کرمان رصد

آخرين مطالب

ورزشگاه شهربابک اندر خم کوچه‌های مناقصه و تحریم های بین المللی سياسي

ورزشگاه شهربابک اندر خم کوچه‌های مناقصه و تحریم های بین المللی
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - شهرستان شهربابک علاوه بر استعدادها و توانایی‌هایش در ورزش، زیرساخت‌های مناسبی نیز در این حوزه دارد اما ساخت ورزشگاه شهربابک سالها اندر خم کوچه های مناقصه و تحریم های بین المللی مانده که البته مسئولان امر نوید تکمیل آن را در سال جاری داده‌اند.

به گزارش ایرنا، لازمه توسعه ورزش، توجه به زیرساخت هاست و دولت برای تحقق آن فعالیت های جدی را بر حسب نیاز در شهرستان ها انجام می دهد.
دولت تدبیر و امید در تکمیل و ایجاد زیرساخت ها در بخش های مختلف از جمله ورزش در مناطق مختلف به ویژه مناطق محروم توجه خاصی داشته و در این راستا اقدام های خوبی انجام داده است.
وجود یک ورزشگاه در هر شهرستان حوزه های مختلف جامعه را تحت تاثیر قرار می دهد، به طوری که علاوه بر رشد ورزش، می تواند پایگاهی فرهنگی برای ایجاد نشاط اجتماعی محسوب شود.
ورزشگاه 10 هزار نفری شهدای مس شهربابک از جمله زیرساخت هایی است که کلنگ ساخت آن از سال 86 به زمین خورده اما بنا به دلایلی تاکنون بهره برداری نرسیده و اندر خم کوچه های مناقصه و تحریم های بین المللی مانده است.
ورزشگاهی که اگر تکمیل و افتتاح شود علاوه بر ایجاد شور و نشاط اجتماعی، کاهش آسیب های اجتماعی را در پی خواهد داشت و محلی برای برگزاری همایش ها و مسابقات ورزشی حتی در سطح ملی خواهد بود.
ورزشگاه استاندارد، نماد شخصیت ورزشی شهرستان است
فوتبالیست تیم صنعت مس شهربابک نیز به خبرنگار ایرنا گفت: تکمیل ورزشگاه شهدای مس فضای مناسب تری برای تماشاگران فوتبال به وجود می آورد.
جواد پورعوض ادامه داد: با تکمیل کاسه ورزشگاه و ساخت زمین چمن طبیعی، راندمان فنی بازیکنان بهتر و به تبع آن کیفیت مسابقه افزایش پیدا می کند.
وی تصریح کرد: شهربابک با اتمام پروژه ورزشگاه می تواند میزبانی بهتری از تیم های ورزشی داشته باشد و در پی آن شاهد پیشرفت شهرمان خواهیم بود.
فوتبالیست تیم شقایق شهربابک نیز تماشاگران را روح فوتبال دانست و افزود: از مهمترین عیب های نداشتن یک ورزشگاه استاندارد و خوب، استقبال و رغبت کم مردم برای تماشای فوتبال است.
احسان مومنی بیان داشت: زمانی که تماشاگری برای مشاهده مسابقات حضور نداشته باشد و کیفیت زمین مسابقه هم خوب نباشد بازیکن نیز آنطور که باید انگیزه ای برای بازی کردن ندارد و کاهش کیفیت فنی بازی را شاهد خواهیم بود.
وی با اشاره به اینکه دیدگاه فدراسیون فوتبال نسبت به شهرستان متفاوت است و چه بسا اهمیت کمتری می دهند، اظهار داشت: معتقدم داشتن یک ورزشگاه استاندارد و مدرن بیانگر شخصیت ورزشی یک شهرستان است.
مومنی با تاکید بر اینکه به طور قطع آماده شدن ورزشگاه شادی مردم شهربابک بخصوص ورزشکاران و هواداران را به همراه دارد، تصریح کرد: تکمیل ورزشگاه شهدای مس شهرستان انگیزه خیلی خوبی برای همه جوانان به ویژه افرادی که قصد استفاده کردن از این مکان دارند می شود، که این امر پیشرفت را در پی دارد و نگاه ویژه تری به شهربابک خواهد شد.
نوسانات اقتصادی مانع تکمیل ورزشگاه شد
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان نیز گفت: برای ساخت ورزشگاه شهدای مس تاکنون 32 میلیارد تومان از اعتبارات شرکت ملی صنایع مس ایران تامین هزینه شده است.
میثم پاریزی افزود: یکی از عمده دلایل عدم تکمیل این ورزشگاه نوسانات اقتصادی است که به ناچار شرکت مس با این مساله درگیر است.
وی ابراز امیدواری کرد: با نگاه مثبت مدیرعامل و هیات مدیره شرکت ملی صنایع مس ایران برای تکمیل پروژه بصورت فاز بندی اعتبارات خوبی در نظر گرفته شده که امیدواریم طی دو سال آینده به بهره برداری برسد.
پاریزی با بیان اینکه اعتبار مورد نیاز برای تکمیل ورزشگاه شهدای مس حدودا 80 میلیارد تومان است، اظهار داشت: روند خوب تیم فوتبال مس شهربابک همراه با تکمیل استادیوم مس بصورت متوازن امکان بهره مندی هرچه بیشتر علاقه مندان به ورزش را در شهرستان شهربابک فراهم کند.
وی بیان داشت: علاوه بر ورزش می توان از ورزشگاه برای کارهای عامه المنفعه بهره برد در مسائل و برنامه های فرهنگی شهرستان استفاده کرد.
مدیرکل ورزش و جوانان کرمان خاطرنشان کرد: اگر همزمان با رشد زیرساخت های ورزشی، حوزه قهرمانی و حرفه ای ورزش هم رشد و ارتقا یابد، این توازن باعث حضور بیش از پیش تیم های شهرستان در لیگ های معتبر کشور می شود و علاقه مندان به این سمت بیشتر جذب خواهند شد.
تاکنون 32 میلیارد تومان برای ورزشگاه شهدای مس هزینه شده است
فرماندار شهربابک نیز به خبرنگار ایرنا گفت: بر اساس آماری که به صورت نسبی اعلام شده است، 55 تا 60 درصد از جامعه ورزشکار شهربابک فوتبالیست و علاقه مند به فوتبال هستند که حدود 2 هزار نفر را شامل می شود.
سعید قائینی تصریح کرد: اگر مردم به ویژه جوانان هر جامعه ای را به سوی ورزش و ورزش کردن سوق بدهیم آسیب های اجتماعی مان از جمله مصرف مواد مخدر کاهش می یابد که شهربابک هم از این امر مستثنی نیست و بهبود روند توسعه ی جامعه ی مدنی ما را در پی دارد.
وی با اشاره به اینکه ورزشگاه شهدای مس چند منظوره است و رشته های مختلف ورزشی را پوشش می دهد، ادامه داد: با تکمیل و افتتاح ورزشگاه شهدای مس جمعیت قابل توجهی اعم از زن و مرد می توانند به ورزش مورد علاقه خود بپردازند، اوقات فراغت خود را پر و به صورت تخصصی برای ورزش قهرمانی تلاش کنند.
قائینی افزود: طبق گزارش هایی که دست اندکاران و مدیران مجموعه مس ارائه دادند این ورزشگاه تا این لحظه حدود 66 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی اظهار داشت: تاکنون 32 میلیارد تومان برای ورزشگاه شهدای مس هزینه شده و برای تکمیل آن حدود 78 میلیارد تومان دیگر اعتبار نیاز است.
فرماندار شهربابک با بیان اینکه ساخت و تکمیل پروژه هم اکنون متوقف نیست، بیان کرد: به دلیل خلف وعده ی پیمانکار پیشین، مناقصه ی جدید انجام و با پیمانکار جدید قراردادی عقد شده است و به زودی دوباره کار عملیات عمرانی این پروژه عظیم آغاز می شود.
وی با اشاره به اینکه طبق گزارش مدیران و ناظر پروژه پیش بینی می کنیم که بخش قابل توجه دیگری از این ورزشگاه که کاسه زمین چمن است طی سال 99 ساخته شود، ابراز امیدواری کرد: تا سال هزار و 400 و یا نهایت هزار و 402 آماده بهره برداری کامل از این ورزشگاه باشیم که تحقق آن، منوط به این است که اعتبار پیش بینی شده برای اتمام پروژه از طریق شرکت ملی صنایع مس ایران به موقع تامین و ترزیق شود.
فرماندار شهربابک ادامه داد: با استناد به شاخص های جمعیتی و وسعت شهرستان، از لحاظ اماکن و شاخص های ورزشی شهربابک رتبه خود و قابل توجهی دارد اما علی رغم همه تلاش ها کاستی هایی نیز موجود است.
سعید قائینی با اشاره به اینکه با تکمیل ورزشگاه شهدای مس بیشتر نیاز شهرستان تامین می شود، یادآور شد: ما در اکثر روستاهای شهربابک زمین چمن مصنوعی داریم.
وی با بیان اینکه ما در حوزه ورزش و سلامت ورزشی حرف ها برای گفتن داریم و ان شاالله این روند را ادامه خواهیم داد، ابراز امیدواری کرد: نسبت به توسعه اماکن ورزشی که یکی از شاخص های توسعه و زیرساخت هر شهرستان و استانی محسوب می شود بتوانیم آمار خود را بالا ببریم تا جزو شهرستان های اول استان باشیم.
ورزشگاه شهدای مس شهربابک تا امروز 68 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است
مسئول پروژه های عمرانی ورزشی شرکت صنایع مس ایران نیز گفت: شروع به کار استادیوم شهربابک نیمه دوم سال 90 بود که بعد از مناقصه، پیمانکار ساخت آن را در آبان و آذر همان سال آغاز کرد.
ناصر شهبازی ادامه داد: با بیان اینکه تا پایان سال 92 حدود 30 درصد از کار پیشرفت داشت، افزود: بعد از اینکه بنده مسئولیت این امر را عهده دار شدم و کار را ادامه دادیم تا سال 93 نزدیک 60 درصد از استادیوم ساخته شد.
وی با اشاره به اینکه از سال 93 به دلیل مشکلات مالی حاکی از تحریم ها، کلیه پروژه های کشور دچار مشکل شد و این موضوع شامل استادیوم در حال ساخت نیز شد اظهار داشت: از سوی دیگر در سال 96 و 97 نیز در مجمع شرکت مس تصمیمی مبنی بر واگذاری مجموعه های در حال ساخت به دستگاه‌های متولی ورزش مانند وزارت ورزش و دانشگاه ها و ... اتخاذ شد.
شهبازی به حضور سعد محمدی به عنوان مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران اشاره کرد و بیان داشت: او در مجمع سال 98 به این تصمیم مبنی بر اتمام استادیوم جز سرمایه های شرکت مس محسوب می‌گردد تاکید کرد.
وی ادامه داد: در راستای انجام رسالت اجتماعی که شرکت مس جز شرکت های پیشرو در کشور است، مقرر شد استادیوم تکمیل و در اختیار باشگاه های ورزشی شرکت و مردم استان کرمان و همچنین کارگران و خانواده های خدوم آنها قرار گیرد.
شهبازی با بیان اینکه به دلیل عدم تامین مالی به خاطر افزایش شدید قیمت در چند بازه زمانی نسبت به خاتمه پیمان پیمانکاران شاغل در استادیوم شهربابک اقدام شد، تصریح کرد: برگزاری مناقصه ی جدید انجام شده که انشاالله از اوایل سال 99 پیمانکار انتخاب و تکمیل استادیوم با قدرت صورت خواهد گرفت و تا سال هزار و 400 مجموعه در اختیار باشگاه قرار می گیرد.
مسئول پروژه های عمرانی ورزشی شرکت صنایع مس ایران در مورد ضلع شرقی ورزشگاه شهدای مس اظهار داشت: این قسمت از ورزشگاه شامل پنج سالن ورزشی نظیر سالن های بدنسازی، رشته های رزمی که کلیه رشته های رزمی مثل کشتی، جودو، کاراته و... را پوشش می دهد است.
شهبازی به پیست استاندارد دو ومیدانی و زمین فوتبال این مجموعه اشاره کرد و همچنین گفت: هشت اتاق نیز در سه طبقه قسمت های اداری ورزشگاه شهدای مس را تشکیل می دهند که انشاالله با اتمام آن، باشگاه نیز به محل نقل مکان خواهد کرد.
وی با بیان اینکه قسمت اعظم کار که به تأسیسات کاسه استادیوم مربوط می شود کلا انجام شده است، اظهار داشت: بخش زیر زمین و ضلع غربی در مرحله نازک کاری و نصب کاشی است.
شهبازی احداث ورزشگاه شهدای مس را با رعایت کلیه استانداردهای AFC دانست و یادآور شد: این استادیوم چهار رختکن دارد که چهار تیم همزمان می توانند آماده مسابقه شوند.
وی از تکمیل استادیوم شماره 2 این ورزشگاه یاد کرد و بیان داشت: این مجموعه استانداردهای لازم را دارا و برای برگزاری مسابقات کشوری مهیاست.
شهبازی تصریح کرد: یک زمین شش هزار متری و یک زمین 1800 متری زیر سازی شده که چمن مصنوعی آنها را اجرا می کنیم و یک زمین طبیعی هم در دستور کار است که تلاش داریم تا اردیبهشت کاشته شود.
وی با اشاره به اینکه مشکلات مالی تمامی پروژه های شرکت مس را درگیر کرده است، افزود: ورزشگاه شهدای مس شهربابک تا امروز 68 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که بالغ بر30 میلیارد تومان در آن هزینه شده و برای تکمیل آن نیز قریب به 78 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که انشاءالله با حمایت مدیر عامل محترم شرکت مس تکمیل خواهد شد.
شهبازی وجود چنین اماکنی را از سرمایه های یک شهرستان برشمرد و تصریح کرد: ساخت ورزشگاه های شهدای مس در رفسنجان، کرمان و شهربابک امکان میزبانی و برگزاری تورنمنت های بزرگ آسیایی را فراهم می کند.
وی خاطر نشان کرد: حضور تیم هایی از سراسر کشور و حتی خارج از کشور باعث رونق اقتصادی و رشد اجتماعی و فرهنگی شهرستان و حتی احداث هتل در شهربابک می شود.
شهبازی با بیان اینکه جوانان در همه دنیا سرمایه های اصلی هر کشوری هستند، عنوان کرد: سرمایه گذاری در ورزش یکی از بهترین راههای شکوفاسازی استعدادها و همچنین زمینه ساخت یک جامعه سالم می‌باشد و تکمیل این مجموعه نتایج مثبتی برای شهرستان شهربابک و مردم فهیم آن خواهد داشت.
وی یادآور شد: شرکت ملی صنایع مس در راستای انجام مسئولیت اجتماعی و توسعه زیرساخت ورزشی و توزیع عادلانه باهماهنگی مسئولان شهرستان 13 باب زمین چمن و همچنین به ساخت و یا تجهیز سالن ورزشی در سطح شهرستان شهربابک اقدام نموده و در اختیار مردم عزیز قرار داده است.
شهربابک در 240 کیلومتری کرمان واقع است.
برچسب‌ها
باشگاه پرسپولیس کرمان شهربابک


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اجرای ضوابط طرح سلامت اجتماعی مجتمع‌های مسکونی پر جمعیت در کیش

هشدار به شایعه سازان/به جز 12 صنف سایر اصناف اجازه فعالیت ندارند

نیازمند صرفه جویی در مصرف آب هستیم/ آبیاری فضای سبز از آب آشامیدنی در ادارات تفکیک شود

شمار بیماران مبتلا به کرونا در کرمان 285 نفر رسید

استانداردهای بالای خدمات در راستای کنترل ویروس کرونا در کیش

پیام وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت روز جهانی "اوتیسم "

پیام وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت روز جهانی "اوتیسم " ؛ فاصله گذاری اجتماعی فرصتی برای درک جهان متفاوت معلولین عزیز برای همه ماست/ با شناخت جهان معلولین همه بدنبال بهبود وضعیت آن ها باشیم

برخورد قانونی با متخلفان مصوبات شورای سلامت کیش

تقدیر از اقدامات کیش در پیشگیری و درمان بیماری کووید 19

کرونا به صنعت گردشگری کرمان 218 میلیارد تومان خسارت وارد کرد

مجلس برای بازگرداندن حیات به صنعت گردشگری کرمان پیگیر است

پویش "کتابخوانی خانوادگی روزهای چهاردهم هر ماه " اجرا می‌شود

خسارت 218 میلیاردی ویروس کرونا به حوزه گردشگری استان کرمان

شریعتمداری درگذشت برادر نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر را تسلیت گفت

سامانه اینترنتی بازارگاه ایران آغاز به کار کرد

کرونا، تاکنون 218 میلیارد تومان به حوزه گردشگری استان کرمان خسارت وارد کرده است

نظر کارشناسان بهداشتی، ملاک عمل برای بازگشت شهر به روال عادی است

آغاز توزیع رایگان بیست هزار محلول ضدعفونی کننده دست و سطوح در کیش

تقدیر از اقدامات موثر بیمارستان کیش در راستای پیشگیری از ویروس کرونا

مشکلات صنوف متضرر از کرونا بررسی می‌شود

50 هزار ماسک توسط کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کرمان تهیه و توزیع شد

بررسی وضعیت مناطق سیل‌زده جنوب کرمان با حضور استاندار کرمان 99/1/4

نظر کارشناسان بهداشتی، ملاک عمل برای بازگشت شهر به روال عادی/ کمک موسسات غیردولتی و خیران به واحدهای متاثر از کرونا ویروس

عزم جدی مسئولان برای جبران تخریب‌های جنوب کرمان از سیل

62 درصد پرونده های معوق و مسن قضایی در کرمان تعیین تکلیف شد

برنامه‌های کتابخانه های عمومی کرمان برای ایام اپیدمی کرونا

آغاز توزیع رایگان محلول ضدعفونی کننده دست و سطوح در کیش

آموزش از راه دور در مناطق روستایی کرمان تداوم خواهد یافت

عشایر کرمان برای تعویق کوچ نیازمند حمایت هستند

ستاد بازسازی شهر زهکلوت جنوب کرمان تشکیل شد

قدردانی استاندار کرمان از مردم برای رعایت توصیه‌های بهداشتی

خدمات‌رسانی به سیل‌زدگان زهکلوت استان کرمان بی‌وقفه ادامه دارد

پیام تسلیت وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، در پی درگذشت پدر شهیدان محمدحسین و داود فهمیده

امام جمعه کرمان: گذر از کرونا به عزم ملی نیاز دارد

اجرای طرح محدودیت تردد در123 نقطه از استان کرمان

نخستین ستاد استانی مدیریت پساکرونا کشور در کرمان راه اندازی شد

مردم خوب استان کرمان؛ سپاسگزارم

استاندار کرمان نخستین ستاد استانی مدیریت پسا کرونا را در کشور راه اندازی کرد

همکاری مردم استان کرمان در روز طبیعت خیلی خوب بود

روز طبیعت نمادی از انسجام کیشوندان در مبارزه با ویروس کرونا

روز طبیعت را به حرمت ایثارگری کادر پزشکی در خانه ماندیم

مرد گمشده در کوه‌های جبالبارز جیرفت نجات یافت

جزییاتی از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در کرمان در روز سیزده بدر

ادارات و بانک‌های استان کرمان فردا باز هستند

کنترل شدید جاده های کرمان

ممنوعیت ورود به تفرجگاه‎‌های کرمان تا 15 فروردین تمدید شد

افزون بر 22 هزار نفر در سیل کرمان امدادرسانی شدند

عشایر کوچ بهاره خود را به تعویق بیندازند

32 بیمار در کرمان بر اثر کرونا جان باختند/تست 22مورد جدید مثبت شد

بَزم آسمان و جانِ جازموریان