کرمان رصد

آخرين مطالب

مدیرکل پزشکی قانونی استان عنوان کرد

نبود آزمایشگاه ژنتیک در استان کرمان/کمبود شدید نیروی انسانی اجتماعي

نبود آزمایشگاه ژنتیک در استان کرمان/کمبود شدید نیروی انسانی
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - ایسنا/کرمان مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمان عدم وجود آزمایشگاه ژنتیک و ارسال نمونه ها به استان اصفهان و تهران و کمبود اعتبارات هزینه ای و عمرانی جهت خرید مواد مصرفی و همچنین تجهیزات آزمایشگاهی را دیگر کاستی های موجود در اداره کل پزشکی قانونی استان کرمان برشمرد.

دکتر "عباس آمیان" در جمع خبرنگاران با تشریح عملکرد پزشک قانونی استان کرمان افزود: در حوزه آزمایشگاه سم شناسی در مجموع 3561 پرونده، در حوزه آزمایشگاه سرولوژی 438 پرونده و در حوزه آزمایشگاه آسیب شناسی 881 پرونده کار شده است.
وی با اشاره به این مطلب که در واحد کمیسیون های تخصصی اداره کل پزشکی قانونی استان کرمان نیز در مجموع 833 پرونده مورد رسیدگی قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: از این تعداد 203 مورد مربوط به قصور پزشکی، 449 مورد مربوط به پزشکی قانونی و 181 مورد مربوط به روانپزشکی قانونی بوده است.
مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمان با اشاره به اینکه طی سال گذشته در مجموع 67 هزار و 777 معاینه سرپائی و 2795 مورد فوت در آمار پزشکی قانونی استان کرمان ثبت شده است، به اقدامات انجام شده در توسعه فضای فیزیکی و توسعه واحدهای پزشکی قانونی در شهرستان ها اشاره کرد و افزود: اداره کل پزشکی قانونی استان کرمان در سال گذشته موفق شد پروژه 1000 متری متوقف شده شهرستان جیرفت را با تامین بودجه استانی مجددا فعال کند و این پروژه در حال حاضر به مرحله نازک کاری و تاسیسات رسیده است و امید داریم در سال 99 به بهره برداری برسد.
آمیان ادامه داد: تکمیل و بهره برداری از پروژه شهرستان زرند و تکمیل پروژه آزمایشگاهی به متراژ 1000 متر در محل ساختمان شماره 2 و انتقال تمامی آزمایشگاهها به محل جدید نیز در سال گذشته انجام شده است.
وی با اشاره به خدمات رسانی ویژه اداره کل پزشکی قانونی استان در موارد خاص عنوان کرد: سال 98 دو واقعه «حادثه مرگ تعداد 61 نفر از افراد حاضر در مراسم سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی» و «بیماری کووید 19» همراه بود که در این راستا اداره کل پزشکی قانونی استان فعالیت های ویژه ای داشته است.
وی تصریح کرد: در حادثه مراسم تشییع سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اقداماتی از جمله تشکیل ستاد مدیریت بحران با دستور مستقیم ریاست سازمان پزشکی قانونی کشور، هماهنگی و استقرار تیم قضایی در ساختمان شماره 2 پزشکی قانونی شهرستان کرمان با دستور رییس کل دادگستری استان کرمان جهت تسریع در صدور دستور قضایی، همکاری بی قید و شرط بیمارستان های استان کرمان با ستاد مدیریت بحران پزشکی قانونی و حذف بروکراسی با دستور رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان، فراخوان کلیه پزشکان و کارکنان اداره کل پزشکی قانونی استان کرمان جهت حضور در ساختمان شماره 2 پزشکی قانونی شهرستان کرمان، مرحله انتقال اجساد از ساعت های ابتدایی بروز حادثه و تحویل در محل ساختمان شماره 2 و تفکیک اجساد به زن و مرد و استقرار آنها در دو سالن جداگانه با مسئولیت پزشکان زن و پزشکان مرد انجام شده است.
مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمان بیان کرد: ساماندهی و برقراری نظم و آرامش به دنبال تجمع مردم در محل ساختمان شماره 2 با استفاده از نیروهای انتظامی و امنیتی اعزامی به ساختمان شماره 2 پزشکی قانونی، شناسایی اولیه اجساد از طریق مشاهده بستگان و مردم حاضر در محل ساختمان شماره 2، معاینه اجساد شناسایی شده و صدور جواز دفن و تحویل سریع به همراهیان جسد، اطلاع رسانی لحظه ای از روند پیشبرد کار به ستاد سازمان پزشکی قانونی، مقامات قضایی و اجرایی و نهادهای امنیتی و ستاد برگزاری مراسم تشییع، اعلام پایان انجام کار ستاد مدیریت بحران پزشکی قانونی استان کرمان در پایان روز سوم و حضور در جلسات متعدد نهادهای قضایی، اجرایی، امنیتی و ارائه گزارش ها و ارائه آمار به روز شده نیز در رابطه با حادثه مرگ تعداد 61 نفر از افراد حاضر در مراسم سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی انجام شده است.
آمیان گفت: در خصوص فوتی های ناشی از بیماری کووید 19 نیز اقداماتی از جمله هماهنگی با دانشگاه‌های علوم پزشکی استان در خصوص نحوه صدور جواز دفن فوتی های ناشی از بیماری، هماهنگی با مراکز شبکه بهداشت شهرستان های استان کرمان در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی مرتبط با موارد مثبت و موارد مشکوک به بیماری کووید 19، ارائه آمار لحظه ای به ستاد سازمان پزشکی قانونی کشور و نهادهای امنیتی و صدور جواز دفن موارد مثبت و مشکوک به بیماری کووید 19 انجام شده است.
مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمان با اشاره به کمبودهای این اداره کل در حوزه های مختلف، عنوان کرد: از تعداد 302 پست مصوب در مجموعه استان تعداد 63 پست با تصدی و 239 پست بلا تصدی می باشند که این آمار نشان دهنده کمبود شدید نیروی انسانی در این اداره است.
آمیان گفت: از مجموعه 18 مرکز فعال تعداد 9 مرکز دارای ساختمان ملکی و 9 مرکز دارای ساختمان امانی و اجاره می باشند که این موضوع نیز از دیگر مشکلات پزشکی قانونی استان کرمان به شمار می رود.
وی عدم وجود آزمایشگاه ژنتیک و ارسال نمونه ها به استان اصفهان و تهران و کمبود اعتبارات هزینه ای و عمرانی جهت خرید مواد مصرفی و همچنین تجهیزات آزمایشگاهی را از دیگر کاستی های موجود در اداره کل پزشکی قانونی استان کرمان برشمرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

69 بیمار جدید در لیست بستری بیمارستان‌های استان کرمان

کشف 2 قبضه اسلحه از منزل متخلفین شکار

بازدید عضو شورای شهر تهران از مکان رویدادهای مشروطه

بی تابی گوهر خیراندیش برای ماه چهره خلیلی + تصاویر

زنگ خطر انبارهای شیمیایی تهران

ماه چهره خلیلی درگذشت + علت فوت و بیوگرافی و عکس ها

تهران ؛ صاف تا کمی ابری

تهران در حوزه مناسب سازی، بسیار عقب است

آتش سوزی انبار ضایعات پلاستیکی خاموش شد

آجودانیه؛ از عکاسباشی ناصری تا بوستان شطرنج

بازگشت کوپن؛ واریز یارانه غیرنقدی به حساب‌ ها

اولین واکنش داماد نعمت‌ زاده به فرارش از کشور

فقر آتشنشانی اهواز در حوزه تجهیزات

بازداشت همه مسئولان بندر بیروت

تهران پنجمین شهر گران دنیا در مسکن

پیام تسلیت دکتر عیسی کلانتری، معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، به مناسبت درگذشت استاد هنریک مجنونیان

پیام دکتر کلانتری، معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، به مناسبت روز خبرنگار

استاندار کرمان، آسمانی‌شدنِ بانو حاجیه اشرف نمازیان را تسلیت گفت

سازو کار اخذ مالیات از خانه‌ های خالی تعیین شد

رئیس اتاق کرمان: آگاهی‌بخشی بهترین راه نجات جامعه است

انتقال انبار نفت موضوع جلسه مشترک وزارت نفت و شورای شهر

خبرنگاری، انتشار و اشتراکِ مسئولانه، بخردانه و عاشقانه زیستن است

مکاشفه از سیدخندان تا چهارراه قصر

استاندار بیروت: 300 هزار نفر آواره شدند

بیش از 21 هزار داوطلب آزمون کارشناسی ارشد در کرمان با یکدیگر رقابت می‌کنند

دف نوازی و نورافشانی در برج میلاد

رئیس دادگستری کرمان : 29 مددجوی جرایم غیرعمد در آستانه عید غدیر آزاد شدند

سایه و روشن قتل موبد زرتشتی در کرمان

استاندار کرمان: بازرسی‌ها اثربخش نباشد تعطیلی‌ها برمی‌گردد

بازرسی ها اثربخش نباشد، تعطیلی‌ها  برمی گردد

همکاری رسانه‌ها پیامدهای حادثه را در کرمان کاهش می‌دهد

متخلفان زنده‌گیری پرندگان وحشی کرمان دستگیر شدند

187 محکوم زندان های استان کرمان مشمول عفو رهبری قرار گرفتند

مخابره پیام‌های تاثیرگذار، مشکلات فعلی کشور را رفع می‌کند

شریعتمداری: رسانه ها در هدایت،اصلاح و تغییر افکار جامعه نقشی بی بدیل دارند

اقامه نماز جمعه فقط در 20 نقطه کرمان

فراخوان جذب سرمایه گذار برای راه اندازی هایپر مال پایانه شرق

برترین فیلمسازان موبایلی جشنواره در برج میلاد معرفی شدند

187 محکوم زندان‌های کرمان مشمول عفو رهبری شدند

وضعیت کرمان همچنان قرمز است

پیاده‌روی؛ مُد خلاقانه اندیشیدن

نظارت حداکثری بر روند ساخت ترمینال جدید فرودگاه بین المللی کیش

آمار قربانیان انفجار بیروت افزایش یافت

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 16 مرداد 99

5 فقره کلاهبرداری با غصب عنوان

بانک مسکن در طرح احیا بافت فرسوده 220 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌کند

خطر جدید برای برج طغرل و ابن بابویه

رشد 110 درصدی پرداخت تسهیلات بانک مسکن در استان کرمان نسبت به سال 98

انتصاب سرپرست دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر منطقه آزاد کیش

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 16 مرداد 99