کرمان رصد

آخرين مطالب

دبیر هیات فوتبال: تعیین تکلیف لیگ یک کرمان در دستور کار قرار گرفت سياسي

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - دبیر هیات فوتبال استان کرمان گفت: تعیین تکلیف مسابقات نیمه تمام لیگ دسته یک فوتبال این استان با توجه به شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا به عنوان موضوعی مهم در دستور کار این هیات قرار گرفت.

علیرضا دادگر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس توافقات انجام شده قرار بود که لیگ دسته یک فوتبال استان کرمان برای آخرین سال برگزار شود اما شرایط ویروس کرونا موجب تعطیلی موقت این لیگ شده است.
وی اظهار داشت: بر همین اساس هفته آینده نشستی با حضور مدیران یا نمایندگان تام الاختیار تیم‌های حاضر در این لیگ در محل هیأت فوتبال استان برگزار می‌کنیم و پس از اخذ نظرات آنان ، تصمیم نهایی برای این رده از مسابقات نیز اعلام می‌شود.
دبیر هیات فوتبال استان کرمان افزود: در تلاشیم با همکاری عوامل ذیربط و با هماهنگی کامل و جدیت در انجام و رعایت دستورالعمل‌های ابلاغ شده با احتیاط کامل وظایف ذاتی مان را انجام دهیم و امیدواریم که از عهده این مهم برآییم.
خیریه مشیز کرمان به لیگ سه کشور راه یافت
دادگر عنوان کرد: باشگاه مشیز با توجه به شرایط به‌وجود آمده ناشی از بیماری کووید 19 و نتیجه نهایی نشستی با مدیران عامل و نمایندگان 12 باشگاه لیگ برتر استان، به‌عنوان قهرمان مسابقات لیگ برتر و نماینده استان در مسابقات لیگ دسته سه کشوری انتخاب شد.
وی افزود: بیماری کرونا و ضرورت حفظ سلامت جامعه ورزش استان کرمان موجب شد که جدول بازی‌ها تا هفته 17 ملاک عمل قرار گیرد و علاوه بر تعیین مشیز کرمان به عنوان قهرمان رقابت‌های لیگ برتر فوتبال استان، امسال تیمی به لیگ مناطق سقوط نخواهد کرد.
وی اظهار داشت: در راستای تعیین تکلیف برگزاری مسابقات فوتبال استانی ابتدا به لیگ برتر فوتبال پرداختیم و با بررسی جوانب مختلف، کار کارشناسی، شور و مشورت با مدیران 12 تیم شرکت کننده در مسابقات و مرور نقاط ضعف و قوت و فرصت‌ها و تهدیدات، در مورد برگزاری یا برگزار نشدن ادامه بازی‌ها تصمیم‌گیری شد.
دبیر هیات فوتبال استان کرمان با اشاره به آمادگی این هیات برای برنامه‌ریزی و فراهم کردن مقدمات برگزاری بازی‌ها گفت: تصمیم جمعی اکثریت ملاک عمل ما قرار گرفت و با قاطعیت تصمیم برگزار نشدن ادامه مسابقات لیگ برتر فوتبال استان کرمان و انتخاب قهرمان این رقابت‌ها اتخاذ شد.
وی ادامه داد: ما با برگزاری ادامه بازی‌ها موفق به تعیین تیم قهرمان و همچنین تیم‌های سقوط کننده به دسته پایین‌تر می‌شدیم اما نداشتن آمادگی تیم‌ها برای فراخوان بازیکنان به‌علت مخالفت برخی خانواده­‌های آنان با شرکت در تمرینات، فراهم نبودن زمین برای برگزاری مسابقات در چندین شهر، شرایط دشوار فرآیند تعریف شده برای صدور مجوز آغاز تمرینات تیم‌ها و از همه مهمتر وضعیت رو به افزایش تعداد مبتلایان به کووید 19 در برخی شهرهای مهم استان کرمان تصمیم ما را در برگزار نکردن ادامه این رقابت‌ها راسخ‌تر کرد.
پیگیری‌های هیات فوتبال کرمان برای افزایش سهمیه استان در لیگ‌های کشوری
دادگر اضافه کرد: پیگیری‌های هیات فوتبال استان کرمان در صورتی که مورد موافقت سازمان لیگ قرار گیرد، امسال 2 تیم از این استان به مسابقات کشوری اعزام می‌شود.
وی افزود: البته این امر در صورتی‌که باشگاه‌های مورد نظر دارای امکانات و زیرساخت‌های لازم برای حضور پرقدرت در مسابقات کشوری باشند، میسر خواهد شد.
دبیر هیات فوتبال استان کرمان تصریح کرد: به انگیزه آغاز مجدد فعالیت‌های فوتبالی پس از ارسال دستورالعمل بهداشتی از سوی فدراسیون فوتبال اقدام به برگزاری جلسه مشترکی با ریاست هیأت پزشکی ورزشی استان کردیم و هماهنگی و رسیدن به یک فرآیند روشن ضرورتی اجتناب ناپذیر بود که ما تلاش کردیم این امر محقق شود.
وی گفت: با اتفاق نظر مسیر و روند انجام کار را در نشست برگزار شده در تاریخ دهم خردادماه 99 مشخص کردیم و در این نشست مقرر شد ابتدا باشگاه‌های دارای پروانه، درخواست صدور مجوز فعالیت‌های فوتبالی­‌شان را به هیأت فوتبال استان ارائه کنند.
وضعیت صدور مجوز تمرینات و چالش‌ها
دادگر عنوان کرد: هیات فوتبال استان کرمان درخواست‌های واصله را به هیأت پزشکی ورزشی استان منعکس و آن هیأت روند تبیین و تشریح دستورالعمل‌های بهداشتی را به‌علاوه معرفی باشگاه‌ها برای انجام آزمایش‌های مربوطه انجام داده که پس از دریافت پاسخ، آزمایش کووید 19 نتایج را برای هیأت فوتبال استان ارسال کند تا در صورت نداشتن مانع نسبت به صدور مجور انجام تمرینات اقدام شود.
وی افزود: در این راستا با مشکلات جدی ازجمله عدم تمکن مالی باشگاه‌ها برای پرداخت هزینه‌های مربوط به انجام آزمایش‌­ها و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، اعتبار کوتاه مدت آزمایش‌­های انجام شده و ضرورت تکرار آنها هر 5 روز یا حداکثر یک هفته ای که عملا امکان این مورد را با مشکلات جدی مواجه می کند، ترس و نگرانی خانواده ها برای حضور فرزندان در بخش مدارس فوتبال خیلی وسیع و جدی و نبود امکان گندزدایی، ضدعفونی و اعمال دستورالعملهای بهداشتی که بصورت مکرر باید در اماکن ورزشی از جمله زمین‌های فوتبال و سالن‌های فوتسال انجام شود، روبرو هستیم.
دبیر هیات فوتبال استان کرمان ادامه داد: بُعد مسافت بین شهرهای استان کرمان در صورت برگزاری مسابقات، از دست رفتن فصل مناسب برای برگزاری مسابقات، موجودنبودن مراکز معتبر انجام آزمایش‌­های مرتبط با کووید 19 در برخی شهرستانهای دورافتاده، رشد فزآینده آمار مبتلایان در یکماه اخیر در بیشتر نقاط استان و شهرهای مهم از دیگر مشکلات یاد شده هستند.
وی بیان داشت: همچنین ترس و نگرانی از افزایش آمار مبتلایان پس از شروع تمرینات و فعالیت‌های مرتبط فوتبالی که قطعا انعکاس وسیعی در سطح جامعه خواهد داشت و وجود نداشتن ساختار روشن و مشخص در برخی تیم‌ها که به صورت موضوعی و گروه‌های دوستانه اقدام به انجام تمرینات فوتبال و فوتسال می کردند لیکن اکنون نمی‌توانند به صورت مدیریت شده آزمایش‌­ها و دستورالعمهای مرتبط را انجام داده و رعایت کنند که این‌ها تنها بخشی از تهدیدات و مشکلات ما برای آغاز تمرینات باشگاه‌ها و مدارس فوتبال استان کرمان است.
تیم‌های فوتبال مشیز کرمان با 38 امتیاز، زحمتکشان جیرفت 32 و شقایق شهربابک 30 امتیار به ترتیب عناوین نخست تا سوم لیگ برتر فوتبال استان کرمان را تا پایان هفته هفدهم این رقابت‌ها کسب کردند که بیماری کرونا موجب تعطیلی لیگ شد.
برچسب‌ها
فوتبال کرمان لیگ برتر فوتبال


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

یک محصول دانش بنیان کشاورزی در رفسنجان رونمایی شد

پروتکل بهداشتی بازگشایی مدارس فوتبال کرمان اعلام شد

جنجال برانگیزترین فیلم‌های تاریخ سینما!! (+عکس)

پرسپولیس با 4 غایب مقابل ماشین سازی

حمله اراذل و اوباش به قهرمان بوکس ایران در حضور همسر و دخترش

یدالله طارمی درگذشت

آمریکا با برخورد سیاسی در بحران کرونا مردود شد

عبور کرونا از مرز هشدار در کرمان

افزایش 30 درصدی مصرف آب در رفسنجان

قربانیان ویروس کرونا در کرمان به 206 نفر رسید

مسابقه ملی پوپک قصه گو در کرمان اجرایی شد

متوسط رشد نرخ مالیاتی امسال 28 درصد است

رئیس امور مالیاتی: مالیات بر اساس مجموعه درآمد اشخاص تعریف می‌شود

75 درصد فعالان اقتصادی کرمان دغدغه مالیاتی و بانکی دارند

رییس اتاق : 75 درصد فعالان اقتصادی کرمان دغدغه مالیاتی و بانکی دارند

افتتاح پروژه 204 واحدی کارکنان دادگستری کرمان با حضور معاون قوه قضائیه

اجازه نمی‌دهیم حتی یک نفر هم تسویه ارزی را انجام ندهد

دریافت ماهانه 12 هزار میلیارد تومان مالیات در کشور/سیاست های بخشودگی مالیاتی برگشت ناپذیر است

اقامه نماز جمعه فردا در سراسر کرمان

73 بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های کرمان بستری شدند

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/04/19

رکوردشکنی جدید فوتی‌ های کرونا در ایران: 221 نفر/تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 99/04/19

بیمه، بانک و مالیات با فعالین اقتصادی کنار نیایند، در آینده خبری از واحدهای تولیدی نخواهد بود

1.5 تن مواد مخدر در استان کرمان کشف شد

فراکسیون اقتصاد و گردشگری راه اندازی می شود

کرونا به گردشگری کرمان آسیب وارد کرده است

پنجره واحد الکترونیکی سرمایه گذاری در کرمان رونمایی شد

سانسورهای سریال هم گناه به روایت محسن کیایی+ عکس

ایجاد رانت 4000 میلیارد تومانی بابت قیمت واقعی و دستوری سنگ آهن

راه‌اندازی پلیس بهداشتی در کرمان

اجرای طرح پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی‌ها در کرمان

درآمد ماهانه مالیاتی کشور بیش از 12 هزار میلیارد تومان شد

پیام معنادار 32 هزار میلیارد تومانی | محمد شریعتمداری _ وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی

الزام بیمارستان‌ ها به پذیرش مبتلایان به کرونا

عشق بیلی آیلیش به جاستین بیبر و اشک هایی که برای او ریخت + عکس

راه‌اندازی پنجره واحد الکترونیکی سرمایه‌گذاری استان کرمان تا 2 ماه آینده

مصوبه استانی تعطیلی تالارهای پذیرایی نداریم/وضعیت کرمان مناسب نیست

نماینده مجلس: برش گردشگری برای معین‌های اقتصادی کرمان تعریف شود

برگزاری رزمایش بزرگ پدافند دفاع زیستی مقابله با ویروس کووید19 در کیش

قتل هولناک «ژیار» پنج ساله توسط نامادری

زالی: امسال دستیابی به واکسن کرونا بعید است

رفسنجان در وضعیت قرمز کرونایی

کشف محموله 1.5 تنی مواد مخدر در عملیات پلیس کرمان

شهرستان رفسنجان در وضعیت قرمز قرار دارد

زالی: تقلیل ساعت کار تا پایان کرونا اجرا شود

حداقل افزایش حقوق بازنشستگان مشخص شد

فعالیت معین‌ها در حوزه گردشگری/لزوم تشکیل فراکسیون اقتصاد و گردشگری

فعالیت معین‌ها در حوزه گردشگری/پیگیری تشکیل فراکسیون اقتصاد و گردشگری

نماینده مجلس: طرح سوال از رییس جمهوری به صلاح نظام نیست

رئیس دادگاه کرمان: نقش رسانه‌ها در حفظ امنیت و ثبات اجتماعی کم نظیر است