کرمان رصد

آخرين مطالب

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور خبر داد

دریافت ماهانه 12 هزار میلیارد تومان مالیات در کشور/سیاست های بخشودگی مالیاتی برگشت ناپذیر است اقتصادي

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - ایسنا/کرمان رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: 350 هزار میلیارد تومان حداقل پولی است که با آن می توان مملکت را اداره کرد که از این میزان، ماهانه 12 هزار میلیارد تومان مالیات اخذ می شود این در حالی است که تنها هزینه حقوق های پرسنلی، حقوق کارمندان و بازنشستگان و ... 28 هزار میلیارد تومان می باشد.

"امیدعلی پارسا" امروز پنجشنبه 19 تیرماه در جلسه نشست فعالان اقتصادی استان کرمان با اشاره به موضوعات مطرح شده در این جلسه پیرامون بخشودگی و تقسیط مالیاتی در کشور اظهار کرد: تقسیط مالیات طبق قانون، نهایتا سه سال خواهد بود و بیش از سه سال هیچ شخصی در کشور اختیار نخواهد داشت.
وی با بیان اینکه قانون تقسیط مالیات طبق مصوبه سران قوا در سال 97، پنج ساله اعلام شد که این مصوبه برای سال 98 اعلام نشده و برای سال جاری نیز پیشنهاد همان 60 ماهه را به سران قوا داده ایم اظهار کرد: تقسیط مالیات از نوع قانون است. یک ریال وصول مالیاتی و یک ریال تقسیط مالیاتی بدون قانون صورت نخواهد گرفت.
رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به موضوع بخشودگی مالیاتی اظهار کرد: بخشودگی مالیاتی یک کار کارشناسی است که باید درباره پرونده مخصوص، در محل کار و توسط یک سلسه مراتب اداری صورت گیرد که در این راستا و برای جلوگیری از اعمال نظر شخصی در این نوع پرونده‌ها سال گذشته، به اجلاس سران سه قوه موضوعات حذف سلسله مراتب اداری و از بین رفتن زمینه فساد اداری را پیشنهاد دادیم.
وی با اشاره به اینکه طبق مصوبه سران قوا، در سال گذشته بحث بخشودگی 90 درصدی برای بخش های تولیدی و 80 درصدی برای بخش های غیرتولیدی مطرح شده است اظهار کرد: امسال نیز سران قوا تعیین کردن از خردادماه بحث بخشودگی 80 و 90 درصد ادامه پیدا کند که بعد از آن به صورت 2 درصد 2 درصد این میزان بخشودگی تا پایان سال به صورت ماهانه کاهش پیدا خواهد کرد.
پارسا با اشاره به اینکه در سال 1400 نیز این روند ادامه پیدا خواهد کرد افزود: میزان بخشودگی های مالیاتی روند منطقی رو به کاهشی خواهد داشت و به هیچ عنوان دیگر به عقب بر نخواهیم گشت زیرا یکی از مشکلات نظام مالیات کشور در گذشته این بخشودگی جرایم بی حساب و کتاب بوده است.
رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور با تاکید بر اینکه باید به گونه ای قانون را تعریف کرده که جریمه تخلفات سنگین باشد تا هیچ کسی به سمت تخلف نرود افزود: روند بخشودگی ها امروز در کشور به این شکل خواهد بود و باید از ظرفیت این دستورالعمل ها استفاده کرد زیرا سیاست های بخشودگی مالیاتی قطعی و برگشت ناپذیر خواهد بود.
وی با طرح این سوال اصلی که مملکت را با چه میزان اعتبار و چگونه اداره می کنیم؟ اظهار کرد: 350 هزار میلیارد تومان حداقل پولی است که با آن می توان مملکت را اداره کرد که از این میزان، ماهانه 12 هزار میلیارد تومان مالیات اخذ می شود این در حالی است که تنها هزینه حقوق های پرسنلی، حقوق کارمندان و بازنشستگان و ... 28 هزار میلیارد تومان می باشد.
پارسا با اشاره به اینکه نفتی دیگر در کشور وجود ندارد اظهار کرد: چاپ پول در کشور هم اکنون به ظرفیت خودش رسیده و نفتی نیز در کشور دیگر وجود ندارد و تنها می ماند قرض‌های دولت و فروش اموال دولتی و ... که در خوشبینانه ترین حالت تقریبا مملکت به صورت سر به سر اداره می شود.
رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به دریافت مالیات در کشور اظهار کرد: مجموع درآمد افراد مشمول مالیات می شود که تا عددی معافیت به همه داده می شود و پس از این عدد، افراد به صورت تصاعدی فزاینده، مشمول مالیات خواهند شد.
پارسا با اشاره به اخذ مالیات از بخش کشاورزی اظهار کرد: حدود 80 تا 85 درصد افراد فعال در بخش کشاورزی، زندگی معیشتی بیشتری ندارند اما در همین بخش کشاورزی 15 درصد افراد دارای درآمدهای میلیاردی هستند که باید مالیات متمرکز به سمت این 15 درصدی برود که در دهک بالای جامعه قرار دارند و به دنبال آنکه بیشترین درآمد و ثروت را دارند پس باید مالیات درآمد خود را نیز بدهند.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به برخی از انتقادات صورت گرفته در این جلسه مبنی بر دریافت بالای مالیات در استان کرمان اظهار کرد: سال گذشته برای اولین بار طی 15 سال گذشته، 102 درصد مالیات های پیش بینی شده کشور را محقق کردیم که این موضوع در استان کرمان در حدود 104 درصد بود.
رییس سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه درآمدهای مالیاتی وصول شده در کشور به معنای فشار بر اقشار پایین در جامعه نبوده است اظهار کرد: مالیاتی دریافتی از استان کرمان عدد بالایی نیست بلکه طبق قانون بوده و اخذ این مالیات نیز طبق حساب و کتاب است.
پارسا با بیان اینکه طبق قانون، برای استان های کم برخوردار و ضعیف حدود 15 درصد، برای استان های برخوردار مانند کرمان تا 24 درصد، برای استان تهران 32 درصد و معدل کل کشور در حدود 28 درصد افزایش مالیات را در سال 99 خواهیم داشت اظهار کرد: طبق توافق صورت گرفته با سازمان برنامه و بودجه کشور، میزان بودجه استان بستگی به وصولی مالیاتی آن استان خواهد داشت به طوری که اگر کمتر از 95 درصد مالیات تعیین شده هر استان، وصول شود، به اندازه هر یک درصد، به میزان دو درصد بودجه آن استان کاهش پیدا خواهد کرد و اگر در استانی بیش از 95 درصد مالیات وصول شود، اعتبارات ویژه ای برای بخش های بودجه ای آن استان در نظر گرفته خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه 55 دصد درآمدهای وصولی کل کشوری متعلق به استان تهران است افزود: 3.2 درصد درآمدهای وصولی کشور متعلق به استان کرمان می باشد.
رییس سازمان امور مالیاتی کل کشور با تاکید بر اینکه به دنبال وصول با اصول هستیم اظهار کرد: متاسفانه در این جلسه به نحوی میزان مالیات وصولی از استان کرمان مطرح شد که گویا همه وصولی مالیاتی کشور از استان کرمان بوده است که این گونه نیست. باید عنوان کرد مجموع پول و مالیاتی که از مشاغل استان کرمان گرفته می شود در رده های پایینی کشور بوده و قسمت اعظم این وصل مالیات در استان کرمان از شرکت های بزرگ اقتصادی استان است که به معنای آن است فشار بر مردم استان کرمان وارد نشده است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مربی نفت مسجدسلیمان: گل سوم گل‌گهر کاملا آفساید بود

جلالی: بازیکنان گل‌گهر به ایده‌های تیم وفادار بودند

سه امتیاز گهربار شاگردان جلالی در خوزستان

پیروزی پیکان و گل گهر در انتهای جدول/ توقف فولاد و تراکتور

پرداخت خسارت مجتمع تجاری پردیس یک توسط شرکت ایران معین

از رقابت لیلا حاتمی و مریلا زارعی تا مدیری و تنابنده، در جشن حافظ 99 + عکس

اولویت، حفظ ایمنی شهروندان است

حمل بار وانت با پراید

بخشش قاتل پای چوبه دار در ریگان

استاندارکرمان: روزمرگی دستگاه های اجرایی، استان را از توسعه دور می‌کند

مدیر مخابرات: توسعه زیرساخت‌های مخابراتی در کرمان همراهی مردم را می‌طلبد

شناسایی 200 کانون تجمع زباله گردهای پایتخت

نجات دختری با اختلال حواس از کوه صاحب‌الزمان کرمان

علت مرگ ماه چهره خلیلی مشخص شد + عکس

130 واحد فرهنگی و هنری جنوب کرمان در سامانه کارا ثبت‌نام کردند

فرماندار: رسانه‌ها ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری جیرفت را معرفی کنند

درخواست شهرداری برای برخورد با بازار غیر قانونی فروش حیوانات

مرگ تلخ نوجوان 14ساله در پارک لاله تهران

آمار مبتلایان به کرونا در تهران افزایش می‌ یابد

تازه‌ ترین قیمت رهن و اجاره آپارتمان در تهران

شهرآفتاب تخصصی می شود

تدفین 50درصد متوفیان کرونایی در بهشت زهرا

بوستان ابریشم؛ 10 میلیارد تومان از تملک تا اجرا

15 بیمار مبتلا به کرونا ظرف 24 ساعت در کرمان جان باختند

500 سری جهیزیه در کرمان توریع می‌شود

​تصویب افزایش حق مسکن کارگری در کمیسیون اقتصادی دولت

18 هزار مطب و داروخانه کشور به سیستم نسخه نویسی الکترونیک متصل شد

شاید باور نکنید، اما این دردانه خلیج فارس، اکنون پذیرای 750 راس آهو است که در مناطق تحت حفاظت زندگی می کنند.

تحولات ورزشی پسا کرونا، استراتژی اصلی سازمان منطقه آزاد کیش

مهار آتش در بیمارستان نفت در خیابان حافظ + عکس

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 20 مرداد 99

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 20 مرداد 99

شمار بستری شدگان کرونا در کرمان به مرز 5 هزار نفر رسید

پلمب 11 واحد صنفی در سیرجان

بهبود یافتگان کرونا در کرمان 85 واحد پلاسما اهدا کردند

همنشینی کرونا با معتادان متجاهر/ جولان معتادان در سطح شهر کرمان

تفاهم نامه تولید 105 دستگاه واگن ملی امضا شد

امضاء تفاهم نامه تولید 105 دستگاه واگن ملی امضا شد

تحقق 53 درصدی درآمدهای شهرداری تهران در فصل بهار

دولت برای انعقاد قرارداد تولید قطار ملی تأمین اعتبار کند

پایان خانه به دوشی ون کافه‌ها

هلال‌ احمر: 4 محموله جدید در راه لبنان است

واکنش ایران به اقدام شورای همکاری خلیج‌ فارس

عنوان: عمل جراحی بره قوچ مصدوم منطقه حفاظت شده هفتاد قله در بیمارستان دامپزشکی مرکزی

سورنا ستاری: تولید یک رام قطار ملی گامی بزرگ برای انبوه سازی است

انتقال بازار گل محلاتی در انتظار ابلاغ شورای تامین

فضای کاذب و تغییر قیمت‌ها کی دست از سر بازار ایران بر می‌دارد؟

مناف هاشمی: دولت از تولید انبوه واگن ملی حمایت کند

واگن سازی تهران ظرفیت پاسخگویی به 18 کلانشهر را دارد

واگن سازیهای داخلی ظرفیت پاسخگویی به نیاز 18 کلانشهر را دارد