کرمان رصد

آخرين مطالب

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان خبر داد

1960 قربانی در پویش «قربانی کردن برای سردار دلها»/ دنبال یک آرمان هستیم نه آرم اجتماعي

1960 قربانی در پویش «قربانی کردن برای سردار دلها»/ دنبال یک آرمان هستیم نه آرم
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - ایسنا/کرمان فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: طبق آخرین آمار 1960 قربانی در سطح استان در پویش «قربانی کردن برای سردار دلها» قرار گرفتند که این قربانی ها در اختیار پایگاه های بسیج قرار گرفته و پس از رعایت نکات بهداشتی قطعه قطعه و بسته بندی شده و در بین خانواده هایی که در ایام کرونایی دچار مشکل شده اند، توزیع خواهد شد.

سردار "حسین معروفی" شامگاه دوشنبه سیزدهم مردادماه در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای رزمایش کمک مومنانه در استان کرمان، اظهار کرد: به واسطه ویروس کرونا بخشی از مردم، شغل های خود را از دست دادند که عمدتا نیز کارگران روزمزد بودند که در این راستا مقام معظم رهبری بر کمک و توجه به اقشار آسیب دیده ناشی از شیوع این ویروس منحوس تاکید کردند.
وی با اشاره به راه اندازی قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای اجرای رزمایش کمک مومنانه گفت: با هماهنگی های اولیه صورت گرفته این قرارگاه در کلیه استان های کشور تشکیل و در شهرستان ها نیز این قرارگاه با حضور مسئولین شهرستانی و کسانی که رده های حمایتی داشته، تشکیل شد.
معروفی با بیان اینکه فاز اول این حرکت در نیمه شعبان با اهدای یک میلیارد و 500 میلیون تومان هدیه از سوی مقام معظم رهبری برای مردم سیل زده جنوب استان کرمان آغاز شد اظهار کرد: در این مرحله 39 هزار و 200 خانواری که تحت هیچ نهاد حمایتی نبودند، توسط سپاه شناسایی و کارهای ارزشمندی برای این عزیزان در مرحله اول رزمایش کمک های مومنانه صورت گرفت.
وی با اشاره به اینکه گردن نهادن و اطاعت از فرمایشات مقام معظم رهبری را در چشمان مردم به وضوح در این رزمایش می دیدیم اظهار کرد: مرحله اول رزمایش کمک های مومنانه در چهار فاز صورت گرفت که در فاز چهارم این مرحله، بحث اهدای خون را داشتیم.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه مرحله دوم این رزمایش نیز در استمرار مرحله اول از عید سعید قربان و در سه فاز آغاز شده است اظهار کرد: در سخنان مقام معظم رهبری در عید سعید قربان بحث مشارکت مردم مطرح شد به طوری که ایشان در سخنانی فرمودند «در همه دنیا اینگونه کارها صورت می گیرد اما آنچه که در جمهوری اسلامی ایران و توسط مردم این دیار انجام می شود قطعا چیزی دیگری خواهد بود».
وی با تاکید بر اینکه نوعدوستی، همراهی و دغدغه مردم را انصافا در سطح جامعه ایرانی می توان به وضوح مشاهده کرد، به راه اندازی پویش «قربانی کردن برای سردار دلها» در عید سعید قربان نیز اشاره کرد و گفت: شهید سلیمانی همواره از کرامت و بزرگی مردم دیار کریمان می گفتند. امسال اولین عید قربانی بود که این سردار نازنین را میان خودمان نداشتیم. شهید سلیمانی 41 سال همه وجودش را در کف دستش گذاشت و جان خودش را برای قربانی شدن در راه انقلاب و اسلام گذاشته بود.
معروفی با تاکید بر اینکه امنیت پایدار و معشیت مردم شرق استان مدیون شهید سلیمانی است اظهار کرد: جبهه مقاومت مربوط به جهان اسلام است. شهید سلیمانی برای انسجام جهان اسلام و حفظ انقلاب اسلامی همه وجودش را برای اسلام و انقلاب اسلامی گذاشت.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بین اینکه در این پویش، هر حوزه، هر پایگاه و هر مسجد یک قربانی برای سردار دلها انجام می داد افزود: طبق آخرین آمار 1960 قربانی در سطح استان در پویش ما قرار گرفت که این قربانی ها در اختیار پایگاه های بسیج قرار گرفته و پس از رعایت نکات بهداشتی قطعه قطعه و بسته بندی شده و در بین خانواده هایی که در ایام کرونایی دچار مشکل شده اند، توزیع خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه 1400 قربانی دیگر نیز در این پویش ثبت نام کرده اند افزود: خانواده شهید سلیمانی در تماسی، از این حرکت بزرگ مردم استان کرمان تقدیر و تشکر کردند.
معروفی با بیان اینکه مرحله دوم رزمایش کمک های مومنانه را با قربانی 1960 دام و توزیع آنها در بین 20 هزار خانواده از عید سعید قربان آغاز کرده ایم اظهار کرد: خدمات ما برای مردم نه سیاسی، نه مذهبی و نه قومی است. خدمات دهی ما در مکتب امام راحل، مقام معظم رهبری و مکتب شهید سلیمانی و به صورت جامع خواهد بود و این موضوع سرلوحه کار ماست.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با تاکید بر اینکه بسیج از جنس مردم و با مردم است اظهار کرد: ما از مردم، با مردم و برای مردم بوده و تافته جدا بافته ای نیستیم. نگاهمان به مردم جامع و تمام عیار است. مگر می توانیم مردم بزرگ استان کرمان را که نقش بی بدیلی در دوران دفاع مقدس، تثبیت و نگهداری از انقلاب اسلامی داشته اند را نادیده گرفت و باید نوکری آنها را کرد.
وی با تاکید بر اینکه هرجایی که مردم ببیند از جنس خودشان پای کار است به آنها اعتماد خواهند کرد اظهار کرد: بهترین راه مدیریت و عبور از بحران؛ کار توسط خود مردم و توجه به مردم است. خط قرمز ما همچون خط امام راحل و مقام معظم رهبری، مردم هستند به طوری که شهید سلیمانی تمام تکیه شان به مردم بود.
معروفی با اشاره به مرحله دوم رزمایش کمک مومانه اظهار کرد: سیاست و کلیت کار در این است که تا زمانی که کرونا هست، کمک های مومنانه را خواهیم داشت و در این راستا اصرار بر کمک های مردمی، استانی و حتی کمک ها در سطوح ملی داریم.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با تاکید بر اینکه در اجرای رزمایش کمک های مومنانه به دنبال آرم نیستیم، بلکه دنبال یک آرمان هستیم اظهار کرد: قرارگاه های امام حسن مجتبی(ع) با حضور استاندار در مرکز و در شهرستانها با ریاست فرمانداران تشکیل شده است.
وی با تاکید بر اینکه این با هم بودن ها سبب خواهد شد جلوی دعواهای بی فایده در استان گرفته شود افزود: مرحله دوم رزمایش کمک های مومنانه در سه فاز انجام می شود. فاز اول از عید قربان تا عید غدیر، فاز دوم از ابتدای محرم تا پایان روز عاشورا و فاز سوم از اربعین حسینی تا رحلت پیامبر اعظم (س) و شهادت امام رضا(ع) خواهد بود.
معروفی با اشاره به اینکه فاز اول مرحله دوم رزمایش کمک های مومنانه به دو بخش تقسیم خواهد شد افزود: بخش اول فاز اول مرحله دوم رزمایش کمک های مومنانه در استان کرمان از روز چهارشنبه هفته جاری تا روز شنبه در استان در 4 منطقه استان کرمان در راستای جمع آوری کمک های مردمی اجرا خواهد شد.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان درباره شناسایی گروه های هدف در این مرحله نیز گفت: تاکنون 62 هزار و 278 خانوار در این فاز شناسایی کرده ایم که 18 هزار 747 بسته معشیتی و 4500 کارت هدیه از 200 تا 500 هزار تومان را در این فاز خواهیم داشت.
وی با تاکید بر اینکه در جمعیت هدف، با توجه به تعداد خانوارها بسته معشیتی و کارت های هدیه را توزیع خواهیم کرد افزود: تهیه 64 هزار و 800 پرس غذا در فاز اول مرحله دوم پیش بینی شده که 30 هزار پرس غذایی در عید غدیر خم توسط ستاد فرمان اجرایی امام در بین گروه های هدف توزیع خواهد شد.
معروفی با اشاره به تهیه 55 هزار لوازم تحریر، 2840 پوشاک در کنار بسته های معشیتی شامل برنج، روغن، ماکارونی، آرد، نان و ... در این فاز گفت: همچنین در این فاز 12.5 تن مرغ، 14.5 تن آرد، 152 هزار قطعه نان و 21 هزار و 700 ماسک برای توزیع در حاشیه شهرها پیش بینی شده است.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه در مرحله اول کمک های مومنانه، بیشتر کمک ها به صورت بسته های معشیتی بود اما در مرحله دوم علاوه بر بسته های معشیتی کارت هدیه و توزیع کیف و کفش با توجه به شروع مدارس را خواهیم داشت اظهار کرد: نگاهمان به کمک های مردمی، نگاه تکریمی است نه نگاه ترحمی. مردم عزیز ما از این شرایط متضرر شده اند و چون ما از جنس مردم هستیم پس باید برای آنها هرکاری می توانیم انجام دهیم.
وی با اشاره به اینکه عید سعید غدیرخم بخش اول فاز اول مرحله دوم این رزمایش به اتمام خواهد رسید اظهار کرد: در روز دوشنبه برای 84 هزار زوج جهیزیه خواهیم داشت.
معروفی با بیان اینکه بین عید غدیر و دهه اول محرم بخش دوم فاز اول مرحله دوم رزمایش کمک های مومنانه را اجرایی خواهیم کرد اظهار کرد: در این بخش نیز حدود 33 هزار بسته معشیتی و 10 هزار لوازم تحریر در بین گروه های هدف توزیع خواهد شد.
وی با تشکر از مردم نجیب استان کرمان که اعتقادی در این حوزه ها حرکت می کنند اظهار کرد: هم اکنون وقت دست گیری مردم بوده و باید دست یکدیگر را بگیریم. خداوند ما را در یک امتحان قرار داده و در این راستا از خیران و موسسات فرهنگی می خواهیم پای کار بیایند.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به راه اندازی پویش کسر حقوق برای کمک به نیازمندان در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در این پویش تمامی فرماندهان سپاه استانی، معاونین فرمانده کل و فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی 20 درصد حقوقشان را صرف کمک به نیازمندان در راستای اجرای رزمایش کمک های مومنانه کرده که در این راستا نیز در سپاه ثارالله استان تعدادی از همکاران ما با کسر حقوق خود در تهیه کارت های هدیه برای توزیع در بین نیازمندان کمک شایانی داشتند و از سایر ادارات استان می خواهیم چنین پویش هایی را راه بیندازند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

قدردانی از شرکت هواپیمایی کیش

پایبندی ناوگان اتوبوسرانی پایتخت به الزامات و ملاحظات محیط زیستی

پاسخ نمایندگان زرند و تبریز در خصوص دریافت دنا

لزوم آمادگی صددرصدی پایگاه های مدیریت بحران تهران

مس یک مهاجم دیگر جذب کرد

تکلیف نخاله های ساختمانی چیست؟

گلدان جای مخازن زباله را در شهرک والفجر گرفتند

روحانی: عده‌ای کنار ننشینند و فقط راه و چاره بدهند

انبار ضایعات در شرف آباد آتش گرفت

شمار فوتی‌های کرونا در کرمان به 827 نفر رسید

44 کیلومترمسیر دوچرخه سواری در شمال تهران احداث می شود

پیش بینی می شود رزم حسینی با رای قابل قبولی وزیر صمت شود/سوابق رزم حسینی برجسته است

ارتقای آمادگی ورزشکاران منطقه سه در شرایط بحرانی

شریعتمداری خبر داد: اختصاص ١٠ هزار میلیاردریال برای همسان سازی حقوق بازنشستگان فولاد

سفر ظریف به مسکو به درخواست پاریس است

هشدار درباره وقوع اعتراض‌هایی شبیه آبان 98

فرماندار شهربابک: تعطیلی اماکن ورزشی موجب رشد آسیب‌های اجتماعی می‌شود

آخرین وضعیت مهران رجبی در بیمارستان، پس از ابتلا به کرونا

رئیس کمیسیون صنایع مجلس فردا به کرمان سفر می‌کند

سفر رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس به کرمان

تفرجگاه 50 هکتاری قائم میعادگاه سفیران دوچرخه سوار شد

فریاد‌های داماد عصبانی: مردم، من آدم کشتم

تخم‌مرغ در صدر افزایش قیمت کالا‌ها

اجرای پروژه های اولویت دار و تحقق محور حوزه خدمات شهری در مناطق 22گانه

اجرای طرح هر خانه شهید یک حسینیه در محله های شمال شرق تهران

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 2 مهر 99

وزیر اقتصاد: برخی دنبال بُزخری سهام مردم هستند

قالیباف سِمت جدید گرفت

افتتاح 30 هزار میلیارد تومان طرح در 3 شهرستان استان کرمان

حفاری غیرمجاز بیخ گوش میراث فرهنگی/ غارتگران در کمین آثار تاریخی

بستری شدن 39 کرونایی در بیمارستان‌های کرمان / 6 نفر جان باختند

امروز توسعه دوچرخه سواری نیاز شهر است

پرداخت بیش از 280 میلیارد تومان تسهیلات کرونایی در مازندران

بسیج کلیه امکانات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت خدمت رسانی به مردم سیل زده گیلان

درجلسه مجمع عمومی صورت گرفت : تقدیرشریعتمداری از بانک رفاه کارگران

جزئیات حادثه آتش‌سوزی در کارخانه میهن

حج عمره به صورت تدریجی از سرگرفته می‌شود

راه‌اندازی گشت ارشاد کرونا در اصفهان

غار قلعه کرد استان قزوین سومین زایشگاه دو گونه خفاش بال خمیده کمرنگ و خفاش گوش موشی در ایران

گرامیداشت هفته دفاع مقدس در منطقه 5

همایش روز جهانی بدون خودرو با رعایت پروتکل های بهداشتی در منطقه 16

افتتاح 30 هزار میلیارد تومان پروژه صنعتی و معدنی طی سال جاری در استان کرمان

نیاز استان کرمان به 750 میلیون دلار سرمایه گذاری ارزی برای اجرای پروژه‌های پیشران

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 2 مهر 99

عیسی کلانتری: جنوب شرق تهران بهترین گزینه برای انتقال آرادکوه است/ هنوز مدیران کشور به محیط زیست باور جدی ندارند

طرح ساماندهی میادین شهری در کمیسیون ماده پنج

مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گیلان: آماده شناسایی نیازمندی ها و ارائه اقلام ضروری برای سیل‌زدگان هستیم

ثبت نام 9 هزار و 244 کارگر هرمزگانی در طرح ملی مسکن

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی سمنان: 26 درصد تعهد اشتغال سال 99 تا کنون اجرایی شده است

آموزش نزدیک به 5 هزار نفر برای مقابله با کرونا در کیش