کرمان رصد

آخرين مطالب

رقابت اهالی ورزش شهربابک این بار با کرونا سياسي

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - جامعه ورزش شهربابک برای کنترل و ریشه کنی ویروس کرونا این روزها خود را خانه نشین کرده اند و می کوشند با ترغیب مردم به ماندن در منازل در شرایط حاضر سهم خود را در مدیریت بحران کرونا ایفا کنند.

مدتی است که ویروس کرونا در ایران شیوع یافته و هم اینک اکثر استان های کشور با این مهمان ناخوانده مبارزه می کنند تا هر چه زودتر این بیماری ریشه کن و کنترل شود.
این در حالی است که همه دستگاه ها ، نهادها و ارگان ها برای کنترل و ریشه کنی این بیماری پا پیش گذاشته و به کمک مردم آمده اند تا بتوانند ضمن ارایه خدمت به اقشار مختلف مردم، این بیماری را ریشه کن کنند.
ورزشکاران و ورزش دوستان شهربابک که در هر موقعیت و برهه زمانی با انجام فعالیت های جهادی و داوطلبانه حس مسئولیت و تعهد خود را به این مرز و بوم به اثبات رسانده اند، اکنون و در شرایطی که اپیدمی ویروس کرونا همه گیر شده هم پای کار هستند تا بار دیگر به مسئولیت اجتماعی خود عمل کنند.
گرچه ماندن و قرنطینه کردن ورزشکاران در منزل کاری دشوار است چون آنان به حضور در میادین ورزشی عادت کرده اند اما جامعه ورزش شهربابک به موضوع پی برده که در این راستا تعدادی از مسئولان و ورزشکاران شهرستان از مردم درخواست کرده اند تا با ماندن در خانه، تعداد مبتلایان به بیماری کرونا را کاهش داده تا هرچه زودتر شاهد ریشه کن شدن کرونا در شهرستان و در کشور باشیم.
ورزشکار رشته موی تای در شهربابک به خبرنگار ایرنا گفت: شیوع ویروس کرونا زندگی همه اقشار از جمله ورزشکاران را تحت تاثیر قرار داده است اما ورزشکاران حتی در محیط خانه نیز ورزش خود را ادامه می دهند.
یاسر خواجه حسنی ادامه داد: اپیدمی کرونا به ما ثابت کرد که انسانیت فراتر از مرزهاست و همه افراد جامعه باید برای قطع زنجیره انتقال این ویروس اقداماتی انجام دهیم.
وی از حضور همیشگی ورزشکاران در خط مقدم بحران ها، یاد کرد و بیان داشت: من به اتفاق همسرم و چند نفر از هم باشگاهی هایمان شب ها به ضدعفونی کردن عابر بانک ها و ورودی های نانوایی ها اقدام می کنیم و تا ریشه کن شدن این ویروس کارمان را ادامه می دهیم.
ورزش سنگین باعث تضعیف شدن سیستم ایمنی بدن می‌شود
رئیس هیات پزشکی ورزشی شهرستان شهربابک در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، ضمن تبریک سال نو و قدردانی از زحمات جامعه پزشکی و پرستاری گفت: مهمترین مساله عدم حضور ورزشکاران در باشگاه های ورزشی است که طبق نظر و دستورات متولیان بهداشت و درمان و همچنین مسئولان ورزشی تمام اماکن ورزشی در حال حاضر تعطیل می باشند.
مجتبی اسماعیلی افزود: خوشبختانه در شهرستان شهربابک از ابتدای این اپیدمی تمام باشگاه ها به صورت داوطلبانه فعالیت های خود را متوقف و نهایت همکاری را در این زمینه داشته اند.
وی با تاکید بر اینکه افراد برنامه های تمرینی خود را در این دوران در منزل اجرا نمایند، اظهار داشت: کسانی که به صورت منظم ورزش نمی‌کنند و قصد دارند در این دوره، ورزش کنند باید توجه داشته باشند که مجاز به انجام ورزش سنگین و طولانی نیستند.
اسماعیلی تصریح کرد: ورزش کردن با شدت سنگین، باعث ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن، البته به صورت کوتاه مدت می شود بنابراین ورزش کردن با شدت زیاد و سنگین و طولانی، در دوره شیوع ویروس کرونا، ممنوع است.
وی با بیان اینکه ورزش هایی که ضربان قلب را تا حداکثر 120 ضربه در دقیقه افزایش دهد می تواند برای سلامتی افراد کم تمرین یا ورزش نکرده مفید باشد، ادامه داد: به ورزشکاران حرفه ای هم توصیه می شود در این دوران مقداری از شدت برنامه تمرینی خود بکاهند و حتی المقدور از رژیم های غذایی سنگین پرهیز داشته باشند تا سیستم ایمنی حداکثر توانایی خود را جهت مقابله احتمالی با ویروس داشته باشد.
رئیس هیات پزشکی ورزشی شهربابک به ورزشکاران توصیه کرد: به جای باشگاه، از تمرینات ورزشی مبتنی بر وزن بدن یا وسایل ورزشی خانگی در منزل برای تمرین کردن استفاده کنید تا حداقل، آمادگی های جسمانی که تا قبل از این به دست آورده اید را با این نوع تمرینات حفظ کنید و زمانی که به مرحله عادی رسیدید، تمرینات خود را مجددا ادامه دهید.
وی به مسئولیت اجتماعی ورزشکاران اشاره کرد و گفت: جامعه ورزش و به ویژه قهرمانان ورزشی و پیشکسوتان دارای پایگاه اجتماعی پرنفوذی در بین لایه های جامعه هستند و این روزها که نیازمند همکاری بیشتر مردم با دستورات توصیه شده از جانب مسئولان درمانی کشور هستیم جا دارد این عزیزان نیز در کنار سایرین با استفاده از نفوذ اجتماعی خود، ترغیب به در خانه ماندن در جهت قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا نمایند تا انشالله به زودی شاهد رفع این بیماری در کشور باشیم.
اسماعیلی با اشاره به اینکه از ابتدای شروع این بیماری، مسئله ای که جای نگرانی داشته است، افت شدید تحرک در بین خانواده ها و همچنین استفاده بیش از حد و صرف زمان زیاد در فضای مجازی و تکنولوژی های نوین بوده که متاسفانه می تواند این بی تحرکی در دوره پس از این بیماری منجر به آسیب های شدیدی نظیر اضافه وزن، مشکلات و ناهنجاری های وضعیتی و ... میگردد، اظهار داشت: تلاش کردیم با همکاری و تعامل با تعدادی از مربیان روزانه کلیپ های ورزشی به عنوان الگو آماده و در فضای مجازی منتشر کنیم که انگیزه ای برای تحرک خانواده ها در منازل باشد.
وی با بیان اینکه سعی داریم تا برنامه حمایتی از باشگاه های سطح شهرستان، که بیشترین تعداد بیمه ورزشی را در سال 98 داشته اند اجرا کنیم، خاطرنشان کرد: با حمایت اداره ورزش و جونان و هیات پزشکی ورزشی شهرستان به پاس قدردانی از تلاش های بی وقفه پرسنل بخش کرونا بیمارستان حضرت ولی عصر(عج) حضور و استفاده از این عزیزان در سال 1399 به مدت 6 ماه از اماکن ورزشی سطح شهرستان به صورت رایگان خواهد بود.
اعطای مواد شوینده به خانواده های بی بضاعت
مربی تکواندو شهربابک بیان داشت: در شرایط کنونی و شیوع ویروس کرونا وظیفه ورزشکاران این است که تمرینات خود را در منزل انجام دهند.
مهدی مهدوی افزود: هیأت تکواندو در این مدت هزینه ای از خانواده ها و بچه های ورزشی جمع آوری و اقلام مواد شوینده تهیه کرده و به خانوادهای بی بضاعت و یا توانایی خرید این اقلام را نداشتند، اعطا کرد.
وی گفت: خانواده هایی داشتیم که فرزندانشان در استانهای دیگری بودند و به خاطر این ویروس نتوانستند به شهرستان بیایند که این اقلام و تهیه و در اختیار این خانواده ها گذاشتیم که همچنان این روند تا زمان که این ویروس از بین برود ادامه دارد.
مهدوی ادامه داد: از مردم خواهش دارم که در خانه بمانید و نگذارید همشهریان، هموطنان و پدران مادرمان گرفتار این ویروس بشوند تا آن را شکست بدهیم.
آمادگی هیات فوتبال شهربابک برای خدمت به مردم و مسئولان
رئیس هیات فوتبال شهرستان شهربابک گفت : قبل از اینکه ویروس کرونا در شهربابک شیوع پیدا کند مسابقات ورزشی شهرستان تعطیل شد.
ابوالفضل نیکونام ضمن تشکر از تیم های باشگاهی شهرستان که درگیر مسابقات کشوری واستانی بودند و در این برهه با ما همراهی نموده و تمرینات گروهی خود را لغو کردند، به قرنطینه تیم مس شهربابک پس از بازگشت از بابلسر اشاره کرد و بیان داشت: از آنجایی که شیوع بیماری کرونا در شهرهای شمالی کشور چشمگیرتر بود، این تیم جهت حفظ سلامتی بازیکنان و خانواده‌های این عزیزان و همچنین مردم شریف شهربابک با درخواست مسئولان شهرستان قرنطینه شدند و از اینکه در مدت قرنطینگی شرایط را تحمل و همکاری کردند قدردانی می کنم.
نیکونام الگوی پذیری جوانان از ورزشکاران بویژه فوتبالیست ها را زیاد دانست و افزود: این قشر جامعه با ماندن در خانه و تشویق مردم برای خارج نشدن از خانه مگر در مواقع ضروری می توانند نقش مؤثری را در این شرایط حساس ایفا کنند.
وی با بیان اینکه از همشهریان خواسته ایم برای حفظ سلامتی خود و دیگران جهت عدم انتشار ویروس کرونا در منزل بمانند و شرایط را تحمل نمایند، افزود: برای سلامت جسمی و روحی همشهریان مسابقه ای ترتیب داده ایم بدین شکل که علاقه مندان در دو بخش آقایان و بانوان حرکات نمایشی با توپ خود در خانه را برای هیئت فوتبال ارسال کنند که به سه نفر جوایزی اهدا می شود.
رئیس هیات فوتبال شهربابک یادآورد شد: با همکاری اداره ورزش و جوانان شهرستان و همراهی اعضای محترم هیأت فوتبال از زحمت کشان حوزه سلامت که ورودی های شهرستان را کنترل می کردند، تقدیر و تشکر گردید.
وی ضمن قدردانی از تمامی اعضای هیأت فوتبال شهربابک و همدلی این عزیزان با مسؤلان و خدمت به مردم شهرستان در این موقعیت، یادآور شد که چنانچه مسئولان شهرستان نیاز به همکاری داشته باشند این هیأت آمادگی آن را دارد که هم اعضای هیأت در کنار مسئولان قرار گیرند و هم اماکن ورزشی خود را در اختیار مسئولان و سربازان حوزه سلامت شهرستان قرار دهد.
مسئول انجمن بازی و ورزش کودکان شهربابک و مدیر باشگاه تکامل این شهرستان نیز به خبرنگار ایرنا گفت: باتوجه به‌شیوع ویروس کرونا و تعطیلی باشگاه، درخانه ماندن بچه‌ها باعث کم تحرکی و فعالیت بدنی کمتر و ورزش از اولویت خانواده‌ها دور شد.
زهره فاتحی افزود: بنابراین تصمیم گرفتیم پویش بازی در خانه را در اولویت کار خود قرار دهیم و با همراهی و همکاری خانواده‌ها وهمراهان باشگاه تکامل این پویش را ‌از دهم اسفند ماه سال گذشته آغاز کردیم.
وی با بیان اینکه بازی‌های هدفمند با رویکرد مهارت‌های حرکتی، ورزشی، مرکزی و... را به اشتراک‌گذاشتیم تا به خانواده‌ها ایده طراحی بازی داده و آنها را به ورزش در خانه تشویق کنیم، اظهار داشت: خانواده‌ها فیلم یک دقیقه ای فرستادند وما با اشتراک گذاشتن آن با دیگران در فضای مجازی این انگیزه را برای ایجاد خلاقیت و ایده طراحی بازی و ورزش بوجود آوردیم.
فاتحی هدف از این پویش را تشویق به ماندن در خانه و افزایش امید در خانواده‌ها دانست و بیان داشت: در این زمان که اعضای خانواده‌ برای مصون ماندن از ویروس کرونا مجبور به ماندن در خانه هستند، باید از کم تحرکی بپرهیزند و با استفاده از حداقل امکانات به سلامت خود و کودکان بیشتر اهمیت بدهند.
تعطیلی اماکن و لغو مسابقات ورزشی شهربابک
سرپرست اداره ورزش و جوانان شهربابک در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به تعطیلی اماکن ورزشی، استخرها، باشگاه ها و سالن های ورزشی دولتی و خصوصی شهربابک در اوایل شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و بیان داشت: تمامی مسابقات و همایش های ورزشی تا اطلاع ثانوی لغو و تخلیه آب استخر و سیستم گرمایشی سالن ها برای کاهش هزینه های مجموعه خاموش شد.
ناصر نعمت به اطلاع رسانی دستورالعمل های بهداشتی از طریق کانال های ورزشی شهربابک یاد کرد و افزود: برگزاری مسابقات مجازی ورزش در خانه، شرکت در پویش در خانه می مانیم و ورزش می کنیم از جمله اقدامات اداره ورزش و جوانان شهربابک و ورزشکاران این شهرستان بوده است.
وی از فعالیت جهادی برخی ورزشکاران شهربابک در ضدعفونی کردن شهرستان خبر داد و اظهار داشت: تیم مس شهربابک پس از بازگشت از بابلسر و به دلیل رعایت نکات بهداشتی و عدم شیوع کرونا قرنطینه و بعد از گذراندن دوره معین با سلامت از آن خارج شدند.
فعالیت خود جوش اهالی ورزش استان برای مقابله با کرونا
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، ضمن تبریک سال جدید، گفت: شیوع ویروس کرونا یک مساله جهانی است که استان کرمان و شهرستان شهربابک درگیر این موضوع هستند.
میثم پاریزی به تصمیمات ستاد ملی و ستاد استانی مبارزه با کرونا در حوزه ی ورزش اشاره کرد و بیان داشت: تصمیماتی مبنی بر تعطیلی باشگاه و اماکن ورزشی در بخش های خصوصی و دولتی صورت گرفت که خوشبختانه باتوجه به تعامل خوب باشگاه داران و هیئت های ورزشی، ما تعطیلی کلیه اماکن ورزشی را خصوصا در شهربابک داشتیم تا شاهد کمترین آسیب برای قطع زنجیره انتقال ویروس باشیم.
وی افزود: به همت مجموعه هیات های ورزشی و سازمانهای مردم نهاد در سطح استان کرمان و شهرستان ها اتفاقات خوبی افتاد و بسیاری از ورزشکاران ما در حوزه هیات ها و باشگاه ها اقداماتی را به صورت خودجوش داشتند که با هماهنگی دستگاه های بهداشتی به ضدعفونی کردن اماکن عمومی کمک اقدام کردند که جای تقدیر دارد.
پاریزی اظهار داشت: خوشبختانه جامعه ورزش و جوانان با برنامه ریزی هایی که انجام شد تأثیر مثبت و موثری برای کمک به ستاد استانی در کاهش زنجیره انتقال داشت.
شهربابک در 240 کیلومتری کرمان واقع است.
برچسب‌ها
ویروس کرونا کرمان وزارت ورزش و جوانان
پروندهٔ خبری
پویش اجتماعیِ سهم من در کرونا


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

43 کارفرمای متخلف استان سمنان به دستگاه قضا معرفی شدند

شناسایی گونه ای کمیاب از ژله ماهی دکمه آبی برای نخستین بار در شمال غربی جزیره کیش

فراخوان طرح پژوهشی تنظیم سند ارتقای وضعیت زنان منطقه آزاد کیش

الزام رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مراکز ورزشی کیش

پرداخت 143 میلیارد تومان تسهیلات به تعاونی های گلستان

جزئیات افزایش نرخ سود تسهیلات اشتغال روستایی در اردبیل اعلام شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان: اعتمادسازی اساس و بنیان کار روابط عمومی هاست

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی: کار در حوزه سلامت اداری موجب ارتقاء سیستم ، تغییر نگاه و نگرش مردم می شود

در کارگروه تخصصی اشتغال در اردبیل عنوان شد: هدف‌گذاری دو اصل مهم برای گشایش اشتغال در اردبیل

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی خبر داد: تحقق 12 هزار و 500 فرصت شغلی در استان مرکزی تکلیف شد

سرپرست ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی 3 استان منصوب شدند

تاریخ عقدنامه ازدواج فرزندان برای دریافت وام ازدواج از اول فروردین 98 محاسبه می شود

پیام رهبر انقلاب به مناسبت آغاز به کار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی

شریعتمداری : همکاران درشرکت ملی نفتکش و کشتیرانی خط شکن دریاها درمقابله با قلدری نظام سلطه هستند

6 عملیات امدادرسانی در کرمان انجام شد

تمرینات بازیکنان مس کرمان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آغاز شد

21 هزار کرمانی برای دریافت بیمه بیکاری ثبت نام کردند

لزوم شناسایی آسیب دیدگان از کرونا که شامل حمایت های ملی نمی شوند

افراد نیازمند در کرمان شناسایی و حمایت می شوند

150 حلقه چاه غیر مجاز در حواشی رفسنجان مسدود شد

935 حلقه چاه کشاورزی در رفسنجان به کنتور هوشمند مجهز شد

118 حزب در کشور پروانه فعالیت دریافت کرده اند

پسته نباید حتماً در پیمان ارزی باشد

جزئیات هدایت تحصیلی/والدین تصمیم گیری را به فرزندانشان واگذارکنند

جزئیات ویژه برنامه‌های سالروز رحلت امام خمینی (ره) در کرمان

ممانعت از حضور وانت‌بارهای فروشنده سیار در مکان‌های پرتردد کرمان

شناسایی 60 مورد جدید مبتلا به کرونا/2نفر به آمار متوفیان اضافه شد

گلزار شهدا خلوتگاه جوانان انقلاب/نجوای شبانه در جوار مزارحاج قاسم

کشف 16 تن چوب قاچاق در تاکستان

ادعای حمله ملخ‌ها به تهران قابل قبول نیست

صدور و ابلاغ 32 اخطاریه محیط زیستی برای واحدهای متخلف در تهران/ 81 مورد نمونه برداری پساب واحدهای صنعتی و خدماتی

80 درصد دریاچه تالاب میقان اراک آبگیری شد

نجات کارگر افغانستانی گرفتار در چاه

آزادی 35 مددجوی جرائم غیر عمد از زندان‌های کرمان

آزادی زندانی محکوم به قصاص از زندان مرکزی کرمان

آغاز دست و پنجه نرم کردن مردم کرمان با بادهای 120 روزه سیستان

انبار احتکار سیمان در سیرجان کشف شد

اعضای باند قاچاق مواد مخدر در عنبرآباد دستگیر شدند

آفت کرم خراط امان درختان گردو را برید

کسب رتبه دوم تصویرگر کرمانی در جشنواره هنرهای تجسمی فجر

26 میلیارد ریال یارانه به احزاب کشور پرداخت شد

935 حلقه چاه کشاورزی در رفسنجان به کنتور هوشمند تجهیز شد

کسب رتبه برتر آموزش و پرورش کرمان در اقدامات اثربخش مقابله با مواد مخدر

امتحانات دانش‌آموزان پایه دوازدهم کرمان در 280 حوزه برگزار می‌شود

اثرگذاری فعالیت‌های شورای هماهنگی با اطلاع‌رسانی، بیشتر می‌شود

تولید کنسانتره در شرکت گهر روش سیرجان به مرز 18میلیون تن رسید

ساختمان پایگاه جهانی بیابان لوت در فهرج تکمیل می‌شود

دولت 3 هزار تُن پیاز کشاورزان جنوب کرمان را خرید

ادارات عنبرآباد با دوسوم ظرفیت فعالیت می‌کنند

فرهنگ‌سازی با استفاده از ظرفیت فضای مجازی یک ضرورت است