کرمان رصد

آخرين مطالب

چند خبر از جنوب کرمان سياسي

چند خبر از جنوب کرمان
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - جیرفت - انعقاد تفاهم‌نامه همکاری احداث واحدهای مسکونی ویژه فرهنگیان، دیدار نماینده مجلس با مدیرکل راهداری، ممنوعیت برگزاری مراسم‌های عمومی بدون رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، توصیه معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جیرفت برای جلوگیری از پیشرفت کرونا، برگزاری نشست رفع موانع تولید واحدهای صنعتی و معدنی و هجوم ملخ‌های صحرایی به کهنوج از جمله اخبار امروز (شنبه) جنوب کرمان است.

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری احداث واحدهای مسکونی ویژه فرهنگیان
مدیر کل راه و شهرسازی جنوب کرمان از انعقاد قرارداد احداث واحدهای مسکونی ویژه فرهنگیان با اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان خبر داد و گفت: با توجه به تاکید مقام عالی وزرات راه و شهرسازی مبنی بر تامین مسکن همه اقشار جامعه، این اداره کل با تنظیم تفاهم‌نامه ای با اداره کل آموزش پرورش استان کرمان برای تامین یکهزار و 135 واحد مسکونی ویژه فرهنگیان در هفت شهرستان جنوبی کرمان در قالب طرح ملی مسکن اقدام کرده است.
محمد ساردویی افزود: اداره کل آموزش و پرورش سه قطعه زمین در شهر جیرفت معرفی کرده است که بایستی مراحل انتقال اسناد این زمین‌ها به نام سازمان ملی زمین و مسکن انجام و نسبت به تغییر کاربری آن‌ها اقدام شود.
وی ادامه داد: همچنین از ظرفیت مجتمع مسکن مهر یکهزار و 500 واحدی شهر کهنوج نیز دراین طرح استفاده می‌شود.
مدیر کل راه و شهرسازی جنوب کرمان گفت: افرادی که کارمند آموزش و پرورش بوده و در سامانه طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده و واجد شرایط باشند می‌توانند از این طرح استفاده کنند.
دیدار نماینده مردم شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد در مجلس با مدیرکل راهداری
ذبیح الله اعظمی نماینده مردم شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی در این نشست گفت: یکی از برنامه‌های جدی بنده در مجلس پیگیری مشکلات حوزه راه‌های جنوب استان کرمان به ویژه شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد در حوزه نگهداری و احداث است.
وی با بیان اینکه نقش راه در توسعه منطقه‌ای حائز اهمیت است، افزود: قرار گرفتن شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد در مناطق دشت و کوهستانی هر کدام ضمن ایجاد ظرفیت توسعه‌ای مشکلاتی را در حوزه راه دارند که بایستی برای احداث راه‌های دسترسی به روستاها و مناطق با جمعیت تعریف شده، اقدام اساسی و زیربنایی انجام شود.
نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در خانه ملت با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در حوزه نگهداری راه‌ها به ویژه ایمن‌سازی محورهای ارتباطی، رفع نقاط حادثه خیز، روکش آسفالت راه‌ها و اجرای روشنایی در محورها و نقاط پر حادثه، گفت: این اقدامات ارزشمند سهم قابل توجهی در کاهش تصادفات و ایمن سازی محورهای ارتباطی در جنوب کرمان داشته است.
وی اظهار داشت: با توجه به آمار کارشناسان بیش از سه هزار کامیون روزانه در یک فاصله زمانی چهار ماهه از محورهای جنوب کرمان حمل و نقل محصولات کشاورزی را انجام می‌دهند که نیازمند توجه ویژه به ایمنی و نگهداری در حوزه اعتبارات است.
اعظمی بیان داشت: انتظار ما از مجموعه وزرات راه و شهرسازی، تخصیص اعتبارات برای رفع مشکلات جاده‌های جنوب کرمان است تا این منطقه مستعد بتواند از ظرفیت راه، حذف حلقه محرومیت و تقویت زیر ساخت‌های توسعه‌ای را در کنار هم دنبال کند.
در این نشست مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان با اشاره به اینکه چهار سال از عمر راه اندازی و جدا شدن این مجموعه از مرکز استان می‌گذرد گفت: در طول این مدت در حوزه راهداری، حمل و نقل، فنی و نظارت و توسعه مدیریت اقدامات ارزشمندی صورت گرفته است که ماحصل آن کسب رتبه برتر در بیست و یکمین جشنواره شهید رجایی است.
مسعود جمیلی همچنین از کسب رتبه‌های برتر این اداره کل در ازشیابی‌های سازمان راهداری کشور خبر داد و گفت: خوشبختانه این اداره کل با همدلی و همراهی کارکنان باوجود کمبود نیرو در حوزه‌های مختلف توانسته در چرخه خدمت به مردم گام‌های بلندی بردارد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان ارزش دارایی‌های حوزه راه در این منطقه را بیش از پنج هزار و 500 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: برای نگهداری این میزان سرمایه، سالانه 300 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
ممنوعیت برگزاری مراسم‌های عمومی بدون رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی
محمدامین امیری‌نژاد سرپرست دادگستری شهرستان فاریاب گفت: برگزاری هرگونه مراسم عمومی نظیر عروسی و عزاداری بدون رعایت شرایط فاصله‌گذاری اجتماعی مصداق بارز جرم و تهدید علیه بهداشت بوده و مطابق قانون با مسببان و مجرمان برخورد خواهد شد.
وی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا در جنوب کرمان به ویژه شهرستان فاریاب طبق گزارش مرکز بهداشت از امروز تا اطلاع بعدی برگزاری هرگونه مراسم عمومی بدون رعایت شرایط فاصله‌گذاری اجتماعی ممنوع است.
مصرف دخانیات عامل پیشرفت کرونا
دکتر علی اصغر خیرخواه معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: مصرف دخانیات یک عامل خطر برای پیشرفت کرونا است و میزان بروز علائم بیماری و نیاز به بستری در بخش مراقبت‌های ویژه یا مرگ را افزایش می‌دهد.
وی افزود: به دلیل این که در حال حاضر کشور ما در شرایط اپیدمی کرونا به سر می‌برد ارتباط دخانیات و نقش آن در گسترش ویروس کرونا در این ایام از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
خیرخواه به نقش استعمال دخانیات به ویژه قلیان در گسترش این بیماری تاکید کرد و گفت: مصرف دخانیات به عنوان یک عامل خطر برای عفونت دستگاه تنفسی محسوب می‌شود و ویروسی که این بیماری را ایجاد می کند نیز در درجه اول سیستم تنفسی را تحت تاثیر قرار می‌دهد بنابراین مصرف‌کنندگان دخانیات در معرض خطر شدید عوارض ناشی از ابتلا به ویروس کرونا هستند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ادامه داد: مصرف دخانیات و قرار گرفتن در معرض دود دست دوم و سوم و تاثیر آن به ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی بر کسی پوشیده نیست.
برگزاری نشست رفع موانع تولید واحدهای صنعتی و معدنی جنوب کرمان
نشست رفع موانع تولید واحدهای صنعتی و معدنی جنوب کرمان با حضور رئیس و معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان و مدیرعامل پست بانک استان کرمان در محل پست بانک استان برگزار شد.
مسلم مروجی فرد رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان در این نشست گفت: این جلسه برای تعامل بیشتر 2 نهاد و با موضوع تامین تسهیلات سرمایه ثابت و در گردش طرح‌های صنعتی و معدنی جنوب کرمان برگزار شد.
وی افزود: در این جلسه همچنین مشکلات پرداخت تسهیلات به طرح‌ها و واحدهای صنعتی و معدنی بررسی شد.
هجوم ملخ‌های صحرایی به شهرستان کهنوج
علیرضا حیدری مدیر جهاد کشاورزی کهنوج از هجوم ملخ‌های صحرایی به این شهرستان خبر داد.
وی اظهار داشت: از ابتدای ورود دسته‌های ملخ صحرایی به جنوب کرمان، پایش و ردیابی در تمامی نقاط شهرستان با اولویت نقاط هم مرز با استان هرمزگان و شهرستان‌های مجاور در دستور کار قرار گرفت.
حیدری تصریح کرد: تاکنون بیش از 2 هزار هکتار از مزارع، باغ‌ها، دشت‌ها، رودخانه‌ها و جنگل‌های شهرستان کهنوج پایش شده است.
وی گفت: با مشاهده ورود نخستین دسته‌های ملخ صحرایی به این حوزه، سم مورد نظر تهیه و در اختیار شورای روستاهای درگیر با این آفت قرار گرفت و آموزش‌های لازم نیز انجام تا در صورت استقرار این ملخ‌ها در بهترین و سریع‌ترین زمان ممکن مبارزه انجام شود.
مدیر جهاد کشاورزی کهنوج افزود: با حمایت‌های سازمان جهاد کشاورزی و فرماندار کهنوج و هماهنگی‌های انجام شده با بخشداران، دهیاران، شوراها و کشاورزان و با برنامه‌ریزی مناسب آماده مبارزه با این آفت خطرناک هستیم.
وی ادامه داد: کشاورزان در صورت مشاهده این آفت، موضوع را بلافاصله به مدیریت جهاد کشاورزی و یا مراکز خدمات اطلاع دهند، تا در سریع‌ترین زمان ممکن مبارزه لازم انجام شود.
جنوب کرمان با یک میلیون نفر جمعیت از هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، قلعه‌گنج، منوجان، فاریاب و رودبار جنوب تشکیل شده است.
برچسب‌ها
سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ویروس کرونا کرمان جیرفت مسکن


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سوختن مرد 40 ساله بر روی ترانس برق

ممنوعیت افزایش قیمت شن و ماسه در زرند

ساختار سازمانی 6 شهرداری تازه تأسیس با رویکرد جدید ابلاغ شد

ایپدمی کرونا در کرمان شعله ور شده است/10 تا 15 درصد جمعیت استان درگیر ویروس شده اند

کاهش 70 درصدی مسافران تاکسی

بازداشت 2 نفر از برگزار کنندگان مراسم‌های جشن در جیرفت

شهرداری تهران محدودیت های یک هفته ای در پایتخت را اعلام کرد

تصمیم شهرداری در خصوص شورایاری‌ها منوط به ابلاغ دادنامه از دیوان عدالت اداری است

نیاز کلانشهرها به پلاسمای بهبودیافتگان کرونا

سکانس جنجالی "آقازاده" و واکنش لیلی گلستان + عکس

مطالبات مربیان ورزشی تا پایان تیرماه پرداخت می شود

آیا جشنواره فیلم فجر آنلاین می شود؟

مدیرکل دارایی: ارتقای فرهنگ مالیاتی زمینه ساز تحقق برنامه‌های اقتصادی است

407 هزار واحد در سامانه کارا ثبت نام کرده اند

برگزاری مجمع عمومی شرکت توسعه مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/04/23

درگذشت یک نماینده مجلس به دلیل ابتلا به کرونا

جلوگیری پلیس از ورود مسافران بدون ماسک به مترو

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی : زندگی همراه با آرامش و بی دغدغه حق بازنشستگان است

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی با اشاره به تداوم پیامدهای کرونا : گردشگری به حمایت های بیشتری نیاز دارد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به عضویت افتخاری جمعیت هلال احمر کیش درآمد.

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 99/04/23

یکتا ناصر، همسر منوچهر هادی کرونا گرفت + عکس

نحوه محاسبه بیمه کارگران در ایام کرونا با کاهش ساعات کاری

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین خبر داد: 731 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به قزوین اختصاص یافت

کرونا جان 247 نفر را در کرمان گرفت

ابعاد اقتصادی جریمه‌های کمیسیون ماده 100 اولویت نخست شهرداری نیست

روزانه 100 تن پسماند بیمارستانی جمع و امحاء می شود

خطر وقوع سیل در تهران و برخی استان‌ ها

جان گرفتن دوباره 4 بیمار با اهدای عضو یک دانش آموز

کشف 253 کیلوگرم تریاک در عملیات پلیس "جیرفت"

دستگیری متخلف زنده‌گیری حیوانات و پرندگان

کرونا باز هم رکورد زد؛ مرگ 203 هموطن دیگر

بازار قلعه محمود در تصرف معتادان/ از گذر فرهنگی تا گذرگاه معتادان

شمار قربانیان کرونا طی یک روز در کرمان به 13 نفر رسید

آیا دکل های مخابراتی ضرر دارند؟

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان: تعهد اشتغال امسال در استان سمنان بیش از 10 هزار شغل است

جلسه شورای راهبردی فرهنگی استان تهران با موضوع خانه های فرهنگ کار برگزار شد

هفت میلیارد ریال به شرکت‌های حوزه حجاب و عفاف استان مرکزی تسهیلات پرداخت شد

60 میلیارد ریال سهم چهارمحال و بختیاری از تسهیلات مشاغل خانگی

مشاغل آسیب دیده از کرونا در کردستان، تسهیلات حمایتی با بازپرداخت 2 ساله دریافت می‌کنند

طرح ویژه مجلس برای کاهش قیمت خودرو

رئیس سازمان تبلیغات: روضه تعطیل‌ بردار نیست

در پایش شبانه، 18 واحد آلاینده در مشهد اخطار گرفتند

باید برای مدیریت تالاب‌های کشور، برنامه‌ای مانند برنامه احیاء دریاچه ارومیه تدوین شود

اجرای دومین مرحله رزمایش «احسان و همدلی» در کرمان

پژوهش اداره شهر را بهبود می بخشد

ساماندهی ساختمان‌های ناایمن ورای وظایف و توان شهرداری است

بهشت زهرا تا 5 سال دیگر پر می شود

7 فروردین 119 نفر به دلیل ابتلا به کرونا در بهشت زهرا به خاک سپرده شدند