کرمان رصد

آخرين مطالب

امام جمعه: جایگاه رسانه در کرمان ارتقا یابد سياسي

امام جمعه: جایگاه رسانه در کرمان ارتقا یابد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان بر جداسازی مسیر فعالیت رسانه‌های حرفه‌ای از افراد غیرحرفه‌ای و غیرمتخصص تاکید کرد و گفت: جایگاه رسانه در استان باید ارتقا یابد و ساماندهی شود.

حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی روز یکشنبه در دیدار با هیات مدیره دوره‌ی جدید خانه مطبوعات شمال استان کرمان با بیان این‌که مسئولیت و رسالت اعضای هیات مدیره در خانه مطبوعات، مسئولیتی سنگین و سخت است، افزود: شما مامور هستید با توجه به اختیارات و ماموریت‌هایی که در اختیار شما گذاشته شده است، جایگاه رسانه در استان را ارتقا داده و ساماندهی کنید.
وی ادامه داد: برای این‌که قوانین خانه مطبوعات خوب اجرا شوند موانع و مشکلاتی سد راه آن‌ها وجود دارد، بعضی از قوانین ممکن است تاکنون قوی اجرا نشده باشند و یا ضعیف اجرا شده باشند و بعضی نیز ممکن است معطل بوده و شما بخواهید آن‌ها را اجرا کنید، روی کاغذ نوشتن سخت نیست اما در عمل و اجرا، اگر این ماموریت‌ها، شاخص هایی باشند برای ارزیابی شما در پایان کار و در نمودار فعالیت شما سهم داشته باشند، متوجه می‌شوید که چه مشکلاتی برای اجرای همه‌ی ماموریت‌ها وجود دارد.
نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان افزود: یکسری ماموریت‌های نانوشته نیز برای شما وجود دارد و شما اگر بخواهید خانه مطبوعات را ارتقا بدهید، رسالت مضاعفی برای شما است زیرا خودتان متخصص و عضوی از این خانه هستید و برای انجام آن رسالت و حرکت مجموعه‌ی رسانه‌های استان به آن سمت‌وسو، در صحنه‌ عمل با آن درگیر می‌شوید.
وی با اشاره به این‌که جمعی هستید که می‌خواهید از توان هم استفاده کنید و اقدام مبارکی انجام دهید که خودش یک مسئولیت سنگین است خاطرنشان کرد: خواسته‌ی شما یک رسانه‌ی قدرتمند، قوی، باحوصله، مطالبه‌گر و بسیار صادق و عادل باشد و باید بستر را برای ‌چنین رسانه‌ای فراهم کنید.
حجت الاسلام علیدادی‌سلیمانی با بیان این‌که نمی‌توان تنها بر اساس ماموریت‌هایی که در قانون به آن اشاره شده، فعالیت کرد، گفت: «وقتی کسی بخواهد در استان درباره‌ ضعف و قوت رسانه‌های استان صحبت کند و به آن‌ها نمره بدهد قطعا خانه مطبوعات در این کار صاحب نظر است و وظیفه‌ خود می‌داند از رسانه و مطبوعات دفاع کند».
امام جمعه کرمان ادامه داد: رسانه باید استقلال خود را حفظ کند، شجاعت ابراز وجود را داشته باشد و نترسد و اگر به موضوعی پرداخت که از استقلال و شجاعت آن‌ نشات می‌گیرد و مصالح کشور را هم رعایت کرد اما جایی تنگنا برای آن‌ ایجاد شد، خانه مطبوعات نمی‌گوید این موضوع در ماموریت‌های ما نیست و ما دخالت نمی‌کنیم، مطمئنا دخالت می‌کند و حقش است که این کار را انجام دهد، پس بهتر است یک سردمداری مناسب در بحث رسانه داشته باشد تا خودش رسانه را سوق بدهد.
مسیر خود را از رسانه‌های غیرحرفه‌ای جدا کنید
حجت الاسلام علیدادی‌سلیمانی با اشاره به ورود افراد و رسانه‌های غیرحرفه‌ای به عرصه‌ی خبر، یادآور شد: ورود افراد غیرحرفه‌ای به عرصه‌ی رسانه، فضا را بر شما تنگ می‌کند، اما کسی از خانواده‌ی مطبوعات را ندیدم که این درد را داشته باشد.
وی با بیان این‌که رسانه‌های غیرحرفه‌ای موردی هستند که در خط شما قرار می‌گیرند و جای شما نقش بازی می‌کنند، افزود: اگر چند پزشک یا کارشناس غیرحرفه‌ای وارد این حوزه شوند، سایر پزشکان و کارشناسان اعتراض خواهند کرد و خواستار جدا شدن مرز خود از آن‌ها می‌شوند و می‌گویند با این افراد باید برخورد قانونی صورت گیرد.
نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان عنوان کرد: در فضای رسانه‌ای کشور، بخش قابل توجهی از خبرهایی که مطرح می‌شوند سهم رسانه‌ی حرفه‌ای نیست و دیگرانی بدون تخصص این کار را انجام می‌دهند و به نام شما تمام می‌شود زیرا جامعه‌ی مخاطب، زیاد متوجه تفکیک نیست.
وی خطاب به اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان کرمان، گفت: شما دو ماموریت باید در این رابطه برای خود تعریف کنید؛ اگر می‌توانید مسیر خود را از این رسانه‌های غیرحرفه‌ای جدا کنید و شفاف‌سازی کنید و اگر این امر شدنی نیست و ابزار قانونی ندارید، جمع خودتان را یک جمع قدرتمند کنید و از آن‌ها جدا شوید.
حجت الاسلام علیدادی‌سلیمانی ادامه داد: شما 2 دسته رقیب دارید یک عده خودی اما غیرمتخصص هستند که تحمل این افراد ساده‌تر است، بخشی هم معاند هستند و با کشور و نظام مشکل دارند و آن‌ها خط می‌دهند برای این‌که در صحنه گردوغبار ایجاد کنند و طبیعت صحنه‌ خبر و رسانه به گونه‌ای است که خیلی زود می‌توان در آن گردوغبار ایجاد کرد و حق و ناحق را با هم درهم آمیخت.
وی یادآور شد: صنف رسانه‌ به گونه‌ای شده که افراد غیررسمی به راحتی می‌توانند به این حوزه ورود کنند و به همین دلیل کار شما بسیار سخت است و باید جمع خود را برجسته کنید تا فاصله‌ی شما با آن‌ها معنادار باشد و هر کس یک اطلاعی در بحث رسانه داشته باشد بتواند تفاوت شما با آن‌ها را متوجه شود.
امام جمعه کرمان با بیان این‌که خانه مطبوعات در حلقه‌ی میانی قرار گرفته است، توضیح داد: در حلقه‌ی ماموریت اصلی شما از یک طرف رسانه‌ها قرار دارند و از سوی دیگر مردم و مسئولین هستند و شما در حلقه‌ی وسط قرار گرفته‌اید و کار در حلقه‌های میانی بسیار سخت است.
وی خواستار ارتباط نزدیک‌تر اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات با مسئولان ارشد استان شد و گفت: ارتباط خود را با مسئولان نزدیک‌تر کنید و با آن‌ها شفاف‌تر و با شجاعت و صراحت صحبت کنید و آن‌چه که در حوزه‌ی کاری و ماموریت شما در رابطه با حق و حقوق مردم و یا در رابطه با رسانه‌ها وجود دارد را در فضایی کاملا دوستانه و صمیمی مطرح کنید.
حجت الاسلام علیدادی‌سلیمانی تاکید کرد: گفتمان‌سازی بین جریان رسانه‌ای استان با مسئولان ارشد استان بسیار مهم است که این می‌تواند در خانه مطبوعات رقم بخورد زیرا برای استان برکات زیادی دارد.
برچسب‌ها
کرمان مطبوعات و خبرگزاری های داخلی امام جمعه کرمان


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بازی فردا می‌تواند یک فینال بزرگ برای گل گهر باشد

مسیر درمانی کووید 19؛ از آزمایشات انسانی تا روش‌های جعلی

نماینده مجلس: آگهی عرضه اوراق سلف نفتی هیچ ارتباطی با مصوبه سران قوا ندارد

آگهی عرضه اوراق سلف نفتی هیچ ارتباطی با مصوبه سران قوا ندارد

40 درصد ساختمان‌های نوسازی شده در پایتخت کیفیت ندارند

فعالیت 354 خانه سلامت برای مقابله با زباله گردی کودکان

خط 10 مترو حداقل 4 سال دیگر افتتاح می‌شود

جلالی: بازی با پرسپولیس شاید برای ما یک فینال بزرگ باشد

آگهی عرضه اوراق سلف نفتی هیچ ارتباطی با مصوبه سران قوا ندارد/فروش قطعی جایگزین تسویه نقدی

هلال احمر کرمان 12 هزار بسته معیشتی و بهداشتی توزیع کرد

دستورالعمل محیط زیستی مواد ضدعفونی کننده ملاک عمل مناطق 22 گانه

آیا جریمه چاره افراد فاقد ماسک خواهد بود؟

هرج و مرج در مهدهای کودک و اخذ شهریه اضافی از خانواده‌ها

واگذاری زمین توسط بنیاد مسکن بدون زیرساخت/ شهرک عدالت آب ندارد

تغییر و اصلاح ساختار سازمان آتش نشانی از اقدامات مهم سال 1399 است

شبکه برق پایتخت ایمن سازی شد

آمار بستری‌های کرونا در کرمان از مرز 5 هزار نفر گذشت

تغییر نام های تکراری معابر پایتخت از سیاست های شورای شهر

78 مورد جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های کرمان بستری شدند

انسداد محور نی‌ریز- سیرجان به دلیل واژگونی تریلی تانکر حامل بنزین

یک چوپان 15 ساله پس از 13 ساعت جست‌وجو پیدا نشد

گل محمدی به نشست خبری بازی با گل‌گهر نمی‌رسد

چاه‌های آب غیر مجاز در راور پلمب شد

اتوبوس‌های برقی به پایتخت برمی‌گردند

توافق امارات و اسرائیل «معامله قرن» را کنار زد

بیانیه حماس درباره توافق اسرائیل و امارات

وضعیت هوای تهران قابل قبول است

شمال تهران، منطقه ای حساس در موضوعات خبری است

جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان تامین‌ اجتماعی

اسامی ساختمان های نا ایمن پایتخت اعلام می شود

افشای راز واکسن روسی کرونا

نرخ سود سپرده نزد بانک مرکزی افزایش یافت

آغاز عملیات اجرایی دو طرح توسعه معدنی در سیرجان با اعتبار 340 میلیون یورو

آمادگی شهرداری برای اختصاص مجموعه های ورزشی برای برگزاری عزاداری‌های محرم

مدیرکل استاندارد: 80کالای غیراستاندارد در کرمان جمع‌آوری شد

آغاز ثبت نام رانندگان سرویس مدارس از فردا

بازداشت تمامی عوامل تیراندازی در سعادت‌ آباد

جسد سُها رضانژاد احراز هویت شد

کشف 2 تن گوشت فاسد در جنوب تهران

جزئیات طرح جدید مجلس درباره سهمیه‌ بندی بنزین

جذاب ترین فیلم های عاشقانه که ترسناک هستند + عکس (قسمت دوم)

ترافیک مرکز شهر نتیجه لغو طرح ترافیک است

اتمام عملیات روکش آسفالت 2 هزار نقطه از معابر منطقه 19 تا پایان شهریور

12 نفر در کرمان بر اثر ابتلاء به کرونا جان باختند

عضو هیات رییسه فدراسیون: کرمان مهد پرورش اندام ایران است

لغو طرح ترافیک و دورکاری کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان تهران تا پایان مرداد

گرانترین و ارزانترین قیمت آپارتمان در ٢٢ منطقه تهران

کشف 210 کیلوگرم مواد مخدر در شهربابک

اولین مدعی افراد سودجو خود شوراها باید باشند

آخرین آمار از وضعیت موارد جدید بستری در استان کرمان