهران و دیدار با برخی از مقامات کشوری را تشریح کرد.

دکتر "محمدجواد فدایی" عصر امروز 29 مهرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان پیرامون سفر اخیر خود به تهران و دستاوردهای این سفر گفت: یکی از کارهایی در دو سال گذشته انجام دادیم، این بود که در فصل تنظیم بودجه پروژه‌های عمرانی؛ با مسئولان ملی و استانی جلساتی را برای برنامه‌ریزی پروژه‌های سال آینده و اخذ بودجه برای اجرای آنها، جلساتی را برگزار کنیم.
وی با اشاره به جلسات روز گذشته خود با مسئولین ارشد کشوری، اظهار کرد: روز گذشته جلسات خوبی را در سازمان برنامه و بودجه کشور برای پروژه‌های آب، راه و بهداشت و درمان استان کرمان داشتیم که خوشبختانه اتفاق های خوبی نیز رقم خورد.
استاندار کرمان از توافقات روز گذشته در زمینه پروژه‌های راه سخن به میان آورد و بیان کرد: روز گذشته، توافق مسئولین برای قرار گرفتن پروژه‌های احداث مسیر «جیرفت – فاریاب»، «کهنوج – قلعه‌گنج» و «نرماشیر – ریگان» در پیوست بودجه سال 1400 را اخذ کرده همچنین موافقت اضافه شدن چند پروژه دیگر در جدول شماره 20 (جدول شماره 20 مرحله دوم نسبت به پیوست قانون بودجه قرار دارد) قانون بودجه 1400 گرفته شد که این پروژه‌ها شامل احداث کنار گذر شرقی رفسنجان، کنار گذر غربی زرند، کنار گذر غربی سیرجان، جاده رفسنجان به شهربابک، جاده «نگار – دشتکار - بردسیر» و جاده «شهربابک- نیریز» هستند.
وی به دیگر توافقات روز گذشته خود با مسئولین کشوری در بخش راه اشاره کرد و افزود: مقرر شد تامین اعتبار پروژه احداث راه آهن «جیرفت – بم» از تسهیلات ماده 56 پیگیری شود که اگر این مهم صورت گیرد سرعت اجرای این پروژه افزایش چشمگیری پیدا خواهد کرد همچنین مقرر شده است پروژه راه‌آهن «سیرجان – بافت» به صورت مشارکتی با بخش خصوصی به صورت تامین اعتبار 70 درصدی توسط بحش خصوصی (شریک اصلی این پروژه کارخانه فولاد بافت است) و 30 درصدی با مشارکت دولت انجام شود.
فدایی با اشاره به تصمیماتی که در بخش آب استان کرمان در این سفر گرفته شده اظهار کرد: طی 2 سال گذشته پیگیر تامین آب شهرهای جیرفت و عنبرآباد از سد جیرفت بودیم که خوشبختانه روز گذشته توانستیم پیوست قانون بودجه 1400 این پروژه را نیز بگیریم اما باید هر چه سریعتر مجوز ماده 23 آن را صادر کنند ضمن آنکه باید عنوان کرد که برای شروع این پروژه امسال اعتباراتی را گرفته بودیم و لازم به ذکر است که اکنون آب شرب این شهرستان‌ها از طریق سفره‌های زیرزمینی تامین می‌شود و باتوجه به اینکه کیفیت آب سد جیرفت مطلوب و بهتر از آب زیرزمینی است، با راه اندازی این خط انتقال آب، مردم این منطقه از آب آشامیدنی با کیفیت تری برخوردار خواهند شد.
عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان ادامه داد: مجوز ماده 23 پروژه آبرسانی از سد قدرونی به شهرستان راور باید گرفته شود تا این پروژه نیز در پیوست قانون بودجه 1400 قرار گیرد و همچنین مقرر شد شهرهای ریگان، فهرج و نرماشیر نیز به پروژه آبرسانی از سد نساء به شهرهای بم و بروات نیز اضافه شوند.
استاندار کرمان خاطر نشان کرد: برای آنکه ادامه اجرای طرح سیل‌بند خرم در جنوب استان برای حفاظت مناطق رودبار جنوب و جازموریان از سیل در پیوست قانون بودجه سال آینده قرار گیرد، مذاکراتی را با مسئولین مربوطه انجام دادیم اما هنوز به نتیجه نهایی نرسیدیم و این مذاکرات را تا به حصول نتیجه ادامه خواهیم داد.
وی از پروژه‌های بیمارستانی استان کرمان نیز سخن به میان آورد و گفت: احداث بیمارستان‌های انار، ریگان و عنبرآباد در پیوست قانون بودجه نبودند که طی رایزنی های صورت گرفته مقرر شد این سه پروژه در پیوست قانون بودجه 1400 استان لحاظ شوند.
فدایی ادامه داد: عملیات احداث بیمارستان‌ جدید شفا و بیمارستان شهرستان فاریاب نیز نیاز به مجوز ماده 23 دارند و همچنین پروژه های بیمارستان کاشانی جیرفت، بیمارستان بم و بیمارستان رفسنجان نیز پیوست بودجه‌ای دارند که در این جلست مقرر شد بودجه این پروژه ها افزایش اعتبار پیدا کنند.
استاندار کرمان با بیان این مطلب که مقرر شد اعتبار لازم برای احداث دانشکده‌های جدیدالتاسیس در سیرجان، بم و جیرفت برای فضای آموزشی و کمک آموزشی داده شود، تصریح کرد: مقرر شد پاداش پایان خدمت بازنشسته‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی استان امسال پرداخت شود و همچنین حقوق و حق الزحمه کادر درمانی استان که در بخش های کرونای بیمارستان‌ها فعال بودند نیز افزایش پیدا خواهد کرد.
عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان با یادآوری این موضوع که دکتر اردکانیان وزیر نیرو، جانشین ستاد اقتصاد مقاومتی استان‌های کرمان و یزد است، تصریح کرد: چند جلسه برای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی با وزیر نیرو داشتیم و برای رفع مشکلاتی که بر سر راه فعالان اقتصادی است، تبادل نظر شده بود که یکی از این مشکلات، بحث تامین اعتبار برخی پروژه ها از مسیر صندوق توسعه ملی بود که هیات عامل این صندوق روز گذشته در این جلسه حضور داشتند.
وی ادامه داد: پروژه پتروشیمی بافت و کارخانه تولید پلاسمای خون کرمان پروژه‌هایی بودند که با صندوق توسعه ملی به مشکل برخورده بودند که در جلسه روز گذشته این مسائل مطرح و برای رفع مشکلات آنها تصمیماتی اتحاذ شد.
فدایی افزود: صندوق توسعه ملی موافقت کرد که اگر کنسرسیوم پروژه پتروشیمی بافت تشکیل شود، تسهیلات مورد نیاز این پروژه را پرداخت ‌کند که تاکنون بانک ملی برای تشکیل این کنسیرسیوم موافقت خود را اعلام کرده و دو بانک دیگر را نیز باید قانع کنیم تا با بانک ملی در این زمینه همکاری کنند.
این مقام ارشد اجرایی استان کرمان درباره پروژه کارخانه تولید پلاسمای خون استان نیز گفت: کارخانه پلاسما، تسهیلات ارزی می‌خواهد لذا صندوق توسعه ملی اعلام کرده است به شرطی این تسهیلات ارزی را تامین خواهد کرد که بحشی از تولیدات پلاسمای این کارخانه صادر شود تا بتواند از محل صادرات آن تسهیلات ارزی را به صندوق برگرداند از طرف دیگر چون تولیدات پلاسما وارداتی است و جزء نیازهای کشور است مجوزی برای صادرات آن وجود ندارد که در همین راستا مقرر شد مجوز صادرات این کارخانه از هیات دولت گرفته شود.
استاندار کرمان با اشاره به مشکلات صادرکنندگان پسته و خرما با بانک مرکزی عنوان کرد: تصمیمات گذشته بانک مرکزی در ماه‌های خرداد و تیر به صادرات پسته و خرمان کمک خوبی کرد اما بحشنامه‌های جدید، مشکلاتی را برای این صادرکنندگان ایجاد کرده است که مقرر شد نماینده بانک مرکزی اواخر این هفته یا اوایل هفته آینده برای رفع این مشکل به کرمان سفر کند.
وی با بیان این مطلب که ایجاد مرکز نوآوری در کرمان و رفسنجان را دنبال می‌کنیم، در ادامه ایجاد مرکز نوآوری در سیرجان را از دیگر توافقات خوب روز گذشته دانست و بیان کرد: مقرر شد ظرف یک ماه آینده کارهای کارشناسی ایجاد مرکز نوآوری در سیرجان مخصوصا برای شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در بخشهای صنعتی و معدنی انجام و پس از آن درباره نحوه راه‌اندازی مرکز تصمیم‌گیری شود.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دستگیری سارق سیم‌های برق با 19 فقره سرقت

وقتی بجای مدیریت بازار کرمان نسخه نخریدن مرغ تجویز می‌شود/ مسئولان چه می‌کنند؟

طاقچه کتاب رایگان در مترو

آقابزرگ قلب فرسوده شهر

2 داور هرمزگانی هفته چهارم لیگ برتر فوتبال را قصاوت می کنند

تقابل سرخابی‌های سابق در دربی گیلان/ مصاف لیگ برتری‌های سابق در کرمان

آخرین وضعیت احداث نیروگاهی در زرند که استانداران جدید و سابق کرمان از آن بازدید کردند+تصاویر

وقوع زمین لرزه در سیرچ

واکنش ایران به حکم 20سال حبس اسد الله اسدی

تصاویری از تشییع شهید فخری‌ زاده در حرم رضوی

ترور و مذاکره دو روی یک سکه

ماسک باعث افت اکسیژن در بدن انسان نمی‌شود

معاون دادگستری :دستگاه قضایی درصدد ساماندهی حاشیه نشینی در کرمان است

واکسن های mRNA چگونه کار می کنند؟/کدام واکسن کووید 19 بهتر است؟

جدول پخش مدرسه تلویزیونی یکشنبه 9 آذر در تمام مقاطع تحصیلی

خدمات غیر حضوری و مستمر اوقاف در ایام کرونا

کسب رتبه برتر کرمان در عملکرد شبکه نظارت بر طرح‌های زیربنایی روستایی

رییس اورژانس: حادثه معدن جان کارگر سیرجانی را گرفت

تعداد مبتلایان به کرونا در کرمان کاهش یافت

عروج دومین شهید مدافع سلامت در سیرجان

مهاجری: باید حواسمان به اتفاقات خارج از زمین باشد/ عده‌ای می‌خواهند ترمز مس کرمان را بکشند

شماره 214 «فیلم‌نگار» در قالب نسخه دیجیتال منتشر شد

قشم به شبکه شتاب‌نگاری برخط کشور متصل شد

دانشجویان کرمانی ترور دانشمند هسته ای کشورمان را محکوم کردند

تجمع دانشجویان استان کرمان در محکومیت ترور شهید فخری‌زاده از جوار مزار حاج قاسم به روایت تصویر

"اطلاعیه شماره 94 ستاد کرونا استان کرمان" کذب است

ترور شهید فخری‌زاده برگ دیگری از اسناد جنایت رژیم منحوس صهیونیستی است

اطلاعیه شماره 94 مربوط به استان کرمان نیست

کشف 41 هزار لیتر گازوئیل قاچاق/ دستگیری سارقان کابل‌های برق و کنتور‌های آب در کرمان

تقابل مس کرمان و شاهین بوشهر در ورزشگاه امام علی (ع)

تقابل مس کرمان و شاهین شهرداری بوشهر در لیگ یک فوتبال

تدوین برنامه جامع علمی برای ساماندهی وضعیت حاشیه‌نشینی در کرمان

آمار قربانیان کرونا در کرمان/ مذاکره با عوامل شهادت دانشمندان ممنوع/ لزوم برگشت چک‌های شهریه مدارس به والدین

نمایش امیدوارکننده شهید قندی مقابل امیدهای مس کرمان

حاشیه نشینی حاصل کم کاری دستگاه‌های اجرایی است

الزام ورود به وسایل نقیله فقط با کارت ملی

آلونکی برای دسترسی به اینترنت در کرمان

دستگیری جوان شیطان صفت که 3 زن را بی‌آبرو کرد

کسب رتبه برتر منطقه ٢٢ در ممیزی HSE

پادکست هایی برای کمک به مهارت های زندگی در خانواده در دوران کرونا-1

این حق هر کودک است که از زندگی داخل رحم کامل برخوردار شود

وبینار "نقش اندیشکده‌ها در سیاستگذاری کارآمد" برگزار می شود

انهدام باند ایجاد ناامنی و شرارات در عملیات پلیس قلعه گنج

آمار کرونا کرمان 8 آذر؛ 26 فوتی و 57 ابتلای جدید

همکاری کرمانی ها در رعایت محدودیت های شبانه/ ادارات با حداقل نیروها باید فعالیت کنند

تصادف زنجیره‌ای 4 اتوبوس در سیرجان

سریعترین راه های دون کردن انار

تعطیلی یک بانک لوشان در پی ابتلای سه کارمند به کرونا

درباره قیمت میوه‌ها بزرگ نمایی می‌شود +جدول

اعمال محدودیت‌های ترافیکی و منع تردد خودروهای غیربومی در استان کرمان سختگیرانه‌تر می‌شود