کرمان رصد

آخرين مطالب

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران اعلام کرد

افزایش مبتلایان به کرونا به زودی در پایتخت شهرداری تهران

افزایش مبتلایان به کرونا به زودی در پایتخت
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - شهر نوشت: به اعتقاد فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران؛ پایتخت طی هفته‌های آینده با تعداد بیشتر مبتلایان به کرونا  رو برو است و حضور پرشمار شهروندان در سه روز گذشته در تهران آثار خود را 5 تا 9 روز آینده نشان می دهد.

به گزارش شهرنوشت علیرضا زالی، فرمانده مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با حضور در دویست و هفتمین جلسه علنی شورای شهر تهران و بیان اینکه در نخستین روز شکل گیری ستاد، محسن هاشمی رییس شوای شهر تهران نیز حضور داشت، گفت: اقدام های بهنگام و جهادی در سطح شهر تهران اتفاق افتاد و بسیاری از این اقدام ها در مدیریت شهری برای شهروندان رضایت خاطر ایجاد کرد که نقش مدیران خدمات شهری شهرداری تهران پر رنگ بود .
او با بیان اینکه تهران شهر پیچیده ای است که مختصات متفاوتی دارد، اضافه کرد: پیچیدگی شهر تهران آن را از دیگر شهرها متمایز می کند، یکی از موضوعات متفاوت در شهر تهران جمعیت آن است، تراکم جمعیت در مناطق مرکزی و جنوبی این شهر بسیار زیاد است این در حالی است .
زالی با تاکید بر اینکه یکی دیگر از موارد حایز اهمیت در تهران یک میلیون جمعیت شناور در شهر است، عنوان کرد: جمیعت شنار تهران گاهی با جمعیت یک شهر کشور برابری می کند و این موضوع در شرایط عادی هم یک چالش برای مدیریت شهری است .
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه یکی دیگر از مشکلات تهران‌،شهرستان های اقماری آن است، گفت: بسیاری از شهرهای اطراف تهران از لحاظ خدمات بهداشتی و پزشکی با مشکل مواجه هستند . که در شرایط اپیدمی به دنبال وحدت رویه تصمیم گیری درون بخشی و برون بخشی باشیم .
زالی در ادامه با توضیح این نکته که در حوزه کرونا پیوستگی حکمرانی را شاهد هستیم، افزود: امروز 25 دستگاه ذی مدخل پیوستگی عملکرد دارند و نکته مهم دیگر استفاده از ظرفیت درمانی پایتخت است هم اکنون 11 هزار و 900 تخت عمومی پزشکی دانشگاهی داریم که در مجموع تعداد تخت ها به 31 هزارو 200 تخت در پایتخت می رسد و 80 درصد تخت های بیمارستانی مورد استفاده از بخش پزشکی و درمانی دانشگاهی است .تمایل ما حرکت به سمت استفاده از تخت های دانشگاهی با توجه به حضور تیم های پزشکی هیات علمی بود .
او با اشاره به استفاده بهینه از تخت های بیمارستانی طی 4 ٨ ساعت گذشته گفت: طی مدت یاد شده مجموع مرگ و میر در شهر تهران دو دهم درصد بود و اگر به کل جمعیت مراجعه کننده به بیمارستان تقسیم کنیم 1/3 دهم درصد می شود که این رقم مطلوب است‌ .
فرمانده ستاد مقابله با کرونادر کلانشهر تهران با بیان اینکه راهبرد اساسی در شهر تهران باید محور اساسی تصمیم گیری ها باشد، افزود: یکی از این تصمیم گیری های راهبردی ترویج فرایند خود مراقبتی و مهمترین راهبرد فاصله گذاری اجتماعی است .
زالی به طرح سوالی مبنی بر اینکه چه زمانی شاهد کاهش شیوع ویروس در پایتخت خواهیم بود، پرداخت و اضافه کرد: این موضوع بستگی به شکل دخالت و عملکرد ما دارد و اگر مداخله ها کم باشد داستان مقابله با کرونا متفاوت خواهد بود . به عنوان یک کارشناس پیش بینی می کنم شکل مداخله ها در پایتخت در حد متوسط بوده و نتوانستیم به شکل سختگیرانه مداخله کنیم .
او یکی دیگر از دغدغه های پیش رو را مشکلات اقتصادی دانست و افزود: یکی دیگر از دغدغه های مردم این است با مداخلات جدید چرخه اقتصادی مردم دچار اخلال شود، این اختلال نارضایتی عمومی ایجاد می کند اما در مورد کرونا هر چه پیک افزایش پیدا کند و زمان آن طولانی تر باشد چرخه اقتصادی اخلال بیشتری را تجربه می کند، اگر همان روزهای اول مداخله ها جدی بود ضربه اقتصادی آن کمتر می شد
زالی با بیان اینکه در شهر تهران همچنان شیب صعودی بیماری کرونا را شاهد هستیم، اضافه کرد: این در حالی است که در برخی از روزها شکل تکانه های سینوسی آمار هستیم، در شهر تهران باید بسیار هوشمندانه عمل شود و تاکید من بر تحلیل آمار مبتلایان به ویروس کروناست .
فرمانده ستاد مقابله با کرونادر کلانشهر تهران با بیان اینکه هرگونه شتابزدگی ما را با بحران جدید مواجه می کند از شورای شهر درخواست کرد در تصمیمات اتخاذ شده شهری مشارکت بیشتری داشته باشند .
زالی با بیان اینکه در هفته‌های آینده با تعداد بیشتر مبتلایان رو به رو هستیم و حضور پر شمار شهروندان در سه روز گذشته در پایتخت آثار خود را نشان خواهد داد، عنوان کرد: حضور پر شمارمردم 5 تا 9 روز آینده مشخص می شود و تلفات آن نیز تا دو هفته آینده مشخص خواهد شد، پس نباید گفت شلوغی دو روز پیش در پایتخت هیچ اثری نداشت. طی روز های گذشته در پایتخت شاهد تردد افرادی بودیم که دغدغه اقتصادی داشتند و تنها راهکار برای حضور پیدا نکردن اقشار کم درآمد حمایت دستگاه ها از این دست افراد هست ‌اما این موضوع نیاز به برنامه راهبردی و جامع داریم .
او با تاکید بر اینکه طی روزهای گذشته شاهد حضور تکان دهنده معتادان متجاهر در سطح خیابان بوده ایم، بیان کرد: معتادان متجاهری که در مراکز ماده 16 نگهداری می شدند به دلیل پایان زمان درمانی شان در سطح شهر تردد می کنند که این تردد و تجمعات‌ آسیب روانی و سلامت به شهر و شهروندان وارد می کنند و باید گفت ما برای شهر تهران نیاز به شارژ حمایتی برای زباله گرد ها و کودکان داریم و این موضوع جز با حمایت دولت امکان پذیر نیست .
فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران درمورد اتباع بیگانه که بدون کارت اقامت در شهر تهران حضور دارند، گفت: این افراد ممکن است از ترس نداشتن کارت اقامت از مراجعه به مراکز درمانی خودداری کنند که این یک تهدید بزرگ است اما بنا به تصمیم وزارت بهداشت قرار بر این شد درمان اتباع بیگانه به شکل بشر دوستانه رایگان باشد .
زالی با بیان اینکه در شهر تهران به سازمان امور اجتماعی نیاز داریم تا اقشار خاص را جهت حمایت شناسایی کند، افزود: لازم است راهبر حمایتی در شهر تهران به یک راهبر فعال تبدیل شود و زیرا بسیاری از بسته های حمایتی موجود ( ٢٠٠ تا 6 ٠٠ هزار تومان) تاثیری در زندگی شهروندان ندارد که باید به ان نیز توجه شود .
او در پایان تاکید کرد که امروز برنامه ریزی برای اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند انجام شده اما تاکید من این است که باید از تصمیمات عجولانه پرهیز کرد زیرا این شکل تصمیم گیری موجب آسیب بیشتر می شود .


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آتش سوزی منطقه حفاظت شده خائیز مهار شد

10درصد بازرسی های یزد به معادن اختصاص می یابد

ماجرای کامل بازیکنان کرونایی در گل گهر/ اشک خانواده‌ها هم در آمد!

تدوین پیش نویس طرح دوفوریتی برای تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت

مراکز جامع درمان اعتیاد استان البرز آماده بهره برداری شد

افزایش سواد و درآمد از خشونت‌های خانوادگی پیشگیری نمی‌کند

انجمن حمایت از زندانیان در کرمان عملکرد موفقی دارد

شورای هماهنگی خدمات بهداشتی جامعه کار و تولید هرمزگان به عنوان برتر کشوری انتخاب شد

طعم تلخ عسل کوهی برای خانواده قلعه گنجی

چهاردهمین رسته کسب و کارهای آسیب دیده از بیماری کرونا تعیین و ابلاغ شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل خبر داد: اجرای برنامه مشترک پیشگیری از آسیب های اجتماعی در محیط کار و تولید

یک دهم از اراضی منطقه حفاظت شده خائیز در آتش سوخت

معاون علوم پزشکی کرمان: افراد سیگاری بیشتر در معرض کرونا هستند

توزیع 54 هزار بسته غذایی بین نیازمندان کرمانی

ادامه سیر صعودی کرونا در کرمان/ 52 مورد جدید شناسایی شد

جواب تست کرونای مبتلایان گل گهر تغییر کرد

پنجاه و هشتمین نشست تسهیلات جهانی محیط زیست

پلمب 18 واحد عرضه قلیان در سیرجان

واکنش امام‌ جمعه کرمان به دستگیری یکی از مدیران کل

جزئیاتی از تخلیه جنجالی منزلی در بردسیر

واژگونی پژو 405 در بردسیر 4 مصدوم بر جا گذاشت

کرونا تا به امروز جان 82 کرمانی را گرفته است

115 میلیارد تومان تسهیلات آبیاری نوین در کرمان پرداخت شد

بیش از 54 هزار سبد کالا بین مددجویان کرمان توزیع شد

ادارات جیرفت با یک‌سوم ظرفیت فعالیت می‌کنند

تقویت مشاغل خرد موجب شکوفایی و رونق اقتصادی می‌شود

صندوق های خرد محلی و تحقق روستای بدون بیکار در استان کرمان

ایرانی‌ها روزانه 8 هزار کیلومتر سیگار مصرف می‌کنند

زمین های دارای کاربری آموزشی به بخش خصوصی واگذار شوند

فصل برداشت تمام شد؛ مسئولان بیدار شدند/ نوش دارو بعد از ورشکستگی

اکثر نقاط شهر کرمان با کمبود مدرسه مواجه است

کشف چند گونه حیات وحش در تهران/ جلوگیری از تعلیف غیر مجاز دام در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی

مرمت و لایروبی آبشخورهای حیات وحش در فیروزکوه/ افزایش نظارت ها همزمان با فصل زایمان حیات وحش

بیشترین تمایل به مصرف دخانیات، در سنین نوجوانی و جوانی

مصرف سیگار، تریاک و قلیان عوارض کرونا را تشدید می‌کند

​معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کرمانشاه خبر داد: توسعه فرصت‌های شغلی با استفاده از تجربیات کارآفرینان در سراسر کشور به اشتراک گذاشته می شود

ساخت مسکن برای خانوارهای دارای عضو معلول تا پایان امسال

رونمایی از طرح های جدید بیمه ای برای بازنشستگان کشوری

بیش از هزار و 900 کیلوگرم فرآورده دامی غیربهداشتی در جنوب کرمان معدوم شد

برداشت انگور در جنوب کرمان آغاز شد

هنوز انقلاب اسلامی آنطور که باید، معرفی نشده است

در نقطه تمدن ساز اسلام به محوریت ایران اسلامی قرار داریم

تعیین تکلیف وضعیت معین‌های اقتصادی کم فعال استان کرمان

سرانه آموزشی شهر کرمان کمتر از متوسط کشوری است

زیرساخت‌های گردشگری باغ شاهزاده ماهان کرمان تکمیل شد

واژگونی پژو 405 در بردسیر چهار مصدوم بر جا گذاشت

مراتع شهربابک در آتش سوخت

تیم هندبال مس کرمان با 3 بازیکن قرارداد امضا کرد

تست کرونا یکی از بازیکنان مس کرمان مثبت شد

فعالیت‌ استخرهای سرپوشیده همچنان ممنوع