کرمان رصد

آخرين مطالب

رئیس امور مالیاتی: مالیات بر اساس مجموعه درآمد اشخاص تعریف می‌شود سياسي

رئیس امور مالیاتی: مالیات بر اساس مجموعه درآمد اشخاص تعریف می‌شود
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - رییس‌کل سازمان امور سازمان مالیاتی کشور با اشاره به اینکه اخذ مالیات بر اساس مجموعه درآمد تعریف می‌شود گفت: مالیات به سمتی می‌رود که دهک‌های بالای جامعه باید بیشترین مالیات را پرداخت کنند و برای دهک‌های پایین جامعه اندک باشد.

امیدعلی پارسا روز پنجشنبه در نشست فعالان اقتصادی استان کرمان افزود: وصول درآمد مالیاتی کشور به قیمت فشار بر اقشار پایین جامعه نبوده و مالیات بر اشخاص حقوقی و تولید کننده باید کاهش می‌یافت و برخی مالیات‌ها در کشور رها شده که باید پیگیری می‌شد.
وی عنوان کرد: امسال در استان های محروم از جمله لرستان و ایلام 15 درصد، کرمان 22 و تهران 32 درصد و متوسط کشور 28 درصد افزایش مالیات خواهیم داشت و همچنین هدف وصول مالیات درآمدهای بالای جامعه است. 
رییس‌کل سازمان امور سازمان مالیاتی کشور با بیان اینکه وصول بیش از 95 درصد اعتبارات تعیین شده بودجه تامین اعتبارات عمرانی می‌شود گفت: امسال 55 درصد درآمدهای کشور از تهران و کرمان 3.2 درصد درامدهای مالیاتی کشور را تامین می‌کند.
وی ادامه داد: منابع با توجه به ظرفیت استان‌ها تعیین می‌شود و سود بیشتر به همان استان بازمی‌گردد و کشور 102 درصد و کرمان 104 درصد متوسط وصولی 42 و کرمان 47 درصد بوده است.
پارسا افزود: بخش بزرگی از مالیات استان کرمان ابرازی شرکت های بزرگ است و در مجموع برای کشور تبعیض منطقه ای بی معنی است و ظرفیت‌های امروز کرمان موجب افزایش درآمد مالیاتی کشور از این استان شده است.
وی اظهار داشت: با اختصاص مالیات بر تمامی مجموع درآمدی افراد، عددی به عنوان مالیات عام به افراد داده می شود و مردم با درآمد حداقل معیشتی از مالیات معاف می شوند و نرخ مالیات پس از آن تصاعدی فزاینده می شود که این مسیر برای تمامی مشاغل اجرا می شود.
رییس‌کل سازمان امور سازمان مالیاتی کشور با بیان اینکه مرکز دادرسی مستقل با قانون جدید تا پایان امسال در سازمان امور مالیاتی ایجاد می شود گفت: 15 درصد از تولیدکنندگان محصولات کشاورزی درآمد میلیاردی دارند که این افراد باید مالیات پرداخت کنند.
وی بیان داشت: مالیات جزو مواردی است که طبق قانون در ریزترین موارد معافیت و قصور نمی شود، مگر به استناد قانون و تمامی بندها در قانون مشخص شده است.
بخشودگی مالیات بخش تولید و خدمات
پارسا تصریح کرد: میزان تقسیط پنج ساله بدهی های مالیاتی برای سال 97 بود و امسال نیز دنبال می شود.
وی بیان داشت: بررسی کارشناسانه باید با رعایت همه جوانب در محل کارو توسط سلسله مراتب اداری صورت گیرد و با این وجود در اجلاس سران قوا پیشنهاد دادیم که سلسله مراتب اداری، سلیقه، تخلف و زمینه فساد از فرایند مالیات حذف شود.
رییس‌کل سازمان امور سازمان مالیاتی کشور گفت: ابتدا اعلام کردیم افرادی که تا 30 مهرماه سال گذشته مالیات خود را پرداخت کردند در تولید و خدمات مشمول 100 درصد بخشودگی شوند که این میزان انتهای سال گذشته به بخشودگی 90 درصدی برای تولید و 80 درصد برای بخش غیر تولید در نظر گرفتیم.
وی عنوان کرد: از خردادماه امسال در نشست سران قوا مصوب شد که تمامی بدهی های پیش از ورود کرونا به کشور که قطعی و ابلاغ شده اگر تا پایان خردادماه پرداخت می شد مشمول 90 درصدی معافیت مالیاتی برای حوزه تولید و 80 درصد برای بخش غیر تولید شد و پس از آن هرماه 2 درصد از این بخشودگی کاهش می یافت.
پارسا افزود: سال 1400 همین روند ادامه می یابد و میزان بخشودگی ها روال منطقی رو به کاهشی دارد.
وی تاکید کرد: یکی از مشکلات نظام مالیاتی کشور، بخشودگی های بی حساب است که در این خصوص جرایم مالیاتی در دنیا بسیار زیاد است و علت بالا بودن آن تقویت جنبه سلبی آن محسوب می شود.
رییس‌کل سازمان امور سازمان مالیاتی کشور بیان داشت: تخلفات سنگین، صرفه فرار مالیاتی را در دنیا محدود می کند لذا جرایم مالیاتی در کشور ما نیز افزایش یابد.
هزینه‌های دولت از محل مالیات تامین می‌شود
وی با بیان اینکه باید صورت مساله را بشناسم اضافه کرد: اداره کشور هزینه های عمومی بسیاری دارد و مجموعه این هزینه ها باید از محلی تامین شود.
پارسا یادآور شد: 350 هزار میلیارد تومان حداقل هزینه سالانه اداره کشور است و فقط پرداخت حقوق مزایای کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد شهید به 28 هزار میلیارد تومان می رسد، در حالی که ماهانه بیش از 12 هزار میلیارد تومان مالیات در کشور جمع‌آوری می شود.
وی با بیان اینکه چاپ پول به ظرفیت نهایی خود رسیده گفت: دولت با فروش اموال دولتی، فروش اوراق و دارایی و قرض و مالیات، کشور را اداره می کند و در این زمینه محلی برای تخصیص اعتبارات توسعه ای و عمرانی وجود ندارد.
مازاد درآمد مالیاتی به کرمان برگردد.
دادن پاداش در مقابل مالیات بیشتر
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: باید به استان‌های با پرداخت مالیات بیشتر پاداش داده شود و مازاد درآمد مالیاتی به استان کرمان برگردد.
محمدرضا پورابراهیمی افزود: امیدواریم فضای کسب و کار در ماه‌های پیش رو بهتر شود که خروجی تحرک تولید و درآمدزایی داشته و موجب بهبود وضعیت اقتصادی کشور باشد.
نماینده کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه‌طبق گفته رییس بانک مرکزی 27 میلیارد دلار منابع ارزی به چرخ بانکی کشور برنگشته تصریح کرد: اکنون راهکار تسویه ارزی به چند روش انجام می‌شود.
وی تاکید کرد: سازمان امور مالیاتی با تعامل و همکارای با فعالان اقتصادی و ارکان حاکمیتی تا 2 هفته آینده به یک جمع‌بندی و راهکاری در برای تسویه ارزی برسد ضمن آنکه در شرایط کنونی کشور باید مشوق‌های صادراتی گذاشته شود.
وی ادامه داد: نباید رفتاری انجام دهیم که صادرکننده زده شود ضمن آنکه اجازه نمی‌دهیم حتی یک نفر هم این تسویه ارزی را انجام ندهد.
پورابراهیمی افزود: رویکرد ممیز محوری می‌تواند فسادبرانگیز باشد و به علت وجود نداشتن اطلاعات مالیاتی، کشور ما ممیز محور است و بزرگترین کار در مجلس دهم این بود که موضوع مالیات را سامانه محور کردیم و از سال آینده ممیز محوری در کشور به صورت کامل از بین باید برود. 
وی بیان داشت: تا پایان تابستان موضوع ایرادات شورای نگهبان در خصوص قانون مالیاتی برطرف می‌شود و همچنین اشکالات قانون ارزش افزوده برطرف شد و این قانون از 1400 اجرایی می‌شود.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در ایران 70 درصد از مالیات را بنگاه‌های اقتصادی و 30 درصد افراد پردرآمد پرداخت می‌کنند که در دنیا برعکس است.
وی ادامه داد: پایه مالیاتی سال‌ها است که در کشورهای دیگر اجرا می‌شود لذا به دنبال کاهش مالیات بنگاه‌ها هستیم و از اشحاصی که درآمد بالایی دارند باید مالیات بیشتری وصول شود.
برچسب‌ها
سازمان امور مالیاتی کشور کرمان مالیات


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مربی نفت مسجدسلیمان: گل سوم گل‌گهر کاملا آفساید بود

جلالی: بازیکنان گل‌گهر به ایده‌های تیم وفادار بودند

سه امتیاز گهربار شاگردان جلالی در خوزستان

پیروزی پیکان و گل گهر در انتهای جدول/ توقف فولاد و تراکتور

پرداخت خسارت مجتمع تجاری پردیس یک توسط شرکت ایران معین

از رقابت لیلا حاتمی و مریلا زارعی تا مدیری و تنابنده، در جشن حافظ 99 + عکس

اولویت، حفظ ایمنی شهروندان است

حمل بار وانت با پراید

بخشش قاتل پای چوبه دار در ریگان

استاندارکرمان: روزمرگی دستگاه های اجرایی، استان را از توسعه دور می‌کند

مدیر مخابرات: توسعه زیرساخت‌های مخابراتی در کرمان همراهی مردم را می‌طلبد

شناسایی 200 کانون تجمع زباله گردهای پایتخت

نجات دختری با اختلال حواس از کوه صاحب‌الزمان کرمان

علت مرگ ماه چهره خلیلی مشخص شد + عکس

130 واحد فرهنگی و هنری جنوب کرمان در سامانه کارا ثبت‌نام کردند

فرماندار: رسانه‌ها ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری جیرفت را معرفی کنند

درخواست شهرداری برای برخورد با بازار غیر قانونی فروش حیوانات

مرگ تلخ نوجوان 14ساله در پارک لاله تهران

آمار مبتلایان به کرونا در تهران افزایش می‌ یابد

تازه‌ ترین قیمت رهن و اجاره آپارتمان در تهران

شهرآفتاب تخصصی می شود

تدفین 50درصد متوفیان کرونایی در بهشت زهرا

بوستان ابریشم؛ 10 میلیارد تومان از تملک تا اجرا

15 بیمار مبتلا به کرونا ظرف 24 ساعت در کرمان جان باختند

500 سری جهیزیه در کرمان توریع می‌شود

​تصویب افزایش حق مسکن کارگری در کمیسیون اقتصادی دولت

18 هزار مطب و داروخانه کشور به سیستم نسخه نویسی الکترونیک متصل شد

شاید باور نکنید، اما این دردانه خلیج فارس، اکنون پذیرای 750 راس آهو است که در مناطق تحت حفاظت زندگی می کنند.

تحولات ورزشی پسا کرونا، استراتژی اصلی سازمان منطقه آزاد کیش

مهار آتش در بیمارستان نفت در خیابان حافظ + عکس

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 20 مرداد 99

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 20 مرداد 99

شمار بستری شدگان کرونا در کرمان به مرز 5 هزار نفر رسید

پلمب 11 واحد صنفی در سیرجان

بهبود یافتگان کرونا در کرمان 85 واحد پلاسما اهدا کردند

همنشینی کرونا با معتادان متجاهر/ جولان معتادان در سطح شهر کرمان

تفاهم نامه تولید 105 دستگاه واگن ملی امضا شد

امضاء تفاهم نامه تولید 105 دستگاه واگن ملی امضا شد

تحقق 53 درصدی درآمدهای شهرداری تهران در فصل بهار

دولت برای انعقاد قرارداد تولید قطار ملی تأمین اعتبار کند

پایان خانه به دوشی ون کافه‌ها

هلال‌ احمر: 4 محموله جدید در راه لبنان است

واکنش ایران به اقدام شورای همکاری خلیج‌ فارس

عنوان: عمل جراحی بره قوچ مصدوم منطقه حفاظت شده هفتاد قله در بیمارستان دامپزشکی مرکزی

سورنا ستاری: تولید یک رام قطار ملی گامی بزرگ برای انبوه سازی است

انتقال بازار گل محلاتی در انتظار ابلاغ شورای تامین

فضای کاذب و تغییر قیمت‌ها کی دست از سر بازار ایران بر می‌دارد؟

مناف هاشمی: دولت از تولید انبوه واگن ملی حمایت کند

واگن سازی تهران ظرفیت پاسخگویی به 18 کلانشهر را دارد

واگن سازیهای داخلی ظرفیت پاسخگویی به نیاز 18 کلانشهر را دارد