کرمان رصد

آخرين مطالب

شهردار کرمان خبر داد

اتمام عملیات پروژه بزرگراه شهید حاج قاسم سلیمانی شهر کرمان تا پایان سال جاری اجتماعي

اتمام عملیات پروژه بزرگراه شهید حاج قاسم سلیمانی شهر کرمان تا پایان سال جاری
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - ایسنا/کرمان شهردار کرمان با اشاره به اجرا و افتتاح پروژه‌های کوچک در شهر کرمان در سال جاری عنوان کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در شهرداری کرمان، 15 تا 20 بوستان محله‌ای و منطقه‌ای امسال در شهر کرمان اجرا و به بهره برداری خواهند رسید.

"سید مهران عالم‌زاده" صبح امروز 16 تیرماه در جمع خبرنگاران درباره اقدامات شهرداری کرمان از اجرای پروژه بزرگراه شهید حاج قاسم سلیمانی در سال جاری خبر داد و بیان کرد: این پروژه امسال از بعد پل کوثر تا تقاطع شهدای خلبان اجرایی خواهد شد که تلاش است تا پایان سال جاری بازگشایی شود و در این راستا به زودی کار تملک این پروژه آغاز خواهد شد.
وی ادامه داد: پروژه احداث این بزرگراه یکی از پروژه های بسیار بزرگی بوده که در دوره‌های قبل شهرداری بخش های از این پروژه اجرا یا تملک شده بود که در این دوره بنا داریم ظرف مدت یک سال اجرایی کرده و سعی می کنیم تا پایان سال جاری این بخش پروژه را اتمام و به بهره برداری برسانیم.
شهردار کرمان از تکمیل تقاطع حلقه شهر کرمان خبر داد و اظهار کرد: مطالعات این پروژه توسط مشاور هم اکنون در حال انجام است و احتمالا دو تقاطع در رینگ شهر پیشنهاد داده شود که اگر شورای شهر آن را تصویب کند، بحث عملیات اجرای آن در سال جاری رقم خواهد خورد.
وی با اشاره به مشکلات شهر کرمان پس از هر بارش عنوان کرد: متاسفانه نقاطی از شهر کرمان در زمان بارندگی، دچار آبگرفتگی شده و به نقاط بحرانی تبدیل می‌شوند که برای رفع این مشکل، مشاور مطالعاتی انجام داده که ظرف 15 روز آینده چند نقطه بحرانی شهر برای رفع و اصلاح این آبگرفتگی‌ها به پیمانکار واگذار خواهیم کرد.
عالم‌زاده به موضوع ایجاد پیاده راه در بافت تاریخی شهر کرمان اشاره و بیان کرد: مطالعه پیاده راه کردن میدان توحید و خیایان گلبازخان به سمت خیابان تجلی تقریبا به اتمام رسیده و به زودی مناقصه اجرای این طرح گذاشته خواهد شد تا این قسمت از شهر به پیاده راه تبدیل شود ضمن آنکه موضوع پیاده‌راه شدن میدان شورا نیز در حال اجراست.
شهردار کرمان در پاسخ به این سوال که تبدیل شدن مسیر میدان بسیج تا میدان شورا به پیاده راه آیا بار ترافیکی در بر نخواهد داشت، تصریح کرد: قطعا با اجرای این پروژه، مقداری از بار ترافیک بروی سایر محورهای منتهی این محل‌ها افزوده خواهد شد اما اگر معتقدیم که شهر برای مردم است نه برای ماشین، بنابراین باید بحث ترافیک را نیز حل کرد.
عالم‌زاده افزود: عموما فضاهای شهری برای تعلق خاطر مردم می باشند و باتوجه به اینکه زندگی شهری بیشتر آپارتمان نشینی شده لذا فضای مناسبی که مردم تعامل اجتماعی داشته باشند، در شهرها وجود ندارد که باید فضای شهری این خلاء را جبران کند بنابراین فضای میدان شورا قابلیت خوبی در این زمینه دارد.
وی اضافه کرد: یکی دیگر از برنامه های شهرداری کرمان اتصال پارک مشاهیر به پارک شورا و موزه دفاع مقدس با استفاده از پل هوایی است ضمن آنکه مسیری برای دوچرخه سواری نیز در این راستا ایجاد خواهد شد.
شهردار کرمان با اشاره به اجرا و افتتاح پروژه‌های کوچک در شهر کرمان در سال جاری عنوان کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در شهرداری کرمان، 15 تا 20 بوستان محله‌ای و منطقه‌ای امسال در شهر کرمان اجرا و به بهره برداری خواهند رسید.
این مقام مسئول با تاکید برآنکه مجموعه پارک گردشگری یک پروژه بسیار بزرگی است و اجرای کامل آن در توان این دوره شهرداری نیست، تصریح کرد: پارک گردشگری دو سایت داشته است که یکی از آن میدان شورا بوده که حدود 90 درصد آن به اتمام رسیده است و سایت دیگر طراحی آن تمام شده و پس از شهادت حاج قاسم تغییراتی در این سایت ایجاد شد به ‌طوری‌که از گنبد جبلیه به سمت مزار حاج قاسم به عنوان پیاده‌راه حاج قاسم سلیمانی تعیین کرده‌ایم.
هردار کرمان در بخش دیگری از صحبت های خود از ناوگان حمل و نقل عمومی شهر کرمان سخن به میان آورد و اظهار کرد: نوسازی 20 دستگاه اتوبوس و در صورت همکاری خودروسازان، خرید 10 تا 20 دستگاه اتوبوس جدید در دستور کار شهرداری کرمان است که در صورت نوسازی و خرید این تعداد اتوبوس، تا حدودی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر کرمان به روز خواهد شد.
عالم زاده در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به تعدد زمین‌های خالی در شهر کرمان اظهار کرد: تنها کاری که شهرداری‌ها برای زمین‌های خالی می‌تواند انجام دهند، این است که دیواری دور این زمین‌ها بکشد و هزینه آن را به حساب مالک زمین بگذارند اما با این اقدام ممکن است زمین خوارانی روی این زمین‌ها سند بگیرند ضمن آنکه تعداد این زمین در شهر کرمان زیاد است و اعتبارات شهرداری جوابگوی دیوار کشی دور این زمین‌ها نیست اما اگر مالیات برای زمین‌ها وضع می‌شد قطعا صاحبان آنها این زمین‌ها را تعیین تکلیف می‌کردند.
وی ادامه داد: در خصوص بناهای فرسوده که صاحبانشان آنها را رها کرده‌ و احتمال تخریب و ریزش آنها در معابر وجود دارد، با حکم دادستانی این ساختمان‌ها تخریب و جمع‌آوری خواهند شد.
عالم‌زاده با اشاره به اینکه امسال حدود 2 میلیون مترمربع آسفالت در خیابان ها و معابر شهر کرمان انجام خواهد شد، اظهار کرد: آسفالت‌ها دارای یک سن و عمری می باشند و اگر زیرسازی‌ها مناسب نباشد به مرور زمان، آسفالت ها نشست و ترک دار می‌شوند که اگر زود آنها را ترمیم کنیم تخریب آسفالت کمتر اتفاق می‌افتد.
شهردار کرمان با بیان این مطلب که طرح ترافیکی میدان بیرم‌آباد در حال مراحل اخذ تصویب است، در ادامه به انتقاداتی مبنی بر عدم وجود سرویس بهداشتی در شهر کرمان اشاره و بیان کرد: در سنوات گذشته تعداد سرویس بهداشتی زیادی در شهر کرمان ساخته شده اما جانمایی آنها درست نبود که در این راستا و برای رفع این مشکل چند سرویس بهداشتی در حال ساخت است که در جای مناسب نصب خواهند شد.
وی در بخش دیگری از گفت و گوی خود با خبرنگاران در خصوص عوارض پروانه شهرداری گفت: قیمت پروانه شهرداری متناسب با قیمت مبنای زمین می‌باشد اما شورای شهر در سال جاری قیمت پروانه را متعادل نگهداشته است و علی رغم جهش قیمت زمین، پروانه‌ها تغییر قیمتی زیادی نداشته‌اند.
عالم‌زاده درباره اصلاح ورودی های شهر کرمان نیز گفت: طرح اصلاح ورودی‌های شهر کرمان در حال آماده شدن است. که در این راستا عملیاتی اجرایی اصلاح ورودی شهر کرمان از سمت جاده تهران، به‌زودی آغاز خواهد شد و سایر ورودی‌ها نیز در مرحله طراحی هستند.
این مقام مسئول درباره تابلوهای راهنمای شهری عنوان کرد: با توجه به وسعت شهر کرمان، به تابلوهای اطلاع رسانی زیاد نیاز داریم که در حال افزایش این تابلوها هستیم.
شهردار کرمان با اعلام این خبر که حدود 32 کیلومتر مسیر دوچرخه سواری امسال در شهر کرمان اجرا خواهد شد، اظهار کرد: مسیر خیابان سپه (قسمتی که خودروها به صورت غیرقانونی پارک می‌کردند) هم اکنون به مسیر دوچرخه سواری تبدیل شده است.
وی با بیان اینکه همه شهرهای دنیا به سمت دوچرخه‌سواری روی آورده‌اند، بیان کرد: به دنبال فرهنگسازی استفاده مردم از دوچرخه هستیم تا مردم بیشتر به سمت دوچرخهسواری سوق پیدا کنند.
عالم‌زاده با اشاره به افزایش کرایه‌های تاکسی و اتوبوس های درون شهری عنوان کرد: طبق مصوبات،نرخ کرایه اتوبوس‌ها 25 درصد و نرخ کرایه تاکسی‌ها 31 درصد در شهر کرمان افزایش یافته است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پشت پرده محرومیت سنگین خواهران منصوریان

هافبک تراکتور به سبد خرید پرسپولیس اضافه شد

محرومیت سنگین 28 ماهه برای خواهران منصوریان!!

بازی فردا می‌تواند یک فینال بزرگ برای گل گهر باشد

مسیر درمانی کووید 19؛ از آزمایشات انسانی تا روش‌های جعلی

نماینده مجلس: آگهی عرضه اوراق سلف نفتی هیچ ارتباطی با مصوبه سران قوا ندارد

آگهی عرضه اوراق سلف نفتی هیچ ارتباطی با مصوبه سران قوا ندارد

40 درصد ساختمان‌های نوسازی شده در پایتخت کیفیت ندارند

فعالیت 354 خانه سلامت برای مقابله با زباله گردی کودکان

خط 10 مترو حداقل 4 سال دیگر افتتاح می‌شود

جلالی: بازی با پرسپولیس شاید برای ما یک فینال بزرگ باشد

آگهی عرضه اوراق سلف نفتی هیچ ارتباطی با مصوبه سران قوا ندارد/فروش قطعی جایگزین تسویه نقدی

هلال احمر کرمان 12 هزار بسته معیشتی و بهداشتی توزیع کرد

دستورالعمل محیط زیستی مواد ضدعفونی کننده ملاک عمل مناطق 22 گانه

آیا جریمه چاره افراد فاقد ماسک خواهد بود؟

هرج و مرج در مهدهای کودک و اخذ شهریه اضافی از خانواده‌ها

واگذاری زمین توسط بنیاد مسکن بدون زیرساخت/ شهرک عدالت آب ندارد

تغییر و اصلاح ساختار سازمان آتش نشانی از اقدامات مهم سال 1399 است

شبکه برق پایتخت ایمن سازی شد

آمار بستری‌های کرونا در کرمان از مرز 5 هزار نفر گذشت

تغییر نام های تکراری معابر پایتخت از سیاست های شورای شهر

78 مورد جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های کرمان بستری شدند

انسداد محور نی‌ریز- سیرجان به دلیل واژگونی تریلی تانکر حامل بنزین

یک چوپان 15 ساله پس از 13 ساعت جست‌وجو پیدا نشد

گل محمدی به نشست خبری بازی با گل‌گهر نمی‌رسد

چاه‌های آب غیر مجاز در راور پلمب شد

اتوبوس‌های برقی به پایتخت برمی‌گردند

توافق امارات و اسرائیل «معامله قرن» را کنار زد

بیانیه حماس درباره توافق اسرائیل و امارات

وضعیت هوای تهران قابل قبول است

شمال تهران، منطقه ای حساس در موضوعات خبری است

جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان تامین‌ اجتماعی

اسامی ساختمان های نا ایمن پایتخت اعلام می شود

افشای راز واکسن روسی کرونا

نرخ سود سپرده نزد بانک مرکزی افزایش یافت

آغاز عملیات اجرایی دو طرح توسعه معدنی در سیرجان با اعتبار 340 میلیون یورو

آمادگی شهرداری برای اختصاص مجموعه های ورزشی برای برگزاری عزاداری‌های محرم

مدیرکل استاندارد: 80کالای غیراستاندارد در کرمان جمع‌آوری شد

آغاز ثبت نام رانندگان سرویس مدارس از فردا

بازداشت تمامی عوامل تیراندازی در سعادت‌ آباد

جسد سُها رضانژاد احراز هویت شد

کشف 2 تن گوشت فاسد در جنوب تهران

جزئیات طرح جدید مجلس درباره سهمیه‌ بندی بنزین

جذاب ترین فیلم های عاشقانه که ترسناک هستند + عکس (قسمت دوم)

ترافیک مرکز شهر نتیجه لغو طرح ترافیک است

اتمام عملیات روکش آسفالت 2 هزار نقطه از معابر منطقه 19 تا پایان شهریور

12 نفر در کرمان بر اثر ابتلاء به کرونا جان باختند

عضو هیات رییسه فدراسیون: کرمان مهد پرورش اندام ایران است

لغو طرح ترافیک و دورکاری کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان تهران تا پایان مرداد

گرانترین و ارزانترین قیمت آپارتمان در ٢٢ منطقه تهران