کرمان رصد

آخرين مطالب

مسئولان کرمان روز خبرنگار را گرامی داشتند سياسي

مسئولان کرمان روز خبرنگار را گرامی داشتند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - به مناسبت 17 مرداد و روز خبرنگار، مدیران و مسئولان استان کرمان در سخنان و پیام های خود با تاکید بر اهمیت حرفه خبرنگاری از زحمات این قشر سختکوش قدردانی کردند.

استاندار کرمان شامگاه 17مرداد در آیین گرامیداشت روز خبرنگار با تقدیر از اهالی رسانه بر رعایت انصاف و اخلاق در کار خبرنگاری تاکید کرد و گفت: تقویت رابطه مردم و دولت، پیگیری خواسته های مردم و نقد منصفانه از ثمرات حرفه خبرنگاری و کمک به سیاستگذاری درست و حکمرانی خوب است.
محمدجواد فدائی از فعالیت های خبرنگاران در مدیریت بیماری کرونا و پوشش خبری رویدادهای مختلف تشکر کرد و افزود: همراهی مستمر رسانه ها منجر به ارتقا آگاهی های عمومی و مدیریت بهتر بیماری کرونا شد.
وی با اشاره به نقش و فعالیت های خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای در عرصه های مختلف تاکیدکرد: اعتماد عمومی به میزان زیادی به پیام و محتوایی بستگی دارد که رسانه‌ها منتقل می‌کنند و هرچه اعتماد عمومی بالاتر باشد کارها هم بهتر پیش می‌رود.
استاندار کرمان تصریح کرد: رسانه‌ها هستند که به ترویج اخلاق و انصاف در جامعه می‌پردازند و باعث همگرایی و همبستگی در جامعه می‌شوند وبرای رشد و ترقی و حل مشکلات مردم به انسجام و همگرایی نیاز داریم.
وی با تاکید بر نقد منصفانه دستگاههای اجرایی توسط رسانه ها اظهار دشات: رسانه‌ها و خبرنگاران وقتی منافع مردم و جامعه را بر همه چیز ترجیح دهند به پیشبرد امور کمک می‌کنند و با نقد منصفانه شرایط را برای سیاست‌گذاری درست ایجاد می‌کنند.
فدایی با بیان اینکه خبرنگاری و فعالیت رسانه ای پرمخاطره است گفت: در طول تاریخ نیز همین‌گونه بوده است، چون گفتن حرف حق برای برخی تلخ است و نمی‌توانند تحمل کنند اما کسی که برای خدا و مناقع مردم قدم برمی‌دارد براساس احادیث دینی ما، از گفتن حرف حق نمی‌هراسد البته همیشه باید انصاف را مورد توجه قرار دهیم.
وی با قدردانی از خبرنگاران که در رویدادهای تلخ و شیرین سال گذشته کنار دولت و مسئولان بودند، تاکید کرد: رسانه‌ها در موضوع کرونا خیلی کمک کردند و با اطلاع‌رسانی خوبی که انجام دادند، مردم را با شرایط این بیماری آشنا و دیدگاه‌های آنان را به مسئولان منتقل کردند.
استاندار کرمان با اشاره به مشکلات صنفی فعالان رسانه‌ای در استان گفت: وظیفه‌ی خود می‌دانیم تا به حل این مشکلات از جمله بیمه و تسهیلات اقدام و به خانه مطبوعات کمک کنیم.
توسعه پایدار فرهنگ متکی به عملکرد دلسوزانه خبرنگاران است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان نیز در پیامی به مناسبت فرا رسیدن 17 مرداد و روز خبرنگار گفت: بی شک در عصر گسترش ارتباطات و نقش نمادین اطلاع رسانی در رویکرد ترویج آگاهی عمومی، صحنه رشد و توسعه پایدار فرهنگ و هنر غنی و آمیخته با ارزش های متعالی سرزمین سرافرازمان، همواره متکی و مبتنی به وجود متعهد، عملکرد دلسوزانه و مساعدت موثر فرهیختگان شریفی چون قشر وارسته خبرنگاران است.
محمدرضا علیزاده افزود: اینک که 17 مردادی دیگر و روز زیبای خبرنگار آمیخته با بوی خوش غدیر، عید ولایت و امامت فرا می رسد، تجلی مفاهیم ارزشمند مبارزه برای ایجاد حاکمیت حق و حقیقت، گسترش آگاهی و معرفت، تکریم شعائری چون امانت داری، احساس مسئولیت، وجدان بیدار، تعهد و ایثار در سایه این تقارن، پر رنگ تر و با معناتر از همیشه به مجال می رسد.
وی تصریح کرد: چه احساس با شکوهی است تکرار تجلیل از ساحت پاک شهیدان و چه قداستی دارند بهانه های پر بهایی که این لحظه های ناب را می آفرینند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان اظهار داشت: هفدهم مرداد، روز خبرنگار و تجلی نام و مرام خبرنگار شهید محمود صارمی، فرصت مغتنم و سرشار از غرور و افتخاری است برای تقدیم ارادت به آستان نورانی این شهید والا مقام و تمام انسان های شریفی که برای اثبات والاترین معانی واقعی و عمیق نهفته در نام و آوازه خبرنگار از جمله آزادگی، شجاعت، حق طلبی، غیرت و مردانگی، حماسه آفرین و پیشتاز شدند و حتی از نثار جان عزیز خود دریغ نکردند.
در ادامه این پیام آمده است: بی شک در عصر گسترش ارتباطات و نقش نمادین اطلاع رسانی در رویکرد ترویج آگاهی عمومی، صحنه رشد و توسعه پایدار فرهنگ و هنر غنی و آمیخته با ارزش های متعالی سرزمین سرافرازمان، همواره متکی و مبتنی به وجود متعهد، عملکرد دلسوزانه و مساعدت موثر فرهیختگان شریفی چون قشر خجسته و وارسته خبرنگاران است.
وی تاکید کرد: در این برهه حساس که ویروس جهان گیر و خطرناک کرونا بخش عظیمی از دغدغه و نگرانی جامعه مردمی را در برگرفته و یکه‌تاز میدان تاراج جان انسان‌های بیگناه شده باز هم عرصه دیگری برای حضور زنده و فعال و موثر خبرنگاران فهیم گسترده شده تا با رفتن تا قلب حادثه و گام نهادن در دل صحنه خزان آور این ویروس منحوس، رسالت اطلاع رسانی خود را به انجام رسانده و بار نقل و انتقال حکایت و روایت مبارزان و خستگی‌ناپذیران این صحنه؛ جهادی نو در راه نجات جان انسان ها از جمله پزشکان و پرستاران، این ربایندگان گوی انسانیت و اشرف آدمیان این زمانه خطیر و روز و روزگار جدید را نیک و نیکو به عهده گرفته اند.
علیزاده بیان کرد: اینجانب ضمن عرض تبریک این روز فرخنده به همه مردم شریف و آگاه به خصوص به تمام خبرنگاران و جهادگران عرصه اطلاع رسانی کشور اسلامیمان، از تمام زحمات و ایثارگری‌ها و از شیوه و منش انسانی و خداجویشان به سهم خود تقدیر و تشکر نموده و برایشان از درگاه ایزد منان آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون در تمام مراحل زندگی و به خصوص در روند دلپذیر ایفای مسئولیت سترگ اما شیرینشان و در راستای پیشبرد اهداف عالی و متعالی نظام مقدس میهن اسلامیمان و نشر و ترویج مبانی ارزشمند آن را مسالت دارم.
خبرنگاران سهم مهمّی در موضع گیری‌های کلان ایفا می‌کنند
رئیس‌کل دادگستری استان کرمان نیز طی پیامی به مناسبت روز خبرنگار با بیان اینکه اخبار و رویدادها، عامل تعیین کننده‌ای در نگرش، بینش و موضع گیری‌های کلان به شمار می‌رود گفت: خبرنگاران، اهالی رسانه و مطبوعات سهم مهمّی در چگونگی اتّخاذ تدابیر و موضع گیری‌های کلان ایفا می‌کنند.
یدالله موحد در این پیام افزود: خبرنگاران و اصحاب رسانه قادرند با نوع و فرم تنظیم اخبار، میزان توجّه و اعتنا یا بی اعتنایی گروه ها و مسئولان را به مسائل مختلف نوسان بخشند.
وی اظهار داشت: رسالت خطیر اصحاب رسانه به دلیل ارتباط دائم آنها با تمام اقشار و طبقات جامعه و نیز زیر نظر داشتن فعالیت های مختلف به منظور انعکاس درست و دقیق رویدادها، اقتضا می کند که "دقّت"، "صراحت" و "صداقت" را به عنوان مشخصه های یک خبرنگار موفق همواره در منش و اندیشه خود حفظ کنند.
رئیس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: خبرنگاران افزون بر اینکه می توانند با ارسال به موقع اخبار و گزارش ها، مردم و مسئولان را از وقایع جاری مطلّع سازند به همان میزان می توانند با استفاده از شگردهای فنی و هنری خود حسّاسیت های فراوانی را بر مبنای نیازهای روز جامعه و مردم ایجاد کرده و بر مبنای صداقت و تعهد خبرنگاری خود واقعیت را آن چنان که هست، منعکس کنند.
وی تصریح کرد: مسئولیت خطیر خبرنگار متعهد، یافتن حقیقت، افشای توطئه ها و ترفندهای قدرت های استکباری است و ادای این مسئولیت، گاه جان و آبروی خبرنگار را به مخاطره می اندازد، گرچه اصحاب رسانه با تشخیص صحیح و بر اساس انگیزه و علاقه خود برای خدمت هر چه بهتر به جامعه و روشنگری افکار عمومی قدم در این مسیر دشوار نهاده اند اما قوه قضائیه در سطح کلان و دادگستری کل استان کرمان در سطح استانی همواره حامی و پشتیبان فعالیت های قانونی اصحاب رسانه بوده و خواهد بود.
موحد گفت: در این فرصت مغتنم، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران عرصه رسانه به ویژه خبرنگار شهید محمود صارمی، فرا رسیدن روز خبرنگار را به عموم فعالان این عرصه در کشور، خصوصا خبرنگاران و جامعه خبری پرتلاش و ساعی استان کرمان تبریک عرض نموده و ضمن قدردانی از همراهی ها ی این قشر با دادگستری استان کرمان طی سال های اخیر، توفیق و سربلندی روز افزون همگان را در انجام رسالت کاری و توسعه و شکوفایی میهن اسلامی را از درگاه خدا مسالت می نمایم.
آگاهی‌بخشی بهترین راه نجات جامعه است
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان نیز در پیام خود گفت:در طول سالیان متمادی همواره تاکید داشته و تکرار می‌کردیم که آگاهی رمز پویایی جامعه است و کشوری در مسیر پیشرفت و توسعه قرار می‌گیرد که مردمانش از آگاهی بیشتری برخوردار باشند و این روزها حال و هوای کشورها به گونه‌ای شده که با همه وجود احساس کرده‌اند آگاهی بخشیدن به موقع، لازمه نجات زندگی و جان شهروندان است.
سید مهدی طبیب زاده افزود: شرایط امروز جهان بر دانسته‌های ما در زمینه "نقش دانش در رشد، توسعه و پیشرفت" در مقیاسی بزرگ‌تر و ملموس‌تر صحه گذاشته است.
وی تصریح کرد: در همین وانفساست که خبرنگاران همان پیشگامان همیشگی جبهه آگاهی، دوباره در قامت ناجی جامعه ظاهر شده و با از خودگذشتگی و قرار گرفتن در معرض خطر، اطلاع‌رسانی، شفاف‌سازی و آگاهی‌بخشی به مردم در خصوص ویروس کرونا را انجام می‌دهند تا آسیب‌های جامعه از این بیماری کمتر و در آینده‌ای نزدیک زندگی طبیعی از سر گرفته شود. همین شرایط ایجاب می‌کند که امسال روز خبرنگار نیز همانند سایر برنامه‌ها به شکلی متفاوت باشد و مراتب قدرانی و تشکر از راه دور نثارتان شود.
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان تاکید کرد: در این برهه که همه‌ امور تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرا گرفته، شاید صحبت از اقتصاد و توسعه و تولید و نقش خبرنگاران در بهبود این مولفه‌ها آنگونه که باید محلی از اعراب نداشته باشد، اما همین شرایط نیز همچنان گویای رسالت مهم و خطیر خبرنگارن است و می‌توان امید داشت بعد از نجات جان انسان‌ها از این بیماری مهلک، رسیدن به مدینه فاضله را تکلیف بدانیم.
همکاری رسانه‌ها پیامدهای حادثه را در کرمان کاهش می‌دهد
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در دیدار با رییس و خبرنگاران ایرنا مرکز کرمان به مناسبت روز خبرنگار گفت: با توجه به نقش پیشگیری در حوادث، مردم باید حادثه را بشناسند زیرا همکاری رسانه‌ها با این جمعیت پیامدها و اثرات مخرب آن را در این استان حادثه‌خیز کاهش می‌دهد و
این فرایند با احداث خانه‌های هلال تحقق یافته و با همکاری رسانه‌ها گسترش می‌یابد.
رضا فلاح افزود: سرعت، دقت و صحت (شعار خبرگزاری ایرنا) امروز در جمعیت هلال احمر به عنوان ملاک عمل تعریف شده و این امر موجب شفافیت در خدمات و اعتماد مردم، جذب خیران و سرمایه گذار و در نهایت موجب آرامش مردم می‌شود.
وی تاکید کرد: فرصت طلایی در زمان حادثه موجب ایجاد آرامش و نوع خبر شیوه نگرش مردم به دولت و سازمان‌ها را نمایش می‌دهد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان بیان کرد: رسانه به‌ویژه خبرگزاری جمهوری اسلامی امروز حق گو و حق جو است که به عنوان چشمان بیدار جامعه، موجب تغییر نگرش مردم به سازمان‌ها می شود و دلیل حضور ما در این خبرگزاری نیز همین امر بود و خوشبختانه ارتباطی تنگاتنگ بین
خبرگزاری ایرنا و جمعیت هلال احمر استان کرمان وجود دارد.
بهره برداری از بوستان خبرنگار در آستانه عید غدیر و هفدهم مردادماه
شهردار کرمان در حاشیه آیین بهره‌برداری از بوستان خبرنگار ضمن تبریک عید سعید غدیر و روز خبرنگار گفت: بنا به قولی که مبنی بر ساخت پارکی در خور شان خبرنگاران داده بودیم، پارک خبرنگار به مساحت یک هکتار با اعتبار حدود سه میلیارد تومان توسط شهرداری منطقه سه احداث شد و امروز در آستانه روز خبرنگار به بهره‌برداری رسید.
سیدمهران عالم‌زاده افزود: همه پارک‌های جدیدی که توسط شهرداری کرمان طراحی و ساخته می‌شود، دارای مسیر پیاده و دوچرخه و مناسب‌سازی‌شده برای حضور و تردد افراد دارای معلولیت است.
وی بیان کرد: بوستان خبرنگار دارای فضای استاندارد برای بازی کودکان است و طوری طراحی شده که افراد از سنین مختلف بتوانند از تجهیزات و امکانات پارک استفاده کرده و لذت ببرند.
شهردار کرمان افزود: امیدواریم بوستان خبرنگار مورد قبول خبرنگاران محترم و اهالی ساکن در این منطقه قرار گیرد.
بوستان خبرنگار با هدف تقدیر از زحمات این قشر تلاشگر در شهرک خواجو ساخته شده است، افزود: بوستان خبرنگار مجهز به آب‌نمای هارمونیک، وسایل تندرستی، مجموعه پلی‌اتیلن برای بازی کودکان، نمازخانه، پیست دوچرخه‌سواری، مسیر پیاده‌روی، آلاچیق، مبلمان پارکی، نورپردازی کف و ارتفاع، سرویس بهداشتی و زمین‌های ورزشی است.
ساخت پارک خبرنگار از سال 98 آغاز شد و برای ساخت این پارک 2 میلیارد تومان در بخش فنی و یک میلیارد تومان در بخش امور شهر و در مجموع سه میلیارد تومان هزینه شد.
شهید صارمی، خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در سال 77 در مزار شریف افغانستان به دست نیروهای افراطی طالبان به شهادت رسید و به همین مناسبت شورای فرهنگ عمومی 17 مرداد ماه "سالروز شهادت محمود صارمی" را به عنوان روز خبرنگار نامگذاری کرد.
برچسب‌ها
محمد جواد فدایی کرمان روز خبرنگار


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

1000 میلیارد ریال طرح گردشگری در رفسنجان در حال اجرا است

حال خواننده ماکان بند پس از ابتلا به کرونا چگونه است؟ + عکس

از کُرک فروشی کنار خیابان تا شالی که گردن ملکه انگلیس نشست

پیام ملکیان به مس کرمان پیوست

استاندار: طرح‌های اکتشافی پهنه‌های معدنی در کرمان توسعه می‌یابند

ارزیابی ساختمان ها و اماکن شهرداری منطقه3 برای تردد معلولان آغاز شد

برگزاری عزاداری های دهه دوم صفر در اداره کل تبلیغات استان کرمان

برخی ناشنوایان و نابینایان از آموزش محروم هستند

245 کیلو تریاک در زهکلوت استان کرمان کشف شد

57 هزار و 500 قرص غیرمجاز از یک دستگاه اتوبوس در سیرجان کشف شد

وضعیت قرمز کرونا در کرمان/ فرمانداران نظارت ها را تشدید کنند

برخورد موتورسیکلت با کامیون در محور بافت سه کشته بر جا گذاشت

رونمایی از 14 جلد کتاب شهدای منطقه 17

مجوزی برای برگزاری پیاده روی اربعین صادر نمی‌شود

پیش‌بینی سهمیه 300 هزار واکسن آنفلوآنزا برای استان کرمان

رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کرمان 9درصد بالاتر از متوسط کشوری است

تجلیل از رزمندگان و ایثارگران شاغل شهرداری منطقه 6

دستور شریعتمداری به شرکت های تابعه در خوزستان برای محرومیت زدایی

گزارش مقایسه ای عملکرد ایران و سایر کشورها منتشر شد: روند شاخص های عملکرد اقتصادی و نهادی در ایران

ترامپ: بعد انتخابات، توافق با ایران را سخت می‌ کنم

از سرگیری پرواز‌های ترکیه به ایران

آغاز توزیع تخم‌ مرغ با نرخ مصوب در کشور

شمار کرونایی‌های کرمان به 6628 نفر رسید

2 نشریه و یک پایگاه خبری در جنوب کرمان مجوز دریافت کردند

معاون استاندار: میزان استفاده از ماسک در کرمان کاهش یافته است

المان های میدان صنعت به رنگ پرچم جمهوری اسلامی درآمد

ساده زیستی مادر شهیدان برزگر الگویی برای مسئولان

برپایی یادواره شهدا به مناسبت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس و شهادت حضرت رقیه (س)

نشست مشترک اعضای شورای شهر با روسای کارگروه‌های شورایاری محلات منطقه 8

میزبانی محله های تاریخی حصار ناصری از گردشگران و علاقمندان طهران قدیم

قدردانی از منطقه 18 برای توسعه تهران

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 5 مهر 99

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 5 مهر 99

برگزاری اولین جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان نمین در سالجاری

بررسی مسائل زیست‌محیطی تالاب جازموریان، دغدغه مسئولان محلی

برگزاری وبینار روز ملی غار پاک در اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

400 بال فلامینگو مهمان تالاب گاوخونی

واکسن آنفلوانزای موجود در داروخانه ها تقلبی یا قاچاق هستند/پیش بینی 300 هزار واکسن برای کرمان

لزوم ثبت نام در سامانه ثنا برای شرکت در مناقصه ها و مزایدات منطقه 19

«تهران من» چگونه به کمک شهروندان برای مقابله با کرونا آمد

یادمان «سرباز وطن» در اراضی عباس آباد نصب می شود

مفهوم حکمرانی خوب از شهرداری‌ها آغاز می‌شود

مدافعان سلامت ، تداعی کننده رشادت های دوران دفاع مقدس هستند

کرمان در خیز ملایم کرونا/مردم کاری نکنند که محدودیت‌ها را دوباره برگردانیم

مهلت ارسال آثار مسابقه عکس محرم تمدید شد

کرمانی‌ها چقدر پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند؟

135میلیارد تومان تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در لرستان پرداخت شد

کتاب "توسعه به مثابه توانمند سازی حکومت " منتشر شد

خرید و فروش ارز مشروط شد

یارانه میلیاردی برای استخر‌های لاکچری تهران