کرمان رصد

آخرين مطالب

مدیر درمان تامین اجتماعی :

30 درصد مبتلایان به کرونا در مراکز درمانی تامین اجتماعی کرمان بستری شدند اجتماعي

30 درصد مبتلایان به کرونا در مراکز درمانی تامین اجتماعی کرمان بستری شدند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی استان کرمان گفت: قریب 30 درصد از مبتلایان به ویروس کرونای این استان در مراکز درمانی تامین اجتماعی بستری شده و خدمات دریافت کردند.

امین فخر روز دوشنبه در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا با تبریک هفته تامین اجتماعی به جامعه کارگری، بازنشستگان، کارفرمایان و بیمه شدگان افزود: این هفته فرصتی است برای تجلیل از خدمات افرادی که باعث رونق فعالیت‌های سازمان تامین اجتماعی هستند و این سازمان را در راه رسیدن به اهدافش یاری می‌کنند.
خدمات درمانی تامین اجتماعی به بیمه‌شدگان استان کرمان
وی با اشاره به خدمات درمانی به بیمه‌شدگان استان تصریح کرد: در واحدهای درمانی استان سالیانه چهار میلیون و 700هزار بیمار خدمات سرپایی و 65 هزار نفر خدمات بستری دریافت می‌کنند و برای 8.5میلیون نفر خدمات سرپایی و 110 هزار بیمار خدمات بستری از موسسات و مراکز درمانی طرف قرارداد، خرید خدمت انجام می‌شود.
مدیریت درمان تامین اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه طی سال گذشته 800 میلیارد تومان صرف ارائه و تامین خدمات درمانی برای بیمه‌شدگان استان شده و بالغ بر یک هزار میلیارد تومان اعتبار برای سالجاری تخصیص داده شده است گفت: برای پرداخت مطالبات انباشته شده مراکز درمانی طرف قرارداد نیز، 535 میلیارد تومان نقدینگی در اختیار استان قرار گرفت که به این مراکز پرداخت شده و تقریبا به روز هستیم.
فخر با اشاره به بیماران کرونایی در استان تصریح کرد: ویروس کرونا تمام شئونات اقتصادی و اجتماعی را در کشور تحت تاثیر قرار داده است که این شرایط باعث شد که فراتر از حدود معمولی فکر و عمل کنیم و از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های مختلف بهره‌برداری کنیم.
وی افزود: سازمان تامین اجتماعی در این خصوص سرعت عمل و واکنش خوبی داشت و پاسخگوی نیازهای فوری استان شد و امکانات مطلوبی را در اختیار واحدهای درمانی استان قرار داد.
مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی استان کرمان بیان داشت: از بهمن ماه سال 98 کمیته بحران استان در مدیریت درمان تامین اجتماعی فعال شده و نسبت به انجام ارزیابی نیروی انسانی،بررسی مستمر امکانات موجود، برگزاری وبینارهای هفتگی، جلسات هم‌اندیشی با شرکای اجتماعی، نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در واحدهای درمانی استان، اقدام شده است.
خدمت‌دهی به 30 درصد از مبتلایان به ویروس کرونا در مراکز درمانی تامین اجتماعی کرمان
وی با بیان اینکه 150 تخت از 545 تخت بیمارستانی ، معادل 27 درصد ظرفیت بستری بیمارستان‌های تامین اجتماعی استان برای خدمت‌دهی به بیماران کرونایی در نظر گرفته شده است تصریح کرد: قریب 30 درصد از مبتلایان به ویروس کرونا در استان کرمان در این مراکز درمانی خدمات دریافت کردند .
فخر با اشاره به اینکه مجموعه اقدامات مدیریت درمان استان برای مدیریت بحران کرونا،شامل اقدامات آموزشی، نظارتی، نیازسنجی و پشتیبانی بوده است خاطرنشان کرد: در حال حاضر در زمینه ارائه خدمات درمانی به بیماران کرونایی، مصرف بهینه تجهیزات، اجرای دستورالعمل‌های مربوط به کنترل ویروس کرونا در واحدهای درمانی استان، بسیج همگانی به وجود آمده است.
اجرای طرح‌های عمرانی در حوزه مدیریت درمان تامین اجتماعی
وی با اشاره به طرح‌های عمرانی انجام شده در سطح استان گفت: طی سال گذشته درمانگاه راور و واحد بهسازی شده تغذیه بیمارستان زرند به بهره‌برداری رسیدند و ساخت بنای جدید پلی‌کلینیک شهرستان رفسنجان نیز با 40 درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.
مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی استان کرمان ادامه داد: بهسازی بخش‌های اورژانس، لنژری و زایشگاه بیمارستان دکتر غرضی سیرجان نیز در حال انجام است.
طرح‌ها و برنامه‌های سالجاری مدیریت درمان تامین اجتماعی استان کرمان
فخر با بیان طرح‌ها و برنامه‌های سالجاری مدیریت درمان تامین اجتماعی استان کرمان گفت: راهبرد سالجاری مدیریت درمان استان تعمق‌بخشی به دستاوردهای سال‌های گذشته در زمینه‌های تعالی سازمانی، استانداردسازی و منابع انسانی است و بنا داریم از دانش انباشته شده و زیرساخت‌های فراهم آمده برای این عمق بخشی بهره بگیریم و آنچه اهمیت دارد، تحول در نقطه تماس با مشتریان و ارباب رجوع است و پاسخگویی و ارتقاء کارایی در راستای عملیاتی کردن راهبرد سالجاری نیز دنبال می‌شود.
وی افزود: ارائه خدمات باکیفیت و ایمنی بیماران، جذب نیروی‌های متخصص،کاهش زمان انتظار بیماران برای دریافت خدمت و تقویت سیستم ارتباط با بیمه‌شدگان از جمله برنامه‌های عملیاتی در راستای راهبرد پاسخگویی است.
مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی استان کرمان کاهش شکاف درآمد هزینه‌ای، تدوین و اجرای گایدلاین‌ها و مدیریت ریسک که به عنوان برنامه‌های ارتقاء کارایی دنبال می‌شود از دیگر برنامه‌های این مدیریت در سالجاری عنوان و تصریح کرد: نظام جامع آماری،نظام جامع ارزیابی عملکرد و مدیریت تخصصی، ساز و کارهای نظارتی برای عملیاتی کردن راهبردهای مدیریت درمان از دیگر برنامه‌ها است.
فخر گفت: توسعه خدمات الکترونیکی به عنوان یکی از راهبردهای اصلی سازمان تامین اجتماعی و مدیریت درمان استان مطرح است که در این راستا در سالجاری استعلام اعتبار دفترچه درمان تامین اجتماعی به صورت الکترونیکی امکان‌پذیر شده و بیمه‌شدگان نیازی به مراجعه حضوری به شعب تامین اجتماعی برای دریافت استحقاق درمان ندارند و از طریق اینترنت و کدهای دستوری می‌توانند از این موضوع مطلع شوند.
وی با بیان اینکه هدف سازمان تامین اجتماعی و مدیریت درمان استان ارائه خدمات با کیفیت به بیماران و جلب رضایت‌مندی بیمه‌شدگان است بیان داشت: در این راستا از نظرات و پیشنهادهای مخاطبان سازمان و دیگر فرهیختگان حوزه رفاه و تامین اجتماعی استقبال می‌کنیم.
ویروس کرونا اواسط دی ماه (دسامبر 2019) در ووهان واقع درمرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد؛ اما کمیسیون ملی بهداشت آن کشور در 30 دسامبر سال 2019 ( نهم دی) به صورت رسمی شیوع این ویروس را اعلام کرد و شناسایی نخستین مورد آن در ایران 29 بهمن ماه 1398 درقم رسانه ای شد.
کرونا، ویروسی بوده که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه‌های انتقال آن عطسه، سرفه، دست دادن و روبوسی کردن است.
پزشکان توصیه می‌کنند علاوه بر پرهیز از دست دادن و روبوسی و حضور نیافتن در مراکز عمومی، مردم به هنگام عطسه جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.
برچسب‌ها
سازمان تامین اجتماعی کرمان


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

​تصویب افزایش حق مسکن کارگری در کمیسیون اقتصادی دولت

شاید باور نکنید، اما این دردانه خلیج فارس، اکنون پذیرای 750 راس آهو است که در مناطق تحت حفاظت زندگی می کنند.

تحولات ورزشی پسا کرونا، استراتژی اصلی سازمان منطقه آزاد کیش

مهار آتش در بیمارستان نفت در خیابان حافظ + عکس

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 20 مرداد 99

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 20 مرداد 99

شمار بستری شدگان کرونا در کرمان به مرز 5 هزار نفر رسید

پلمب 11 واحد صنفی در سیرجان

همنشینی کرونا با معتادان متجاهر/ جولان معتادان در سطح شهر کرمان

هلال‌ احمر: 4 محموله جدید در راه لبنان است

واکنش ایران به اقدام شورای همکاری خلیج‌ فارس

عنوان: عمل جراحی بره قوچ مصدوم منطقه حفاظت شده هفتاد قله در بیمارستان دامپزشکی مرکزی

سورنا ستاری: تولید یک رام قطار ملی گامی بزرگ برای انبوه سازی است

انتقال بازار گل محلاتی در انتظار ابلاغ شورای تامین

فضای کاذب و تغییر قیمت‌ها کی دست از سر بازار ایران بر می‌دارد؟

مناف هاشمی: دولت از تولید انبوه واگن ملی حمایت کند

واگن سازی تهران ظرفیت پاسخگویی به 18 کلانشهر را دارد

1400، سال جمع آوری دفترچه بیمه

افراد بدون علامت به اندازه افراد دارای علائم کرونا، ویروس دارند

طنین موسیقی آیینی ایران در سومین جشنواره موسیقی کیش

روسیه هفته آینده واکسن کرونا را توزیع می‌ کند

هاشمی‌ طبا: وزیر بهداشت بداند، خیلی دیر شده!

کهولت سن، عامل تلف شدن پلنگ در هزار مسجد

پیشنهاد آیین‌نامه اجرایی پیشگیری و مدیریت گرد و غبار به هئیت دولت ارائه شد

ایرادات باغ وحش صفادشت باید مرتفع شود

فالور‌هایی که قربانی شدند

پلمب 174 واحد صنفی متخلف در رفسنجان

مدارس دولتی حق دریافت هزینه از والدین را ندارند

فرهنگسراها میزبان عزاداران محرم می‌شوند

مذاکره با آلمان برای احیای کارخانه سیمان ری

بخشودگی 76درصدی مالیات برای مودیان مالیاتی خوش حساب در کرمان

مدیرعامل هلال‌احمر کرمان: 120 معلول از پروژه حمایتی در بم بهره‌مند شدند

آغاز اصلاح فرآیندهای نظام‌مهندسی در شهرداری

روزمرگی دستگاه های اجرایی، استان را از توسعه دور می‌کند/به دنبال اصلاح نظام اداری هستیم

هفتمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان تهران برگزار شد

شریعتمداری در گفت و گوی ویدئو کنفرانسی با وزیر کار جمهوری آذربایجان: نقشه راه توسعه همکاری های ایران و آذربایجان ترسیم شده است

مرد زندانی به جرم قتل پای میز محاکمه رفت

اقدام جدید شورای همکاری خلیج‌ فارس علیه ایران

مشاور بایدن: پرونده هسته‌ ای ایران را می‌ بندیم

حکم حبس برای دو نفر از برگزارکنندگان عروسی

اعلام جزئیات احتمالی گشایش اقتصادی روحانی

آیا فیلم ترسناک احضار The Conjuring از نظر تاریخی واقعیت دارد؟ + عکس

توقف احداث صنایع سنگین جدید در محور مهریز عقدا / بررسی وضعیت صنایع آلاینده استان یزد توسط تیم‌های پایش

ساخت بزرگترین مرکز دفن بهداشتی پسماند شمالغرب در تبریز

نقش سرمایه های انسانی و هویت محله ای در توسعه پایدار اجتماعی

پل موتورسوار مشیریه ساخته می شود

نجات 20 بیمار از دودگرفتگی

خیرین در تامین جهیزیه زوج‌های جوان ما را یاری کنند

70 درصد جاده‌های کرمان به سیستم هوشمند ثبت تخلفات مجهز است

31 مرداد، آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی سال 98 اشخاص حقیقی/تشریح بخشودگی جرائم مالیاتی