کرمان رصد

آخرين مطالب

میدان داری ویروس کرونا در کرمان مقالات

میدان داری ویروس کرونا در کرمان
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - استان کرمان این روزها بسان دیگر استان های کشور در وضعیت قرمز به لحاظ شیوع ویروس کرونا قرار گرفته و افزایش بی‌توجهی ها نسبت به پروتکل های بهداشتی نشان از پاییز سخت و یکه تازی همچنان این ویروس در دیار کریمان می‌دهد.

گرچه پی در پی از سوی ستاد مبارزه با ویروس کرونا و مدیران ارشد استانی بر رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید شده و ضرورت مقابله با این بیماری گوشزد می شود ولی عادی شدن نگاه مردم در قبال شیوع بیماری نگران کننده است .
این روزها برغم هشدارهای لازم و قرارگرفتن استان کرمان در شرایط قرمز هنوز صنوف و شهروندانی یافت می شوند که با قانون گریزی و فرار از حس مسئولیت پذیری نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی و مقابله با شیوع ویروس کرونا بیتفاوت هستند.
تشدید کنترل‌ها برای مقابله با کرونا در کرمان ادامه دارد
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: آمارها نشان می‌دهد رعایت نکردن و یا سهل‌انگاری موجب افزایش بیماری کرونا می‌شود که برای رعایت پروتکل های بهداشتی تشدید کنترل ها ادامه دارد.
محمد صادق بصیری افزود: با وجود اینکه وضعیت ابتلا به بیماری کرونا در کرمان نسبت به دیگر استان‌ها بدتر نیست، اما همچنان در وضعیت قرمز هستیم و باید کنترل موارد دنبال شود.
وی تصریح کرد: در حوزه مدارس، استان کرمان با 83 درصد، وضعیت بهتری به لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی نسبت به سایر نقاط دارد در حالی که این میانگین در کشور 77 درصد است،
موارد مثبت ابتلا به کرونا در کرمان افزایش داشته است
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: طی هفته گذشته حدود 10 تا 15 درصد افزایش موارد بستری در بیمارستان و موارد مثبت ابتلا به کرونا نسبت به هفته قبل از آن افزایش داشتیم.
حمید رضا رشیدی نژاد افزود: دیگر رنگ بندی وضعیت کرونا نداریم و باید کلمه را تغییر داده و در بیان وضعیت شیوع بیماری، از کلماتی مانند هشدار یا در معرض خطر اعلام کنیم.
وی تاکید کرد: وضعیت دسترسی به ماسک در سطح استان و مراکز توزیع خیلی بهتر از قبل شده و ماسک در دسترس مردم نسبت به قبل بیشتر است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: در ابتدای کار در تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده سوء استفاده هایی توسط برخی صورت گرفته بود که اگر در حال حاضر استانداردهای فنی و بهداشتی رعایت شود، روند کار را تسهیل می کنیم و با متقاضیان تولید همکاری داریم.
رشیدی نژاد با اشاره به سفر برخی افراد از کرمان به استان هرمزگان در هفته گذشته افزود: روند بیماری در استان هرمزگان مجددا صعودی شده که باید رعایت و مراقبت کنیم.
وی با بیان اینکه هنوز واکسن آنفولانزا وارد کشور نشده است، تاکید کرد: واکسن پس از اینکه وارد کشور شد، در اختیار استان ها قرار میگیرد و توزیع می شود.
هشدار نسبت به در راه بودن موج سوم اپیدمی کرونا
به گفته سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گرچه طی دو هفته گذشته روند ثابت و کاهشی در ابتلا به بیماری کرونا در استان داشته ایم و عملا به نظر آمد که موج دوم کنترل شده و در حال کم شدن موارد بیماری هستیم اما افزایش هفته قبل نشانچر این وضعیت است که احتمالا اپیدمی به سمتی می رود که موج سوم را در استان تجربه کنیم.
مهدی شفیعی افزود: با رصد بیماران بستری در هفته گذشته و اوایل هفته جاری به نظر میآید افزایشی را در روند بیماران بستری و موارد مثبت ابتلا به کرونا در سطح استان کرمان شاهد هستیم که باید برای جلوگیری از پیشروی این ویروس اقدامات عملی از سوی آحاد جامعه انجام گیرد.
نظارت و ارزیابی سختگیرانه بر روند اجرای شیوه‌نامه بهداشتی مدارس کرمان
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با توجه به شرایط قرمز کرونا در این استان گفت: نظارت و ارزیابی سختگیرانه بر روند اجرای شیوه نامه‌های بهداشتی در مدارس اولویت اصلی این اداره کل است و این روند همچنان با قوت ادامه خواهد داشت.
احمداسکندری نسب با اشاره به اینکه چندمین هفته بازگشایی مدارس را آغاز کرده ایم افزود: نظارت و ارزیابی از مدارس در شرایط فعلی، اهمیت و ضرورت بیشتری دارد و باید نظارتی اجماعی و اجمالی صورت گیرد و همه مدارس بازدید شود.
وی اظهار داشت: با تاکید صاحب نظران در نهاد ریاست جمهوری، وزارت آموزش و پرورش و ستاد ملی مقابله با کرونا اصل بر آموزش حضوری با رعایت کامل بهداشت در مدارس است، از آن جا که مدرسه محل تردد اولیا، معلمان و دانش آموزان است باید محیطی عاری از هرگونه عیب و نقص به ویژه در زمینه بهداشت و سلامت باشد و نظارت های سخت گیرانه ای اعمال شود.
اسکندری نسب افزود: چهار میلیارد و 800 میلیون تومان سرانه به مدارس واریز و چند روز قبل نیز یک میلیارد و 300 میلیون تومان لوازم بهداشتی و ورزشی به مدارس استان ارسال شده است.
انجام فعالیت‌های جمعی دانش‌آموزان در زنگ ورزش ممنوع است
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: انجام حرکات ورزشی در زنگ ورزش در مدارس به صورت انفرادی و با حفظ فاصله انجام می‌شود و فعالیت جمعی و پربرخورد ممنوع است.
ماشاالله میرزاحسینی افزود: تمهیدات لازم برای رعایت تمام مقررات بهداشتی مدنظر وزارت بهداشت و متخصصان بهداشتی در مدارس استان کرمان به کار گرفته شده و مشکل خاصی در این زمینه نخواهیم داشت.
وی ضدعفونی هر روزه مدارس و کلاس‌ها، رعایت فاصله فیزیکی مناسب دانش آموزان و استفاده همیشگی از ماسک در مدارس را از جمله این موارد مد نظر در مدارس ذکر و بیان کرد: کاروان وسایل ورزشی و بهداشتی (به ویژه صابون مایع و محلول‌های ضدعفونی دست و سطوح) به ارزش یک و نیم میلیارد تومان به شهرستان‌ها اعزام شده است.
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان ادامه داد: در حال حاضر زنگ ورزش در مدارس برگزار می‌شود اما فعالیت‌ها به صورت انفرادی و با حفظ فاصله است.
نظارت برای پیشگیری از کرونا فعال‌تر ‌شود
استاندار کرمان با اشاره به وضعیت قرمز استان کرمان گفت: برای قطع زنجیره انتقال کرونا، پیشگیری از تجمعات باید ادامه پیدا کند و در حال حاضر مهم ترین مساله نظارت است که کارگروه نظارت باید فعال‌تر عمل کند.
محمد جواد فدایی افزود: گروههای20گانه نظارتی بر رعایت پروتکل های بهداشتی در اصناف، ادارات و غیره نظارت می کنند اما گشت ویژه بهداشتی کرونا برای مکان هایی مانند تچمعات و مراسم در منازل مردم که امکان ورود را ندارند، پیش بینی شده است.
وی تصریح کرد: رئیس جمهوری در ستاد ملی کرونا اعلام کردند که باید تاب آوری ملی را در جامعه در بحث سلامت و اقتصاد افزایش بدهیم و ما هم بر این مساله تاکید داریم.
فدایی ادامه داد: در حوزه سلامت نیز مهم ترین بخشی که درگیر هستند، کادر درمان هستند و باید مراقبت و محافظت شوند تا تاب آوری جامعه در بخش سلامت محقق شود.
استاندار کرمان تصریح کرد: تاکید رییس جمهوری بر این است تا زمانی که برای کرونا واکسن ساخته شود، باید به دنبال قطع زنجیره بیماری باشیم و از شیوع آن جلوگیری کنیم.
وی با بیان اینکه با توجه به اینکه 50 درصد مبتلایان به کرونا بدون علامت هستند تاکید کرد: رعایت فاصله گذاری و استفاده از ماسک مساله مهمی است و برای کاهش شیوع بیماری، فرمولی که باید رعایت کنیم این است که همه ما فرض کنیم خودمان و طرف مقابلمان به این بیماری مبتلا است.
برچسب‌ها
خبرگزاری جمهوری اسلامی کرونا کرمان


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نوشدارو بعد از مرگ سهراب می‌رسد؟

تلاش نماینده ولی فقیه برای حل مشکل آب روستاهای محمدآباد و بهارستان به سرانجام رسید

خرید بی آر تی برای هر کوچه در تبریز!

سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به رفسنجان در هفته آینده

برداشت انار در روستای دوپلان (گزارش تصویری)

توسعه علمی و فناورانه در کیش با حضور جهاد دانشگاهی

زنگ خطر کرونا در جنوب کرمان به صدا درآمد

اعلام آخرین آمار قربانیان کرونا در کرمان

حسن فتحی به حاشیه های مست عشق پاسخ داد + عکس

فرماندار: تالارهای پذیرایی جیرفت با 30 درصد ظرفیت فعالیت کنند

رضا گلزار کرونا را شکست داد+عکس

فیلم/ لطیفی: گلزار و عطاران دستمزد ساخت یک فیلم سینمایی را میخواستند!

فیلم/ گلزار و عطاران دستمزد ساخت یک فیلم سینمایی را میخواستند!

نخستین عمل جراحی مغز در کهنوج انجام شد

قتل مرد میانسال در قرار مرگبار با زن جوان

واکسن کرونای آکسفورد از 12 آبان تزریق می‌شود

نامه به رئیسی درباره پرونده نوید افکاری

جریمه 6هزار خودرو برای نزدن ماسک

جدول پخش مدرسه تلویزیونی چهارشنبه 7 آبان در تمام مقاطع تحصیلی

درباره سریال نجلا و حاشیه هایش + عکس

وزیر صنعت، معدن و تجارت هفته آینده به رفسنجان سفر می‌کند

اقدام خبیثانه رئیس جمهور فرانسه انسجام مسلمانان را بیشتر می کند

کمترین و بیشترین سرانه مصرف انرژی در کدام مناطق شهرداری تهران رخ داده است؟

مراسم بدرقه و تشییع پیکر شهید مدافع سلامت دزفول به روایت تصاویر

عاقبت بافت تاریخی شهر همدان چه می‌شود؟

پایان پروژه گمانه‌زنی تپه باستانی کوی کیوان

نوجوان تبلیغ‌کننده «مومو» در جیرفت بازداشت شد

استخدام مکانیک ماهر در شرکت کرمان موتور در البرز

افزایش 10 درصدی میزان مصرف گاز در کرمان

نماینده ولی فقیه در استان کرمان: زن تاثیر زیادی در ایجاد مکتب حاج قاسم داشته است

فرمانده سپاه استان کرمان: هفته وحدت تمرکز توزیع کمک‌‌های مؤمنانه مناطق سنی نشین است/ برای محرومیت‌زدایی همیشه حاضریم

پیوند مناطق قدیمی با افتتاح گذر سبز حاشیه رودخانه کرج

رشد 27 درصدی ارزش صادرات استان در 7 ماهه گذشته سال جاری

لزوم ورود شرکت‌های دانش بنیان برای تولید دستگاه بافت فرش ماشینی

عادی انگاری کرونا در جامعه مشکلات حاد به وجود می آورد

جانشین سرمربی استقلالی مشخص شد

برنامه هفته اول لیگ برتر اعلام شد/ جمعه و شنبه داغ برای پرسپولیس و استقلال

توزیع 10 هزار و 300 دوز واکسن آنفلوآنزا در شهرستان‌های جنوب کرمان

میری و ابراهیمی با گل‌گهر قرارداد دارند

شهردار: 70 درصد محله کردآباد اصفهان بافت فرسوده است

مس کرمان بازیکن آمریکایی جذب کرد

خدمت صادقانه مردم را امیدوار می‌کند/ پای مردم در حد توانمان ایستاده‌ایم

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در کرمان/بستری 112 بیمار جدید

تداوم کمک‌های مؤمنانه؛ توزیع 430 بسته معیشتی اهدایی بانک‌ها و بسیج کارمندان کرمان

پیش‌بینی چند بازی تدارکاتی برای مس کرمان تا آغاز لیگ

عکس/ گلزار پس از شکست کرونا جلو دوربین رفت

سومین مرحله رزمایش کمک مؤمنانه بسیج کارمندان استان با همکاری بانک های کرمان+تصاویر

آمار کرونا کرمان 6 آبان؛ 19فوتی و 112ابتلای جدید

سپاه ثارالله استان کرمان 6 مرحله دیگر از رزمایش کمک های مؤمنانه را تا پایان سال برگزار می کند

عکس/ محمدرضا گلزار کرونا را شکست داد