کرمان رصد

آخرين مطالب

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان سياسي

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - جیرفت - راه نجات کشور پیروی از مقام معظم رهبری، تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی و محکومیت هتک حرمت آیت الله سیستانی از جمله محورهای سخنان ائمه جمعه شهرستان‌های استان کرمان است.

جیرفت
امام جمعه موقت شهرستان جیرفت در خطبه‌های این هفته نماز جمعه گفت: راه نجات کشور پیروی از مقام معظم رهبری است لذا همیشه از رهبری در همه امور پیروی کنیم.
حجت‌الاسلام مصطفی عرب افزود: باید از رهبری پیروی کنیم تا نظام مقدس جمهوری اسلامی دچار مشکل نشود.
وی به اعتراضات و حوادث اخیر ایالات متحده آمریکا اشاره کرد و گفت: اعتراضات اخیر موجب از هم پاشیدن ایالات متحده شده و مردم با پایین کشیدن مجسمه‌ها اعتراض خود را اعلام کردند و می‌بینیم که این اعتراض‌ها با رفتار وحشیانه پلیس مواجه شده است.
وی ادامه داد: پلیس آمریکا سالانه بسیاری از سیاه پوستان را به قتل می‌رساند و این نشان از رفتارهای تبعیض آمیز در این کشور است.
امام‌جمعه موقت جمعه جیرفت آمار بالای مبتلایان کرونا در کشور آمریکا را یکی از نشانه‌های متزلزل شدن این کشور دانست و گفت: طبق تحقیقات، محبوبیت ترامپ به زیر 40 درصد کاهش یافته ولی متاسفانه هنوز عده‌ای به دنبال مذاکره با این کشور هستند.
وی افزود: آمریکا به دنبال متوقف کردن ایران هسته‌ای و موشکی است لذا باید در این زمینه هوشیار باشیم تا در نقشه دشمن گرفتار نشویم، آمریکا تاریخ وحشیانه‌ای دارد و با ترور و قتل، جهان را مدیریت می‌کند لذا راه راه نجات کشور در شرایط فعلی پیروی از ولایت و باور داشتن این مطلب که یهود و نصارا برای ما دل نمی‌سوزاند است.
حجت‌الاسلام عرب همچنین به سالروز تاسیس شورای نگهبان اشاره کرد و ضمن تبریک این روز گفت: امروز دشمن، این نهاد حساس را نشانه گرفته و دنبال تخریب این جایگاه مهم است.
وی شورای نگهبانان را یکی از ارکان مهم نظام عنوان کرد و افزود: این نهاد موجب بقای نظام شده و در مقابل فساد ایستاده است.
خطیب جمعه جیرفت با بیان اینکه شورای نگهبان تریبون خاصی ندارد، اظهار داشت: در همه کشورها نظارت‌ها وجود دارد و میانگین سنی اعضای شورای نگهبان زیر 70 سال است.
وی تصریح کرد: عده‌ای به واسطه کم‌اطلاعی، توهین‌هایی به این نهاد می‌کنند که درست نبوده و در بسیاری از موارد هدف از این توهین‌ها به منظور انتقام‌گیری است.
ریگان :
امام جمعه ریگان گفت : بزرگترین امر به معروف ونهی از منکر امروز در جامعه رعایت مسائل بهداشتی و استفاده از ماسک است.
حجت الاسلام علی رنجبر ماهانی در نماز این هفته ریگان افزود برای به فعلیت رسیدن ظرفیت های تولیدی کشوردر سال جهش تولید،ان است که بنیان های فکری واجرایی خام فروشی در اقتصاد کشور را معدوم کرد.
رنجبر ماهانی افزود :برخی از مدیران اقتصادی کشور تولید محصولات با کیفیت و مناسب رقابت پذیر ایرانی را منتفی می دانند .
وی افزود: خام فروشی در محصولات پتروشیمی ومواد معدنی یکی دیگر از موانع جهش تولید در کشور است .
خطیب جمعه ریگان تصریح کرد: قوه مجریه ،مقننه و قضائیه با تمام توان و مساعدت یکدیگر به میدان بیاییند و با یک برنامه بلند مدت جلوی تورم وگرانی که زندگی اقشار ضعیف را فلج کرده بگیرند .
امام جمعه ریگان عنوان کرد: بزرگترین امر به معروف و نهی از منکر در شرایط فعلی کشور توصیه و تذکر لسانی به زدن ماسک وپروتکل های بهداشتی است.
رنجبر ماهانی افزود : با کرونا همه چیز و همه جا تعطیل نمی شود فرهنگ زندگی با کرونا را باید به جامعه بیاموزیم.
وی افزود: کسانی که با مراعات نکردن مسائل بهداشتی باعث شیوع این ویروس به جامعه شوند ومنجر به فوت هم وطنان شودبه فتوای مراجع تقلید ضامن هستند ودر حکم قاتل محسوب میشوند.
امام جمعه ریگان به مردم شهرستان توصیه کرد که اگر جان خود فرزندان وهم وطنانتان را دوست دارید نکات بهداشتی را رعایت و از برگزاری مراسمات عروسی و عزا پرهیز کنید.
رنجبر ماهانی با اشاره به افت ولتاژ برق و قطعی مکرر برق در روستاها و شهر ریگان خواستار تسریع در احداث پست فوق توزیع برق در این شهرستان شد.
وی با اشاره به مشکل کمبود اب اشامیدنی در روستاهای شهرستان که بر مشکلات اهالی مردم کویری ریگان افزوده است خواستار رفع مشکل اب اشامیدنی توسط مسولان مربوطه شد .
سیرجان :
امام جمعه سیرجان امروز در خطبه های نماز به نقش مخرب و ظالمانه رژیم صهیونیستی در منطقه پرداخت و گفت : درپاسخ رهبر انقلاب به نامه آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس حضرت آیت الله خامنه ای بر حمایت از مردم فلسطین تاکید وخاطرنشان کردند که جمهوری اسلامی از هیچ کوششی برای استیفای حقوق ملت فلسطین و دفع شر رژیم جعلی صهیونیستی دریغ نخواهد کرد.
حجه الاسلام سید محمود حسینی افزود : قدرت جهانی استکبار به واسطه مجاهدت و ایستادگی مسلمانان وتقویت جبهه مقاومت درهم شکسته و عزت و سربلندی برای این جبهه آشکار است و امروز قدرت عمل در عرصه میدان مبارزه در دست مقاومت و حزب الله و مردم فلسطین است و پاسخ و پیام رهبری هم گویای این مطالب بود که همچون گذشته با ایستادگی و مقاومت در برابر دشمنان مسیر عزت و شرف در حال طی شدن است و با وحدت و یکپارچگی نقشه‌های شوم دشمن خنثی شده و نصرت الهی هم نزدیک است.
وی گفت: پیام رهبرنظام اسلامی نشان دهنده حمایت راهبردی از ملت فلسطین و نیز حمایت مداوم ازآرمان فلسطین است و با طی مسیرمقاومت طرح اشغال اراضی کرانه باختری اجرایی نخواهد شد .
خطیب جمعه سیرجان هتک حرمت به مرجعیت شیعه در عراق را محکوم کرد و افزود : ‌اقدام ناشایست روزنامه سعودی الشرق الاوسط در هتک حرمت مقام عالی مرجعیت شیعه در عراق حضرت آیت‌الله‌العظمی سید علی سیستانی موجب تأسف و تأثراست واین توهین مذبوحانه در حقیقت توهین به دین و مقدسات اسلامی است و نشان از مفسده گری و دین‌ستیزی دارد.
حجه الاسلام حسینی گفت : مرجعیت شیعه با سال‌ها مجاهدت و مبارزه علیه استعمارو و استکبار پایه‌های استقلال و آزادی عراق را مستحکم کرد وامروز ملت رشید عراق و جوانان غیور این کشوردر بسیج همگانی تحت زعامت آیت الله سیستانی با تقویت محور مقاومت داعش و دشمنان ملت و کشور عراق را از پای درآوردند و شکست دادند وحالا همه میدانیم و اعلام می کنیم این تحرکات نابخردانه، گردی بر ساحت مقدس و نورانی مرجعیت نخواهد نشاند و نور پرفروغ مرجعیت روشن تر و فروزان ترخواهد بود ونقش کلیدی بر حفظ یکپارچگی ملی و ثبات سیاسی این کشور است.
امام جمعه سیرجان به مناسبت روز حجاب و عفاف پرداخت و گفت: 21 تیر ماه، روز قیام خونین مردم مشهد در سال 1314علیه رضا شاه بود که می خواست سیاست های ضد دینی خود را بر ملت ایران اعمال کند که با قیام مردم مشهد روبرو شد و به کشتار مردم در مسجد گوهرشاد اقدام کرد و مقاومت مردم موجب شکست سیاست های احمقانه رضا شاه و انسجام و اتحاد بیشتر مردم در برابر وی شد.
وی افزود : در جنگ نرم دشمنان یکی از اهداف شان بد حجابی و بی حجابی است که باید مواظب بود خواسته یا ناخواسته طعمه دشمن نشویم و بدانیم که گوهر حجاب و عفاف قیمتی است و هزاران خون برای حجاب و عفاف، این سرمایه با ارزش تقدیم و پرداخت شده است تا این سرمایه حفظ شود و اجرای فریضه امر به معروف قطعا تاثیر در رفع معضلات و مشکلات فرهنگی خواهد داشت.
امام جمعه سیرجان به رعایت فاصله اجتماعی و دستور العمل های بهداشتی و زدن ماسک برای مقابله با کرونا تاکید کرد و گفت : تنها راه مقابله با این ویروس همکاری مردم است و اگر رعایت نشود هیچ برنامه اجرایی هم نتیجه مطلوب را نخواهد داشت پس واجب است حق یکدیگر را رعایت کنیم و به فکر خود و دیگران باشیم.
برچسب‌ها
مقام معظم رهبری کرمان جیرفت خطبه ها


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

عالم زاده: ساخت بوستان در عمق محله‌ها در دستور کار شهرداری کرمان

آیا کرونا ویروس در هوا پخش می شود؟/ چگونه باید ایمن بمانیم؟

22 مرداد روز تشکل‌ها ومشارکت اجتماعی گرامی باد

پنجشنبه و جمعه برق جیرفت قطع می‌شود

پنجشنبه و جمعه برق بیشتر مناطق جیرفت قطع می‌شود

محمدرضا حیاتی از دلیل اخراجش و مهاجرت از کشور گفت

آغاز پروژه های کوچک مقیاس «زرگنده» و «درب دوم»

مدیرکل ارشاد: دیدگاه افراد نسبت به کرمان بر اساس شخصیت سپهبد شهید سلیمانی تعریف شود

گره احداث کارخانه‌ فروکروم ارزوییه گشوده می‌شود

خانه موسیقی و انجمن نویسندگان کیش مجوز فعالیت گرفتند.

تیپ دیدنی بهرام افشاری و مجید صالحی در "صحنه زنی" + عکس

کسب رتبه برتر عملکرد مدیریت بحران در منطقه 16

مدیرکل راه و شهرسازی : معین‌های اقتصادی به طرح‌های احیای بافت فرسوده کرمان ورود کنند

رصد آسمان تهران از ارتفاعات دارآباد

2 مرکز درمانی با هزینه نذورات محرم در بردسیر احداث می‌شود

نظر سازمان جهانی بهداشت درباره واکسن روسی

رسانه‌ها مطالبات بحق کودکان را پیگیری کنند

رونمایی از سامانه ثبت تخلفات و شکایات شورای عالی

از افتتاح ایستگاه های خط 6 و 7 مترو تا تأمین هزار دستگاه اتوبوس

سلام آقای شهردار/عوارض شهری چطور هزینه می شود؟

سرنوشت تلخ زن جوان پس از ارتباط غیراخلاقی

مجلس به وزیر پیشنهادی روحانی اعتماد نکرد

روحانی: با فحاشی به دولت، مشکل حل نمی‌ شود

فوت 14 کرونایی طی 24 ساعت گذشته در استان کرمان

هزار کلاس درس در کرمان به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرکل آموزش و پرورش: هزار کلاس درس در کرمان به بهره‌برداری می‌رسد

ارزیابی پیشرفت فیزیکی پروژه‌های منطقه 5

کرونا ظرف 24 ساعت جان 14 بیمار مبتلا به کرونا را گرفت

پلیس جیرفت اعضای باند سرقت احشام را دستگیر کرد

نیاز به آیین نامه و ضوابط برای انبار مواد شیمیایی در سکونتگاه های شهری

نشست برنامه عملیاتی تفاهم نامه تامین 200 هزار واحد مسکونی کارگران برگزار شد

بر اساس گزارش سازمان بازرسی کل کشور؛ شرکت های صندوق های بازنشستگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رتبه اول شفافیت را کسب کردند

ترامپ: با چین نه، ولی با ایران توافق می‌ کنیم

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 22 مرداد 99

سارق قطعات خودرو در کمتر از 24 ساعت دستگیر شد

پایان سه دهه خام فروشی/ محرومانی که بر روی گنج زندگی می کنند

کتاب سیمای سرطان در جنوب کرمان رونمایی شد

کلنگ زنی «طرح توسعه شمالی خط 3 مترو تا تجریش» ؛ دی ماه

کلنگ زنی «طرح توسعه شمالی خط 3 مترو تا تجریش» ؛ دی

حضور فاوای شهرداری تهران در اینوتکس 2020

راه اندازی پویش "رهاورد امید" در کرمان/تشریح آخرین وضعیت انتخاب معاون اقتصادی استاندار

گلایه‌های برخی از کادر درمانی کرمان/ شرکتی ها تعیین تکلیف شوند

نجات الهی؛ محور پیشنهادی TOD

رکاب زنی مدیران شهری منطقه 7

هیئت‌ها دغدغه حفظ سلامت مردم را دارند

2 مدرسه جدید در کیش به بهره برداری می رسد

انسداد سی و سه پل در پی حوادث اخیر

اولین تصویر منتشر شده از واکسن کرونای روسی

صحبتهای دردناک پدر مهدی که در پارک لاله تهران جان باخت

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 22 مرداد 99