کرمان رصد

آخرين مطالب

2268 واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی استان مرکزی واگذار شد وزارت رفاه

2268 واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی استان مرکزی واگذار شد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - مدیرکل بهزیستی استان مرکزی با بیان این که 270 میلیارد ریال به حوزه اشتغال مددجویان بهزیستی استان مرکزی تخصیص یافت، گفت: 2268 واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی استان مرکزی واگذار شد.

به‌ گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی، زهرا امینی در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به شعار هفته بهزیستی شفافیت، تحول خدمت و ارتقای سلامت اجتماعی در خانواده اظهارکرد: افتتاح مراکز مثبت زندگی در هفته بهزیستی انجام می‌شود که 163 نفر متقاضی مراکز مثبت زندگی هستند.
وی افزود: مراکز مثبت زندگی رویکرد تحولگرایانه دارد به طوری که برای سازمان بهزیستی 196 وظیفه تعریف شده که حدود 22 فعالیت با راه‌اندازی مراکز مثبت زندگی توسط این مراکز انجام می‌شوند، به مناسبت هفته بهزیستی تعدادی از مراکز مثبت زندگی در استان راه‌اندازی می‌شود.
مدیرکل بهزیستی استان مرکزی ادامه داد: خدمات مراکز مثبت زندگی برای مددجویان و تمام آحاد جامعه است که می‌توان به مشاوره‌های ژنتیک قبل از ازدواج،فرزندخواندگی و ساماندهی آنها، تشکیل پرونده، آموزش، انجام غربالگری از جمله غربالگری بینایی و سایر موارد اشاره کرد.
امینی با اشاره به موضوع مهم کیفی بودن خدمات در این مراکز گفت: هر شهرستان حداقل یک مرکز دارد و شهرستان‌هایی که تعداد پرونده و جمعیت کمتری داشته باشند تعداد مراکز مثبت زندگی هم کمتر است، سهمیه استان 39 مرکز مثبت زندگی است که با همکاری مسئولان پس از اخذ مجوزهای لازم تعداد آنها بیشتر می‌شود.
وی تصریح کرد: ماهانه 10 میلیون تومان یارانه به این مراکز داده می‌شود و این مراکز دارای 4 نیروی تخصصی هستند و اقدامات مختلفی در این راستا انجام می‌دهند.
مدیرکل بهزیستی استان مرکزی خاطرنشان کرد: فعالیت کمپ‌های ماده 15 و مراکز درمان اجتماع محور بر اساس بازتابی که در جامعه داشت خیلی موثر واقع نشد به طوری که با بررسی‌های انجام شده به این نتیجه رسیدیم که باید مکمل قراردادن برنامه‌ها با دیدگاه کارشناسانه انجام شود که بر این اساس تیمی از کارشناسان خبره بهزیستی دستورالعمل جامعی برای بازتوانی و درمان معتادان در نظر گرفتند.
امینی عنوان کرد: این مرکز ترکیبی از مراکز کمپ ماده 15( سم زدایی) و مراکز بازتوانی است و فرد 52 جلسه در کلاس‌های بازتوانی و توانمندسازی و با آموزش‌ها و حمایت‌های کارشناسان و روانشناسان برای حضور در جامعه و خدمات اشتغال آماده می‌شود.
وی بیان کرد: طرح مدیریت مورد در استان بسیار موفق بوده به طوری که در این طرح افراد دوره‌های درمان را سپری می‌کنند و جامعه نیز باید پذیرای آنها باشند به همین سبب خدمات مددکاری و روانشناسی به این افراد داده می‌شود تا وارد چرخه اشتغال شوند.
مدیرکل بهزیستی استان مرکزی خاطرنشان کرد: اکنون طرح مدیریت مورد برای 80 نفر از معتادان متجاهر استان که در مرکز ماده 16 بهبودی پیدا کردند، انجام شده و فعالیت‌های مددکاری، شغل‌یابی، خانواده درمانی و سایر موارد انجام می‌شود همچنین در زمینه بیمه آنها پس از هماهنگی با بیمه خدمات درمانی بیمه شدند.
امینی ادامه داد: هر شهرستان می‌تواند مرکز جامع درمان و بازتوانی معتادان داشته باشد اما اکنون مجوز این مرکز در شهرستان اراک داده شده که با همکاری مسئولان تا پایان دولت راه‌اندازی می‌شوند.
وی با اشاره به تسهیلات درنظر گرفته شده برای فرد متقاضی گفت: 9 میلیون تومان یارانه در سال به فرد متقاضی داده می‌شود و پرداخت حق بیمه کارفرمایی، آموزش و سایر موارد انجام می‌شود، اداره کل فنی و حرفه‌ای استان و اصناف برای آموزش و اشتغال آنها اعلام آمادگی کردند.
مدیرکل بهزیستی استان مرکزی با اشاره به اقدامات بهزیستی استان در زمان بحران شیوع ویروس کرونا برای جامعه هدف گفت: با توجه به اینکه یکی از مهم‌ترین اقدامات بهزیستی حمایت از مددجویان است در چند مرحله توزیع لوازم بهداشتی و ضدعفونی کننده برای جامعه هدف داشتیم.
امینی ادامه داد: کمک به معتادان، افراد آسیب‌پذیر در محله‌ای حاشیه‌ای، کودکان کار و غیره یکی دیگر از اقدامات بود به طوری که شاهد افزایش کمک‌های حمایتی و معیشتی به مددجویان تحت پوشش بودیم.
وی عنوان کرد: با همکاری خیران و ارژانس اجتماعی بهزیستی و از محل مشارکت‌های مردمی لوازم بهداشتی و ضدعفونی کننده مورد نیاز تهیه بین کودکان کار توزیع شد و سازمان بهزیستی به ازای هر فرد در مراکز شبانه‌روزی 500 هزار تومان کمک هزینه واریز کرد.
مدیرکل بهزیستی استان مرکزی افزود: استان مرکزی تاکنون بین جامعه هدف مورد مثبتی از ابتلا به ویروس کرونا نداشته و می‌توان گفت که تاکنون حتی یک مورد مشکوک به ویروس کرونا در بین مددجویان جامعه هدف نداشتیم.
امینی با اشاره به موضوع کمپ ماده 16 گفت: بر اساس حکم دادستان به سبب پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در کمپ تعدادی از افراد مرخص شدند به طوری که اکنون 43 نفر در کمپ ماده 16 حضور دارند و برای پذیرش افراد در کمپ هم بر اساس پروتکل‌های بهداشتی و انجام تست PCR برای تشخیص ویروس کرونا انجام می‌شود.
وی ادامه داد: بر اساس پروتکل وزارت بهداشت پذیرش باید براساس مرکز غربال معتادان متجاهر کویید 19 و مرکز قرنطینه انجام شود به طوری با همکاری دانشگاه علوم پزشکی فرد مبتلا به کرونا قرنطینه و درمان می‌شود، مرکز غربال آماده شده اما منتظر حکم دادستان در این زمینه هستیم به طوری که با حکم دادستان مرکز غربال راه‌اندازی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه سقف تسهیلات حدود 50 میلیون تومان بود، گفت: سال گذشته بهزیستی به 660 نفر تسهیلات قرض الحسنه اشتغال بند ب تبصره 16 برای مددجویان بین 18 تا 50 سال داد، تسهیلات اشتغال‌زایی 27 میلیارد و 639 میلیون تومان در اختیار مددجویان قرار دادیم به طوری که در هفته بهزیستی تعدادی از آنها بهره‌برداری و افتتاح می‌شوند.
مدیرکل بهزیستی استان مرکزی تصریح کرد: از جمله تسهیلات اشتغالزایی در شهرستان شازند راه‌اندازی کارگاه جوراب‌بافی و درب و پنجره‌سازی، شهرستان دلیجان آموزشگاه موسیقی، شهرستان محلات افتتاح 2 گلخانه بزرگ و کارگاه خیاطی زنان و سایر موارد است.
امینی با اشاره به اینکه اولویت واگذاری مسکن با خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر است، گفت: در زمینه توانمندسازی مسکن مددجویان تحت پوشش تا کنون 2 هزار و 268 واحد مسکونی به مددجویان واگذار شد و در 3 سال اخیر میزان تسهیلات بر اساس تفاهم‌نامه‌ها افزایش یافته، با همکاری بنیاد مسکن و بسیج سازندگی استان 22 واحد مسکونی در هفته بهزیستی به جامعه هدف واگذار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در طرح اقدام ملی باید نگاه ویژه‌ای به مددجویان بهزیستی انجام می‌شد، گفت: 2 واحد در کمیجان، 3 واحد خمین، رووستای محمدیه و داوودآباد و اراک واگذار می‌شوند، در مهاجران پروژه 24 واحدی برای مددجویان 2 معلول داریم که پس از گذشت 10 سال نیازمند همکاری خیران برای انجام مراحل پایانی پروژه و تحویل به مددجویان است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بازی فردا می‌تواند یک فینال بزرگ برای گل گهر باشد

مسیر درمانی کووید 19؛ از آزمایشات انسانی تا روش‌های جعلی

نماینده مجلس: آگهی عرضه اوراق سلف نفتی هیچ ارتباطی با مصوبه سران قوا ندارد

آگهی عرضه اوراق سلف نفتی هیچ ارتباطی با مصوبه سران قوا ندارد

40 درصد ساختمان‌های نوسازی شده در پایتخت کیفیت ندارند

فعالیت 354 خانه سلامت برای مقابله با زباله گردی کودکان

خط 10 مترو حداقل 4 سال دیگر افتتاح می‌شود

جلالی: بازی با پرسپولیس شاید برای ما یک فینال بزرگ باشد

آگهی عرضه اوراق سلف نفتی هیچ ارتباطی با مصوبه سران قوا ندارد/فروش قطعی جایگزین تسویه نقدی

هلال احمر کرمان 12 هزار بسته معیشتی و بهداشتی توزیع کرد

دستورالعمل محیط زیستی مواد ضدعفونی کننده ملاک عمل مناطق 22 گانه

آیا جریمه چاره افراد فاقد ماسک خواهد بود؟

هرج و مرج در مهدهای کودک و اخذ شهریه اضافی از خانواده‌ها

واگذاری زمین توسط بنیاد مسکن بدون زیرساخت/ شهرک عدالت آب ندارد

تغییر و اصلاح ساختار سازمان آتش نشانی از اقدامات مهم سال 1399 است

شبکه برق پایتخت ایمن سازی شد

آمار بستری‌های کرونا در کرمان از مرز 5 هزار نفر گذشت

تغییر نام های تکراری معابر پایتخت از سیاست های شورای شهر

78 مورد جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های کرمان بستری شدند

انسداد محور نی‌ریز- سیرجان به دلیل واژگونی تریلی تانکر حامل بنزین

یک چوپان 15 ساله پس از 13 ساعت جست‌وجو پیدا نشد

گل محمدی به نشست خبری بازی با گل‌گهر نمی‌رسد

چاه‌های آب غیر مجاز در راور پلمب شد

اتوبوس‌های برقی به پایتخت برمی‌گردند

توافق امارات و اسرائیل «معامله قرن» را کنار زد

بیانیه حماس درباره توافق اسرائیل و امارات

وضعیت هوای تهران قابل قبول است

شمال تهران، منطقه ای حساس در موضوعات خبری است

جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان تامین‌ اجتماعی

اسامی ساختمان های نا ایمن پایتخت اعلام می شود

افشای راز واکسن روسی کرونا

نرخ سود سپرده نزد بانک مرکزی افزایش یافت

آغاز عملیات اجرایی دو طرح توسعه معدنی در سیرجان با اعتبار 340 میلیون یورو

آمادگی شهرداری برای اختصاص مجموعه های ورزشی برای برگزاری عزاداری‌های محرم

مدیرکل استاندارد: 80کالای غیراستاندارد در کرمان جمع‌آوری شد

آغاز ثبت نام رانندگان سرویس مدارس از فردا

بازداشت تمامی عوامل تیراندازی در سعادت‌ آباد

جسد سُها رضانژاد احراز هویت شد

کشف 2 تن گوشت فاسد در جنوب تهران

جزئیات طرح جدید مجلس درباره سهمیه‌ بندی بنزین

جذاب ترین فیلم های عاشقانه که ترسناک هستند + عکس (قسمت دوم)

ترافیک مرکز شهر نتیجه لغو طرح ترافیک است

اتمام عملیات روکش آسفالت 2 هزار نقطه از معابر منطقه 19 تا پایان شهریور

12 نفر در کرمان بر اثر ابتلاء به کرونا جان باختند

عضو هیات رییسه فدراسیون: کرمان مهد پرورش اندام ایران است

لغو طرح ترافیک و دورکاری کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان تهران تا پایان مرداد

گرانترین و ارزانترین قیمت آپارتمان در ٢٢ منطقه تهران

کشف 210 کیلوگرم مواد مخدر در شهربابک

اولین مدعی افراد سودجو خود شوراها باید باشند

آخرین آمار از وضعیت موارد جدید بستری در استان کرمان