کرمان رصد

آخرين مطالب

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران اعلام کرد

افزایش مبتلایان به کرونا به زودی در پایتخت شهرداری تهران

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - شهر نوشت: به اعتقاد فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران؛ پایتخت طی هفته‌های آینده با تعداد بیشتر مبتلایان به کرونا  رو برو است و حضور پرشمار شهروندان در سه روز گذشته در تهران آثار خود را 5 تا 9 روز آینده نشان می دهد.

به گزارش شهرنوشت علیرضا زالی، فرمانده مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با حضور در دویست و هفتمین جلسه علنی شورای شهر تهران و بیان اینکه در نخستین روز شکل گیری ستاد، محسن هاشمی رییس شوای شهر تهران نیز حضور داشت، گفت: اقدام های بهنگام و جهادی در سطح شهر تهران اتفاق افتاد و بسیاری از این اقدام ها در مدیریت شهری برای شهروندان رضایت خاطر ایجاد کرد که نقش مدیران خدمات شهری شهرداری تهران پر رنگ بود .
او با بیان اینکه تهران شهر پیچیده ای است که مختصات متفاوتی دارد، اضافه کرد: پیچیدگی شهر تهران آن را از دیگر شهرها متمایز می کند، یکی از موضوعات متفاوت در شهر تهران جمعیت آن است، تراکم جمعیت در مناطق مرکزی و جنوبی این شهر بسیار زیاد است این در حالی است .
زالی با تاکید بر اینکه یکی دیگر از موارد حایز اهمیت در تهران یک میلیون جمعیت شناور در شهر است، عنوان کرد: جمیعت شنار تهران گاهی با جمعیت یک شهر کشور برابری می کند و این موضوع در شرایط عادی هم یک چالش برای مدیریت شهری است .
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه یکی دیگر از مشکلات تهران‌،شهرستان های اقماری آن است، گفت: بسیاری از شهرهای اطراف تهران از لحاظ خدمات بهداشتی و پزشکی با مشکل مواجه هستند . که در شرایط اپیدمی به دنبال وحدت رویه تصمیم گیری درون بخشی و برون بخشی باشیم .
زالی در ادامه با توضیح این نکته که در حوزه کرونا پیوستگی حکمرانی را شاهد هستیم، افزود: امروز 25 دستگاه ذی مدخل پیوستگی عملکرد دارند و نکته مهم دیگر استفاده از ظرفیت درمانی پایتخت است هم اکنون 11 هزار و 900 تخت عمومی پزشکی دانشگاهی داریم که در مجموع تعداد تخت ها به 31 هزارو 200 تخت در پایتخت می رسد و 80 درصد تخت های بیمارستانی مورد استفاده از بخش پزشکی و درمانی دانشگاهی است .تمایل ما حرکت به سمت استفاده از تخت های دانشگاهی با توجه به حضور تیم های پزشکی هیات علمی بود .
او با اشاره به استفاده بهینه از تخت های بیمارستانی طی 4 ٨ ساعت گذشته گفت: طی مدت یاد شده مجموع مرگ و میر در شهر تهران دو دهم درصد بود و اگر به کل جمعیت مراجعه کننده به بیمارستان تقسیم کنیم 1/3 دهم درصد می شود که این رقم مطلوب است‌ .
فرمانده ستاد مقابله با کرونادر کلانشهر تهران با بیان اینکه راهبرد اساسی در شهر تهران باید محور اساسی تصمیم گیری ها باشد، افزود: یکی از این تصمیم گیری های راهبردی ترویج فرایند خود مراقبتی و مهمترین راهبرد فاصله گذاری اجتماعی است .
زالی به طرح سوالی مبنی بر اینکه چه زمانی شاهد کاهش شیوع ویروس در پایتخت خواهیم بود، پرداخت و اضافه کرد: این موضوع بستگی به شکل دخالت و عملکرد ما دارد و اگر مداخله ها کم باشد داستان مقابله با کرونا متفاوت خواهد بود . به عنوان یک کارشناس پیش بینی می کنم شکل مداخله ها در پایتخت در حد متوسط بوده و نتوانستیم به شکل سختگیرانه مداخله کنیم .
او یکی دیگر از دغدغه های پیش رو را مشکلات اقتصادی دانست و افزود: یکی دیگر از دغدغه های مردم این است با مداخلات جدید چرخه اقتصادی مردم دچار اخلال شود، این اختلال نارضایتی عمومی ایجاد می کند اما در مورد کرونا هر چه پیک افزایش پیدا کند و زمان آن طولانی تر باشد چرخه اقتصادی اخلال بیشتری را تجربه می کند، اگر همان روزهای اول مداخله ها جدی بود ضربه اقتصادی آن کمتر می شد
زالی با بیان اینکه در شهر تهران همچنان شیب صعودی بیماری کرونا را شاهد هستیم، اضافه کرد: این در حالی است که در برخی از روزها شکل تکانه های سینوسی آمار هستیم، در شهر تهران باید بسیار هوشمندانه عمل شود و تاکید من بر تحلیل آمار مبتلایان به ویروس کروناست .
فرمانده ستاد مقابله با کرونادر کلانشهر تهران با بیان اینکه هرگونه شتابزدگی ما را با بحران جدید مواجه می کند از شورای شهر درخواست کرد در تصمیمات اتخاذ شده شهری مشارکت بیشتری داشته باشند .
زالی با بیان اینکه در هفته‌های آینده با تعداد بیشتر مبتلایان رو به رو هستیم و حضور پر شمار شهروندان در سه روز گذشته در پایتخت آثار خود را نشان خواهد داد، عنوان کرد: حضور پر شمارمردم 5 تا 9 روز آینده مشخص می شود و تلفات آن نیز تا دو هفته آینده مشخص خواهد شد، پس نباید گفت شلوغی دو روز پیش در پایتخت هیچ اثری نداشت. طی روز های گذشته در پایتخت شاهد تردد افرادی بودیم که دغدغه اقتصادی داشتند و تنها راهکار برای حضور پیدا نکردن اقشار کم درآمد حمایت دستگاه ها از این دست افراد هست ‌اما این موضوع نیاز به برنامه راهبردی و جامع داریم .
او با تاکید بر اینکه طی روزهای گذشته شاهد حضور تکان دهنده معتادان متجاهر در سطح خیابان بوده ایم، بیان کرد: معتادان متجاهری که در مراکز ماده 16 نگهداری می شدند به دلیل پایان زمان درمانی شان در سطح شهر تردد می کنند که این تردد و تجمعات‌ آسیب روانی و سلامت به شهر و شهروندان وارد می کنند و باید گفت ما برای شهر تهران نیاز به شارژ حمایتی برای زباله گرد ها و کودکان داریم و این موضوع جز با حمایت دولت امکان پذیر نیست .
فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران درمورد اتباع بیگانه که بدون کارت اقامت در شهر تهران حضور دارند، گفت: این افراد ممکن است از ترس نداشتن کارت اقامت از مراجعه به مراکز درمانی خودداری کنند که این یک تهدید بزرگ است اما بنا به تصمیم وزارت بهداشت قرار بر این شد درمان اتباع بیگانه به شکل بشر دوستانه رایگان باشد .
زالی با بیان اینکه در شهر تهران به سازمان امور اجتماعی نیاز داریم تا اقشار خاص را جهت حمایت شناسایی کند، افزود: لازم است راهبر حمایتی در شهر تهران به یک راهبر فعال تبدیل شود و زیرا بسیاری از بسته های حمایتی موجود ( ٢٠٠ تا 6 ٠٠ هزار تومان) تاثیری در زندگی شهروندان ندارد که باید به ان نیز توجه شود .
او در پایان تاکید کرد که امروز برنامه ریزی برای اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند انجام شده اما تاکید من این است که باید از تصمیمات عجولانه پرهیز کرد زیرا این شکل تصمیم گیری موجب آسیب بیشتر می شود .

لینک کوتاه:
http://www.kerman-online.ir/Fa/News/121729/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس: حقوق زیر 4 میلیون تومان معاف از مالیات می‌شود

بازداشت تتوکار خیابانی / نقش و نگار روی دست دختران تهرانی وسط خیابان

قطار زاهدان- کرمان به ریل بازگشت

روایت تصویری از خط تولید کارخانه در حال تعطیل روغن نباتی در استان کرمان/ چشم امید 300 کارگر به تامین مواد اولیه

رییس اداره راهداری، بخشدار و پیمان کار ساخت تقاطع غیرهمسطح بم-دهبکری به دادسرا احضار شدند

درخواست آزادی 25 روزنامه‌نگار فلسطینی زندانی در فلسطین اشغالی

سهم ناچیز ایران از تجارت 20 میلیاردی سنگ‌های قیمتی/ چشم بسته مسئولان بر اشتغال پایدار و ارزآوری فیروزه

مشکل قطار زاهدان- کرمان برطرف شد

31 کوهنورد گرفتار در ارتفاعات رودان نجات یافتند

مشکل توقف قطار زاهدان ـ کرمان برطرف شد

احضار چند مسئول مرتبط با ساخت تقاطع بم-دهبکری

انعطاف برنامه های گردشگری کیش جهت انطباق با دستورات ستاد ملی کرونا در نوروز 1400

جزئیات رایگان شدن قبض آب کم مصرف‌ ها

امام‌ جمعه کرج: به فرزندآوریِ فراوان ‌توجهی نمی‌ شود

انتخابات را با نهایت سلامت و شفافیت برگزار می‌کنیم

سیرجانی آباد، رهاورد سفرهای دولت توسعه‌نگر

شهرنگار؛ محله بریانک

خروج قطار مسافربری زاهدان- کرمان از ریل

از شکایت پیکانی‌ها تعجب کردم/ به خودم هدیه تولد دادم

درخواست آزادی برای 25 روزنامه‌نگار فلسطینی زندانی در فلسطین اشغالی

فرماندار: طوفان شن در رودبارجنوب 200 میلیارد تومان خسارت برجا گذاشت

نماینده مجلس:رایزنی برای خرید تضمینی محصول پیاز در جنوب کرمان انجام شد

جدال حساس تراکتور با گل گهر/‌سرخ‌های تبریز به دنبال 3 امتیاز دیگر از کرمان

آخرین دیدار/خبر شهادت حسین را از تلویزیون شنیدم

آخرین وضعیت قطار از ریل خارج شده زاهدان - کرمان

قطار زاهدان - کرمان به ریل بازگشت

قلعه‌نویی؛ سوژه اول و آخر در سیرجان!

جدول پخش مدرسه تلویزیونی شنبه 4 بهمن 99 در تمام مقاطع تحصیلی

طوفان شن، قطار زاهدان- کرمان را از ریل خارج کرد

بازی خیلی سختی در سیرجان داریم/ برای پیروزی آمده ایم

استقلال به دنبال کوبیدن میخِ «صدر»/ قلعه‌نویی در اندیشه بازگشت!

طرز تهیه دسر فانتزی با انار

چمنیان: تراکتور 3 امتیاز بازی گل گهر را می‌خواهد

خوراکی‌هایی که باعث عملکرد بهتر ریه ها می‌شوند

چمنیان: هدف‌مان کسب سه امتیاز بازی مقابل گل‌گهر است

سپاهان با پیروزی در بازی بزرگ هفته صدر را حفظ کرد

پیروزی مقتدرانه فولاد و خاتم در هفته بیست و سوم لیگ برتر والیبال

سه امتیاز بازی با گل گهر را می خواهیم

قطار زاهدان ـ کرمان بدلیل وقوع طوفان شن از ریل خارج شد

عکس | طوفان شن، قطار زاهدان - کرمان را از ریل خارج کرد | آخرین وضعیت سلامت مسافران

ذوب آهن صدر نشین گروه اول شد/سپاهان بازی را به بم واگذار کرد

قطار زاهدان- کرمان از ریل خارج شد

زائرانی از قاره آفریقا برای زیارت مزار حاج قاسم به روایت تصویر

لیگ برتر فوتبال بانوان|شهرداری سیرجان در یک قدمی صعود به پلی‌آف

قطار مسافربری زاهدان- کرمان تلفات جانی نداشته است

حادثه قطار مسافربری زاهدان - کرمان هیچ خسارت جانی و مالی نداشت؛ منتظر جرثقیل هستیم

لیگ برتر والیبال| تابش‌نژاد: سیرجانی‌ها منسجم و کم اشتباه بازی می‌کنند

طوفان شن دیزل قطار زاهدان- کرمان را از ریل خارج کرد

خروج قطار زاهدان- کرمان از ریل خسارتی نداشت

شکست شورا و شهرداری قزوین در برابر مس رفسنجان